Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Steaua - AEK Larnaca 3-1 (0-0)

191 posts in this topic

As vrea sa cumpar eu un bilet la Peluza 2

Sud,dar fara schimb,decat sa ti-l cumpar! ast rasp!

pai normal ca nu mai gasim bilete e plin okazii de bisnitari..de aia s-au vandut 50.000 si o sa fie 30.000 urat..nu e bine nici daca pune ieftin biletu ca sar bisnitarii nici daca pune scump ca nu mai cumpara nimeni...

Deci poti sa incerci pe okazii bineinteles pretul este simtitor mai mare..

Si daca-l puneau scump,dar tot pe sistemul acesta de vanzare in care o persoana poate lua si 50 de bilete,degeaba.

Mai temperati si voi comentariile acestea fara rost din ultimul timp.Pai s-a ajuns sa aiba unii cate 10 postari la un thread ( un nr. de postari aleatoriu ) ,toate fiind fara esenta. E tare cool sa dai un comment lipsit de esenta dar prin care sa dai de inteles ca esti anti-becali,dar in acelasi timp nu vii si cu argumente in plus ( nu ca n-ar fi deja destule argumente contra becali ).

Da` ca exemplu eu nu-l cunosc pe userul Virgil.Dom'le,cu toate acestea,nu m-apuc sa-l jignesc.Omul se exprima decent,corect gramatical.Ma uit,are contul din 2004,mii de postari,multe dintre acestea cu o utilitate pentru site.Imi convine sau nu imi convine parerea lui,o respect! Vorba aceea,nu-i un semi-analfabet cu cont de juma` de an care o da in vindepleacamorisme.Cum naiba de a ajuns un neica-nimeni precum Kellerman sa-l jigneasca pe Virgil? Kellerman,persoana care de fapt e fan Liverpool si apoi,poate,Steaua.

Edited by blindica

se imbogateste ciobanu pe sentimentele noastre,pe crezul nostru ca Steaua va domina adversarii si-acum are toate linistea,din pacate....

si uite asa ne chinuim si-i batem cu vreo 2-1 si ne calificam.....istericii ultrasi cu joben si nutline in strada iar la televizor apare Guie Migi timp de 2 luni sa povesteasca ce premonitii a avut el in somn..si cum o sa castigam cupa mondiala:))

Si daca-l puneau scump,dar tot pe sistemul acesta de vanzare in care o persoana poate lua si 50 de bilete,degeaba.

Mai temperati si voi comentariile acestea fara rost din ultimul timp.Pai s-a ajuns sa aiba unii cate 10 postari la un thread ( un nr. de postari aleatoriu ) ,toate fiind fara esenta. E tare cool sa dai un comment lipsit de esenta dar prin care sa dai de inteles ca esti anti-becali,dar in acelasi timp nu vii si cu argumente in plus ( nu ca n-ar fi deja destule argumente contra becali ).

Da` ca exemplu eu nu-l cunosc pe userul Virgil.Dom'le,cu toate acestea,nu m-apuc sa-l jignesc.Omul se exprima decent,corect gramatical.Ma uit,are contul din 2004,mii de postari,multe dintre acestea cu o utilitate pentru site.Imi convine sau nu imi convine parerea lui,o respect! Vorba aceea,nu-i un semi-analfabet cu cont de juma` de an care o da in vindepleacamorisme.Cum naiba de a ajuns un neica-nimeni precum Kellerman sa-l jigneasca pe Virgil? Kellerman,persoana care de fapt e fan Liverpool si apoi,poate,Steaua.

Acum tu de ce vb despre Kellerman?

Este esential sa ai cont de mult timp si muuuuulte comenturi pe site ca sa fii respectat , indiferent daca ce zici tu e adevarat/fals, bine/rau? :blink:

Si cand era pe Ghencea sistemu cu 4 bilete maxim pe buletin, tot mai erau bisnitari cu cate 100-200 de bilete.

Asa ca n-are nicio relevanta sistemu ala.

Deci diseara cu 50.000 oameni in tribune va fi mai usor ;) ! Sa speram ca Schalke va juca serios si ca va scoate macar un egal daca nu si victoria !

Ce parere aveti despre Emeghara? :-?

Deci diseara cu 50.000 oameni in tribune va fi mai usor ;) ! Sa speram ca Schalke va juca serios si ca va scoate macar un egal daca nu si victoria !

Va fi mai usor ce? Crezi ca aia nu sunt obisnuiti cu tribune pline? Cred ca sunt mai fanatici ai lor, parerea mea.

Cat despre Emegara, parerea mea e ca e de culoare.

Prietene tu ai 8000 de posturi, esti atat de vechi pe aici si inca nu ti-ai scos degetul din cur ?

1. De cand sunt prieten cu tine? Nu-mi amintesc.

2. Eu am vazut jucand pe Ghencea, Steaua 1986. Am Steaua in sange si nu ma aservesc ideilor unora si altora. De Migi nu-mi pasa.

3. Cand castiga Steaua, ma bucur. Cand pierde ma intristez. La tine e invers, dar nu te judec. E alegerea ta.

3. Chestia aia cu degetul a fost urata, cum iti permiti?

4. As putea sa-ti spun ca esti o biata oaie ratacita in turma antistelistilor, care in fapt sunt cainii, ciorile si mintile incete din Banat, dar ma abtin. Cat de mult semeni cu ei insa.

5. As putea sa te trimit la origine dar n-o fac, pentru ca respect mamele.

6. Kellerman, am inteles, nu esti stelist. Ar trebui sa fii macar roman, pentru ca jucam cu o echipa straina. Chiar daca numele tau nu suna nici pe departe a roman.

La victoria cu Haifa au contribuit 70% fanii :) !

De acord ca nu sunt obisnuiti cu 50.000 dar le dau un impuls ;) ! La Napoli au fost 70.000 si sunt printre cei mai fanatici din europa , deci nu vom avea probleme :)

Cat despre emeghara nu'mi pasa culoarea pielii lui , ci ma refeream daca nu cumva trebuia sa joace geraldo pe stanga precum in meciul cu Schalke !

La victoria cu Haifa au contribuit 70% fanii :) !

De acord ca nu sunt obisnuiti cu 50.000 dar le dau un impuls ;) ! La Napoli au fost 70.000 si sunt printre cei mai fanatici din europa , deci nu vom avea probleme :)

Cat despre emeghara nu'mi pasa culoarea pielii lui , ci ma refeream daca nu cumva trebuia sa joace geraldo pe stanga precum in meciul cu Schalke !

Parca-ai fi Becali cu procentul ala de 70%...Din pacate Schalke nu va avea la Haifa atatia fani cat sa-i asigure procentul ala de 70%, asa ca pana la urma poate nu mai conteaza ce va fi la Bucuresti.

Daca eram echipa asa tare, trebuia sa nu ne facem de cacao la Haifa, sa fi scos barem un egal. Sa nu mai spun ca trebuia sa fi castigat si in Cipru...In fine, las' ca e mai bine sa asteptam minuni, sa stam la mana altora.

Geraldo parca a jucat pe dreapta atunci...

Galeria va asta oficial la Peluza Sud cea dinspre B-dul Basarabia[la peluza cu fosta tabela Lia Manoliu]sper ca ti am fost de ajutor ca multi de aici numai chef de caterinca.

simpatic a devenit site-ul asta!turqoaz ala e cel mai mare fan,zici ca a vazut vreo 200 de meciuri in ultimii ani,cum le stie el pe toate!am uitat de ala care a facut o compunere de clasa a IV-a,cu trairile lui de la coada de bilete!

sa vezi zbierete si injuraturi in cazul in care joaca Steaua nasol sau are un ghinion teribil!

....Schalke fara antrenor si 7 titulari in Israel..

Calificarea s-a pierdut [daca e sa o pierdem diseara] la meciul tur cu Larnacca

//

Cu referinta la postul tau precedent

Edited by Al1nn

....Schalke fara antrenor si 7 titulari in Israel..

Calificarea s-a pierdut [daca e sa o pierdem diseara] la meciul tur cu Larnacca

'Neata ...

Daca eram echipa asa tare, trebuia sa nu ne facem de cacao la Haifa, sa fi scos barem un egal. Sa nu mai spun ca trebuia sa fi castigat si in Cipru...In fine, las' ca e mai bine sa asteptam minuni, sa stam la mana altora.

Ai maxima dreptate in legatura cu valoarea echipei,dar nu stiu de ce mai minimizam calitatea din ultimul timp a fotbalului cipriot.La turul cu AEK Larnaca,Foresta-Falticeni a Ciprului (dupa culori),cipriotii astia erau neinvinsi in campionat.Acelasi campionat cu APOEL.

Edited by blindica

Ai maxima dreptate in legatura cu valoarea echipei,dar nu stiu de ce mai minimizam calitatea din ultimul a fotbalului cipriot.La turul cu AEK Larnaca,Foresta-Falticeni a Ciprului (dupa culori),cipriotii astia erau neinvinsi in campionat.Acelasi campionat cu APOEL.

N-am minimalizat valoarea fotbalului cipriot, ma refer strict la meciul direct, cand nu m-au impresionat cipriotii, alta echipa in locul nostru i-ar fi batut atunci fara probleme.

1. De cand sunt prieten cu tine? Nu-mi amintesc.

Ai luat-o in serios ?

2. Eu am vazut jucand pe Ghencea, Steaua 1986. Am Steaua in sange si nu ma aservesc ideilor unora si altora. De Migi nu-mi pasa.

Degeaba ai avut Steaua in sange. Si Lacatus a avut Steaua in sange, si a dat-o afara.

3. Cand castiga Steaua, ma bucur. Cand pierde ma intristez. La tine e invers, dar nu te judec. E alegerea ta.

Nu-ti pasa de Migi ? pai atunci de ce te bucuri cand castiga Migi ? nici tu nu stii ce vrei. E ca si cum nu ti-ar place de Basescu dar te-ai bucura daca ar iesi iarasi presedinte.

3. Chestia aia cu degetul a fost urata, cum iti permiti?

E stilul meu mai agresiv. Ce, vroiai sa spun sa iti "INLATURI DEGETUL DIN DOS" ?

4. As putea sa-ti spun ca esti o biata oaie ratacita in turma antistelistilor, care in fapt sunt cainii, ciorile si mintile incete din Banat, dar ma abtin. Cat de mult semeni cu ei insa.

Zau ? sunt eu caine ? asta a fost buna.

5. As putea sa te trimit la origine dar n-o fac, pentru ca respect mamele.

Chill the **** out.

6. Kellerman, am inteles, nu esti stelist. Ar trebui sa fii macar roman, pentru ca jucam cu o echipa straina. Chiar daca numele tau nu suna nici pe departe a roman.

N-ai inteles. Sunt Stelist. Steaua e religia mea, dar Steaua a murit si acum culorile si palmaresul sunt ilegal purtate si folosite de un cioban pe care tu nu-l placi dar ii doresti numai victorii echipei lui.

Am vazut ca unii oameni pe aici evita sa te ia la madular (asa, ca sunt eu rau din fire) doar pentru ca esti vechi si nu esti unul din cocalarii din generatia noua. Dar de fapt, e chiar mai grav in cazul tau.

Edited by Kellerman

Ar fi o minune ca shalke sa scoata un egal la maccabi...v-a fi greu dar nu imposibil

Greu cu limba romana fratilor. :no:

Edited by pcsbb

Marea problema este ca nu depinde doar de noi , daca noi batem 6-0 si schalke pierde..e tot acolo ;) !

Oricum..we will see

4 pagini in care va certati pentru un meci de ca*at...Si mai trist e faptul ca Ilie Stan zice ca ar fi o "victorie incredibila"...Victorie incredibila cu AEK Larnaca...Cum am ajuns fratilor.. :(

Sign in to follow this  
Followers 0