Sign in to follow this  
Followers 0
Alex

Scriti baieti, scriti orice, numa scriti

Scrieti baieti, scrieti orice, numa scrieti   21 members have voted

1. 1. Ce directie credeti ca ar trebui sa aiba site-ul?

• Anti Gigi - site exclusivist. Articole de istorie, articole anti-Gigi, prezentari trecut - acum
      9
    • Sport. Analize, cronici, avancronici. Orice despre Gigi va fi STERS, comentariu sau articol
      4
    • Mixul de azi, fiecare scrie ce vrea, fara linie a site-ului
      8

Please sign in or register to vote in this poll.

150 posts in this topic

**** mea frate, noi nu putem sa facem un newsletter, un magazin online, un radio simplu si vrei sa fim noua Steaua? Hai ****...

=))

Bai, Azzido, daca te prind ca-ti mai dai vreodata ban, iti dau io ban de tot. Uite cat potential ai! :thumbsup:

@Alex

Io nu simt ca ne incurcam. Avem pareri diferite, aia e, e omeneste.

Doar ca nu inteleg MASURILE CONCRETE cu care voi (ma refer in principal la tine si la Mo) vreti sa schimbati ceva, in conditiile in care pana acum, din 2004 incoa', s-a incercat TOTUL.

Astept, ca si Azzido (si am o banuiala ca si Marius asteapta), sa vad chestii concrete, nu vorbe mari.

Pai nu am incercat totul, ce propunem noi pana acum nu s-a incercat.

In schimb restul s-a incercat, dar nu e o problema, daca pentru voi asa e bine, nu schimbati nimic.

Eu chiar mi-as dori sa vad cum ii aduceti pe "neutri" sa realizeze prostia si mizeria. Din pacate pana acum, efectul e fix invers, oamenii pleaca de pe site.

Si ca tot suntem la acest capitol, la fel pot sa intreb si eu masurile CONCRETE prin care o sa ii aduci tu pe elvetieni in barca voastra. Ca se pare ca articolele alea cu explicatii nu ajuta.

Ne-a parut rau ca nu am fost mai incisivi pe perioada protestului, unde nu depindea doar de AISS.

Acum, dupa ce vom esua va fi exclusiv vina noastra.

Edited by Alex

Pai spune-ne, frate, si noua masurile concrete, ca despre asta vorbim.

Adica: o sa scriem articole pe cutare tema, cu tonul cutare, o sa facem interviuri cu ala si alalalt, o sa facem rost de meciuri din anii de glorie si stergem toate posturile care au iz de "in ziua de azi...", etc, etc, etc.

Pe perioada protestului, acest site a fost cat se poate de ok. Aaa, ca se putea mai bine, sunt de acord. Dar in niciun caz fcs.ro nu a tras inapoi protestul, ba chiar dimpotriva: a intretinut o stare de spirit, a fost platforma AISS, s-a facut publicitate actiunilor AISS, s.cl.

Eu nu sunt interesat nici de elvetieni, nici de "incurajatorii de echipa". Eu sunt interesat de oamenii care stiu ca 2gi e Raul, dar care inca spera ca Steaua sa castige titluri, din inertia unor vremuri care, cu actualii conducatori, e clar ca nu se vor mai repeta.

Aia-s oameni care, vorba lui NoName, nu au apucaturi atat de anti-sociale ca noi. Mintea le spune ceva, inima altceva. Aia pot fi atrasi sa comenteze, sa se implice, sa scrie articole, etc, etc, etc, dar, pentru asta, trebuie sa aiba o legatura concreta cu ce se intampla acum. Numai ca asa ceva se intinde pe ani de zile, rezultatele nu se vad intr-o saptamana.

Dar tocmai m-a pleznit: stai asa, ca nici pentru asta nu avem oameni.

Si revin la prima mea propozitie de pe acest thread: atata vreme cat putina lume se va implica, putin vom realiza. Fie ca voi veti fi "invingatorii", fie ca vor "castiga" cei care au votat varianta a doua. Ba nu, w8 a minute, cre'ca pentru asa ceva s-ar gasi oameni fara prea mari probleme...

Eu nu sunt interesat nici de elvetieni, nici de "incurajatorii de echipa". Eu sunt interesat de oamenii care stiu ca 2gi e Raul, dar care inca spera ca Steaua sa castige titluri, din inertia unor vremuri care, cu actualii conducatori, e clar ca nu se vor mai repeta.

Aia-s oameni care, vorba lui NoName, nu au apucaturi atat de anti-sociale ca noi. Mintea le spune ceva, inima altceva. Aia pot fi atrasi sa comenteze, sa se implice, sa scrie articole, etc, etc, etc, dar, pentru asta, trebuie sa aiba o legatura concreta cu ce se intampla acum. Numai ca asa ceva se intinde pe ani de zile, rezultatele nu se vad intr-o saptamana.

Treaba asta se intampla de un an si jumatate de cand nu mai exista niciun fel de protest. Iar rezultatele nu se vad. Din contra, uitandu-ma pe numarul spectatorilor as putea spune ca s-au inmultit. Iar motivul nu vad cum ar putea fi echipa din ce moment ce ea merge cel putin la fel de prost ca in sezoanele trecute.

La rugamintea cuiva (persoana importanta !), imi dau si eu cu parerea - cu mentiunea (asumata) ca ma simt ipocrit atunci cand vorbesc despre o chestie in care nu m-am implicat foarte mult.

Ca sa incep cu inceputul (esti doar o **** care face bani cu botul), ideea de site elitist pe structura fcsteaua.ro mi se pare inutila si contraproductiva. Ma face sa-mi aduc aminte de ideea - existenta la un moment dat - de a face o sectiune dedicata pentru 'discutii' cu membri pre-aprobati care sa aiba acces. A fost entuziasmanta vreo cateva saptamani, dupa care a murit. Aici vad ca e o struto-camila pentru ca fiecare intelege altceva - unii vor un site elitist anti-Gigi, altii un site elitist despre sport/stiri, altii vor un site elitist, nu conteaza neaparat de care. Nu vad cum se atrag noi membri pe site, nu vad cum sunt aprobati, nu vad in functie de ce criterii, nu vad ce posturi/articole se accepta, nu vad ce posturi/articole se sterg, nu vad ce subiecte se dezvolta, nu vad ce oameni sunt banati - mai exact, nu vad un plan detaliat pentru fiecare directie. Pentru ca nu poti sa alegi o directie pe baza unei formulari de 10 cuvinte fara sa stii 110% ce e in spatele ei - si cred ca aici sunt in asentimentul lui Lari apropo de 'CONCRET'

Mergand mai departe, ideea de site elitist n-are cum sa mearga pentru ca, daca eram 30 de oameni care discutam pe un site, niciodata nu am fi fost considerati 'siteul suporterilor stelisti'. Oricat ne-ar displacea, criteriu de recunoastere sociala/mediatica e traficul, si strans legat de el, impactul actiunilor realizate de echipa din spatele siteului. Riscam sa ajungem 30 de obositi tristi care discuta pe un site intre ei, dar se auto-considera elita suporterilor stelisti. Imi vorbiti de 2-3 oameni care s-au retras, din diverse motive oarecum neclare, si a-i aduce inapoi ar insemna the holy grail. Modul in care ar trebui sa o gandim (sau cum ar fi trebuit sa o gandim, ca au fost multe trenuri ratate, dar asta e alta poveste), zic eu, e cum sa aducem inca 200 de oameni pe site in fiecare luna, din care sigur 20 vor fi flory si bogdinho, dar destul de probabil alti 20 vor fi vanfootball si jderul. Iar daca va ganditi bine, asa am ajuns si noi (toti, poate mai putin Azzido) aici.

Si vorbind de Azzido, poate nu sunt de acord cu el in general si ideile lui despre mers pe stadion si sustinut echipa mi se par tampite (si eu te iubesc :inlove: ), dar postul lui de mai sus mi se pare de bun simt.

Combinatia asta de anti-Gigi si despre echipa eu nu o vad daunatoare si nici ilogica. E ca o stire despre un prizonier de razboi - ii prezinti situatia, amintind ca e in continuare prizonier de razboi si ca are niste indivizi care-l bat si-i tin pistolul la cap; si lasi oamenii sa discute despre asta, in comentarii. Articolul nu e pro-echipa sau anti-echipa, ci e DESPRE echipa.

Singura reorganizare pe care o vad eu necesara e la nivel de echipa de redactie (cine scrie, ce scrie, cand scrie). Si aici din nou o sa-i dau dreptate lui Lari - aici cred ca e problema majora, nu "directia" siteului. Faptul ca ne pleaca useri e o consecinta a starii actuale - si anume faptul ca multi oameni au ajuns la saturatie apropo de Steaua si de situatia actuala; si cumva ma indoiesc ca o schimbare a 'directiei' ii va aduce inapoi sau ii va face mai activi.

Cat despre noua echipa, Costi, nu stiu ce informatii ai tu (probabil mai multe ca mine), dar eu zic sa reluam discutia asta atunci cand va fi un proiect foarte clar si foarte bine pus la punct.

P.S. N-am votat si nu o sa votez, din motivele mentionate mai sus.

Treaba asta se intampla de un an si jumatate de cand nu mai exista niciun fel de protest. Iar rezultatele nu se vad. Din contra, uitandu-ma pe numarul spectatorilor as putea spune ca s-au inmultit. Iar motivul nu vad cum ar putea fi echipa din ce moment ce ea merge cel putin la fel de prost ca in sezoanele trecute.

*Alecs*, intreaba un becalist: "fcs.ro e sau nu anti?" si vezi ce-ti raspunde.

Andyro, haaai, frate, ca nu suntem la gradinita. Te rog sa te votezi (mai ales ca-mi dai dreptate fular-campionii ) si roaga-i si pe pensionarii sitului cu care mai tii legatura (SSK, Soldatino, etc) sa voteze si ei, oricare le-ar fi optiunile.

Pai, potrivit filonului de gandire invocat de matale, ia sa ma apuc sa-i injur pe Mo si *Alecs* ca s-au bagat. fularultras Chiar si pe Costi, ce plm! :hai_steaua: Aaaa, si Stanici! :drunk:

*Alecs*, intreaba un becalist: "fcs.ro e sau nu anti?" si vezi ce-ti raspunde.

Intrebarea nu e daca fcs e sau nu anti. Ci, in modul in care se prezinta acum, cator suporteri a reusit sa le schimbe opinia si din pro cioban, au devenit anti.

Eu asa vad lucrurile tinand cont ca se pune problema cum sa atragem pe altii de partea noastra.

Eu m-am convins: NU pot fi convinsi!

Pai eu nu vreau sa-l conving pe Flory ala de nimic. Eu vreau ca oameni care constientizeaza Raul, dar care inca spera la rezultate, sa (re)vina pe acest site.

Si este esential sa vedem cum suntem vazuti din exterior. Fiindca, vrand, nevrand, Steaua e cea mai complexa chestie sociala din tara asta (din sport).

@Costi, uneori am impresia ca tu traiesti in alta tara sau pe o alta planeta. Cu ce bani o sa intretii tu o echipa, in conditiile in care noi n-am fost in stare sa strangem bani ca sa aniversam Sevilla si abia avem bani sa ne platim serverele?

Cine crezi ca o sa bage o echipa anonima in seama si o s-o sponsorizeze ? Ia exemplul echipei de hochei! Aia au destui oameni angajati, alearga in fiecare zi dupa sponsorizari, au patinoarul deja facut, au un palmares impresionant si se zbat la limita existentei facand o gramada de compromisuri, gen schimbarea numelui. Vazand toate astea tu vrei sa-mi spui ca proiectul asta e realizabil?

**** mea frate, noi nu putem sa facem un newsletter, un magazin online, un radio simplu si vrei sa fim noua Steaua? Hai ****...

In primul rand, pentru posteritate, o sa va rog ca si Adrian Pacurar sa aiba acces aici(habar nu am daca are sau nu in momentul de fata, dupa modificarile de liste de la site). De altfel el mi-a si transmis in urma cu cateva luni(nu stiu daca v-a transmis si voua) intr-o discutie, nemultumit de atitudinea moderatorilor, ca ar vrea acces la mod ca sa dea el banuri daca moderatorii nu sunt in stare :)).

Revenind ontopic, este un proiect pe care suporterii interesati il vor. E o alternativa pentru cei care nu mai cred in lala, care vor sa continue lupta din alta pozitie. O echipa de fotbal din divizia D te costa 10 000 de euro anual. O echipa de hochei de talia Stelei te costa 400 000. Fotbalul poate atrage sponsori si vizibilitate, hocheiul nu. Echipa de fotbal poate fi sustinuta de 400 de oameni care cotizeaza 1 milion anual, echipa de hochei nu. Jucatori de fotbal avem deja, care joaca prin diviza D...de hochei care joaca in divizia nationala nu. Vrei sa continui cu comparatiile?

Echipa e anonima doar daca o lasi sa fie anonima. Daca e Steaua suporterilor si daca la proiect se alatura 2-3 glorii, 2-3 fosti jucatori, daca o sa jucam pe Ghencea(chiar si pe Ghencea 2), poate fi un proiect foarte misto. Desigur, exista si posibilitatea sa nu ne iasa, dar in mod cert in momentul asta nu mai avem absolut nimic de pierdut.

Nu va obliga nimeni sa urmati echipa aia. Nu va obliga nimeni sa deveniti actionari, sa veniti la meciuri, sa-i promovati interesele. Cele 2 echipe nu vor fi promovate in paralel, asta e clar. Odata cu lansarea ei, unii de aici vom disparea complet din peisaj, daca voi veti decide sa sustineti in continuare Steaua lui Becali.

Referitor la decizia pe care o veti lua, mie mi-e maxim de indiferent, atata timp cat ajungeti la o conluzie si o puneti in practica. Tot ce va rog sa luati in calcul e ca de primavara viitoare, daca se va lansa proiectul asta la apa, activitatea unor oameni de aici se va muta catre echipa respectiva, pe acest site sau pe altul(pentru ca observ ca voi nu vreti sa faceti mutarea asta cu fcsteaua.ro, vreti sa continuati in aceeasi maniera). Eu il vedeam ca pe un mare avantaj si legat perfect siteul de proiect. Daca nu se va intampla, asta e, ne vom chinui mai mult din alta parte :).

@andyro,

Probabil ai si tu dreptate, ca nu s-au detaliat corect variantele, probabil Alex ar fi trebuit sa detalieze un pic mai mult si sa se faca inteles mai bine. Nici eu nu sunt de acord cu o radicalizare a siteului, doar ca sunt de parere ca ar trebui sa mergem in directia aia, directie pe care lari o sintetizeaza bine dar nu il asculta nimeni, directie in care sa aratam raul pe care il face becali la Steaua. Am putea bana becalistii(da ****, discriminare, ce **** mea!) si sa discutam doar cu cei care vor sa inteleaga asta. Problema din toata ecuatia asta este ca eu nu vad cum o sa reusim sa nu-i excludem fix pe aia de care zice lari, care vad raul produs de becali dar vor ca Steaua sa castige tot si daca aia ne-ar urma in demersul nostru cu noua echipa.

As da 2 exemple aici, si as vrea sa-mi raspunda public(fara sa simta in vreun fel din cauza intrebarii mele, ca nu au de ce). Eu vad persoane ca Azzido sau Daniel-Ionut care mai degraba l-ar ignora pe Gigi si ar sustine Steaua.

Asadar, ca sa inteleg mai bine, in conditiile in care o sa avem 2 echipe, Steaua lui Gigi si Steaua suporterilor, precum si un proces pe rol(care DACA va fi dus la capat, va deposeda Steaua lui Gigi de marca si palmares - peste cati ani nu se stie), ati fi in stare sa deveniti actionari si sa sustineti Steaua suporterilor si sa renuntati la Steaua lui Gigi?

Asadar, ca sa inteleg mai bine, in conditiile in care o sa avem 2 echipe, Steaua lui Gigi si Steaua suporterilor, precum si un proces pe rol(care DACA va fi dus la capat, va deposeda Steaua lui Gigi de marca si palmares - peste cati ani nu se stie), ati fi in stare sa deveniti actionari si sa sustineti Steaua suporterilor si sa renuntati la Steaua lui Gigi?

Ar trebui sa dai mai multe detalii legate de aceasta Stea a suporterilor. Ce culori va avea? Ce nume? Ce emblema? Ce o va lega de vechea Steaua?

Noi vrem sa joace-n ros-albastru, sa se numeasca Steaua(sau un nume folosit de Steaua in trecut), o emblema creata de noi(de ex. aia de la 63) sau una din trecut, si sa joace in Ghencea. O va lega de vechea Steaua spiritul stelist...adica vom incerca sa aducem la echipa asta tot ce am pierdut la vechea echipa.

Ca ne reuseste sau nu, depinde doar de fiecare dintre noi si de cat de mult se implica!!!

Eu vad persoane ca Azzido sau Daniel-Ionut care mai degraba l-ar ignora pe Gigi si ar sustine Steaua.

Asta ati inteles voi din tot ce vorbesc pe siteul asta sau la intalniri ? Am spus eu vreodata ca ciobanul trebuie ignorat ? Nu ! Eu am zis: avem vreo strategie palpabila de a-l forta sa plece de la echipa ? Avem vreun semnal de la anumite persoane ca se incearca alungarea lui de la echipa ?

Nu avem!

In incercarea noastra, a suporterilor, de a schimba conducerea/proprietarul echipei, noi venim cu ceva nou, ceva care ar putea sa aiba sanse de izbanda ? Nu! Noi venim cu aceleasi "strategii" care le-am gandit acum cativa ani si au dat roade doar intr-o mica masura.

Bun, vazand cele de mai sus, nu credeti ca e normal sa faca fiecare ce crede de cuviinta, macar pana cand o sa avem o noua strategie ?

Si uite asa am ajuns eu sa merg la stadion, explicatia fiind destul de simpla: suntem intr-un mare impas, posibil permanent, iar eu n-am de gand sa stau acasa ca asa cred unii ca e ok. Eh, uite ca eu cred ca nu e ok. Eu si inca vreo 40.000 de oameni am ales sa revenim alaturi de echipa pe stadion.

Ca am un gust amar, ca as vrea sa fie totul minunat, asta e alta poveste, dar pana cand noi o sa venim cu ceva nou si realizabil, eu imi rezerv dreptul sa fac ce vreau EU, nu ceea ce vor altii.

offtopic: i-am dat acces lui Adrian Pacurar.

Eu vad persoane ca Azzido sau Daniel-Ionut care mai degraba l-ar ignora pe Gigi si ar sustine Steaua.

Asta vezi tu, asta ai inteles tu (eu personal, n-am mai fost pe stadion de la meciul cu Rapid din sezonul trecut). Si tu cum il contesti pe Gigi? Cum protestezi? Ca faci site anti Gigi, ca nu mai mergi pe stadion... uau... ce il doare, la un meci cu Chiajna au fost 14.000 de spectatori, cu Haifa 35.000, cu Rapid tot pe-acolo, si vor mai urma meciuri.

Edited by Daniel-Ionut

Azzido, el nu va pleca de la echipa si nu-si va modifica comportamentul. Noi suntem prea slabi ca sa-i determinam plecarea. Cand aveam sanse, nordu ne striga "unde va sunt generalii sa va scape de Becali", apoi sustineati impreuna Steaua in finala cupei cu Dinamo. Fara sacrificii sa stii ca nu o sa putem niciodata sa obtinem nimic!

In lupta asta venim cu ceva nou de data asta...cu o noua echipa. Pam Pam!

Nu-ti comentez decizia, nu am facut-o niciodata. V-am spus de ce consider ca gresiti prin atitudinea asta si ca in felul asta impingem Steaua mai jos, in mormant. Acum fiecare actioneaza cum crede.

Asadar, in situatia de fata, avem 2 mari optiuni:

1. Te delimitezi de echipa asta si incerci o curatare spirituala si o lupta din alta perspectiva. Aceasta lupta poate fi, bineinteles, sortita esecului. Conteaza foarte mult cat de mult ne vom implica fiecare si cate avantaje vom reusi sa dobandim pana in vara.

2. Ne resemnam si ne ducem crucea mai departe, pentru ca ALA NU O SA PLECE NICIODATA. Il vom avea pe veci la Steaua!

@Daniel,

As fi vrut parerea ta, nu a lui Bogdan Punkeru...

Edited by Costi

Cand aveam sanse, nordu ne striga "unde va sunt generalii sa va scape de Becali", apoi sustineati impreuna Steaua in finala cupei cu Dinamo.

:thumbsup:

@Daniel,

Ha ha ha, make my day!

@Daniel,

Simpatic foc :happy: ai baut, vorbim cand te trezesti :sleep:

Parerea mea :)

Edited by Daniel-Ionut

Pai teoretic am facut poll sa vedem ce vrem, dar de fapt noi nu vrem sa ne angajam la asa ceva.

Dumnezeu cu mila.

E foarte bine ca s-a discutat, e foarte bine ca s-a luat pulsul oamenilor. Acum cred ca e de datoria voastra sa implicati lumea si sa veniti cu ceva concret pe ceea ce s-a discutat. Mai exact, ajuns la o concluzie pentru toata lumea: ce se intampla cu siteul? vor fi 2 siteuri diferite? cine se va ocupa de fiecare? care va fi pentru protest si care va fi pentru lala? cine o sa scrie?

Chiar daca se ia o decizie intr-un sens sau altul, problemele nu sunt rezolvate, din contra, vor aparea mai multe probleme, pentru ca toata activitatea pe care nu am fost in stare sa o sustinem intr-un singur loc o vom imparti in 2 locuri.

Am mai zis, din momentul asta, dupa ce ati sondat parerea oamenilor, ramane o singura solutie...sa ii mobilizati si sa faceti echipa in asa fel incat sa puneti in practica toate astea :)

intai ar trebui sa vezi pe cine te bazezi, pentru a incepe un proiect nou, sau a forma 2 echipe..

Edited by Dragoshel

Problema, Costi, este ca se tot ia pulsul oamenilor de la o vreme dar vad ca nimeni nu are curajul/dorinta/puterea sa ia o decizie definitiva, indiferent de parerea celorlalti(desi, dupa parerea mea, majoritatea a vorbit). Unii nici macar nu au dorinta sa-si spuna propria parere. Spun asta pentru ca am vazut cel putin 3 persoane care au citit topicul asta si nu au votat. Si probabil ca au mai fost si altii.

Mai mult, tinand cont ca intrebarea se refera in primul rand la politica redactionala(moderarea urmand sa completeze politica respectiva), au votat cam putini redactori (Alex, Lari, Marius, LDS si I.N.Money, a carui vot nu apare in poll). Asta imi spune ca redactorii ori nu vor sa ia o poztie, ori nu ii intereseaza.

Dupa cum vad eu treaba:

1.La partea cu 2 site-uri separate, trebuie vorbit mai intai cu cineva care sa se ocupe de asta. Adica de partea de creeatie a site-ului. Si, cum proiecte ca magazinul virtual sau redesignul primii pagini a site-ului asta taraganeaza de multa vreme, tare ma indoiesc ca vom reusi sa facem inca un site prea curand. Si asta nu e o critica, ci o constatare.

Daca se ia decizia asta, trebuie sa gasim un om care sa isi ia angajamentul ca-l va face cat de curand, nu sa asteptam toti sa ne pice site-ul din cer.

2.Labareala asta de acum nu mai poate continua. Nu rezolvam nimic asa. Nici nu atragem de partea noastra pe cei care constientizeaza ca Jiji e un rau dar prefera sa-l ignore si ii si indepartam pe protestatari care, logic, s-au saturat sa vada cretini gen flory_steaua. Asta este parerea mea si nu mi-o poate schimba nimeni.

3.Chiar daca se alege varianta cu 2 site-uri, eu raman la parerea ca site-ul asta trebuie sa ramana cel impotriva lui becali tocmai datorita notorietatii lui. Un site nou, pornit de la 0, nu ar avea nici pe departe acelasi impact. Plus ca multi s-au obisnut deja cu fcsteaua si o sa ramana aici sau o sa se retraga din lehamite.

Eu consider ca, daca site-ul asta va deveni unul pe care sa se vorbeasca despre echipa, ne pisam pe ceea ce a insemnat fcsteaua.ro pentru comunitatea de stelisti. Daca si aici, unde Jiji nu ne poate interzice, ne resemnam si capitulam, inseamna, pentru mine, ca Steaua a murit.

4.Cat despre alegerea mea, in cazul in care se va decide ca facem 2 site-uri, este clar pentru site-ul anti-becali. Pentru ca nu ma mai intereseaza echipa actuala, pentru ca nu am vazut nici macar un singur meci intreg sezonul asta.

5.La momentul actual, cel putin din punct de vedere al redactiei, nu sunt destui oameni in echipa pentru un site. Cum o sa reusim sa facem 2 echipe pentru 2 site-uri diferite?

Edited by MoWeed

nimeni nu are curajul/dorinta/puterea sa ia o decizie definitiva, indiferent de parerea celorlalti

Pai Mo, cand am facut eu asta pe linia de moderare au sarit de cur in sus ca-i puci, mi s-a dat la cap si m-au facut sa ma simt umilit. Acum chiar tu iti doresti sa se intample din nou? Nu e o usoara tenta de ipocrizie in afirmatia aia?

Sunt convins ca habar n-aveti ce vreti.

Edited by axl

@axl,

tu ai facut-o aiurea, cu japca, incepand sa iei decizii si sa adopti noi regulamente fara sa te consulti cu nimeni. De asta ti s-a dat in cap, nu pentru initiativa ta care de altfel a fost laudabila.

@axl,

tu ai facut-o aiurea, cu japca, incepand sa iei decizii si sa adopti noi regulamente fara sa te consulti cu nimeni.

Costi, n-am facut-o nici aiurea, nici cu japca, nu mai afirma lucruri false. I-am cerut voie lui Mo, care a spus DA cu Gurita lui. Noi regulamente nu am adoptat, am afisat doar un set de reguli pentru formularea nemultumirilor, omorand din fasa off-topicul de la topicul respectiv. De consultat nu m-am consultat cu tine, pentru ca, TEORETIC, habar n-am cine esti si ce treaba ai. Nu am fost niciodata prezentati oficial. In schimb m-am consultat cu Azzido care este, sau era, la vremea respectiva, administratorul site-ului, de la care am si primit unda verde.

Sign in to follow this  
Followers 0