Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Dinamo - Steaua 1-3 (1-1)

151 posts in this topic

in mod normal, la acest meci, de acesta data, stadionul ar trebui lasat gol...sa cante conducatorii si politicienii...asa ar trebui facut!

ba frate am pus si eu o intrebare si nu mi sa dat un raspuns. doar caterinca maxima...vreau sa merg la meci cu galeria Stelei , vreau si eu niste detalii , de unde se pleaca , la ce ora .. si daca mai este un loc disponibil. sau sa o iau altfel , daca ajung in fata peluzei unde intra galeria Stelei, ma baga si pe mine cineva la meci sau vin degeaba? raspundeti privat only. mersi si cei care nu cunosc detalii sa nu se mai bage in seama aiurea

Oare Kellerman se duce la meci?:D

Citeam mai sus ca cineva vrea sa mearga cu galeria in Stefan cel Mare , dar stau si ma intreb , care galerie frateee???

Galeria care va prelua cele 676 bilete,Peluza Nord cred ca va imparti biletele[Mustata*Dorin] poate apuc si eu bilet,ca sunt destui cu interdictii din PN,ca Peluza Sud nu stiu daca vor veni ar fi bine sa vina UNITI vom face LEGEA in groapa lui Borcea ......Cu Totii la DERBY...... :steagcruce: Spor la Coregrafii baietii.

Edited by TURQOAZ

Sunteti paraleli mai " stelistilor ". Ca sa puteti sa va imaginati cine este aceasta oaie imputita care conduce cel mai titrat club din Romania - cu cele mai mari performante pe care le-a avut vreodata vreun club sportiv - comparati-l cu analfabetul care conduce tara ( ca sa fiu mai pe intelesul vostru ). Aceasta oaie si-a batut joc de acest club, a calcat in picioare GLORIILE CLUBULUI, care intr-o tara civilizata, la un club civilizat, stau in loja impreuna cu patronul civilizat la fiecare meci. A dus " lucrul " pe care, intr-adevar, cu totii il iubim, intr-o situatie jenanta si penibila.. de 5 ani nu am mai reusit sa iesim din grupele unei competitii europene.. ceea ce in vremurile bune era o obisnuinta. De cativa ani nu am mai reusit sa batem patrupezii ( lasand la o parte meciul din cupa ). Si-a facut un nume pe spatele clubului acest analfabet ordinar, iubit si idolatrizat de atatia SUPORTERI " stelisti " de ocazie.

Puneti mana pe o carte de gramatica, iar apoi faceti pe filozofii in domeniul fotbalului.

ba frate am pus si eu o intrebare si nu mi sa dat un raspuns. doar caterinca maxima...vreau sa merg la meci cu galeria Stelei , vreau si eu niste detalii , de unde se pleaca , la ce ora .. si daca mai este un loc disponibil. sau sa o iau altfel , daca ajung in fata peluzei unde intra galeria Stelei, ma baga si pe mine cineva la meci sau vin degeaba? raspundeti privat only. mersi si cei care nu cunosc detalii sa nu se mai bage in seama aiurea

cu 2-3 ore inainte de meci la metrou la victoriei...in mare parte sunt impartite...daca mai raman,nici Dumnezeu nu stie...cu mai mult de atat nu poate sa va ajute nimeni.

Galeria care va prelua cele 676 bilete,Peluza Nord cred ca va imparti biletele[Mustata*Dorin] poate apuc si eu bilet,ca sunt destui cu interdictii din PN,ca Peluza Sud nu stiu daca vor veni ar fi bine sa vina UNITI vom face LEGEA in groapa lui Borcea ......Cu Totii la DERBY...... :steagcruce: Spor la Coregrafii baietii.

Cine ti-a zis ca nu merge SUD-ul la meci? :)

mersi pentru informatii. o sa imi incerc norocul sa vad poate intru si eu. sud`ul nu vine la meci nu va mai agitati, cel putin din ce stiu eu , raman pe strazi. a fost sedinta aseara...nu stiu ce s-a discutat , aflu mai tarziu. oricum cainii au pbrobl lor interne se bat intre ei asa ca nu prea sunt sanse sa iasa pe interval. ramane de vazut salut.

Discutati despre meci, nu despre kellerman

"aberatiile" spuse de Kellerman sunt mai importante decat meciul in sine,ce sa vorbim despre meci? Dinamo-Steaua a ajuns o pardoie "fin contra nas" , circ de presa,televiziune etc.

totusi: M_IE Dinamuuu :finger:

...

bai asta ...ia mai usor cu informatiile pe siteuri , tu care esti huligan ...

Edited by andyro

mersi pentru informatii. o sa imi incerc norocul sa vad poate intru si eu. sud`ul nu vine la meci nu va mai agitati, cel putin din ce stiu eu , raman pe strazi. a fost sedinta aseara...nu stiu ce s-a discutat , aflu mai tarziu.

si cine s-a intalnit acolo ? stii adresa lor? facebook au ? trimite-mi un mesaj la [email protected]

bai asta ...ia mai usor cu informatiile pe siteuri , tu care esti huligan ...

ce informatii ? ca a fost sedinta la sud stie toata lumea mare informatie oricum va fi chaos deci ai grija pe unde mergi si uitate tot timpul inapoi

JOOP JUMP baiatule tu habar nu ai unde se strange lumea sa mearga la meci,nu sti daca mai sunt bilete,dar in schimb sti tu ca a fost sedinta Sud..eu zic sa iti vezi te treaba ta si sa ai tu grija pe unde mergi,nu cred ca esti in masura sa dai altora sfaturi ce sa faca sau pe unda sa mearga, hooligan mic ce esti la meciul cu Dinamo toti sunteti viteji pe forumuri razboinicilor ce sunteti visati numai haos pe strazi,batai si interventii

Joop Jump lasa-i pe astia care fac misto...mersi ca ne-ai avertizat..sa nu ne-o luam dracu aiurea :thumbsup:

Am auzit ca la Sedinta de Comitet a Peluzei Sud s-a hotarat atacarea dinamovistilor cu pistoale cu apa!!! ANARHIE!!

In plus,Pn condusa de falnicul Mustatea va face o coregrafie splendida in care culoarea semintelor de floarea soarelui se va contopi cu cea a semintelor de "bostan"

Mergeti si sustineti echipa.......eu o sa ma uit la weeds;)

faina treaba, hai sa ne bulibashim pe whatever TV cu meciul chizdii dintre un ducator de butelii si un ducator de blani de oi. pare din ce in ce mai atragatoare ideea de a sustine viitorul lui Hagi pe Ghencea in viitorul apropiat decat a continua a spera la renasterea stim noi cui. este pur si simplu imposibil. in conditiile curente. dupa marile meciuri cu rapid, concordia, Brasov si macabeii inca sunt in soc ca exista asa de multi freegigisti pe planeta asta. chiar ma intreb cateodata cati oameni sunt care ne gandim sa asteptam pana cand branzimea asta generala se va strica, de la temperatura camerelor de luat vederi, de la indobitocire-n sine sau numai asa, ca se poate. va urez multa putere de munca acestor baieti minunati de pe fcsteaua.ro care imi satisfac setea de stelism de cativa ani. multa rabdare si multa putere de a trece peste branzismele de zi cu zi. aici a-si vrea sa elogiez pe: lari, gandalf, andyq, moweed, armanovici, Adrian, Catalin si toti ceilalti care tin steagul sus, inca. INCA! si oricum se vor desfasura lucrurile pe urmatorii ani cel putin stiu ca inca vor exista STELISTI, din pacate fara echipa, dar cu stelismul in sange, ceva ce nici un freegigist niciodata nu va putea intelege, digera sau cum vreti voi. a, si despre meci, ca sa fim putin ontopic, whatever, hai sa ne bu.....

Dinamo joaca frumos, un tiki-taka in stil oborean, si ce e mai important, marcheaza goluri multe. Sau cel putin a marcat pana acum. E adevarat ca anumite echipe s-au dat la o parte din fata ei. E adevarat ca si arbitrii au avut un pic de vina in obtinerea victoriilor alb-rosilor. Dar ce e adevarat e adevarat. Danciulescu, Marius Nicolae, Tucudean si altii, sunt marcatori adevarati. La mijloc il au pe Cap de Zmeu Catalin Munteanu, un alt fost stelist alaturi de Danciulescu, un mijlocas care face jocul, bate loviturile libere si uneori marcheaza.

Jocul lui Dinamo place ochiului si e eficient.

Jocul Stelei e total haotic. Joaca totul si in acelasi timp nimic. Spre deosebire de caini, atacantii nostri sunt atacanti doar cu numele. Nikolici in care am avut mare incredere e bata. Fratii olteni Costea sunt vai de mama lor. Tatu care la inceput ne incalzea inimile le calca pe urme. Doar Raul Rusescu face nota discordanta si marcheaza uneori goluri foarte importente.

Apararea Stelei poate fi considerata foarte buna spre deosebire de cea a cainilor. Mijlocasii nostri buni si ei. Cel putin Brandan cred ca ar merita sa joace la o echipa mai mare unde sa castige mai multi bani. Daca nu la Vaslui, care plateste regeste atunci neaparat in Germania, Spania, Anglia.

In baza celor de mai sus, Dinamo are prima sansa. Tinand cont si de terenul propriu si de un 5% acordat de arbitru. Publicul lor nu conteaza atat timp cat Steaua a avut impotriva 60 000 de spectatori.

Steaua vine cu sansa atitudinii pe care a ratat-o in meciul de la Gelsenkirhen, cu Schalke.

Pronosticul meu pentru acest meci e un x mare cat roata carului. As vrea sa pun 2 dar n-avem cu ce ba, n-avem cu ce.

Acestea fiind spuse, bafta multa Stelei pentru meciul de asta seara din groapa. Sau altfel spus, asa mai pe limba noastra,

FORZA Steaua, FORZA Steaua, HEI, HEI!

Edited by Virgil

ba frate ce tot ma luati la **** atat ??? vreau sa ajung la meci si am cerut niste informatii care e problema??? si am zis ca vb pe privat nu pe forum. care e treaba cu sedinta de parca zici ca s-a pus la cale un atentat ce tot suferiti atat si va legati de un lucru minor ??? cainii oricum nu vin asa ca hai sa le dam in **** mea foc la stadion. si da . vreau si visez zi de zi haos fum teroare cand plec in st cel mare fiindca fara lucrurile astea nu e derby.. vreau ca de la victoriei pana in groapa sa fie numai interventii. asta imi doresc eu care e problema ta? poate ca tu esti dala care vine la meci , flutura steagu , canta si pleaca acasa. eu sunt din cealalta categorie. nam treaba cu meciul , vin fac haos ma bat si am plecat. suntem diferiti vezi ?

Numai bine a venit concursul de doi lei al cainilor cu bannerele..ca am un proiect care trebuie sa contina ceva mesaje si nu am idei :wanker:

Chiar si in aceasta situatie ..la acest meci tot ma incearca niste emotii... nu are cum sa nu ...

ba frate ce tot ma luati la **** atat ??? vreau sa ajung la meci si am cerut niste informatii care e problema??? si am zis ca vb pe privat nu pe forum. care e treaba cu sedinta de parca zici ca s-a pus la cale un atentat ce tot suferiti atat si va legati de un lucru minor ??? cainii oricum nu vin asa ca hai sa le dam in **** mea foc la stadion. si da . vreau si visez zi de zi haos fum teroare cand plec in st cel mare fiindca fara lucrurile astea nu e derby.. vreau ca de la victoriei pana in groapa sa fie numai interventii. asta imi doresc eu care e problema ta? poate ca tu esti dala care vine la meci , flutura steagu , canta si pleaca acasa. eu sunt din cealalta categorie. nam treaba cu meciul , vin fac haos ma bat si am plecat. suntem diferiti vezi ?

da-ti 2 palme si trezeste-te.

Sign in to follow this  
Followers 0