Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Steaua - Vointa Sibiu 1-0 (1-0)

62 posts in this topic

Oricat ar vrea unii ca Steaua sa piarda acest meci, acest lucru e imposibil. Steaua va termina turul campionatului + prima etapa din retur, en fanfare.

Dau si scorul, 4-0 pentru ros-albastri.

Echipa castigatoare nu se schimba:

Tatarusanu - Martinovici, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Prepelita, Bourceanu, Brandan, Tanase - Nikolici, Rusescu

Oricat ar vrea unii ca Steaua sa piarda acest meci, acest lucru e imposibil. Steaua va termina turul campionatului + prima etapa din retur, en fanfare.

Dau si scorul, 4-0 pentru ros-albastri.

Echipa castigatoare nu se schimba:

Tatarusanu - Martinovici, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Prepelita, Bourceanu, Brandan, Tanase - Nikolici, Rusescu

Da ma Virgil, 10-0 pentru Steaua!ce 10 , 100! sa ramanem totusi cu picioarele pe pamant !

VPM !

eu sunt de parere ca ar trebui sa lansam un slogan pt aceasta partida si acela sa fie:

CU TOTII LA MECI!!! :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

Suntem pe cai mari, jijinho e la tembelizor non-stop, arogante, pac-pac, tiki-taka ...

Deci e momentul pentru o revenire cu picioarele pe pamant. 1-0 pt Sibiu, cu cocalarii nr 7 si 9 titulari.

Streza, nu poate sa-i faca Doamne-Doamne asa ceva in postu Craciunului, plus ca o oaie i-a fatat un miel alb ca laptele, care e semn bun..

Edited by drvladyk

drvladyk, dar semnul asta cu mielul a fost folosit deja o data in meciul cu cipriotii !

Sa'i batem si pe astia..viitorul suna bine la nivel de joc , nu conducere !

S-ar putea sa fie ultimul meci pentru Latovlevici in tricolul Stelei , Saint Etienne confirmandu'si interesul pentru actualul jucator stelist !

Ce standarde ridicate ai ! :)

Poate se bucura pentru televiziunile respective. :thumbup:

Da-i pe GSP !

In orice caz,Stan va avea reale probleme in a-i motiva pe jucatori pentru a castiga si cu Vointa.Cel mai bine ar fi sa mai schimbe din jucatorii ultimelor 3 partide. L-am vazut intr-un interviu pe ex-capitanul Tatarusanu ca deja se gandea la vacanta.

In conditii normale,de mult pierdute,victoria cu Vointa Sibiu trebuia sa vina din reflex.Daca ne uitam la ultimele 7 meciuri steliste,gasim un amestec de ''o victorie urmata de un esec''.Esec este si egalul cu CFR,o echipa care nu a aratat mai nimic,dar a fost pragmatica.

Ultimele rezultate mascheaza probleme din echipa si actiunile lui Ilie Stan.La iesirea de pe teren din meciul cu Larnaca,Emeghara a fost huiduit,el avand o parte din vina la golul primit,dar aceea nefiind reactia potrivita.

Probabil ca aceeasi oameni nu vad ca Iliev a fost praf in cel putin 2 din ultimele 3 meciuri,iar Tanase deja s-a ''stins'' mai repede ca o instalatie de pom scoasa din priza,ori ca Tatu intrase pe teren cu Larnaca dupa o foarte lunga pauza,in conditiile in care Mihai Costea marcase in ultimele 2 meciuri.

Ilie Stan trebuie sa stie ca un esec cu Vointa il va face de rusine la 2 secunde dupa terminarea meciului.Azi are palton,maine e-n plua goala!

Golgeteri :

Steaua --- Rusescu = 7 goluri

Vointa --- Popa = 3 goluri

Pozitia in clasament:

Steaua --- 6

Vointa --- 14

Edited by blindica

Meciul e pe antena1 si gsptv :hai_steaua: Triumfator sfarsit de an OLE !!!

ma, tu chiar existi? eu sper ca nu esti real ci doar un program de calculator...asa sper eu.. ma esti din constanta? ai fost la 3-2 cu subpodarii cand inca juca butoi? daca da ok, daca nu ok hai sus us sus

Spor oilor la spamat in weekend. Ii astept.

Steaua Bucuresti 4-0 Vointa Sibiu.

In acest ultim meci voi merge la stadion si promit sa il aplaud din rasputeri pe Iasmin Latovlevici, la ultimul meci in tricoul nostru. Respect pentru ce a facut la Steaua in acest 1 an si jumatate in care ne-a imbracat tricoul, sper sa-si pastreze onoarea si indiferent de ocaziile pe care le va avea sa nu calce la alta echipa din Liga 1. Astfel cred eu ca va fi respectat in templul fotbalului romanesc. fular-campionii

Eu nu-s asa optimist, ma multumesc si cu un 3-0 . Daca e si intors 3-ul, cu atat mai bine.

Eu nu-s asa optimist, ma multumesc si cu un 3-0 . Daca e si intors 3-ul, cu atat mai bine.

Haha! Bravo ! Se pare ca unora le e greu sa-si recunoasca propriile greseli si dau explicatii de tot rasul. Meciul se va termina egal, asta in cel mai bun caz, pentru ca stim cu totii ce mentalitate are echipa dupa o victorie, iar in cazul de fata dupa o calificare " memorabila " in europa league.

lasa ca se roaga ciobanu de autostivuitorul si castigam.FORZA Steaua

Daca nu avem grija se prea poate ca dupa aceasta calificare "istorica" sa vina o iarna mult prea rece pentru unii de la Steaua si cred ca se vor mai pierde pe drum , in frunte cu head MASter Shef OIle!!!

Intors subliminal???????

Chestia de mai sus se numeste OAIE !

Sign in to follow this  
Followers 0