Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan

article_30257

32 posts in this topic

CITAT
mariusmihet: E un articol bun, de ziua meciului sa zic asa. Cat despre Bicfalvi da-mi voie sa am oarecare rezerve in ceea ce priveste dezvoltarea lui ca fotbalist. Nu ii contest calitatile la fel cum nici pe Banel nu il acuzam ca nu fuge,insa fotbalistii se nasc fotbalisti sau nu. .

La Steaua lui Gigi sunt convins ca nici un fotbalist nu se poate dezvolta. Cred ca in Romania de astazi nu mai pot creste "FOTBALISTI". Nu au mentalitate de sportivi, fotbalisti. La Steaua daca ii aveai la grupele de copii pe Mesi, Iniesta, Pedro, Xavi etc, ii dadeau astia de mult afara si nu mai ajungeau fotbalisti " Ce e aici ? Circ? " nu sunt buni de nimic astia sunt prea mici si mingicari "

Mie titlul mi se pare potrivit, bine, pana la un punct. Asasinii erau copii rapiti de Batranul de pe munte, crescuti in sclavie, intoxicati cu propaganda si droguri si obligati sa savarseasca asasinate si alte fapte reprobabile.

Cam asta este si majoritatea celor de pe Arena: o sleahta spalata pe creier.

CITAT
mariusmihet:
CITAT
axl: Cam asta este si majoritatea celor de pe Arena: o sleahta spalata pe creier.
Nu sunt atat de cretini...sunt doar generatia show-ului, a lucrurilor lipsite de sens si valoare. Pentru foarte multi nu mai exista o scara a valorilor,multi nici nu stiu ce e aia si trist e ca accepta sa mearga la circ cu toate ca stiu ca e o reprezentatie ieftina a unui circar nascut pentru a prosti si manipula masele...le place ambalajul,nu ii intereseaza continutul.

poate multi dintre ei nu stiu altceva...cu asta sunt nascuti si crescuti. Poate nu stiu altceva, avand in vedere ce se intampla si in scoli in ziua de astazi. Nu stiu ce varsta au majoritatea dar sigur cei mai multi dintre ei nu au prins vremuri bune.

Am fost si eu la un meci pe stadion, am gasit ocazia sa il duc pe cel mic (4 ani) la un meci sa vada Steaua (sau ce a mai ramas din ea)

Bravo ,Blindica!

Direct si fara ocolisuri! Nu inteleg pe ce i care gasesc justificari de copii pentru ca se duc la meci. Vrajeli ieftine cu incurajarea echipei! Pe stadion nu se aude decat "...uie,Dinamo!". Daca Fl.Costea trimite 2 mingi in tribune il injura toti cei 50.000 de suporteri care au ales sa "sustina" Steaua. Fara cuvinte.

conform DEX: SUSTÍNE, sustin, vb. III. 1. Tranz. A servi de suport (unui lucru); a sprijini.A ajuta, a sprijini pe cineva (ca sa nu cada). 2. Tranz. Fig. A lua o atitudine favorabila fata de o actiune, de o cauza etc.; a sprijini; a apara. 4. Tranz. Fig. A ajuta, a intretine cu mijloace materiale o institutie, o persoana etc.Refl. A-si câstiga existenta; a se intretine singur.

Sa fim intelesi. Daca ii injurati pe Fl.Costea sau M.Costea pentru vreo greseala, daca huiduiti echipa ca face un meci prost cu Twente pica din start explicatiile astea infantile cu sustinerea echipei si nu a lui Becali. Singurul sustinut este Becali in orice varianata!

Capisci????????

Edited by vlad75

CITAT
blindica:

Dintre cei care citesc acest articol,cunoasteti,personal,pe cineva care merge la acest meci? Ce motivatie au avut?

Am eu doi prieteni foarte buni. Amandoi sunt dinamovisti inraiti. Unul dintre ei este ofiter SIE si primeste regulat bilete la orice eveniment. Gale de box, K1,meciuri pe Arena Nationala. Am alti amici care sunt dinamovisti inraiti si au poze pe facebook la meciul Stelei cu evreii.

CITAT
blindica:

Dintre cei care citesc acest articol,cunoasteti,personal,pe cineva care merge la acest meci? Ce motivatie au avut?

Un fost coleg de liceu care nu are nicio treaba cu Steaua a fost la meci pentru a vedea un meci european pe un stadion frumos si modern.

Sign in to follow this  
Followers 0