Daniel-Ionut

Steaua - Astra 2-1 (2-1)

48 posts in this topic

Mi-e jena ca apuca iar asta sa calce terenul si iarba din Ghencea.

Edited by blindica
''Mi-e''

Daca nu mereu , macar acuma , la primul meci de la " revenire " sa fim alaturi de echipa , fara niciun fel de scandare impotriva lu' Becali .

Timp de 90 de minute trebuie sa incurajam echipa , iar daca tineti neaparat sa il injuram pe Becali , asta o putem face in pauza , dar in timpul meciului sa fim cat mai aproape de echipa !

Edited by blindica
A fost 100% bold-uit.Nu mai scrie asa,te rugam! Multumim anticipat!

Daca nu mereu , macar acuma , la primul meci de la " revenire " sa fim alaturi de echipa , fara niciun fel de scandare impotriva lu' Becali .

Timp de 90 de minute trebuie sa incurajam echipa , iar daca tineti neaparat sa il injuram pe Becali , asta o putem face in pauza , dar in timpul meciului sa fim cat mai aproape de echipa !

"Acuma" , in pauze injuram.Am inteles!

Gata Meciu asta se joca in gencea E bine sper sa fie full stadionu :X sa facem admosfera Frumoasa cum Faceam noi inainte :X:P fular-campionii:steag_sah_mic::steag_cruce_invers:

Meciul se joaca in Ghencea nu gencea.Du-te si fa-i "admosfera frumoasa" sefului tau la palat dupa meci ! :wave:

Gata Meciu asta se joca in gencea E bine sper sa fie full stadionu :X sa facem admosfera Frumoasa cum Faceam noi inainte :X:P fular-campionii:steag_sah_mic::steag_cruce_invers:

Amice, fa "admosfera" cu abecedaru. si ia-ti si ciobanu sef cu tine! DIE PLS!

Nordu o sa faca atmosfera iar t2 si sud contesta,iar cand se contesta nordu o sa fluiere :) ati inteles voi...

In mare parte este benefic echipei revenirea in templu,15000-18000 de oameni cu siguranta vor veni dar cel mai mult conteaza cum va fi primit ala in templu,sper ca de maine seara sa nu-l mai vad in templu niciodata VPM.

daca scandezi in pauza,nu se aude la TV :)

Hai Steaua...inima mea :steag_cruce_invers:

vezi ca ai gresit site-ul, aici nu-i cu manele, vezi la mustata poate iese ceva cu inima sau dujmanii

Hai Steaua...inima mea :steag_cruce_invers:

Din cauza astora ca voi , prospera jegosu in fruntea clubului . SICTIR

Salut colegii. As veni si eu la meciul asta. Sunt la 5 minute de stadion. Bine, nu chiar 5, vreo 10. Dar nu vin.

Nu mergeti nici voi.

Nu m-ar mira sa se intample un semi-esec sau chiar infrangere.Deseara nu ma uit nici la TV.

poate o luase discutia razna recunosc, dar cred ca e gresit ce s-a facut, daca ii taiem asa din fasa si nu incercam sa le explicam nu au cum sa inteleaga si ne vor acuza de aceleasi lucruri de care ii acuzam si noi pe ei

Edited by drvladyk

M0am uitat la analiza pe faze facuta de Ilie Dumitrescu, analiza care e mana cereasca pentru privitorul roman de fotbal care nu prea are educatie fotbalistica.

Dar, tinand cont de ce se intampla la Steaua...situatia iti creaza un gust amar, ceva de genul tara arde si baba se piaptana.

Nu stiu, e ca si cum, se pierde esenta. Plus faza aruncata de Ilie" Steaua a reactionat ca o echipa puternica, ceea ce inseamna ca E LINISTE IN SANUL ECHIPEI"!!!????!!!!!

Unul care nu stie care e cu adevarat situatia la Steaua, asociaza spusele lui Ilie cu un fapt credibil tinand cont de imaginea lui Ilie, si ce zice - frate totul e parfum la Steaua.

Si uite asa avem zecii de mii de Ilie Dumitrescu care prefera sa ignore esenta, si se leaga de mici detalii, chipurile fotbalistice.....

Amnezie crasa in randul acestor oameni...mai de curand Ilie Stan era AMENINTAT cu demisia in stilul caracteristic alauia, apele erau mai mutl decand involburate tot de comportamentul anormal al aceluiasi ...ala.....si deodata, e LINISTE IN SANUL ECHIPEI!!!!!

Trist, in conditiile acestea normalitate aare sasne mici de reusita in fata anormalului intretinut de oameni care ne-au aratat pe teren ce inseamna normalul.

Mai trist, e ca in curand ala o sa se manifeste din nou in modul caracteristic iar vazatorii de normalitate intr-un ocean de anormalitate creata tot de dansii, o sa se faca din nou ca ploua.

Este nevoie de nervi de otel si putere de lupta pentru cei care nu se lasa dusi cu bombonicile si fitilele aruncate de acesti .... anormali.

Referitor la meci, putine de spus. Rusescu confirma, Geraldo joaca la fel de exact, gol frumos Parvulescu...

In rest, spectatori in numar mare = chiria pentru stadion asigurata pentru 4-5 meciuri... Jiji happy !

Edited by red&blue_boy

Cum a fost treaba pe stadion , pana la urma? N-am vazut nici la TV ,in direct ,iar acum doar niste imagini cu golurile + 1-2 interviuri. Am sesizat ca stadionul a fost destul de plin,nu-i o surpriza.Am vazut ca si PS era destul de populata,s-a auzit ceva? Am sesizat acelasi ''tiki-taka-Barcelona'' la final,urmat de ''urca-te pe Maibach,Gigiiiiiiiiii'',nici asta nu-i o surpriza.

S-a ridicat miza,Ciobanul nu mai asteapta sarbatorile.

N-ar fi prima data cand ignoranta doare la sfarsitul unui sezon.

Edited by blindica

oricum omu meciului a fost portaru de la astra...Steaua a jucat superb..daca nu ar fi fost lung cred ca era 3 4-1....

terminati cu prostiile cum ca imbecilu' ala n-ar avea bani de platit chiria stadionului .

plus minus 300 tot vor fi alti 20 000 .. e irelevanta treaba asta cu " hai sa nu venim la stadion ca sa nu-i bagam bani in buzunar ciobanului.."

Fiecare incearca sa isi justifice prezenta sau absenta de la meciuri...realitatea e ca maimuta isi face in continuare numarul dupa pohta grobiana iar restul e cancan.

Eu unul nu mai pot calca in Ghencea pana nu se schimba conducerea!

Cum a fost treaba pe stadion , pana la urma? N-am vazut nici la TV ,in direct ,iar acum doar niste imagini cu golurile + 1-2 interviuri. Am sesizat ca stadionul a fost destul de plin,nu-i o surpriza.Am vazut ca si PS era destul de populata,s-a auzit ceva? Am sesizat acelasi ''tiki-taka-Barcelona'' la final,urmat de ''urca-te pe Maibach,Gigiiiiiiiiii'',nici asta nu-i o surpriza.

S-a ridicat miza,Ciobanul nu mai asteapta sarbatorile.

N-ar fi prima data cand ignoranta doare la sfarsitul unui sezon.

Stadion plin de suporteri becalizati, pusi bine pe treaba cu "forzza Steaua hei hei". PS populata.. dar populata cu suporteri normali de tribuna, cu seminte si spirit becalizat . Decat jos un grup de baieti de la sud ce strigau cam o data la 10 minute cantece exclusiv despre sud si impotriva FRF si LPF. In rest aceasi mizerie care cu greu mai poate fi suportata.

Oricum se protesteaza despre LPF si FRF pe mai toate stadioanele din Romania , cel putin in ultima vreme asta e la moda.