Lari

Steaua - Twente Enschede 0-1 (0-0)

216 posts in this topic

Faptul ca s-au vandut 50.000 de bilete in 2 zile in conditiile in care mai sunt 4 saptamani pana la meci nu poate decat sa arate faptul ca Steaua inca are fani adevarati...(ca sunt convins ca sunt destui care nici nu stiu ca s-au pus in vanzare),dar gandit pe alta parte faptul ca s-au putut achiziona bilete cu baxu ma face sa gandesc ca o sa se gaseasca si la ora meciului bilete pentru cei care vor si au bani:)

la orice meci se gasesc bilete la suprapret fi ar sa fie tot nu scapam de specia aia neagra bisnitarii iar vor scoate profit in doar cateva ore cand un om normal ar munci cateva luni sa aiba aceeiasi banuti.

chiar nu se mai gasesc bilete deloc..in afara de cele de la bisnitari ? nu as vrea sa vad meciul din fata televizorului :(

Nici nu stiu daca vor fi bisnitati , dar avand in vedere ca este Romania , probabil ca numai acolo ai sa mai gasesti.

Salut m-ar interesa si pe mine 4 bilete la Steaua Twente daca mai sunt disponibile ar fi perfect la tribuna II ....astept raspuns pentru cine are. FORZAAAAAAAAA Steaua SUFLET SI DARUINTA PENTRU CULORI !.

Salut m-ar interesa si pe mine 4 bilete la Steaua Twente daca mai sunt disponibile ar fi perfect la tribuna II ....astept raspuns pentru cine are. FORZAAAAAAAAA Steaua SUFLET SI DARUINTA PENTRU CULORI !.
intra pe eventim ca au mai bagat bilete azi,mi-am luat eu,dar nu stiu daca mai au la tribuna,sau pe okazii, bafta! :steag_cruce_invers:

da ,mersi mult am intrat pe eventim ,dar la stadion or mai fi ?astept un raspuns :) daca nu sa iau mai repede de pe eventim :) FORZZA Steaua TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI !

da ,mersi mult am intrat pe eventim ,dar la stadion or mai fi ?astept un raspuns :) daca nu sa iau mai repede de pe eventim :) FORZZA Steaua TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI !
din cate stiu eu la stadion nu s-au pus in vanzare,ia mai bn de pe eventim,sa fi sigur..succes!

Salut,

Inca nu este un topic deschis pentru meciul retur, asa ca intreb aici: se face deplasare in Olanda? Locuiesc in Amsterdam si as vrea sa vad meciul pe viu cu Twente :)

Multumesc.

:steag_cruce_invers:

[...]

Mi se face scarba de ce vad p-aici.

Edited by MoWeed

Am inteles ca s-au vandut toate biletele, dar cum m-am obisnuit de la o vreme , presa ... stim cu toti povestea...

Daca-i spun vreo 2 cuvinte lui instigator despre mizeria lui de mesaj si despre mintea din care-a izvorit, tot eu imi iau ban, asa-i?

presa mereu mananca cacao dar la acest meci cred ca s-au vandut aproape toate,poate unele care le tin ei la caldurica o sa le puna in vanzare in caz ca nu vin suporterii olandezii,sau daca nu le-au impartit ei cui trebuia.Pe Ghencea am gasit la Steaua-Dinamo la doar cateva minute sa inceapa meciul,desi se vorbea ca nu mai sunt bilete.

De gasit bilete la meciul cu Twente sanse mici sa se mai puna in vanzare,la negru in ziua meciului sau cu cateva zile o sa gasesti si oferte pe net da la o diferenta dubla minina sa manance fiecare cate ceva cei care se ocupa cu dinastea.

Stiati ca e meci de interes mare pentru ca primul meci il jucam acasa,adversarul nu e asa de renumit dar uite ca dupa meciurile bune suporterii se inghesuie sa vada jocul bun al Stelei.

Daca-i spun vreo 2 cuvinte lui instigator despre mizeria lui de mesaj si despre mintea din care-a izvorit, tot eu imi iau ban, asa-i?

Daca cele 2 cuvinte nu sunt ''Mult Respect!'' mai bine n-o faci.

va certati ca niste copilasi prosti,de parca maine nu ar mai fi duminica daca nu ii raspunde taios unul altuia;nu se schimba nimic in realitate;

Nu e nimeni obligat sa se uite daca ii este scarba ...sunt o multime de site uri unde te poti uita si daca aici e site ul Stelei cred ca am dreptu sa spun daca vreau sau nu sa merg la un meci si nu ma intereseaza daca cineva nu are aceeasi parere ! cineva din Iasi merge la meci ?

handicapati de la eventim.ro mai au bilete,eu am intrat sa verific daca chiar mai sunt bilete,incercati poate aveti noroc cei care nu au apucat:Carucior de cumparaturi

Steaua Bucuresti FC �" Twente FC

Joi, 16. Feb 2012, 22:00

National Arena Bucuresti, Romania

26,50 RON 1 Bilete

Tip bilet Inlatura acest grup de bilete

Cat 9

302 Rand:19

Loc:28 Pret Normal

26,50 RON

Valoarea biletelor: 26,50 RON

Total: 26,50 RON

Informatii privind livrarea

Care este modalitatea de livrare dorita?

Livrare prin curier

Ridicare de la sediul Eventim.ro 2,00 RON

Pentru plati "Cash la sediile Eventim.ro", biletele sunt rezervate pentru maxim 72 ore! Biletele trebuie platite in acest interval la sediul Eventim din str. Polona nr.15, in caz contrar rezervarea fiind anulata automat! Biletele pot fi ridicate ulterior, incepand cu 30 ianuarie, din acelasi loc. Pentru plata prin card sau transfer bancar, biletele pot fi ridicate de la biroul Eventim.RO din Bucuresti, str. Polona nr.15 INCEPAND cu data oficial anuntata si DUPA efectuarea cu succes a platii. Biletele pot fi ridicate folosind numele Dvs si Codul (ID Order) pe care l-ati primit in momentul rezervarii. Daca executati plati cu cardul de credit, la ridicarea biletelor de la birourile Eventim.RO trebuie sa prezentati cardul cu care ati efectuat plata si un act de identitate (buletin sau pasaport). Pentru serviciul de ridicare de la punctele Eventim se percepe o taxa de 2 RON/comanda.

Informatii privind plata

Ce modalitate de plata doriti sa utilizati?

Cash - la sediile Eventim.RO

Pentru plati "Cash la sediile Eventim.ro", biletele sunt rezervate pentru maxim 72 de ore! Daca biletele nu sunt ridicate in acest interval, rezervarea expira automat! Pentru biletele in euro, pretul in RON se calculeaza la un curs de 4.4 RON/euro.

Important! Biletele au fost rezervate pentru 72 de ore si pot fi platite in aceasta perioada la sediul Eventim.RO din Bucuresti (str. Polona nr.15). Biletele pot fi ridicate folosind numele Dvs si Codul (ID Order) pe care l-ati primit in momentul rezervarii. Biletele pot fi ridicate incepand cu data stabilita de organizator. Aceasta data poate fi modificata ulterior. Va rugam reveniti pe site-ul www.eventim.ro pentru confirmarea datei.

Edited by TURQOAZ

Biletele se vor vinde prin reteaua Eventim incepind cu data de 18.01.2012.

Pentru a asigura suporterilor din toata tara un acces facil la bilete, clubul nostru a incheiat un parteneriat cu liderul european in ticketing, Eventim, pentru distributia biletelor la nivel national. Astfel, incepand din data de 18 ianuarie 2012, suporterii echipei noastre vor putea rezerva si plati in reteaua de magazine indicate pe site ul Eventim, sau online, pe site-ul www.eventim.ro, locurile pentru meciul FC Steaua Bucuresti �" FC Twente, din data de 16 februarie 2012 ce se va disputa pe stadionul National Arena.

Modul de cumparare a biletelor este urmatorul:

1. Direct in punctele de vinzare.

In punctele de vanzare Eventim (magazinele Germanos, Orange, Vodafone, Domo, librariile Humanitas, Carturesti si altele), cumparatorii vor alege locurile, numarul de bilete si vor plati(cash sau cu card) primind vouchere securizate

2. Achizitionarea biletelor online

Cei care achizitioneaza bilete online, vor primi prin curier sau vor putea ridica direct biletele de intrare din punctele de vinzare mentionate , incepand cu aceeasi data, 30 ianuarie 2012..Prin ambele modalitati de cumparare, atat online, cat si direct in magazine, suporterii isi vor putea alege locurile dorite din planul stadionului. Mai multe detalii gasiti pe site-ul eventim.ro.

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

1.LOJE 1.000 RON/LOC (cu catering inclus)

2.VIP 1 300 RON

3.VIP 2 200 RON

4.VIP 3 100 RON

5.TRIBUNA I (inel intermediar) 80 RON

6.TRIBUNA I (inel 2) 50 RON

7.TRIBUNA II (inel 1):

* cat 1 200 RON

* cat 2 150 RON

* cat 3 80 RON

8. TRIBUNA II:

* (inel intermediar) 80 RON

* (inel 2) 50 RON

9. PELUZA 1 si 2 (inel 1 si intermediar) 30 RON

(inel 2) 25 RON

Am comandat 2 bilete online prin intermediul eventim.ro! Ok! Am fost atentionat ca la valoarea biletelor (2x150=300 RON) se vor adauga 6% comisionul eventim (normal--trebuie sa traiasca si ei) plus 2% taxa de rezervare (asta nu am inteles de ce---dar ma rog) plus 18 lei taxa de curierat (normal), deci in total 342,72 RON! Am acceptat aceste conditii si am comandat biletele! Astazi le-am primit, dar in plic se aflau doar biletele in valoare de 300 RON fara a fi insotite de bonul fiscal care sa justifice diferenta de 42,72 lei! Cum ii explic eu nevestei aceasta diferenta? steagcruce.gif Lasand gluma la o parte eu stiu ca orice bun cumparat trebuie insotit de factura/bon fiscal! Voi ce parere aveti? Nu cumva acei 6%+2% sunt exceptati in aceasta situatie de la plata obligatiilor catre fisc? Nu cumva intra in buzunarele cuiva? Astept comentariile voastre!

Be good and safe!

aoleu reportere, ti-e frica rau de nevasta daca scrii prin toate topicurile :)):)):))

am mai gasit 3 microbuze Sprinter 16+1 pentru cei din Constanta care mai merg mai sunt locuri libere,haideti impreuna iesim mai eftin si ne mai cunoastem intre noi.PM cine vrea ???se pleaca in ziua meciului dupa orA 14.Traseu Constanta-Medgidia-Cernavoda-Fetesti-Drajna[popas ciorba/bere]-Lehliu-Fundulea-Bucuresti poate veni oricine de pe raza drumului.

Edited by TURQOAZ

ei nu-i bat pe chiajna :console: si voi va inghesuiti sa-i faceti funduletul mare cioBANULUI. mai rau, sunt oameni care lupta si stau in frig, zi de zi, ca sa scapam de astfel de fenomene, si altii ii "dau" bani de-o alta aroganta, pentru mai mult tupeu :)..nu stiu daca sunt inteles, dar la meciul asta, as vrea sa se-ntample ceva gen ca-n Egipt, daca mai scapam din sustinatorii cioBANULUI, poate mai avem si noi o sansa..