Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Steaua - AEK Larnaca 3-1 (0-0)

191 posts in this topic

Daca joaca cum au jucat cu CFR, bate Steaua, dar la Haifa... nu bag mana in foc pentru Schalke, la ce am vazut saptamana trecuta in Liga.

Imi place cum arata Steaua..imi place ca exista aceea dorinta care nu am mai vazut-o de ceva timp..chiar daca a fost 1-1 eu zic ca meciul cu CFR a fost unul dintre cele mai bune si sunt convins ca daca si noi suporteri vom merge sa incurajam si vom fi 50.000 vor da totul si vor castiga..

Insa cum sunt optimist referitor la Steaua cam asa sunt pesimist referitor la Schalke..70% as merge ca bate haifa sunt curios cum vor fi si cotele la pariuri pentru haifa

e un meci foarte greu Larnaca vine sa castige,iar haifa cred ca va bate pe Schalke

Steaua Bucuresti v AEK Larnaca

*Meciul se disputa pe stadionul National Arena in data de 14.12.2011,la ora 22:05.

Pozitie in clasament :

Steaua Bucuresti : 5

AEK Larnaca : 5

**Lot FC Steaua Bucuresti

**Lot AEK Larnaca

***AEK Larnaca este neinvinsa in ultimele 7 meciuri disputate,atat in campionatul intern cat si in Europa League. Cipriotii,o echipa solida,vin sa castige pe National Arena si in aceeasi masura ca Steaua,se asteapta ca Schalke 04 sa nu piarda in Israel,cu Haifa.

Asadar,avand in vedere rezultatele lor pozitive din ultima vreme,cipriotii au o baza solida in a spera la victorie pe 14.12.2011.

De cealalta parte,Steaua Bucuresti va incerca sa castige acest meci din entuziasmul inca ramas dupa victoria cu Dinamo.Inconstanta rezultatelor Stelei poate plasa echipa ca plecand cu sansa a 2 a impotriva cipriotilor.Totusi,jucatorii au aratat o mare pofta de victorie si in ultimul meci cu CFR Cluj (1-1),unde au avut numeroase ocazii de a marca,printre care 3 bare. Chiar si asa,daca vor ca un eventual ajutor nemtesc sa conteze,impotriva cipriotilor suturile in bara nu mai trebuie sa devina o scuza pentru rezultatul final.

****Aici : Clasamentul Grupei J din care fac parte cele doua echipe.

*|* - Pentru a procura bilete la acest meci trebuie sa va prezentati la toate casele de bilete ale stadionului National Arena. Acestea se achizitioneaza dupa sistemul ''la kil`,fara buletin''.

Atentie! Preturile afisate pe site-ul oficial al clubului de fotbal nu coincid cu realitatea de la Casele de bilete.

Asa arata un bilet oficial pentru meci :

Fotografie0565.jpg

M**e 2G Fecali ! :steag_sah_mic:

Edited by blindica

@somoso :

Spre exemplu,pe site-ul oficial gasesti informatia ca la :ohmy:''# Tribuna II (2) - 20 lei'' ,adica la Tribuna 2 -Inelul 2,pretul este de 20 lei. La stadion am gasit pretul de 30 lei pentru aceasta varianta (la casele de bilete). Inelul doi fiind inelul intermediar din cate am vazut.

Acum nu stiu daca inelul 3 este inchiriat si figureaza ca fiind inelul 2 pentru acest meci,nu am mai intrebat,nici nu vroiam sa stau foarte sus dar nici sa cotizez foarte mult in conturile becaliene si ale UEFA.

@ blindica..mersi frumos

@ Bombonel94 din cate stiu eu galeria Stelei va sta la peluza 2(sud) inelu 1 iar ciprioti peluza 1 inelu 3 cel mai probabil..

nu te baza pe informatia mea..sunt din provincie nu am fost la toate meciurile sa pot confirma dar ca sa iti faci o prima idee..

Bate Maccabi si nu mai conteaza...

Haifa,dupa parerea mea, este una dintre cele mai imprevizibile echipe pe care le-am vazut vreodata, la fel si Schalke.

- israelienii au 2 infrangeri fara drept de apel in ultimele 2 etape de campionat,una chiar sambata cu rivala Hapoel din Tel-Aviv,scor 0-3.

- nemtii sunt si vor ramane nemti,au 3 victorii in ultimele 3 meciuri,printre care si cel cu Steaua, sunt favoriti certi dar, gandul ne duce la acea infrangere din play-off cu o echipa de pescari finlandezi.

- ca sa dau un pronostic,pot sa spun x2,dar dupa ce am vazut Dinamo Zagreb-Lyon,ne putem astepta la orice.

* toata lumea isi pune problema daca ,vezi Doamne, castiga sau face egal Schalke la Haifa,fara sa isi mai puna problema daca noi putem bate pe Larnaka ,o echipa care dupa aducere lui Lotina ca manager general a avut o crestere in joc si in rezultate,reusind un egal la Gelsenkirchen,victorie cu Haifa,ca in campionat sa castige ultimele 2 etape,una fiind chiar deplasarea la Anorthosis.

Edited by Mem0

Bate Maccabi si nu mai conteaza...

Nu cred. As miza pe un egal acolo

Nu cred. As miza pe un egal acolo

Vedem...Numai de meciul cu Maccabi le arde celor de la Schalke...

blindica, te-ai vandut si tu? ii bagi bani in buzunar lu cioban, ce-o sa zica baietii de pe aici... :))

Meciul va fi arbitrat de francezul Said Ennjimi, care a oficiat la mai multe partide in care au evoluat echipe romanesti: Belgia - Romania: 2-1 (11 noiembrie 2011), ultimul meci amical al Nationalei din acest an, CFR Cluj - PSV Eindhoven: 0-3 (16 decembrie 2009), din grupele Ligii Europa, FC Vaslui - AEK Atena: 2-1 (20 august 2009), din play-off-ul Ligii Europa si, nu in ultimul rand, FC Utrecht - Steaua: 1-1 (21 octombrie 2010), din grupele Ligii Europa.

Cica 50.000 de :oops: vor fi pe stadion.

galeria unde sta la meciu asta..??

tot sus? :)

Inelul 3 fularultras:wanker: .

Buna gluma cu "sus pe maibach" =)))!!! :thumbsup:

eu am o problema am luat biletele la nord din pacate fiind ditamai coada la case n-am vazut ca mai erau si la sud la inelul 2,am vreo sansa sa ajung d la nord la sud?

Oricat de mult si-ar dori cipriotii sa castige, victoria va fi a Stelei in acest meci decisiv. Si nu una oarecare, ci una obtinuta la cel putin doua goluri diferenta si in urma unei prestatii excelente.

Am incredere in Ilie Stan, am incredere in baieti, am incredere in Steaua!

Cu siguranta vom castiga, cel putin daca jucam cum am facut-o cu CFR. Steaua a aratat impecabil, nimic de reprosat, n-a vrut Dumnezeu sa castigam, nu conteaza, ne-a pastrat norocul pentru meciul de miercuri...

Eu imi doresc din tot sufletul sa merg la acest meci, dar azi, am avut o intamplare neplacuta. La ora 1, aveam dirigentie. I-am cerut voie dirigintei sa merg sa-mi iau bilete ca revin pana la 2 in liceu, cand aveam concurs de sah. Ok, mergi si cumpara-ti bilete! La poarta, angajatul BGS, da frate, mergi si cumpara-ti, nicio problema. Fericit ca pot sa-mi iau bilete, ajung la stadion, si vad o coada care aparent dura vreo 2 ore. Am zis ca nu stau acolo, un coleg a venit cu o alta idee: sa mergem in spatele stadionului, la Electroaparataj ca acolo sigur e mai liber. Ok, hai acolo! Mergem, stam vreo 20 de minute la coada, raman in fata noastra vreo 20-30 de insi, ANUNT: S-au terminat biletele, merg angajatii sa ia altele din cealalta parte a stadionului. AVTUALIZARE ANUNT: numai sunt nici acolo, mergem in Ghencea unde se tiparesc biletele. O nu...dura cam 40 de minute drumul asta. Asteptam inca vreo ora, dupa care vin baietii cu bilete. Toata lumea fericita, avem bilete...dar al 3lea ANUNT ne-a contrazis partial. Avem bilete, dar numai la tribuna 102.gif. Cum sa nu-i injuri? Am plecat acasa, mergem maine dinou sa cautam la peluza, nu vrem la tribuna sa ne roage lumea sa stam jos 21.gif.

Vi s-a intamplat vreodata asa ceva cand Steaua juca in Ghencea? Mie niciodata, si n-am fost la putine meciuri...NATIONAL ARENA este, in opinia mea, stadionul cu cea mai proasta organizare din Bucuresti. De acord cu mine?

Steaua 4-1 Aek Larnaca :hai_steaua:

Vreau Steaua in Ghenceaaaa :((

Cristi18 suporter adevarat, nu jegosii inapti care se uita la meci dorindu-si sa piarda Steluta!

MUUUURIIIITZI BAAAA!!! :death:

Cu siguranta vom castiga, cel putin daca jucam cum am facut-o cu CFR. Steaua a aratat impecabil, nimic de reprosat, n-a vrut Dumnezeu sa castigam, nu conteaza, ne-a pastrat norocul pentru meciul de miercuri...

Eu imi doresc din tot sufletul sa merg la acest meci, dar azi, am avut o intamplare neplacuta. La ora 1, aveam dirigentie. I-am cerut voie dirigintei sa merg sa-mi iau bilete ca revin pana la 2 in liceu, cand aveam concurs de sah. Ok, mergi si cumpara-ti bilete! La poarta, angajatul BGS, da frate, mergi si cumpara-ti, nicio problema. Fericit ca pot sa-mi iau bilete, ajung la stadion, si vad o coada care aparent dura vreo 2 ore. Am zis ca nu stau acolo, un coleg a venit cu o alta idee: sa mergem in spatele stadionului, la Electroaparataj ca acolo sigur e mai liber. Ok, hai acolo! Mergem, stam vreo 20 de minute la coada, raman in fata noastra vreo 20-30 de insi, ANUNT: S-au terminat biletele, merg angajatii sa ia altele din cealalta parte a stadionului. AVTUALIZARE ANUNT: numai sunt nici acolo, mergem in Ghencea unde se tiparesc biletele. O nu...dura cam 40 de minute drumul asta. Asteptam inca vreo ora, dupa care vin baietii cu bilete. Toata lumea fericita, avem bilete...dar al 3lea ANUNT ne-a contrazis partial. Avem bilete, dar numai la tribuna 102.gif. Cum sa nu-i injuri? Am plecat acasa, mergem maine dinou sa cautam la peluza, nu vrem la tribuna sa ne roage lumea sa stam jos 21.gif.

Vi s-a intamplat vreodata asa ceva cand Steaua juca in Ghencea? Mie niciodata, si n-am fost la putine meciuri...NATIONAL ARENA este, in opinia mea, stadionul cu cea mai proasta organizare din Bucuresti. De acord cu mine?

Steaua 4-1 Aek Larnaca :hai_steaua:

Vreau Steaua in Ghenceaaaa :((

mare ti-e gradina doamne..

Sign in to follow this  
Followers 0