Sign in to follow this  
Followers 0
blindius

Otelul Galati - Steaua Bucuresti 1-2 (1-0)

Otelul Galati - Steaua Bucuresti   43 members have voted

1. 1. Care va fi deznodamantul partidei?

• Victorie Otelul Galati
      9
    • Meci Egal
      14
    • Victorie Steaua Bucuresti
      20

Please sign in or register to vote in this poll.

41 posts in this topic

Mi-ai stricat postul, tocmai asta vroiam sa spun.

Cum nici o victorie a Stelei nu poate fi autentica, ma intrebam ce placa merge acum: blat cu arbitrii, cu patronii, cu publicul sau cu astrele? Ma bucur ca n-ai intirziat mult. Paste fericit! tara are multe pasuni

Cine e pe locul 2 si da **** la cioroi Steaua eeeee :))

Bai zob, explica-mi si mie un lucru, ca nu inteleg.

Cum poate un baiat care se da asa mare iubitor al CSA-ului, sa fie multumit de ceea ce se intampla la echipa de fotbal?

Ca se bate totul cap in cap la tine.

Ori esti cu Steaua, ori esti cu ciobanul. Cu amandoua nu se poate.

Explica-mi te rog, ca sa inteleg. Ca poate tu nu esti o oaie jegoasa. Poate esti doar neinteles.

Asa ca, ajuta-ma sa te inteleg.

Ajuta-ne sa te intelegem. Ca sa nu te injure lumea pe aici si sa ia ban, crezand ca esti un becalist borat.

Nivele de gandire :

M. Costea - Nivelul 0: :crazy: Sunt atacat, sunt in careu, am mingea, normal ca trag la poarta;

yessss gooool. :yeahh: Acum sa scot tricou' sa arat ce sexy sunt cand ma

incordez. Toate pitipoancele sa apeleze la mine! :naughty: ahhh... era

sa uit tre' sa ma duc la Mister sa-l imbratisez ca a avut rabdarea sa citeasca

biletu' ala ciudat la pauza. Oare cine le tot trimite ?

Grahovac - Nivelul 1: :boxing: E atacant, e in careu, are mingea dar e intr-un unghi inchis.El se

asteapta sa stau lipit de bara si o sa centreze, Deci ies pe centrare si

rezolv faza lejer. Nuuuuuu... :wall:

Eu nu am vizionat partida, rezultatul mi se pare surprinzator. Fusesem printre cei care mizasera ca o sa castige Otelul, nu din dispret pentru Becali, ci pe baza inconstantei steliste. Victoria ramane, dispretul ramane! Apa de ploaie am tot avut in ultimii ani si, dupa cum vedeti, a plouat torential.

Subscriu la ce zicea optarul mai sus: viata e grea, criza economica e mare, un meci bagat la pariuri nu e de ici, de colea. Pe Otelul i-am mai vazut dand meciuri si in anii trecuti (cand mai aruncam un ochi la infecta Liga 1). Mi-aduc aminte unul chiar din groapa dinamovistilor, cand au zburdat pana la pauza, iar apoi le-a turnat cineva ciment in ghete. In fine, Marius Stan ala de la Otelul e uns cu toate alifiile, iar de Jijica stim cu totii de ce e in stare. Eu nici nu m-as mai oftica; macar de ar fi cineva din interiorul clubului sa ne dea si noua un pont, cand sa bagam la pariuri.

Nu stiu daca s-a pus de-un blat de tort la pauza,dar stiu ca Steaua a avut un singur sut pe poarta in prima repriza(si ala prin min.41),mai stiu ca nu au legat 3-4 pase si ca au fost mai tot timpul ca si anesteziati.Asta in prima repriza,caci pe a doua am zis ca nu se face s-o mai urmaresc si la final....surprizaaaa!

Si sa nu uit,behaila nu era pe un munte (pentru curatire,evident),intr-o chilie unde nu are semnal la telefon si unde in mod normal ar fi trebuit sa fie "cufundat" in rugaciuni pentru spalarea pacatelor(si a banilor daca se poate!)?

Nu de alta,da' parca l-am auzit pe la Horica,in direct!

N-am vazut meciul, mai exact portiuni din meci, ca un meci intreg al Stelei e greu sa-l urmaresti, nu mai stiu de cand am vazut unul cap-coada, dar din ce vad e cam dubios rezultatul. Adica am fost varza o repriza, apoi dupa pauza minune. Otelul a pierdut un meci acasa de nu mai stiu cand, Steaua era in forma in care era, sansele erau mici chiar si pentru un egal. Plus presupusa determinare a lui Munteanu la un meci cu Steaua, din cauza lui Becali.

Daca si Tatu a dat gol ! :D

Acum stiu ca pentru multi nu conteaza asta, conteaza doar victoria, ca suntem la 3 puncte de locul 1, au reinceput visele cu titlul, cine mai are grija lui Becali?!

E un miracol de sarbatori!

De Inviere au inviat oile!

Dupa perioada de tacere din ultimele saptamani, perioada in care probabil ca au postit, mioarele au prins azi glas si isi behaie fericirea! Pentru ca nimic nu le face mai fericite decat sa vada Steaua pe locul 2.

La meciul urmator stadionul va fi plin, ciobanul va urca pe maibac, mioarele vor behai.

Iar Steaua nu conteaza. Conteaza doar rezultatul!

nu am vazut meciul, deci nu pot sa spun daca Steaua a jucat ceva sau nu.

insa de cate ori adversarul a condus pe tabela dupa ce a dominat copios jocul, si Steaua a castigat la sfarsit, pentru ca adversarl a fost de nerecunoscut dupa pauza, mie unul mi-e clar ca la pauza s-au desfasurat negocieri furibunde pentru pretul final, si ca negocierile s-au finalizat cu succes pentru prostul universului.

am ajuns sa ma doara sa vad Steaua apropiindu-se de primul loc. daca prin absurd maimuta cumpara toate meciurile pana la sfarsit, Steaua iese campioana. ar fi nu doar jenant, ci si periculos pentru renasterea Stelei.

nu va mirati ca re-apar oile. la orice c..at se strang mustele. iar Behaila este cel mai c..at dintre c..atii pe care se pot strange mustele astea care il vor sus pe maibac!

N-am vazut meciul, mai exact portiuni din meci, ca un meci intreg al Stelei e greu sa-l urmaresti, nu mai stiu de cand am vazut unul cap-coada, dar din ce vad e cam dubios rezultatul. Adica am fost varza o repriza, apoi dupa pauza minune. Otelul a pierdut un meci acasa de nu mai stiu cand, Steaua era in forma in care era, sansele erau mici chiar si pentru un egal. Plus presupusa determinare a lui Munteanu la un meci cu Steaua, din cauza lui Becali.

Daca si Tatu a dat gol ! :D

Acum stiu ca pentru multi nu conteaza asta, conteaza doar victoria, ca suntem la 3 puncte de locul 1, au reinceput visele cu titlul, cine mai are grija lui Becali?!

Nu vreau sa se inteleaga ceva gresit, dar asta ma duce cu gandul la meciul Stelei lui Hagi, Lacatus, Ilie Dumitresc et co. contra PSV. In prima PSV nu a existat si dupa pauza am luat-o cu 5-1.

AM vazut meciul pe youtube si am ramas masca! La fel finala dubioasa cu marele Milan care nu ne-a u dat nici un gol din faze de fotbal ci numai din faze de cascadorii rasului prin apararea noastra.

Greenyes iti atrag atentia ca, daca vrei sa spui ca in cele doua meciuri din anii 80 Steaua a facut blat, meriti cateva suturi grave in cur.

Ati innebunit toti, mah?

Daca au ajuns unii sa compare un Steaua - Milan din 89 cu Otelul - Steaua din 2012, am ajuns extrem de grav si probabil ar trebui sa ne retragem toti si sa stergem tot ceea ce inseamna Steaua din vietile noastre.

Ba! Steaua de acum face blaturi. Meciul cu Sportul a fost blat. Asta cu Otelul e foarte posibil sa fi fost blat.

De ce zic asta? Pentru ca pe dreapta a jucat Bicfalvi la noi si adversarii, desi stiau asta, nu au pus probleme pe banda aia. Din contra, atacau tot pe la Parvulescu.

Mirajul 24lui v-a luat la toti mintile.

Ma dezgustati!

Hehe ... urmeaza doua meciuri interesante. Steaua - Vaslui si Rapid - Steaua. O fosta viitoare finalista a Europa League n-ar trebui sa aiba probleme, nu ? Astia n-or sa dezumfle mingea. Iar daca ne fura arbitrii gaseste nea Magic Lippi vreo solutie, ca d-aia e cel mai mare antrenor de pe mapamond. In caz de nevoie apeleaza la varianta "te suna un prieten din loja". Sau la varianta "greaua mostenire lasata de inaintasi".

Edited by DanStan

Victoria de la Galati a fost una suprinzatoare dupa rezultatul de la pauza, insa nu cred ca poate fi vorba in niciun caz de un aranjament, pur si simplu Steaua a jucat mai bine in repriza a doua si a avut mai mult noroc. Otelul este o echipa modesta, faptul ca a scapat atata timp fara infrangere pe teren propriu arata ca nivelul campionatului nostru este cu certitudine unul scazut.

Oricum, Steaua are in mod normal sansa a treia la campionat dupa CFR si Rapid, care au un program mai usor. Asa ca mai este mult pana departe. Sa vedem care va fi situatia dupa urmatoarele doua meciuri si pe urma putem vorbi despre ipoteticul 24.

Edited by Stryker

Steaua a câștigat la Galati, după o primă repriză in care oamenii lui Stoichiță au fost dominati de jocatorii campioanei Romaniei, iar Otelul conducea cu 1-0.

În mod surprinzator la prima vedere, "Lippi" l-a scos pe golgheterul Rusescu de pe teren după primele 45 de minute si a mizat pe rebelul Mihai Costea. Varful intrat in dizgratia lui Ciobanul din cauza relatiei cu Daniela Crudu a marcat insă golul victoriei, iar la finalul partidei Mihai Stoichiță a primit laude din toate partile pentru schimbarea inspirata Vadit jenat de situatie, "Lippi" nu si-a arogat meritele pentru schimbare si a facut trimitere la "oamenii priceputi" din staff-ul sau.

Ce s-a intamplat de fapt? Mihai Stoica a primit un SMS de la Ciobanul la paza meciului, prin care patronul Stelei cerea ca Nilă sa fie trimis pe teren in repriza a doua. Mesajul a ajuns imediat la urechile lui Stoichita, care s-a si conformat.

ProSport

Sign in to follow this  
Followers 0