Sign in to follow this  
Followers 0
cnnreporter

Escrocherie vanzare online bilete Steaua - Twente !?

19 posts in this topic

De ce acest titlu al topicului?

Am comandat 2 bilete online prin intermediul eventim.ro! Ok! Am fost atentionat ca la valoarea biletelor (2x150=300 RON) se vor adauga 6% comisionul eventim (normal--trebuie sa traiasca si ei) plus 2% taxa de rezervare (asta nu am inteles de ce--doar am platit cu cardul si banii au fost retrasi instantaneu-dar ma rog) plus 18 lei taxa de curierat (normal), deci in total 342,72 RON! Am acceptat aceste conditii si am comandat biletele! Astazi le-am primit, dar in plic se aflau doar biletele in valoare de 300 RON fara a fi insotite de bonul fiscal care sa justifice diferenta de 42,72 lei! Cum ii explic eu nevestei aceasta diferenta? :steagcruce: Lasand gluma la o parte eu stiu ca orice bun cumparat trebuie insotit de factura/bon fiscal! Voi ce parere aveti? Nu cumva acei 6%+2% sunt exceptati in aceasta situatie de la plata obligatiilor catre fisc? Nu cumva intra in buzunarele cuiva? Astept comentariile voastre!

Be good and safe!

Edited by cnnreporter

nu au un nr unde sa suni si sa intrebi?

Ps la nevasta zi-i ca s-au strans bani de coregrafie:)):)):))

nu au un nr unde sa suni si sa intrebi?

Ps la nevasta zi-i ca s-au strans bani de coregrafie:)) :)):))

Pai nu raspunde nimeni sau este ocupat!

Foarte buna ideea legata de coregrafie! :hai_steaua:

daca ceva e in neregula cu produsul sau biletul, suna la OPC si s-ar putea sa ai surprize placute :)

eu am luat bilet prin domo oficial costa 30 ron la peluza dar am platit 31,8 ron bonul fiscal l-am aruncat,trebuia sa il pastrez si sa ma adresez opc?nu stiu daca merita sa ma zbat pentru asa mica diferenta.

PS: oficial de azi se preschimba voucherele cu bilete:)eu deja l-am schimbat ne vedem in Peluza Sud :steag_cruce_invers:

Edited by TURQOAZ

Sa ai avatar anti-cioban, dar sa bagi 300 (sau 350) lei in buzunarul ciobanului, mi se pare o prostie din aia colosala. Si tentativa asta de nuantare a prostiei cu "excrocherie"...

Cam mult spus escrocherie.

Din suma totala de 342,72 scazi transportul de 18 pentru ca sunt lucruri diferite, agentia nu-ti poate da bon fiscal la un serviviu care nu-i apartine. Pentru astia ceri chitanta curierului si-ti va da.

@cnnreporter

Si eu am patit o chestie asemanatoare cu a ta la meciul cu Manchester United.

Sa ai avatar anti-cioban, dar sa bagi 300 (sau 350) lei in buzunarul ciobanului, mi se pare o prostie din aia colosala. Si tentativa asta de nuantare a prostiei cu "excrocherie"...

Stii ca si tu ii aduci bani lui Azzido cand o arzi pe-aici? Si e o situatie asemanatoare. Stupid.

Edited by Ronnie

Stii ca si tu ii aduci bani lui Azzido cand postezi pe-aici? Si e o situatie asemanatoare.

Nu-i aduce nimeni bani lui Azzido. Tot ce produce acest site din publicitate se duce in costurile de intretinere. Daca mai ramane ceva intra in contul AISS.

Pai si ce? Banii de la UEFA nu se duc la jucatori si angajati? :D

Cum ii explic eu nevestei aceasta diferenta? :steagcruce:

Lasa harneala ! Ori te lasi de pacanele, ori joci mai zoraliu, bagi mai mult si dai intr-o miza mai mare... Sau schimba denominarea, fa ceva ! Pana la urma aparatele dau.

Edited by LDS

Atata timp cat nu dau click

Atat timp cat esti utilizator inregistrat activ si intri in statistici maresti potentialul site-ului de a prinde un contract de publicitate mai bun.

E vorba de o relatie simbiozo-parazitara. Atata timp cat nu dau click pe link=urile ale penale, pot sa aduc si bani copiilor bolnavi de inima. Te prinzi cam greu, moldovene.

Nu am spus de click pe reclame. Un site poate aduce venituri numai prin numarul de accesari, evident, daca este in topul celor mai vizitate.

daca ai platit online cu cardul, mailul primit de confirmare tine loc de si de chitanta.

ce bine a prins expresia asta cu "relatia simbiozo-parazitara", deja e prin toate topicele. adevarul e ca suna frumos, " sim-bi-o-zo pa-ra...." moama, sa-mi f una ce misto suna :bananadance: , propun sa devina laitmotivul forumului:)):)):))

nu-mi amintesc cine a scos-o primul, axl sau gandalf.... da n-are imp. uite unde am ajuns de la discutia cu biletu si relatia conjugala... super tare

nu-mi amintesc cine a scos-o primul, axl sau gandalf....

axl .

Nu am spus de click pe reclame. Un site poate aduce venituri numai prin numarul de accesari, evident, daca este in topul celor mai vizitate.

fcsteaua.ro nu cred ca e top 100 site-uri de sport. Adica sigur nu e, cel putin nu era acum doua zile, mai ales si pe vremea asta secetoasa - vorba lui Costi.

este in top 10 siteuri de sport...datele din trafic.ro nu sunt reale, pentru ca nu mai suntem indexati acolo si ei nu mai inregistreaza nimic :)