Guest ebonyc

Ce putem face ca sa plece Gigi

83 posts in this topic

E usor de vorbit si poate nu are prea mare legatura cu subiectul da eu am o singura intrebare ...exista un domeniu in tara unde "taranismul,sclavismul"si restu sa nu fie la putere ?!eu unu nu l am descoperit ...cat despre mersul la meciuri nu pot sa zic ca am contribuit la averea ciobanului ...am fost la Brasov si cu larnaca ....da cam atat si asta din cauza ca oricat mi am impus sa stau acasa nu am putut ...si nici eu nu sunt foarte aproape de Bucuresti da ma gandesc ca as face orice sa vad si eu Steaua libera ca pana la urma toti vrem acelasi lucru ...cred.

Singura solutie ca behaila sa plece este o "revolutie" impotriva lui. Cand spun o revolutie nu inseamna 5000 de oameni care sa il conteste, e nevoie de multi mai multi oameni ca sa realizam ceva. Daca o sa fim 1000 o sa zica iara ca "astia sunt drogatii si huliganii de la Peluza Sud care actioneaza impotriva mea pentru a destabiliza echipa si a face rau Stelei". Dar daca o sa fim un numar insemnat de oameni nu o sa mai poata sa zica asta si atuncea zic eu ca se vor vedea rezultatele. Eu unul sunt dispus sa ma implic si sa particip in orice mod la o "revolutie" anti cioban. Dar inca o data spun, degeaba suntem 1000 de baieti care ne strangem sa facem ceva... Dupa parerea mea asta e singura solutie, "revolutia" inseamna proteste in fiecare zi sub orice forma (mesaje stradale, proteste stradale, proteste in peluze, etc.) Cel mai greu e sa facem o mobilizare, sa incepem sa demaram niste prosteste serioase, dupa asta sunt sigur ca ni se vor alatura multi, cel putin am speranta asta...

Cu ce putem face? Pentru ca Jiji sa plece vom cumpara FC Steaua. Cum suntem cam 5 miliane de suporteri sa strangem 100 de lei de la fiecare si pentru 100 de milioane de euro sigur o sa vanda behaila Fotbal Clubul Steaua.

Asa ca baietii bagati cat mai repede banii in contul RO15 RNCB 0065 0072 1235 0001 cu sold la vedere si cand se stang cele 500 milioane lei aproximativ ii facem o oferta lu Jiji si gata cu el istorie.

parerea mea e ca s a gresit ca nu a existat o consecventa in proteste . azi un protest , peste 2 luni pietre in maybach ,dupa iar pauza 2 luni ,iar intr un final s a incetat in totalitate . acum nu sunt sigur ca cineva are chef sa o ia de la capat .

parerea mea e ca s a gresit ca nu a existat o consecventa in proteste . azi un protest , peste 2 luni pietre in maybach ,dupa iar pauza 2 luni ,iar intr un final s a incetat in totalitate . acum nu sunt sigur ca cineva are chef sa o ia de la capat .

La proteste ar veni destui oameni nu e asta problema si multi ar mai vrea sa faca proteste , dar problema e ca asta nu va fi deajuns .. Trebuie ceva gandit si pus bine la punct . Oricum daca cumva se va face vreun protest eu unu voi fi acolo , desi am spus , trebuie sa venim cu ceva mai mult de atat ca sa`l dam jos pe Behaila`.

Sau sa se faca un protest dar sa fim mult mai multi decat am fost pana acuma de 2 ori mai multi chiar de 3 ori daca se poate desi ce zic eu acum aici ati putea spune ca e o Lupta cu morile de vant , ei bine nu e chiar asa .. Cum a spus si Piranha` mai sus , putem face o revolutie .

Hai sa vedem ce putem face

Asa ca baietii bagati cat mai repede banii in contul RO15 RNCB 0065 0072 1235 0001 cu sold la vedere si cand se stang cele 500 milioane lei aproximativ ii facem o oferta lu Jiji si gata cu el istorie.

what-you-did-there-i-see-it.thumbnail.jp

Daca vrem cu adevarat sa facem ceva, exista solutii. Dupa parerea mea trebuie tachinat neincetat, adica trebuie mers la toate televiziunile de sport care il ridica in slavi pe cioban cu bannere in fata televiziunilor gen "Becali i-a mana de pe Steaua" sau "Steaua libera". Am dat si eu 2 exemple, poate nu sunt cele mai bune dar, trebuie sa vedem cati suntem cum strangem bani de mesaje etc. NU au cum televiziunile sa nu ne bage in seama, e imposibil sa ne treaca cu vederea, iar daca ne trec cu vederea se poate vorbi cu redactorii televiziubilor ca mai dai in m.... lor ca daca, ne ignora trebuie sa avem grja alta data sa nu o mai faca(sper ca se intelege ce vreau sa zic). Facem bannere, exact cum sunt astea in campanie electorala, legate pe stalp sus cu "becali vinde, pleaca!". Sper ca lumea de pe aici sa nu ma ia la misto, dar eu chiar cred ca se poate duce o campanie impotriva lui, in genul asta. nu i-ar cadea deloc bine sa treaca prin centru si sa vada un banner gen "becali pleaca", ar innebuni taranul. Stiu ca vor fi date jos, dar punem aletele si tot asa...in fata televiziunilor, pe cladiri scris "Becali pleaca" sau "Becali nu baga bani la Steaua", credeti-ma ca se poate. Trebuie doar sa vedem cati suntem, cum strangem bani sau cine vrea sa se ocupe...eu unul ma bag si inca cati`va tovarasi. Exclus jegurile vandute!

1. Un tragator de elita.

2. Un Kalasnikov pus pe mod automat si doua sectoare de cartuse 7,62 MM (din cate tin minte din Armata, astea doua sectoare se golesc cam intr-o secunda).

Cam asa vad eu rezolvarea, daca m-ati intrebat. Nu inseamna insa ca si sfatuiesc pe cineva sa incerce.

- Mda , un topic bun , dar care vad ca pană la urmă nu are nicio influența asupra voastră , o să ramana așa pe site sa fie acolo , am auzit idei bune mai sus , sunt cateva care nu vreau sa spun ca am avea șanse , dar am putea incerca .

- Pt ce s-a facut acest topic ?! Pt a gasi o soluție , soluții s-au gasit , a pus cineva ceva in practică pana acum , sau macar incearcă ??

- O să ramana acest topic bun cu ideile voastre aici si așa o sa ramana pana la anu` și n-o sa se intample nimic .

- O intrebare , S-o fi facut acest topic in zadar ? :dry:

Edited by ebonyc

Nu stiu cat de coerent sunt in exprimare acum insa am scris rapid pentru a nu mai amana ideea.

PROPUNERE

Infintarea unei categorii speciale in cadrul fcsteaua.ro sau un website special tip blog in cadrul caruia sunt propuse actiuni concrete impotriva George Becali, cunoscut și ca Ciobanul fara a permite comentarii pro sau contra actiunilor .

Consider ca este pieredere de timp si vor fi discutii contradictorii inevitabil daca sunt permise comentarii.

Principala este actiunea in timp si numarul de persoane care vor actiona.

Actiunile sunt explicate amanuntit eventual cu model de actiune si exemple de formulare sau cele necesare participarii la actiune .

Actiunile sunt propuse liber de stelisti si participa cine doreste.

Actiunile vor fi facute impotriva George Becali, cunoscut și ca Ciobanul si/sau societatilor in care este actionar sau rudelor de gradul 1.

Exemple de actiune:

- Joi 07.Iunie.2012 se organizeaza actiune impotriva George Becali, cunoscut și ca Ciobanul prin trimitere de petitii la palamentul european. Persoanele interesate pot trimite petitiile la adresa .... cu exemplu de formulare pentru a ajuta cat mai multe persoane interesate de a participa chiar daca nu au cunostintele necesare formularii petitiei.

- Vineri 08.Iunie.2012 se organizeaza actiune impotriva George Becali, cunoscut și ca Ciobanul prin intentare actiune civila (de chemare in judecata). Persoanele interesate pot actiona in felul urmator.....

- Sambata 09.Iunie.2012 se organizeaza actiune impotriva George Becali, cunoscut și ca Ciobanul prin protest public cu autorizatie in zona ... orele ...Persoanele interesate pot participa ....

Actiunile impotriva lui George Becali pot fi numeroase si diferite in functie si de actiunile si greselile lui .

Cu cat sunt mai numeroase si diferite cu atat mai bine.

Cateva idei de actiune:intentare actiune civila (de chemare in judecata) , petitii de plangere , reclamare la diferite institutii pentru diferite motive, proteste publice, lipit afise impotriva lui, actiuni fizice....

TOTUL TINE DE IMAGINATIE , CURAJ SI ACTIUNE

- Pt ce s-a facut acest topic ?! Pt a gasi o soluție , soluții s-au gasit , a pus cineva ceva in practică pana acum , sau macar incearcă ??

eu unul am trei petitii pana acum la parlamentul european impotriva lui behaila, si va spun sigur ca s-au facut trei verficari impotriva lui.

chiar daca nu am prea mult timp pentru acest site, in fiecare saptamana pe site-urile cu stiri despre behaila i-o trag la bot continuu pe unde apuc.

daca fiecare dintre noi ar face asta, ar fi ceva. daca fiecare si-ar ruga prietenii sa faca acelasi lucru, deja vom fi bagati in seama.

si in momentul cand behaila vede ca miscarea impotriva lui ia amploare, va incepe sa faca spume si lumea il va vedea exact asa cum este: prost, badaran, nesimtit, necioplit, primitiv

behaila nu trebuie sa mai prinda nici un mandat de parlamentar! fara imunitate va avea gura mult mai mica! exact atat cat sa ii indesam noi destule in ea

Lokomotiv Plovdiv este un club tintă pentru gangsterii bulgari. În mai 2007, Aleksandr Tasev, proprietarul sau, a fost impuscat mortal lingă Mercedesul sau la marginea Sofiei. Tasev cumparase gruparea in 2006, după ce precedentul patron, Georgi Iliev, unul dintre interlopii cunoscuti la sud de Dunare, a fost omorit intr-un bar din Sunny Beach. Cu un an inainte, si predecesorul acestuia fusese asasinat.

Eu zic sa ii propunem sa devina patron la Lokomotiv Plovdiv.

Schizofrenia personajului (si faptul ca a scapat cu atatea pana acum) a ajuns atat de mare, incat mi se pare ca nu mai are instinctul ala cordit de conservare la nivelul de veghe.

Maimutarelile astea cu echipa nationala - ore intregi de interventii televizate cu cateva zile inainte de meci, conferinte dedicate subiectului, aparitii la panoul oficia al nationaleil, intrarea in direct imediat dupa meci, "sfaturile" si parerile idioate ("ma ocup eu si de nationala de acum inainte"), care incep sa-i afecteze pe toti, nu doar pe unii - o sa-i iasa pe nas in destule moduri, in perioada urmatoare. O sa vedeti.

am observat ca discutiile pe topicurile meciurilor aluneca invariabil in directia protestului. Ce-ar fi ca aceste conversatii sa se poarte pe acest topic?

Pentru cei care spuneau ca mergand la stadion nu baga bani in buzunarul ciobanului, ca nu sta ciobanul in banii aia, pentru cei care gireaza in continuare circul actual prin prezenta lor:

Steaua a dat de aur, rivalii privesc cu invidie! Nici macar Becali nu se astepta la asta! Cine ii dă 7 milioane € pentru transferuri si salarii

Steaua a dat de aur, rivalii privesc cu invidie! Nici macar Becali nu se astepta la asta! Cine ii dă 7 milioane € pentru transferuri si salarii

Fanii au adus 2.3 milioane de euro

Pană la finalul turului, suporterii adaugă aproximativ 4 milioane de euro in contul echipei

Calificarea in primavara europeană ar putea duce totalul incasarilor din bilete pe sezonul actual la 7 milioane de euro

"Steaua suntem noi", este scandarea care se aude des in tribunele Ghencea sau National Arena. Acuzati de multe ori in trecut chiar de Ciobanul că iși dau prea multă importanță, suporterii Stelei au demonstrat si in acest sezon că sunt cel putin la fel de importanti ca si "injectiile" cu bani facute de patronul clubului. Asta pentru ca de la startul acestui sezon si pană aseara la partida cu Gloria Bistrita, cei aproape 300.000 de fani care au populat cele două stadioane la meciurile Stelei de pe teren propriu au bagat in conturile clubului suma de 2,3 milioane de euro.

Dinamo si VfB Stuttgart rotunjesc suma

Cele mai mari incasari de pană acum au fost adunate, firesc, de meciurile din Europa League cu FC Copenhaga si FK Molde, atunci cand au venit la meci 48.695, respectiv 43.651 spectatori. Cu aproximativ 1,1 milioane de euro adunati pană acum in partidele importante din Europa, Steaua a mai beneficiat si de două derby-uri "generoase". 42.876 de spectatori cu Rapid si 45.803 cu CFR Cluj au mai generat venituri cumulate de aproape 600.000 de euro. În aceste conditii, totalul sumei aduse in club de spectatori ar putea ajunge la 3,5 milioane de euro pană la finalul turului, după ce roș-albastrii vor primi vizita lui Dinamo si a nemtilor de la VfB Stuttgart. Premisele sunt incurajatoare după ce pană acum s-au vandut 27.900 de bilete online pentru marele derby, de pe 4 noiembrie.

Dacă "trendul" va continua si in retur, cu o din ce in ce mai probabilă calificare in primavara europeana Steaua ar putea atinge incasari din bilete de aproximativ 7 milioane de euro, un record absolut pentru Romania.

Fanii "au platit" salariile jucatorilor

ProSport a prezentat cititorilor o analiză a banilor adusi de spectatori clubului lui Becali si sezonul trecut. Atunci, cele mai importante opt partide ale sezonului au adus incasari de 3,15 milioane de euro, cu 50.000 de euro mai mult decat valoarea totală a salariilor intregului lot de jucatori. Faptul că Steaua se autofinantează a fost demonstrat si de faptul că cele sase milioane de euro investite de Becali in cele 15 transferuri s-au intors in conturi din drepturile TV, dar si din banii veniti de la UEFA pentru participarea in Europa League.

casetq.jpg

prosport.ro

Edited by red&blue_boy

"Pe becali nu-l intereseaza ca lipsim de la stadion, banii aia nu conteaza pentru el"

-Oricare dintre "suporterii adevarati"

Atata timp cat Gigi are pachet majoritar de actiuni nu poate pleca, doar sa plece el de buna voi dar asta nu prea vad sa se intample, in rest sta cat vrea la Steaua, pentru ca mai castiga si el un ban in plus..;)

El nu figureaza in acte pe nicaieri, dar TOTI aia de acolo sunt datori vanduti la el.

1. Lari cu semnarea petitiei este o treaba OK! Dar trebuie gandita foarte bine ca in marea majoritate, behaila vorbeste in numele Stelei si asta poate aduce la randul lor sanctiuni clubului!

2. Mariusmihet sunt ascultator Sport Total FM si crede-ma pe acest post de radio desi nu este prea ascultat dar da cu ciobanul de pamant zilnic, numindu-l (OMUL NEEDUCAT)

Ciobanului ii este simplu sa ne asocieze pe noi toti cu niste vagabonzi si derbedei, Propunerea lui Lari sa nu mai mergem la meciurile de acasa si sa mergem doar in deplasari cu banere in care sa fim ironici, atunci nu cred ca va mai putea sa iasa pe sticla si sa spuna ca aia nu-s suporteri Stelei!

Oricum va zic acum ca MAPN pune stadionul in vanzare, merita sa facem un baner vis a vis de declaratia lui : "O sa particip si eu la licitatie si o sa ofer si eu cateva sute de mii :))" zicea Ciobanu!

Acum nu stiu desi am spus intr-un alt topic ca ciobanu vrea sa puna 800 de suporteri pe post de stewarzi, sa mai economiseasca din bani! A mai ramas valabil? Eu zic ca oportunitati avem, important este sa facem ceva pe cale pasnica, incat lumea sa inteleaga ideea. Doar asa cred ca putem promova adevarul, si doar asa lumea o sa afle ce ne doare cu adevarat!

Edited by besliud

1. Lari cu semnarea petitiei este o treaba OK! Dar trebuie gandita foarte bine ca in marea majoritate, behaila vorbeste in numele Stelei si asta poate aduce la randul lor sanctiuni clubului!

2. Mariusmihet sunt ascultator Sport Total FM si crede-ma pe acest post de radio desi nu este prea ascultat dar da cu ciobanul de pamant zilnic, numindu-l (OMUL NEEDUCAT)

Ciobanului ii este simplu sa ne asocieze pe noi toti cu niste vagabonzi si derbedei, Propunerea lui Lari sa nu mai mergem la meciurile de acasa si sa mergem doar in deplasari cu banere in care sa fim ironici, atunci nu cred ca va mai putea sa iasa pe sticla si sa spuna ca aia nu-s suporteri Stelei!

Oricum va zic acum ca MAPN pune stadionul in vanzare, merita sa facem un baner vis a vis de declaratia lui : "O sa particip si eu la licitatie si o sa ofer si eu cateva sute de mii :)) " zicea Ciobanu!

Acum nu stiu desi am spus intr-un alt topic ca ciobanu vrea sa puna 800 de suporteri pe post de stewarzi, sa mai economiseasca din bani! A mai ramas valabil? Eu zic ca oportunitati avem, important este sa facem ceva pe cale pasnica, incat lumea sa inteleaga ideea. Doar asa cred ca putem promova adevarul, si doar asa lumea o sa afle ce ne doare cu adevarat!

auzi... eu inca nu m-am prins, tu esti anti? sau pro? sau neutru? nu zic elvetian ca o considera unii jignire... De curiozitate intreb fie-mi cu iertare