Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Steaua - AEK Larnaca 3-1 (0-0)

191 posts in this topic

Lupta nu e pierduta! O calificare norocoasa nu poate sa-l ajute pe cioban mereu. Are jucatori incredibili la echipa, dar care or sa pice asa cum au picat toti ceilalti. E doar ceva de moment, stai linistit. E o perioada neagra, atata tot.

Nu stiu ce sa spun, sper sa fie asa,dar resemnarea e tot mai puternica. Iti dai seama, dupa atmosfera de aseara(stadion+Universitate), Jiji a prins aripi, se simte ca si cand ar fi baut Red Bull...Majoritatea se bucura exagerat, daca vorbim si strict fotbalistic, ce mare performanta am facut ca ne-am calificat in dauna fortelor Maccabi si Larnaca...In fine, acum asteptam Manchester United, sa le scoatem fotbalul din cap...

Uita-te si ce reactii a starnit articolul tau, ca nu esti stelist si alte chestii...

Mandru ca sunt stelist :steag_sah_mic:

bravo,ai avut o mare bucurie!

doar mie mi s-a parut ca nu a fost fault la penalty?

n-a fost,da' nu mai conteaza!

red&blue_boy

Atata timp cat pentru ei Steaua inseamna doar un motiv de lauda la munca/scoala si o bucurie timp de 90 de minute in weekend si la stirile din "sport" zilnice(la "arogantele" nevertebratei din loja), normal ca ne vor privi ciudat.

Eu, unul, ma gandesc cu tristete ca mizeria din club a ajuns asa de mare incat nu ma pot bucura la o calificare in primavara europeana.

Ma gandesc cu tristete ca se rugau prieteni de-ai mei de mine sa ma duc la meci aproape gratis si am refuzat pentru ca asta am simtit eu ca trebuie sa fac. Cand alta data, l-as fi facut pe dracu' in 4 sa fiu acolo.

Ma gandesc cu tristete ca singurul sentiment pe care-l am atunci cand ma gandesc la echipa asta este unul de dispret.

Ma gandesc cu tristete ca am fost contemporan cu sfarsitul Stelei vitezistilor si nasterea Stelei cocalarilor.

Ma gandesc cu tristete ca nu mi-am dat seama de la inceput cat de nociv este acest gunoi care raspunde la numele de becali.....

Rau am ajuns noi, dar mai rau a ajuns Steaua.

pe cuvantul meu de om ca mi-ai luat vorbele din gura!

:steag_cruce_invers: UNIKA Steaua !!!

alt pusti cordit!multi mai sunteti si va mai si inmultiti precum iepurii!

Vad pe aici multe opinii antisteliste. Nu ar trebui confundat Gigi cu Steaua. Nu poti scrie o opinie favorabila Stelei ca esti cotat becalist. E o prostie, iar cei care nu pot sa inteleaga diferenta ori sunt rai, ori au mintea scurta. Daca nu puteti sa va bucurati de o mare calificare a Stelei in primavara europeana, de ce nu-i cereti lui George Stan - proprietarul site-ului - sa schime fcsteaua.ro in antistelisti.ro?

Nici moderatorii nu ar trebui sa mai accepte opinii impotriva Stelei. Fiindca nu mai inteleg de ce-i banati pe caini sau ciori sau polisti cand vin cu exprimari asemanatoare.

Becali nu e Steaua! Nu are aceeasi varsta cu clubul, nu a participat la marile ei performante. Si-atunci?

Urati-l pe Becali dar tineti cu Steaua! E atat de simplu.

eu am avut nevoie de lanterna sa mi gasesc locu` era bezna in jurul meu,in schimb.....am avut si vom avea mereu....

Nu stiu daca e chiar atat de simplu.

Eu nu cred ca e vreo opinie antistelista, doar ca vedem diferit lucrurile.

Steaua actuala se identifica cu Becali. Ca doar nu eu sau tu am facut echipa asta, nu noi aducem jucatorii, antrenorii nu-i schimbam noi cand ne taie capul, nu mie, nu noua ne intra in cont banii de pe bilete, etc...Apoi, din moment ce as sustine neconditionat echipa actuala, m-as bucura la succesele ei, care-s tot mai rare,asta nu inseamna ca ma bucur si pentru Becali, ca-l girez in continuare?Nu inseamna ca sunt multumit sau cel putin indiferent la umilintele indurate in ultimii ani, la faptul c-a patat tot ce-a insemnat Steaua?...Zic si eu...

Nu stiu daca e chiar atat de simplu.

Eu nu cred ca e vreo opinie antistelista, doar ca vedem diferit lucrurile.

Steaua actuala se identifica cu Becali. Ca doar nu eu sau tu am facut echipa asta, nu noi aducem jucatorii, antrenorii nu-i schimbam noi cand ne taie capul, nu mie, nu noua ne intra in cont banii de pe bilete, etc...Apoi, din moment ce as sustine neconditionat echipa actuala, m-as bucura la succesele ei, care-s tot mai rare,asta nu inseamna ca ma bucur si pentru Becali, ca-l girez in continuare?Nu inseamna ca sunt multumit sau cel putin indiferent la umilintele indurate in ultimii ani, la faptul c-a patat tot ce-a insemnat Steaua?...Zic si eu...

Te intreb, esti stelist? Daca da, ar trebui s-o porti in inima si sa te bucuri de orice realizare a ei. Daca nu poti face asta, ce mai cauti pe fcsteaua.ro? Nu e site-ul lui Becali, e site-ul suporterilor stelisti si se cuvine sa ai opinii favorabile Stelei. Dar nu se supara nimeni daca-l critici pe Becali. Sunt lucruri total diferite. Steaua nu poate fi a lui niciodata, ci a milioanelor de suporteri stelisti.

Ce ar fi Steaua fara noi suporterii ei? Un mare zero, cam ce a fost Unirea Urziceni, campioana tarii desfiintata la doi ani de la castigarea titlului. Suporterii acestia si i-a apropiat Steaua in zeci de ani de existenta, de marire si decadere.

Edited by Virgil

Numai urandu-l pe Becali, mai poti sa spui ca tii cu Steaua. Daca il urasti si totusi il ignori "de dragul echipei" nu esti decat unul din cele 2 milioane de gropari.

Felicitari "adevaratilor". Ati ucis Steaua!

Ce ar fi Steaua fara noi suporterii ei? Un mare zero, cam ce a fost Unirea Urziceni, campioana tarii desfiintata la doi ani de la castigarea titlului.

Exact! Nu ar mai fi o vaca de mult pentru retardatul din loja. Si, oricat de rau ar fi pe termen scurt, ar fi singura noastra sansa sa renastem. Dar na, noi nu suntem suporteri pentru ca iubim Steaua, noi tinem cu Steaua de dragul de-a fi suporteri...

Edited by MoWeed

Vad pe aici multe opinii antisteliste. Nu ar trebui confundat Gigi cu Steaua. Nu poti scrie o opinie favorabila Stelei ca esti cotat becalist. E o prostie, iar cei care nu pot sa inteleaga diferenta ori sunt rai, ori au mintea scurta. Daca nu puteti sa va bucurati de o mare calificare a Stelei in primavara europeana, de ce nu-i cereti lui George Stan - proprietarul site-ului - sa schime fcsteaua.ro in antistelisti.ro?

Nici moderatorii nu ar trebui sa mai accepte opinii impotriva Stelei. Fiindca nu mai inteleg de ce-i banati pe caini sau ciori sau polisti cand vin cu exprimari asemanatoare.

Becali nu e Steaua! Nu are aceeasi varsta cu clubul, nu a participat la marile ei performante. Si-atunci?

Chiar ai mare dreptate..Felicitarile mele pt acest post

Te intreb, esti stelist? Daca da, ar trebui s-o porti in inima si sa te bucuri de orice realizare a ei. Daca nu poti face asta, ce mai cauti pe fcsteaua.ro? Nu e site-ul lui Becali, e site-ul suporterilor stelisti si se cuvine sa ai opinii favorabile Stelei. Dar nu se supara nimeni daca-l critici pe Becali. Sunt lucruri total diferite. Steaua nu poate fi a lui niciodata, ci a milioanelor de suporteri stelisti.

Daca asta ai inteles tu, imi pare rau...

Ok, fie cum spui tu, nu sunt stelist...Scuza-ma ca eu am alte idei si asteptari de la Steaua, lucruri cu care eram obisnuit, care m-au facut sa tin cu Steaua, sa fiu mandru de asta. Nu e vorba de rezultate, e mai mult de-atat...Sa nu crezi ca, in urma cu multi ani, mi-a venit asa, sa tin si eu cu o echipa , si-am zis ca hai sa tin cu Steaua, ca are cel mai tare palmares si alte cele. Alte lucruri m-au atras in primul rand la Steaua, o vedeam diferita fata de tot ce era in Romania, incepand de la joc, jucatori si continuand cu modul in care era condus clubul, viziunea asupra lucrurilor pe care o aveau cei d-acolo...

N-am stiut ca asta e conditia de a te inregistra pe fcsteaua.ro , sa am opinii favorabile Stelei, indiferent de situatie...Stai linistit, poate cat de curand n-o sa mai intru pe site, sa nu crezi ca sunt legat de asta. Ramaneti voi, care sustineti echipa si la bine , si la greu...

Sa inteleg ca cei care ii striga numele sunt stelisti nu? 50000 de gropari..

Odihneste-te in pace, Steaua!

Edited by MoWeed

Ce ar fi Steaua fara noi suporterii ei? Un mare zero, cam ce a fost Unirea Urziceni, campioana tarii desfiintata la doi ani de la castigarea titlului. Suporterii acestia si i-a apropiat Steaua in zeci de ani de existenta, de marire si decadere.

vai de mine,virgile!se poate asa ceva?dupa ce mai suntem cativa pe site care nu vad precum caii,vii si ne dai si cu tesla-n ****!ete ****,inseamna ca nici eu nu mai sunt un stelist adevarat in perioada asta de rahat!asta e,sunteti milioane,milioane am spus,de stelisti adevarati,putem sa vedem,astia putini,altceva decat voi?si sa ne bagam in seama cu voi?

da' ce se mai schimba lumea pe site-ul asta,ceva de speriat!eu nu mai am nimic cu voi,suporterii adevarati,e treaba voastra sa vedeti doar ce va place,sa va bucurati de un meci,doua,dupa care sa proclamati ca oierul e vinovat,da' nu chiar vinovat,un pic,acolo!si ca de fapt descultii aia din teren sunt vinovatii,cainii si ciorile pe care ii/le injurati in fiecare meci,ca de cantece.......................!bafta multa,suporterilor adevarati!

Sa inteleg ca cei care ii striga numele sunt stelisti nu? 50000 de gropari..

Odihneste-te in pace, Steaua!

@ Calin, nu te panica! Un prieten bun dintre ai mei (dinamovist) l-a sunat pe un alt prieten (si el dinamovist) sa-i faca rost de doua bilete la meciul de ieri. Asa ca nu su fost 50.000 de stelisti pe stadion . Am multi amici care locuiesc in zona stadionului si se duc la fiecare meci care se joaca pe National si nu sunt nici macar microbisti. Dar se duc pentru spectacol. Spre "rusinea" mea, stau la 2 pasi de stadion si nu-l vad decat din exterior. Ma vor judeca multi ca nu sunt stelist pentru ca nu ma duc la stadion. Ma duceam pe Ghencea,traversand orasul, cu metroul ,ratb ,veneam pe jos ca nu mai prindeam tramvaie, ne alergau burtosi ca ne vedeau bucurosi si cu steaguri , intr-o noapte un tigan a scos un pistol cu bile si ne-a amenintat.... dar merita pe vremea aceea. Acum totul este de plastic si viata este fantastik ca sa zic asa.

@vlad

Stiu, si eu am niste prieteni din Brasov care au mers la meci vreo 2 stegari, 2 dinamovisti si un stelist. Pentru stadion. Eu, desigur, am refuzat sa merg cu ei.

Problema este ca toti cei care au fost acolo au contribuit la saparea gropii Stelei. Daca pe cei care nu sunt stelisti nu-i pot judeca, cei care se declara stelisti sunt mai vinovati decat guie...

@vlad

Stiu, si eu am niste prieteni din Brasov care au mers la meci vreo 2 stegari, 2 dinamovisti si un stelist. Pentru stadion. Eu, desigur, am refuzat sa merg cu ei.

Nici pe mine nu ma excita o bancnota de 100 de euro, o factura de enel platita sau o masina indreptata cu ranga. Cat despre stadion...... vin strainii si fac poze cu Casa Poporului iar noi ne miram ce li se pare lor spectaculos.

In Ghencea n-ar mai fi fost tentati sa mearga cei "neutrii"... Insa, cum spune Mo, astia n-au nici o vina...

Daca nu mergeti voi la meci,credeti ca moare Steaua ?

Nu.

Daca mergeti voi, cu siguranta se va intampla asta. Daca n-o fi si murit...

Steaua a murit deja. Nu pentru ca nu mergem noi, ci pentru ca mergeti voi. Norocul vostru este ca sunteti prea ignoranti sa va dati seama ca asa este

Ba baieti,stati voi acasa ..si fara voi Steaua v-a avea suporteri minunati

Si agramati...

M-a bucur ca v-a avea suporteri minunati.

Tare sunt curios cat de multi suporteri minunati o sa mai fie cand n-o sa mai aiba echipa pseudo-rezultatele astea....

bai,asta,da' tu esti chiar minunat de la targoviste,de acolo!si cine esti tu de tot dai lectii,sfaturi si povete?

da' la ce dracu' stau sa-mi bat capu' cu oamnei ca tine,nu stiu!gata,fericitule,ti-ai aranjat viata de ieri seara!

Ignoranta e o binecuvantare pentru multi.

Ati omorat Steaua, ba! Si voi aveti orgasm pentru o victorie cu o echipa din lumea a 3-a a fotbalului.

De ce n-ati fost asa minunati si dupa meciurile cu Ceahlaul, Medias, etc?

Tare curios sunt cat de minunati ati fi dupa o infrangere cu Vointa Sibiu, sa zicem...

Sign in to follow this  
Followers 0