Guest

Cui i se datoreaza ascensiunea Stelei din ultimii ani?

100 posts in this topic

Meritul e in primul rand a lui Gigi care a pastrat un nucleu de jucatori, chiar dak in ultimul timp au venit tot felul de oferte tentante la care o echipa din Romania nici nu visa acum 4-5 ani gen 8 mil de la Arsenal pt Radoi sau transferul lui Ogararu (FUNDAS) la Ajax pe 3,3 mil dolari. Deasemenea MM Stoica are meritul lui la ascensiunea Stelei....a stiut sa se apropie de jucatori...a adus jucatori pe putini bani care acum valoreaza milioane de euro gen Iacob deci are ochi la fotbalisti...si de fiecare data cand era inceput de criza la Steaua a facut ceva sa ia atentia asupra lui astfel sa se poata concentra jucatori la competitiile interne sau externe.....deci MM+Gigi=Steaua de azi....

Meritul ii a lu Zenga si Olaroiu,Protasov nu a avut nici o performanta la Steaua, a ratat UCL,campionat eram pe 2 si din cupa mi se pare ca iesisem,iar Jiji are meritul ca o cumparat ieftin si o vandut scump...,Piturca are meritul ca eram ceam mai scunda echipa din campiionat si ca fl Dumitru plonja in bazin si scotea penalty asta ii meritul lu Piturca si a da sa nu uit jucam urat cu piti...;)

o luam si noi cu inceputul ca asa ce civilizat . Deci Becali a inceput sa ascensioneze , cand a devenit patron , si baga bani in echipa .... pe urma antrenori astia buni ca lumea : Zenga , pe urma Protasov , poati si Oli , cu siguranta in viitor Hagi :D

Cheia ascensiunii noastre o reprezinta pastrarea jucatorilor.Daca Steaua facea cum fac alte cluburi schimband 10-12 jucatori pe sezon alta era situatia acum,iar pentru acest lucru trebuie felicitata conducerea.

Perfect de acord daca jucatorii ar ramane la echipa s-ar cunoaste foarte bine si s-ar gasi unul pe altul. Aici e vina conducerii ca ii trimite afara pentru bani. Jiji e cel mai bogat om din fotbal chiar nu-si permite sa aduca jucatori de valoare ca se tot vaieta ca jucatorii vor salarii prea mari nimic de zis dar abramovich cum isi permite sa aduca vedete ca are averea mult mai mica decat a lui Jiji ca sa nu mai vorbesc de banii castigati din europa pai a luat 5 M euro doar ca a trecut Steaua in grupe

dar abramovich cum isi permite sa aduca vedete ca are averea mult mai mica decat a lui Jiji ca sa nu mai vorbesc de banii castigati din europa pai a luat 5 M euro doar ca a trecut Steaua in grupe

Ai fost chiar amuzant la faza asta...

@alexflrsc

Averea lui Abromovich este estimata la 13 miliarde de euro, iar ce a lui Gigi... nelimitata.

Ascensiunea Stelei se datoreaza in primul rand jucatorilor, lui Zenga deoarece le-a schimbat mentalitatea si a readus dorinta de joc, Protasov, MM pentru ca a adus jucatori buni(nu mereu) si chiar daca nu-l prea suport pe Jiji trebui sa recunoastem ca si el a bagat bani.

Bafta REGELUI si lui Neaga(vorbele n-au valoare - faptele conteaza - stelistii se nasc nu se inventeaza... ca Jiji)!

Ascensiunea Stelei se datoreaza lui JJ, MM si antrenorilor, asta este... trist dar adevarat!

Meritul e in mare parte al lui Gigi, desi nu imi place sa recunosc pentru ca eu unul nu il suport!

Apoi a lui MM, care a reusit sa aduca niste jucatori buni la Steaua!

Si nu in ultimul rand e meritul anrtrenorilor straini Zenga si Protasov care au reusit sa schimbe mentalitatea si sa faca o echipa competitiva si in Europa!

Si Oli are meritele sale...

Trebuie sa avem incredere in Hagi pentru ca eu unul pana acum nu am avut incredere in nici un antrenor cand a venit la Steaua! Sa-l lasam sa demonstreze ce are de demonstrat!

Incepand cu Zenga-Protasov - si un pic si Oli... toti au facut cate ceva... dar cel mai frumos Steaua a jucat sub comanda lui Protasov!

Acensiunea Stelei este datorata lui George Becali pentru ca a bagat multi bani in Steaua, mai mult decat orice patron din Romania.

Si eu cred la fel ca s-ar datora lui Gigi Becali, care a bagat multi bani la Steaua. A adus antrenori, jucatori, tot. A adus mai toti jucatorii care i-au vrut antrenorii... etc., etc....

Cred ca e singurul patron din Romania care investeste atat de mult intr-o echipa.

Da, si se pare ca Becali a inceput sa isi revina din nebunia lui temporara, atunci cand ne zicea "vagabonzi" si ne jignea todeauna... cred ca o sa devina din nou iubit de suporteri, mai ales daca face alea cinci transferuri!

Becali... cred ca o sa devina din nou iubit de suporteri, mai ales daca face alea cinci transferuri!

Dar cand a fost el iubit de suporteri?

Pui intrebari? Tu ar trebui sa dai raspunsuri!

Nu stiu daca il iubesc, dar stiu ca foarte multi il apreciaza pentru investitiile pe care le face in echipa si tot ceea ce tine de ea. Probabil ca de aici provine confuzia ca unii l-ar iubi.

Poti iubi o femeie frumoasa, inteligenta, bruneta, focoasa. In niciun caz pe Becali! Asta in cazul in care nu e vorba de homosexuali. :laugh: :laugh: :laugh:

Culmea lui Becali: sa-l iubeasca homosexualii! :laugh: :laugh: :laugh:

JJ are cel mai mic merit... dupa antrenori, jucatori si MM!

La Chelsea cine are cel mai mare merit? Degeaba bagi bani daca antrenorul nu stie ce sa cumpere(ex. Ranieri)!

Cine naiba il poate iubi pe JJ? Eu nici nu mai vreau sa aud de el, nu am sa il iert niciodata pentru Cyril sau Elton.

@Z3US

Ceva s-a intamplat acolo, nu cred ca are rost sa vorbim iar ce a zis el cand s-a intors din Belgia pentru ca la doar cateva zile sa schimbe foaia.

Ceva s-a intamplat de a plecat, sunt 100 % sigur de asta. Scuze de offtopic.