Sign in to follow this  
Followers 0
Alex

Scriti baieti, scriti orice, numa scriti

Scrieti baieti, scrieti orice, numa scrieti   21 members have voted

1. 1. Ce directie credeti ca ar trebui sa aiba site-ul?

• Anti Gigi - site exclusivist. Articole de istorie, articole anti-Gigi, prezentari trecut - acum
      9
    • Sport. Analize, cronici, avancronici. Orice despre Gigi va fi STERS, comentariu sau articol
      4
    • Mixul de azi, fiecare scrie ce vrea, fara linie a site-ului
      8

Please sign in or register to vote in this poll.

150 posts in this topic

Lari, nu esti obligat sa muncesti cat 3 redactori.

Dar nu ma obliga nimeni. O fac atunci cand/daca pot.

Doar ca nu am cum sa-mi scriu articolul saptamanal, atata vreme cat, daca nu ma ocup eu, articolele de pe prima pagina raman neschimbate cu zilele, nimeni nu da un copy/paste dupa nimic dupa meciuri, stirile importante nu se posteaza, articolele lui Gandalf nu se posteaza singure, etc, etc, etc.

Daca de cele scrise in paragraful al doilea s-ar mai ocupa 2-3 oameni, n-as avea nicio problema sa-mi scriu saptamanal tampeniile.

@MoWeed

1. Mi-am propus sa-mi vad doar de munca de redactor. Ma rezum la a spune ca atragerea oamenilor care sa scrie este un subiect mult mai vast decat politica editoriala a acestui site. Care e vazut de marea majoritate a oamenilor drept principala gura de foc in directia Jegului.

2. Am spus ca voi renunta din doua motive:

- in primul rand, pentru ca nu s-a enuntat decat obiectivul de a "face ceva care nu s-a mai facut", fara a ni se spune CUM, concret. Adica nu am cum sa spun ca "raman orice-ar fi", chiar daca modalitatea de protest fie nu m-as reprezenta, fie nu as crede in ea.

- in al doilea rand, pentru ca eu nu am cum sa lupt cum trebuie impotriva unui rau fara a-l ataca cu cele mai teribile argumente posibile: rezultatele, jocul bun, tiki-taka Barcelona, transferuri.

Edited by Lari

Lari, daca vrei, te ajut eu cu postarea articolelor lui Gandalf.

Sunt de acord cu tine ca atragerea oamenilor inseamna mai mult decat o politica editoriala coerenta. Insa o politica editoriala coerenta este necesara din punctul meu de vedere. Nu ai cum sa atragi oamenii cu mixul asta.

Cei care sunt pro-Jiji nu ar scrie pentru ca perceptia este ca suntem impotriva.

Cei care sunt neutrii nu ar scrie datorita extremistilor.

Cei care sunt anti-Jiji nu ar scrie datorita faptulul ca le permitem tuturor cretinilor sa posteze. Si nu ma refer la incalcari ale regulamentului.

Asa vad eu treaba. Poate gresesc.

Edited by MoWeed

n-ai vrea sa te limitezi la citit?

Nu.

Lari, daca vrei, te ajut eu cu postarea articolelor lui Gandalf.

E complicata situatia: ala nu vrea sa lucreze decat cu mine si cu Costi, mai vrea modificari, le vrea postate intr-un anume fel etc. Decat sa dau forward-uri la mailuri, mai bine le fac eu.

Nu doar cearcafurile alea sunt problema, repet.

Sunt de acord cu tine ca atragerea oamenilor inseamna mai mult decat o politica editoriala coerenta. Insa o politica editoriala coerenta este necesara din punctul meu de vedere. Nu ai cum sa atragi oamenii cu mixul asta.

Cei care sunt pro-Jiji nu ar scrie pentru ca perceptia este ca suntem impotriva.

Cei care sunt neutrii nu ar scrie datorita extremistilor.

Cei care sunt anti-Jiji nu ar scrie datorita faptulul ca le permitem tuturor cretinilor sa posteze. Si nu ma refer la incalcari ale regulamentului.

Asa vad eu treaba. Poate gresesc.

Cei pro-2gi trimit articole penibile. Cred ca esti si tu in lista aia de e-mailuri. Haaai, fraaate...

Cei extremisti au scris cand au avut chef si eu m-am ocupat de multe ori sa dau o forma mai comerciala articolelor respective, tocmai pentru a putea fi citite mai usor. Faza e ca cei "extremisti" s-au saturat de vorbe si ii mananca undeva sa faca lucruri concrete.

Cei neutri au trimis foarte rar articole, iar marea majoritate erau inapte. Uite, chiar o sa-l rog pe LRP sa faca o cronica la meciul de duminica, sa ne distram iar.

Eu cred ca noi ar trebui sa scriem/oferim aici chestii despre TOT ce inseamna Steaua, incercand sa atragem cat mai multa lume sa comenteze. Asta e cea mai simpla modalitate de a-ti atrage oameni pe termen lung care, ulterior, sa se implice mai mult in realizarea sitului. Experienta din 2004 pana acu' asta a aratat. Cei "plantati" au rezistat doar o perioada (exemplu, redactorii foarte vechi, gen Andrei Sava, Gica Chioru, Dankresman, etc).

Anti Gigi - site exclusivist. Articole de istorie, articole anti-Gigi, prezentari trecut - acum - 44.44%

Mixul de azi, fiecare scrie ce vrea, fara linie a site-ului - 33.33%

Deschideti un alt sondaj cu variantele de mai sus. E imposibil sa nu obtineti majoritate absoluta la una dintre variante. La sondajul trecut au votat 18 oameni, la asta ma voi abtine eu, vor vota 17.

Sau, cum e normal si firesc, deschizatorul topicului sa hotarasca ce facem cu site-ul, pentru ca e topicul si sondajul lui.

Ca sa o luam pe rand:

@Azzido

Eu nu vad nicaieri scris "faceti cum vreti voi".

Clipboard01.jpg

@Lari

Desi sunt de parere ca mai intai alegi directia si apoi modalitatea, o sa incerc sa-ti spun cum vad eu treaba si ce inseamna votul meu:

1.Desigur ca trebuie sa scriem despre transferuri, rezultate si asa mai departe. Insa intr-o nota anti-Jiji.

Adica, sa zicem ca-l ia pe Chipciu. In loc de articolul optimist, in care sa-i uram bafta si asa mai departe, trebuie sa aratam ca am luat atatia jucatori promitatori care s-au plafonat in mizeria fotbalistica si morala de la club. Adica sa-i uram sa nu aiba soarta unui Radut sau Ochirosii(astea fiind exemplele care-mi vin acum in minte, poate sunt altele si mai elocvente). Nu e musai sa enumeram de fiecare data de ce Jiji este de vina, reiese si din articol.

Sa zicem ca avem un rezultat de genul 0-5 la Haifa. In locul cronicii in care sa discutam strict fotbalistic, sa aratam declaratiile dinainte de meci, sa aratam ca unii jucatori sunt impusi, sa amintim ca acum cativa ani, fara sa se vehculeze sumele ametitoare de bani de acum, nu aveam ce juca cu echipele de calibrul lui Macabbi.

Adica, sa ne folosim de sport pentru a demonstra de ce nu se poate vorbi de sport cat timp e jegul aici.

2.Trebuie sa continuam cu articolele despre istorie a lui Gandalf. Chiar daca, momentan, numai o parte mica le citesc in intregime, trebuie sa insistam. Pentru ca este datoria noastra sa ne promovam istoria, gloriile s.a.m.d.

De asemenea, la partea cu istoria trebuie sa aratam diferentele intre ceea ce era inainte de Jiji si ce este acum. Si din punct de vedere sportiv dar, mai ales, din punct de vedere moral.

3.Majoritatea spunem ca Steaua inseamna CSA. Pai haideti sa demonstram asta. Haideti sa promovam din nou articolele de pe Steaua.ro pe prima pagina a site-ului. Ai dreptate, baietii de acolo fac o munca laudabila si, de aceea, trebuie promovati aici, unde traficul este mult mai mare.

Aici se poate ca unul din articolele principale sa fie mereu luat de pe Steaua.ro (cand dai click pe el sa fii direct redirectionat acolo). Sau putem sa facem un fel de bara pe lateral in care sa apara articolele de pe Steaua.ro(la fel click=redirectionare). Mai sunt si alte variante.

Eu, unul, as scoate de la "urmatorul meci" meciurile echipei de fotbal si le-as pune numai pe cele ale CSA

4.Pentru ca suporterul roman are memoria scurta, saptamanal(sau la o perioada determinata de timp) sa postam un articol in care sa amintim o tampenie din trecut de-a babuinului(valiza, carpa rosie la gat, interzicerea suporterilor, fugarirea jucatorilor de la Bistrita). De asemenea, putem vorbi despre certurile cu diverse glorii, precizand cine sunt acele glorii si ce au facut pentru Steaua.

Stiu ca despre astea s-au mai scris, insa trebuie sa le amintim, trebuie ca saptamanal sa readucem in memoria suporterului macar o tampenie facuta de becali.

5.Trebuie sa le oferim suporterilor exemple de comportament. Trebuie sa le aratam ca, in alte locuri, suporterii au o voce si si-o fac auzita. Eventual in comparatie cu ce am facut noi. Sa le aratam ca pentru Betis Sevilia s-au strans 20.000 de oameni intr-un oras cu cateva sute de mii de locuitori, in timp ce, in aceeasi perioada, pentru Steaua s-au strans 4000 intr-un oras cu 2 milioane(o parte din ei venind din afara Bucurestiului). Exemple mai sunt: Dinamo Zagreb sau Legia Varsovia(astea imi vin acum in minte).

De asemenea, exemplele astea ar putea fi baza unor dezbateri pe forum: ce au facut bine, ce au facut rau, ce putem aplica la noi, cum ne putem inspira de la ei.

6.O idee care am preluat-o de la mitingul la palat: sa spunem pe site povestea diferitor suporteri, din Bucuresti, din provincie, tineri, batrani care sa spuna de ce Jiji este un cancer, de ce refuza sa vina la meci(sau de ce au renuntat la absenteism). Adica sa le aratam suporterilor ca multi dintre ei, multi care au zeci, sute de meciuri la activ, au renuntat la drogul lor pentru binele Stelei. Trebuie sa dam exemple concrete, nu generale. Bine, asta inseamna sa si gasim oameni dispusi sa faca asta.

7.Din punct de vedere al moderarii. Postarile cretinilor gen flory_steaua vor fi sterse imediat, fara explicatii. Asta nu inseamna ca toti care posteaza in favoarea prezentei la meci vor fi cenzurati. Oamenii care pot lega 2 ideei, cu care este evident ca poti purta o discutie logica in contradictoriu vor fi lasati sa posteze(atata timp cat nu sar calu') in speranta ca ii vom convinge de ce nu trebuie facut asta.

Ideei mai am, dar nu imi vin acum in minte. Parerea mea este ca mai intai trebuie sa alegem o varianta si apoi sa ne gandim la metode de implementare.

Edited by MoWeed

Desi sunt de parere ca mai intai alegi directia si apoi modalitatea, o sa incerc sa-ti spun cum vad eu treaba si ce inseamna votul meu:

Putem face si-asa, nu e niciun bai. Doar ca, data fiind penuria de oameni, eu am plecat din partea ailalta.

1.Desigur ca trebuie sa scriem despre transferuri, rezultate si asa mai departe. Insa intr-o nota anti-Jiji.

Adica, sa zicem ca-l ia pe Chipciu. In loc de articolul optimist, in care sa-i uram bafta si asa mai departe, trebuie sa aratam ca am luat atatia jucatori promitatori care s-au plafonat in mizeria fotbalistica si morala de la club. Adica sa-i uram sa nu aiba soarta unui Radut sau Ochirosii(astea fiind exemplele care-mi vin acum in minte, poate sunt altele si mai elocvente). Nu e musai sa enumeram de fiecare data de ce Jiji este de vina, reiese si din articol.

Sa zicem ca avem un rezultat de genul 0-5 la Haifa. In locul cronicii in care sa discutam strict fotbalistic, sa aratam declaratiile dinainte de meci, sa aratam ca unii jucatori sunt impusi, sa amintim ca acum cativa ani, fara sa se vehculeze sumele ametitoare de bani de acum, nu aveam ce juca cu echipele de calibrul lui Macabbi.

Adica, sa ne folosim de sport pentru a demonstra de ce nu se poate vorbi de sport cat timp e jegul aici.

Excelent! Gandeste-te ce-ar insemna sa facem la FIECARE MECI acest lucru. Iar redactorul care ar sti din timp ca se ocupa de cronica, si-ar nota zilnic declaratiile, planurile echipei, etc, iar, dupa meci, ar servi un meniu a-ntaia!

2.Trebuie sa continuam cu articolele despre istorie a lui Gandalf. Chiar daca, momentan, numai o parte mica le citesc in intregime, trebuie sa insistam. Pentru ca este datoria noastra sa ne promovam istoria, gloriile s.a.m.d.

De asemenea, la partea cu istoria trebuie sa aratam diferentele intre ceea ce era inainte de Jiji si ce este acum. Si din punct de vedere sportiv dar, mai ales, din punct de vedere moral.

Gandalf face o munca uriasa sa adune datele. Nimeni nu a impiedicat pe nimeni sa vina sa adaosuri pe temele respective. Ba chiar omu' si-a exprimat intentia de a ajuta orice astfel de initiativa.

3.Majoritatea spunem ca Steaua inseamna CSA. Pai haideti sa demonstram asta. Haideti sa promovam din nou articolele de pe Steaua.ro pe prima pagina a site-ului. Ai dreptate, baietii de acolo fac o munca laudabila si, de aceea, trebuie promovati aici, unde traficul este mult mai mare.

Aici se poate ca unul din articolele principale sa fie mereu luat de pe Steaua.ro (cand dai click pe el sa fii direct redirectionat acolo). Sau putem sa facem un fel de bara pe lateral in care sa apara articolele de pe Steaua.ro(la fel click=redirectionare). Mai sunt si alte variante.

Eu, unul, as scoate de la "urmatorul meci" meciurile echipei de fotbal si le-as pune numai pe cele ale CSA

Aici trebuie sa-mi fac si eu MEA CULPA. :look: Promit sa ma ocup mai mult in viitor de promovarea pe prima pagina a muncii oamenilor alora.

4.Pentru ca suporterul roman are memoria scurta, saptamanal(sau la o perioada determinata de timp) sa postam un articol in care sa amintim o tampenie din trecut de-a babuinului(valiza, carpa rosie la gat, interzicerea suporterilor, fugarirea jucatorilor de la Bistrita). De asemenea, putem vorbi despre certurile cu diverse glorii, precizand cine sunt acele glorii si ce au facut pentru Steaua.

Stiu ca despre astea s-au mai scris, insa trebuie sa le amintim, trebuie ca saptamanal sa readucem in memoria suporterului macar o tampenie facuta de becali.

O alta idee excelenta!

5.Trebuie sa le oferim suporterilor exemple de comportament. Trebuie sa le aratam ca, in alte locuri, suporterii au o voce si si-o fac auzita. Eventual in comparatie cu ce am facut noi. Sa le aratam ca pentru Betis Sevilia s-au strans 20.000 de oameni intr-un oras cu cateva sute de mii de locuitori, in timp ce, in aceeasi perioada, pentru Steaua s-au strans 4000 intr-un oras cu 2 milioane(o parte din ei venind din afara Bucurestiului). Exemple mai sunt: Dinamo Zagreb sau Legia Varsovia(astea imi vin acum in minte).

Super! In urma cu ceva vreme am dat eu o groaza de linkuri cu protestele din alte parti si doar aia a fost suficient pentru multi sa le dea in cap oilor...

De asemenea, exemplele astea ar putea fi baza unor dezbateri pe forum: ce au facut bine, ce au facut rau, ce putem aplica la noi, cum ne putem inspira de la ei.

Trebuie vorbit cu oamenii din coltu' ultra, ca intram in niste lucruri unde nu e bine sa scrie orice St3lysT_ULTRA...

6.O idee care am preluat-o de la mitingul la palat: sa spunem pe site povestea diferitor suporteri, din Bucuresti, din provincie, tineri, batrani care sa spuna de ce Jiji este un cancer, de ce refuza sa vina la meci(sau de ce au renuntat la absenteism). Adica sa le aratam suporterilor ca multi dintre ei, multi care au zeci, sute de meciuri la activ, au renuntat la drogul lor pentru binele Stelei. Trebuie sa dam exemple concrete, nu generale. Bine, asta inseamna sa si gasim oameni dispusi sa faca asta.

O idee buna dar, in momentul de fata, destul de putin practica, dupa cum vad eu situatia.

7.Din punct de vedere al moderarii. Postarile cretinilor gen flory_steaua vor fi sterse imediat, fara explicatii. Asta nu inseamna ca toti care posteaza in favoarea prezentei la meci vor fi cenzurati. Oamenii care pot lega 2 ideei, cu care este evident ca poti purta o discutie logica in contradictoriu vor fi lasati sa posteze(atata timp cat nu sar calu') in speranta ca ii vom convinge de ce nu trebuie facut asta.

Mozii ar trebui sa aiba ADHD pe multe subiecte si din multe alte puncte de vedere, dupa parerea mea. Laolalta, desigur, cu redactorii. Adica noi ar cam trebui sa fim animatoarele show-ului...

bai nene, eu am impresia ca noua ne place sa vorbim mult si atat :). Adica de fiecare data sa ne gasim motive ca sa NU facem ceva. Toate lucrurile astea le-am dicutat de nenumarate ori. Am facut niste taskuri, niste termene limita, un plan pt site... Am discutat cum sa arate vizual siteul, cum sa scriem, cine sa scrie. Din pacate, NU s-a intamplat nimic si nici nu o sa se intample

Alex, daca tot ai spus ca vrei sa te ocupi si tu ai o viziune despre cum ar trebui sa arate siteul asta, aduna-ti oamenii si du-l in directia respectiva. S-a vorbit, s-a analizat, s-au adus argumente. Daca mai vreti sa vorbim nu am nimic impotriva. Din pacate, in tot acest timp, pe site nu mai scrie aproape nimeni iar situatia in care s-a ajuns e de o jena totala. Atata timp cat nu o sa existe o persoana care sa se ocupe de organizarea redactorilor, de ce se scrie, cand se scrie, o sa fim din ce in ce mai rau.

@Azzido. Eu te cred ca sunt 6 articole despre Becali si ca nu e ok. Totusi, despre ce PLM ai vrea sa se scrie, daca nu despre asta? Despre ce, cand tot ce are legatura cu Steaua, in ziua de azi, egal Becali. Articolele de istorie nu-ti plac, ca au 2 comentarii si 400 de vizualizari, alea cu Becali iar nu sunt bune. Vrei sa se scrie despre Steaua...CE ANUME? Ce poti sa scrii despre Steaua in situatia de fata?

Anti Gigi - site exclusivist. Articole de istorie, articole anti-Gigi, prezentari trecut - acum - 44.44%

Deschideti un alt sondaj cu variantele de mai sus. E imposibil sa nu obtineti majoritate absoluta la una dintre variante. La sondajul trecut au votat 18 oameni, la asta ma voi abtine eu, vor vota 17.

Deja nu e bine. O sa vina Marius si o sa calculeze si procentul celor care se abtin si tot nu se obtine 50%.

Despre asta chiar am material nou si recent. Initial, vroiam maine sa fie gata, dar cel mai probabil saptamana viitoare il dau spre publicare.

Chiar ieri am cautat articolul lui Lari + cele trei despre D.Zagreb, Legia si CSKA Sofia ca sa fie reamintite in introducerea celui nou.

Sau, cum e normal si firesc, deschizatorul topicului sa hotarasca ce facem cu site-ul, pentru ca e topicul si sondajul lui.

Na, ma, si-un om cu scaun la cap. V-ati porcait 2 pagini cand solutia era la nas.

Dar, oricare varianta din astea 2 ar iesi, eu tot cred ca o sa se mentina situatia de acum. Pentru ca tot n-o sa se implice nimeni. Pentru ca nimeni nu mai are motivatie. Pentru ca exista becali.

Costi, parerea mea este ca trebuie sa diversifici: articolele de istorie imi plac, dar nu atunci cand sunt cate 5 in acelasi timp pe prima pagina.

Ca o reteta, eu as vedea prima pagina asa: istorie, Steaua.ro, stiri noi despre echipa, cronici, avancronici, articole caterincoase, articole anti-ciob, transferuri, revista presei, etc.

Daca nu mai avem despre ce sa scriem:

1. am putea chiar sa infiintam categorii noi de articole: de exemplu, saptamanal, am putea sa scriem un articol/doua despre istoria fenomenului ultra din lume, cu poze de la meciul x din italia, cu un filmulet cu atmosfera, ce mesaje au avut aia, cine a avut piro, ce coregrafie , incidente, etc

2. Filmuletul zilei: o chestie interesanta luata de pe youtube, dar care sa aiba legatura cu fotbalul/sportul din lume, gen: x a dat un gol de la 50m, acum 30 de ani, Van Basten a dat un super gol contra Stelei, acum x ani Steaua umilea Dinamo cu 5-0, etc. Putem chiar sa prezentam ultima sectiune ca pe un no comment, asta ca sa scapam de nevoia de a avea un redactor care sa munceasca zilnic la chestia asta.

Deci, dupa cum vedeti, daca despre Steaua nu avem ce scrie, avem ce sa postam pe site, chiar daca ne abatem putin de la linia principala a siteului, dar eu prefer sa-l vad pe van basten decat sa citesc 5 articole despre Gigi.

Problema este ca nu prea are cine sa scrie articolele respective, deci la capitolul asta cred ca trebuie sa luam masuri si abia apoi sa trasam linii imaginare ale siteului.

Eu, desi nu sunt un redactor si nu am talent la asa ceva, ma ofer sa ma ocup de sectiunea cu clipul zilei

Pai si eu vad siteul la fel, chiar mai mult. Am prezentat de fiecare data cum il vad si de fiecare data am stabilit cine sa se ocupe de x,y,z si de fiecare data nu am avut cine sa se ocupe. Plm, siteul a avut si are in continuare un potential imens dar nu are cine sa se ocupe de nimic la el din cate observ.

Deci toti vrem cam acelasi lucru, dar unii isi doresc sa spuna "V-am zis eu ca asa trebuie!".

Tot e bine.

De unde incepem?

De unde incepem?

De la organizarea reorganizarii? Sau de la reorganizarea organizarii?

Deci toti vrem cam acelasi lucru, dar unii isi doresc sa spuna "V-am zis eu ca asa trebuie!".

Tot e bine.

De unde incepem?

De la ce tot repeti in ultimele 2 pagini si vad ca e ignorat de toata lumea - ECHIPA :)

Eu vreau sa vad NUME pentru :

- un om/doi oameni care COMUNICA intre ei si se ocupa de articolele dinaintea meciurilor/de dupa meci;

- 5-6 sectiuni de articole cu 5-6 oameni care scriu in mod regulat;

- un om/doi oameni care se ocupa de articolele primite de la useri, le selecteaza si le posteaza;

- un om/doi oameni care fac 'revista presei' de 2 ori pe zi (sa zicem, dimineata si la 15.00) si posteaza articolele de interes.

- un om/doi oameni care posteaza articolele de pe Steaua.ro/CSA.

- mai adaugati voi aici (de exemplu, mi se pare OK ideea lui Azzido despre 'ultra' in lume', care merge bine cu punctul 5 al lui MoWeed).

Cred ca in momentul in care avem 10 oameni din cele 18 voturi care isi asuma (cel putin) un rol din cele de mai sus, putem merge mai departe. Daca ai deja oamenii care stim ca vor face avancronici in urmatoarele 6 luni, putem discuta 'ce forma sa aiba avancronica' - ceea ce nu inseamna neaparat sa le impunem ceva, ci doar sa introduca si anumite idei (subversive :D) in text. Si asta e valabil pentru toate 'rolurile'.

Daca credeti ca e util, faceti un topic cu lista redactori/responsabilitati redactori, adaugam nume, o lasam 3-4-5 zile whatever, updatam accesul si o lasam acolo pe vecie ca sa stim la cine apelam/pe cine tragem de urechi. Mai e munca si dupa asta, dar e un punct de plecare :)

Edited by andyro

- un om/doi oameni care se ocupa de articolele primite de la useri, le selecteaza si le posteaza;

Ma pot (si vreau) sa ma ocup eu de chestia asta. Se poate modifica softul ca numai eu (si un altul) sa primim mail-urile cu articolele respective?

Pentru ca nu am talent la scrs, eu ma pot ocupa cu postarea articolelor de pe Steaua.ro.

Ma pot (si vreau) sa ma ocup eu de chestia asta. Se poate modifica softul ca numai eu (si un altul) sa primim mail-urile cu articolele respective?

axl, daca le primesti deja, eu zic sa nu mai modificam nimic. ca, sincer vorbind, m-am saturat de modificari peste modificari, care care apoi se remodifica fiind ca se cere o alta modificare.

ps: costi, nu stii pe nimeni care ar vrea sa scrie despre chestia aia cu ultra in lume ?

costi, nu stii pe nimeni care ar vrea sa scrie despre chestia aia cu ultra in lume ?

*Alecs*, vezi ca te cheama astia la un interviu, bre. :rolleyes:

Depinde la ce va referiti cand spuneti "chestia aia ultra in lume".

Cand am aflat despre diverse proteste am scris (mai mult tradus de fapt) : Dinamo Zagreb, Legia Varsovia, CSKA Sofia + ce i-am mai dat lui Lari pentru un articol de-al lui.

Si acum am zis ca vreau sa fac sapt viitoare unul despre Everton.

Doar ca lucrurile astea nu se intampla asa des si nu se poate stabili cu exactitate perioada de postare a rubricii.

@*Alecs*

Nu-ti fie teama sa pui aceleasi filmulete. Ele nu-si pierd din insemnatate daca le tot punem. Ba chiar dimpotriva, daca stau bine sa ma gandesc.

Deci am sa votez varianta 3

12 comentarii din care 11 sunt degeaba. referindu-ma la articolul asta, nu vad nici o diferenta intre sport.ro si fcsteaua.ro...

Te-ai razgandit, Azzido? Pana la urma trebuie o schimbare? Sa facem un poll doar cu celelalte doua variante?

Salut,

In mod normal, intai as fi asteptat vreo 1-2 ani inainte sa ma dau cu parerea pe sectiunile cu greutate ale site-ului. Insa nu mai astept sa dau un renume statului de redactor, deoarece consider ca situatia e pe cat de dramatica, pe atat de jenanta.

Am analizat cu atentie fiecare postare din acest topic. Fara sa vrea, fiecare aduce un plus site-ului prin nemultumirea sau sugestia adusa. Problema intervine atunci cand acestea din urma sunt centralizate sau puse in aplicare.

Sunt de mult timp pe acest site si acesta a stralucit doar atunci cand Steaua a stralucit prin rezultate. In sensul ca atunci cand Steaua avea priza la public, mereu s-au gasit oameni sa lucreze armonios, lasand orgoliile marunte la o parte.

Suferim prin lipsa unui lider adevarat care sa tina moderatorii si redactorii uniti si sa lupte pentru un ideal, fie el lupta anti-becali, promovarea istoriei etc. Suntem impartiti in bisericute si suferim rau la capitolul transparenta in comunicare.

Din cate am observat, fiecare sustine cu fermitate unul din cele trei trasee pe care site-ul ar trebui sa le urmeze, cu idei, cu promisiuni, cu amenintari, cu lamentari etc, insa chestiile concrete lipsesc cu desavarsire. Fiecare considera ca nu ar avea loc de cel de langa el sa-si impuna viziunile.

De ce nu se incearca simultan cele trei trasee pe care sa le urmeze site-ul, desigur cu delimitari clare,dar cat sa nu lezeze pe cel care nu-ti impartaseste punctul de vedere? Cu ce m-ar deranja pe mine sa scriu profesionist o cronica de meci, dar in momentele-cheie sa lovesc cu cate un articol anti-becali. As da dovada de ipocrizie?

Trebuie sa facem concesii si sa atragem cat mai multi oameni sa munceasca in folosul site-ului. Dar oameni care au in sange cultul muncii si sunt dotati cu suficient bun-simt cat sa convietuiasca intr-un colectiv. Si va asigur, oameni sunt destui chiar si in cele mai nesemnificative domenii. Trebuie doar sa le oferim oportunitati!

Edited by Joga Bonito

Sign in to follow this  
Followers 0