Guest

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

647 posts in this topic

deci nici 90 % dintre cantecele pe care le cantam noi...pur si simplu este o melodie utilizata de multi suporteri in toata lumea, asa cum si noi cantam o groaza de melodii pe linii melodice adaptate din afara.

deci nici 90 % dintre cantecele pe care le cantam noi...pur si simplu este o melodie utilizata de multi suporteri in toata lumea, asa cum si noi cantam o groaza de melodii pe linii melodice adaptate din afara.

da bah am inteles insa ceea ce vroiam sa zic este ca lor nu l-i se potrivesc asemenea genuri de muzica . ei sunt invatati cu alte genuri mai lautaresti . de aceea ma amuza faptul ca au copiat si ei dupa altii melodia asta dar probabil pentru ei asa e la moda sa asculti astlfe de genuri de melodii ,nu le mai place salam si gutsa. omg sper ca ai inteles acum ca nu mai postez. daca esti nelamurit cu ceva imi zici pe mess... oricum intru mai rar pe id ala :D

Edited by unuspecial

da si tu mass cu noul id..nu il lasa asa.

da si tu mass cu noul id..nu il lasa asa.

E trecut la Date Contact doar pentru membrii AISS;)Da de ce se pune fularu la gura? sa nu inhalezi fumul acru al fumigenei , sa te feresti de gaze sau sa nu te vada garda ? :gathering: niciodata nu am gasit raspunsu ba da e criminala banana asta :bananadance: eu mi-am luat esarfa din IDM :X

Edited by unuspecial

Ce-ar fi sa lasam topicul asta pentru scandari, cantece, etc, si sa discutati voi pe PM toate probleme existentiale ?

oare chiar nu exista viata si dupa neutilizarea mult prea "inteligentei" scandari "iesi afara,cioara ordinara" ? :rolleyes:

nu de alta,dar s-ar putea sa nu mai fim catalogati rasisti si sa ni se suspende terenurile...

Imi cer scuze daca a mai fost postata (ma indoiesc) :

Oriunde m-as afla

Cat de mult te-as vedea

Gandul imi zboara mereu catre Steaua

Mi-e dor de Steaua

Mi-e dor de Steauaaaaaaa

Esti ca un drog de care nu pot scapa

S-a cantat cu Pandurii in ultima etapa jucata pe Ghencea la Sud. Apropo felicitari celor care au avut initiativa de a scrie cantecul pe foi, acestea fiind impartite celor din primele randuri :thumbsup:

Eu am inteles acest cantec in urmatorul fel,si as vrea sa fiu corectat daca gresesc:

Orunde m-as afla,

Cat de mult nu te-as vedea,

Gandul imi zboara,MEREU,catre Steaua,

Mi-e dor de Steauaaa,

Mi-e dor de Steauaaaaa,

Esti ca un drog pe care nu-l pot uita!

20080812225955_2.mp3 -> asta e cantecul

http://uk.youtube.com/watch?v=p1Y3mmrEcrE

http://uk.youtube.com/watch?v=UBstd-yXPko&...feature=related

Astea sunt versiuni diferite de pe afara.

Versurile sunt cele scrise de alex:

Si oriunde m-as afla / Cat de mult te-as vedea / Gandul imi zboara mereu catre Steaua. Mi-e dor de Steaua / Mi-e dor de Steauaaaa / Esti ca un drog de care nu pot scapa.

Suna bine cantecul , doar ca trebuie sa il invete toata lumea...la meciul cu Gaz , la Sud , dupa parerea mea s-a auzit destul de bine. Se invata repede cantecul dupa parerea mea ...daca se canta 5 minute intr-un meci cantecul l-ai memorat.

ritmul este aici:

versurile:

N-avem regrete, N-avem ce pierde, Cu inima plina, De sentimente, O viata intreaga, Pentru echipa, Noi vom canta, Pana-n ultima clipa:

Steaua ale, Steaua ale, Steaua ale, Steaua ale

era bine daca era inregistat cantecul si pus la download ca fisier mp3

si cantecul acela cu... Mi-e dor de Steaua....e un cantec frumos dar sincer nu prea cred ca o sa prinda....sper sa ma insel

esti genial. din ce in ce mai amuzant, dar totusi prea agasant. nu ai nici o legatura cu subiectul topicului in primul rand, iar in al doilea rand... sunt curios ce efect o sa aiba si acest nou film asupra ta, un adevarat ultras dupa cum vad ca abordezi problema calitatii mesajului si a fontului folosit de niste suporteri stelisti din Cluj care chiar incearca sa faca ceva pt echipa, nu doar sa isi dea cu parerea pe un forum. sau poate daca te-am nimerit bine si nu te confund, ai facut si tu ceva... ai enervat si incurcat lumea pe la Galati

Edited by joseph

Vad ca s-a facut o obisnuinta sa m-i se stearga posturi , unele chiar de bun simt , eu doar raspunzand celor care ma ataca mincinos asa cum a facut ala mai sus . Chiar ati devenit prea nesimtiti , am inteles 1 data de 2 ori hai de 3 ori da` pana cand? ca sincer m-am saturat de forumul asta unde prostia domina , toti cetatenii sunt ultrasi , unde toti ex ultrasii se dau mai ultrasi decat erau si tot asa mai departe . poate cateodata vb eu aiurea ca asa sunt uneori mai prost de gura , dar macar nu mai jignesc deci nu inteleg dc mi se sterg posturile cand nu este cazul. mai bine banati-ma permanent decat sa vad cum ma ataca toti mintind cu nerusinare si eu sa nu ma pot apara civilizat, si daca aveti vreo nelamurire in privinta mea aveti la dispozitie ym bodanelu88.

ps. have fun la sters comentarii care nu va convin sau la porunca celor mai mari din galerie/brigazi etc.

Edited by unuspecial

Mie Dor de Steaua Deocamdata nu a prins deloc s-a incercat la meciu cu Bayern dar degeaba doar primele 5 randuri in rest pana sus de tot ma refer aici la cei care au stat la PS ca au preferat sa se uite la meci ca si cum ar fi stat in fotoli fi ar sa fie de samantari,cetateni stati acasa fratilor nu mai veniti la Stadion,ori cantati ori gasiti alt loc unde sa spargeti seminte(va dau o sugestie unde sa spargeti aks in fata TV)

ritmul este aici:

versurile:

N-avem regrete, N-avem ce pierde, Cu inima plina, De sentimente, O viata intreaga, Pentru echipa, Noi vom canta, Pana-n ultima clipa:

Steaua ale, Steaua ale, Steaua ale, Steaua ale

era bine daca era inregistat cantecul si pus la download ca fisier mp3

si cantecul acela cu... Mi-e dor de Steaua....e un cantec frumos dar sincer nu prea cred ca o sa prinda....sper sa ma insel

O sa il inregistrez eu la urmatorul meci din Ghencea ca am un microfon bunicel la camera(vezi ce am mai inregistrat eu aici http://www.youtube.com/user/bodanel).

Edited by Bodanel