Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Valeriu Lupu

12 posts in this topic

b_19_lupu_2011.jpg

Nume complet: Valeriu Lupu

Data nasterii: 24 ianuarie 1991

Locul nasterii: Bolentin-Vale, Giurgiu

Inaltime: 1,83 cm

Juniorat:

• 2001-2007 - FC Steaua Bucuresti
A mai jucat la:

• 2007-2011 - FC Steaua II Bucuresti - 10 meciuri, 1 gol
  • 2010-2011 - Unirea Urziceni - 17 meciuri, 0 goluri
Fundasul Stelei a debutat in Liga 1 in 2010 impotriva echipei care l-a format Steaua, in meciul Urziceni “ Steaua 1-0. A jucat 17 partide pentru Unirea Urziceni unde a fost imprumutat jumatate de sezon. Pentru Steaua are o singură aparitie, dar este vazut ca un fotbalist de viitor.

Am inteles ca Ilie Stan nu e multumit de randamentul lui Parvulescu pe postul de Fundas Stanga...asa ca daca tot pleaca Brandan, e timpul sa mizam si pe tinerii din lot!!!

SUCCES!!!

Edited by JohnCO2

O sa mizam pe tineri cand n-o sa mai stea presa la coada lui Jiji cum am revazut azi la prima stire din "jurnalul de sport" de pe Prosteve. Ii cautau ziaristii taxi, "uite-l pe-asta nea Gigi, e liber!". Patetic! Trebuia demult sa fie jucat Lupu, dar slabe sanse sa vezi vreun tanar de perspectiva in echipa.

O sa mizam pe tineri cand n-o sa mai stea presa la coada lui Jiji cum am revazut azi la prima stire din "jurnalul de sport" de pe Prosteve. Ii cautau ziaristii taxi, "uite-l pe-asta nea Gigi, e liber!". Patetic! Trebuia demult sa fie jucat Lupu, dar slabe sanse sa vezi vreun tanar de perspectiva in echipa.

Din pacate asa e...ziaristii il cauta si il pupa pe Jiji ca place la lume sa stie ce a mancat ...ce a respirat si tot asa. Ca daca nu citea sau nu se uita lumea cand era el la TV, nu il mai cautau.

Dar acum chiar avem tineri de valoare in lot... mai este si Nastasie si Rosu...Cojocaru.

Trebuie curaj sa ii promoveze in prima echipa ca si titulari...dar nu e timpul pierdut...

Ziaristii il cauta pe Gigi pentru ca voi va uitati la el. Treaba lor este sa faca audienta postului. E aberant sa dam vina mereu pe altii pentru ce este Gigi acum, noi suntem vinovati, noi suntem cei care ne uitam la Gigi cand e la TV.

Ziaristii il cauta pe Gigi pentru ca voi va uitati la el. Treaba lor este sa faca audienta postului. E aberant sa dam vina mereu pe altii pentru ce este Gigi acum, noi suntem vinovati, noi suntem cei care ne uitam la Gigi cand e la TV.

EXACT!!! Daca nu ar avea audienta Gigi...nici ei nu l-ar cauta...Dar asa fac si ei stiri oricat de penibile...pun poza cu Gigi si lumea deschide stirea...citeste...iar ziaristii si-au luat banul ca a fost o stire accesata de lume.

Dar sa nu mai murdarim topicul pentru LUPU vorbind de Gigi sau alte probleme!

L-a pus Gigi sa se tunda. S-a conformat. Desi a gresit la goluri in meciul cu Astra, mie mi-a placut tupeul sau. A pus piciorul de fiecare data si a alergat mult. Eu cred ca are un viitor stralucit..

L-am vazut in cateva meciuri , calitati pare sa aiba, dar ... pare ca nu se concentreaza destul si nu gandeste fazele , personal , mi se pare mai bun in momentul asta dumitras pe dreapta decat lupu pe stanga , sper sa revina dupa accidentare parvulescu , cu toate ca latovlevici mi se pare cel mai in forma

Vreau si eu sa vad ce freza si-a facut , are careva o poza ?

Valeriu Lupu a fost imprumutat pentru un an, la nou promovata in Liga 1, Sageata Navodari.

Sign in to follow this  
Followers 0