Sign in to follow this  
Followers 0
Alex

Scriti baieti, scriti orice, numa scriti

Scrieti baieti, scrieti orice, numa scrieti   21 members have voted

1. 1. Ce directie credeti ca ar trebui sa aiba site-ul?

• Anti Gigi - site exclusivist. Articole de istorie, articole anti-Gigi, prezentari trecut - acum
      9
    • Sport. Analize, cronici, avancronici. Orice despre Gigi va fi STERS, comentariu sau articol
      4
    • Mixul de azi, fiecare scrie ce vrea, fara linie a site-ului
      8

Please sign in or register to vote in this poll.

150 posts in this topic

With your powers combined....

Pana duminica sa va vad. O sa incerc sa il sun pe I.N. Money daca nu intra si el aici.

Precizez ca la al doilea punct nu prea o sa mai putem folosi de la Gandalf articolele antiGigi.

Va rog sa va motivati decizia - MoWeed

Edited by MoWeed

Am votat optiunea a doua. Nu ma mulez pe ea dar consider ca, din cele trei, e cea mai putin rea.

Optiunea unu ar duce automat la pierderea unui imens numar de utilizator si nu-s de acord ca site-ul la care am muncit cu toti pentru o mare perioada de timp sa se transforme intr-o unealta controlata de un grup FOARTE MIC de oameni.

Optiunea trei nu functioneaza, sau daca functioneaza e foarte frustrant.

SPORT, ca de aia este "site-ul suporterilor", daca vreti anti-Gigi site exclusivist, mai adaugati un "anti Gigi" la slogan dupa "site-ul suporterilor, sa stie lumea cand se inregistreaza ce gaseste.

Iar pentru a impaca si capra si varza, puteti adauga sus link catre un site/forum exclusivist anti Gigi.

Cred ca asa ar fi cel mai ok.

Varianta mea este "site exclusivist"

Pentru ca, in viziunea mea, cei care nu si-au dat seama pana acum de faptul ca Jiji este raul suprem la echipa asta nu vor sau nu sunt capabili sa inteleaga asta. Suntem pe locul 7 in campionat, eliminati din cupa de o echipa din Liga a 2-a si venim dupa 5 ani de umilinte, scandaluri, schimbari de loturi si de antrenori si, din punct de vedere al fcsteaua, sute de articole extraordinare in care s-a explicat de ce Jiji este un cancer.

Cine nu a inteles, nu va intelege niciodata pentru ca este un imbecil.

Cine a inteles dar a ales sa-l ignore, si-a demonstrat prioritatile si nu va putea fi convins.

Asa ca, mai bine putini cu care sa ai ce sa vorbesti decat multi cu care sa te simti ca pe cancan sau sport.ro.

Varianta cu ignorarea ciobanului o exclud din start, pentru ca nu poti vorbit despre sport, obiectiv, fara sa arati cu degetul asupra vinovatilor pentru situatia de fata. In acest sens am fost mereu de acord cu opinia lui Lari, ca trebuie explicat prin paralele, fiecare sa-si dea seama, sa-si ofere singuri raspunsuri, fara sa fim radicali pentru ca nu o sa obtinem nimic.

In mod normal as fi votat pentru un site al suporterilor, in care fiecare sa-si spuna punctul de vedere, insa atitudinea sa fie vadit anti-conducere. Mai exact ceea ce a fost pana in momentul de fata, un fel de antena3.

Am votat pentru varianta 1, mai mult in perspectiva infiintarii unui nou club de fotbal, moment in care echipa lui Gigi ar urma sa fie ignorata total. Desigur, aceasta idee ne va aduce un minus la capitolul trafic, respectiv fonduri, dar asta este. As prefera varianta asta, ca fcsteaua.ro sa ramana un site de lupta, respectiv siteul echipei Steaua - a suporterilor, decat sa facem un site nou, tocmai din acest punct de vedere. Astfel, daca se va vrea si un site liber, se poate face lejer pe un alt sub-domeniu, acolo discutandu-se despre echipa lui Ciobanul fara probleme, site de care sa se ocupe cei care mai cred in continuare in acea echipa.

Cu mentiunea ca nu poti face varianta 1 fara sa te legi de ceva concret, din prezent. Lupta anti-Gigi trebuie cladita pe fapte concrete, aratand cu degetul de fiecare data cand se intampla ceva, nu doar pe povesti.

Edited by Costi

Varianta 3. Oricare dintre cele doua variante ar fi aleasa, sila si lehamitea de tot va face ca sa ajungem in aceeasi situatie, cred.

Greu de spus.

Nu neg ca sunt Stelist ( chiar daca am un gust amar si o mare sila de tot ce se intampla de cativa ani incoa`cu clubul & echipa ), inca ma mai uit la meciurile Stelei ( dar mult mai relaxat si chiar imi permit sa merg la o tigara in bucatarie fara sa trag 3 fumuri si sa o arunc imediat ) n-am mai calcat la stadion de la meciul cu Timisoara cand au sarit baietii de la sud la t2 - nu neg ca nu-mi lipseste.N-am mai vazut un meci care sa-mi trezeasca interesul de mult...de foarte mult timp - nu neg ca nu-mi lipseste...si multe altele. ACUM...as fi magar sa nu recunosc ca nu-mi convine cand Gigi este luat la plua pe site ( daca nu eram la moderare o faceam cot la cot cu restul si nu ma feresc s-o spun) probabil din cauza urii acumulate.

Normal ar fi sa il dam dracului de gunoi si sa ne vedem in continuare de articole,comentarii,dezbateri ,etc pe aceeasi linie care ne-a consacrat,dar nu se poate.....Nu stiu cum este mai bine pt site sa continuam dar un lucru este cert:

Indiferent de politica siteului, tot te lovesti la un moment dat de "el" si fie ca vrei sau nu tot il aduci in discutie..nu-l poti ignora din cauza ca deciziile lui te afecteaza pe tine direct sau indirect...un fel de pl`npizda nu gasesc acum cuvantul.

Astept si pe restul sa-si dea cu parerea si intr-un final o sa vedem pe ce carare apucam.

App, n-am votat...asa de-al dreaq am s-o fac ultimu` :P

Edited by Costi
[b]as fi magar sa nu recunosc ca nu-mi convine cand Gigi este luat la plua pe site[/b] :))

Mu1e Gigi pana la final.

VARIANTA 3

1. Indiferent care va fi varianta castigatoare, tin sa atrag atentia ca NU SUNT OAMENI CARE MUNCEASCA ZI DE ZI LA ACEST SITE. Si ma refer in principal la redactori. Atat fcs.ro, cat si Steaua.ro au probleme mari din acest punct de vedere. Deci, inainte sa mai facem o reorganizare, e bine de vazut cat se poate de obiectiv PE CINE ne bazam (fara faze gen "io vreau da' nu am timp". Ori ai timp, ori n-ai).

2. Subiectul "Steaua de azi" este mult mai complex, din o groaza de puncte de vedere, decat "Muje 2gi!".

a) - faptic, Steaua e prizoniera lui 2gi. "Asta nu e Steaua noastra" e doar o metafora, nu un fapt. Prin urmare, orice face/zice/intreprinde Jegu', e un scuipat pe emblema Stelei. Prin urmare, e absurd sa nu te (mai) intereseze echipa. Parerea mea este ca trebuie sa ne cunoastem foarte bine si istoria prezenta, nu numai pe "cea glorioasa", pentru ca ce se intampla acum va sta la baza viitorului pe termen scurt/mediu al Stelei.

b) - consider ca oameni precum Azzido, ori Andrei Sava nu sunt becalisti, nici tampiti. Nu sunt de acord cu parerea ca "patronu' se ignora, echipa se incurajeaza", pentru ca asta inseamna, dupa mintea mea, consolidarea pozitiei Jegului. Dar asta nu inseamna ca astfel de oameni - in mod evident din alt aluat decat "Suite pi Maibak"-isti - trebuie alungati. Iar ei ar fi alungati de o astfel de atitudine. Exista numeroase persoane care gandesc ca noi dar care refuza sa ridice pumnu'-n aer atunci cand vine vorba de 2gi.

E mare nevoie de oameni "echilibrati". Pentru ca ce ducem noi ii zice un razboi imagologic, adica de imagine, adica informational. Iar astea nu se castiga decat pe termen lung, cu "oameni echilibrati", care sa-si impuna "civilizat" parerea.

Aplicarea strategiei descrisa la punctul 1 ar inseamna radicalizarea extrema (iertata fie-mi expresia), chestie care s-a mai intamplat o data, in anii 2008-2010.

Atunci a meritat, pentru ca atitudinea de aici s-a transferat, oarecum, in strada. Ce se scria aici, avea un corespondent clar in lumea reala.

Acum, am fi intr-un bol de sticla. Ne-am declara invingatori pe situ' nostru, si... atat. Am ramane unii cu altii.

Or eu imi doresc ca acest site sa ramana un varf de lance in incercarea de a schimba mentalitati. Nu vreau sa am dreptate, alaturi de voi, ca Jegu' distruge zi de zi Steaua, dar ca lucrurile sa continue sa-i fie favorabile.

Un articol de-al lui Andrei Sava (vazut drept "om cu scaun la cap", nu huligan, drogat etc), de exemplu, in care se ia cu argumente de 2gi, va cantari de 500 de ori mai mult decat un articol scris de mine, de Alex, de Gandalf (mai ales de Gandalf...) ori de oricare din "generatia contra".

Dar, ca un Andrei Sava sa intre pe site, ori sa accepte sa-i preluam articolele, trebuie sa vada ca suntem, oarecum, pe aceeasi lungime de unda cu el.

~~~~~~~

Eu as scoate obligativitatea redactorilor de a scrie cronici/avancronici, cu exceptia meciurilor de Cupa, a derby-urilor, ori din cupele europene, unde regele pare mai gol ca niciodata. In rest, as baga "cronici obiective", in care lupta sa fie dusa la comentarii. Iar daca redactorii mai au chef/energie pentru a demonstra cu cifre si fapte (n-avem stadion, aia se antreneaza cum apuca, Jegu' nu da bani, ii terorizeaza, etc, etc, etc) ca noi ne uitam, de fapt, la arderea Romei, nu la constructia ei, cu atat mai bine.

Evident ca, daca un redactor isi doreste sa scrie o cronica de meci, e mai mult decat binevenit. Si chiar de preferat! Dar sa lasam nervii lu' alde SSK, Soldatino, ori AndyQ sa sara singuri. Vorba aia, "ce-si face omu' cu mana lui la timpu' potrivit, valoreaza mai mult decat...". :D

~~~~~~~

Pentru ca eu consider ca problema "Steaua de azi" e mult mai complexa decat "Muje Jiji forever!", pentru ca este o evidenta ca traficul pe acest site e la maximum atunci cand sunt meciuri/trageri la sorti (deci atunci putem "discuta"), fiindca este o evidenta inca din 2004 ca redactorii nu pot scrie "la comanda", ci doar cand simt nevoia, ori cand au inspiratie, fiindca este o evidenta ca noi nu ne putem ocupa bine nici de situ' asta (oamenii de la Steaua.ro au nevoie de ajutor si nu pare nimeni dispus sa ridice un deget), d-apai sa mai visam la crearea si intretinerea dpdv redactional, macar, al unui alt site, fiindca romanii nu au mentalitatea necesara sa dea cu pumnii pana cand "ala rau' " pica de tot, votez pentru varianta 3 de mai sus.

P.S. Intr-o discutie cu Mihai, omu' imi povestea ce s-a intamplat cu protestele unor indivizi mult mai culti dpdv al ultraseriei decat oricare din tara asta si mi-a enumerat exemple precum Sampdoria, AC Torino, ori Newcastle. Mi-a sugerat chiar sa intru pe forumul suporterilor de la AC Torino si sa vad cat de mult se aseamana suporterii de acolo cu cei de pe acest site.

De unde neuronu' meu a tras concluzia ca acest razboi nu poate fi castigat decat punandu-i pe "echilibrati" (pun ghilimele, fiindca nu stiu cum sa le spun altfel; pe cuvant ca nu e o ironie) in situatia de a ne da noua, "drogatilor", dreptate. De aceea consider o gafa colosala indepartarea celor care stiu ca 2gi e un rau, dar care comit fapte/comentarii care il ajuta pe Jeg sa ramana la Steaua (gen "haideti la stadion", "hai sa-l ignoram", etc, etc, etc).

Si cred ca trebuie sa privim lucrurile dintr-o alta perspectiva: daca noi putem schimba cu adevarat ceva, de pe acest site, acelea sunt mentalitatile. Pai, pentru ca protestele din anii 2008-2010 sa existe, au trebuit sa treaca ani de zile pana cand indemnurile lui Piece of Mind de prin 2004/2005 sa fie ascultate, ori intelese cu adevarat. Nici in 2007 oamenii nu erau pregatiti pentru "Steaua a murit"...

@Maye

Am rugamintea sa-ti dai drumu' mai pe larg. Impotentule! :ras:

@Maye

Am rugamintea sa-ti dai drumu' mai pe larg. Impotentule! :ras:

Mai pe larg : Cu ce ne-ar ajuta sa scriem doar despre sport, ignorand viermele?

Site-ul ar castiga trafic, bani & shit. Noi? Steaua?

@Maye

Deci 1 sau 3? De unu' si de ce nu celalalt?

@Maye

3 pentru ca nu trebuie sa existe limite de subiecte in jurul Stelei. Steaua si numai Steaua si eventual relatiile adiacente. Ciobanul trebuie mai mult sau mai putin ignorat. Mai mult atunci cand isi vede de treaba lui.

@Maye

Unu`, pentru ca am avea o politica clara.

Varianta 3: Mixul de azi, fiecare scrie ce vrea, fara linie a site-ului

Mixul de azi e cam haotic. Eu l-as asemana cu o persoana care e anti Gigi, dar in continuare merge la meciuri. Si din moment ce exista nemultumiri cu privire la directia de acum si se vrea o schimbare, nici n-ar mai trebui luat in calcul. E ori una, ori alta, nu mai exista compromis.

Varianta 2: Sport. Analize, cronici, avancronici. Orice despre Gigi va fi STERS, comentariu sau articol

O vad in felul urmator:

-lumea buna de pe site se va indeparta si va scrie din ce in ce mai rar;

-site-ul va deveni treptat un fel de sport.ro;

-comentariile vor fi asemanatoare cu cele ce se regaseau atunci cand s-a lansat la vrajeala site-ul cu mitingul "Pro becali", iar utilizatorii vor fi gen bogdinho;

-ar insemna o renuntare a luptei;

-sau ar putea insemna o ignorare (cam ce ne cer "adevaratii" acum, sa-l ignoram si sa venim la meciuri, iar noi le sarim in cap);

-se va incuraja prostia, in mare cam ceea ce se petrece acum in tara;

Varianta 1: Anti Gigi - site exclusivist. Articole de istorie, articole anti-Gigi, prezentari trecut - acum

-ar intra pe site doar cei care au inteles pana acum despre ce e vorba, oameni de care Romania ar avea nevoie in toate domeniile pentru a se schimba ceva in bine;

-site-ul ar ramane ultimul batalion de lupta;

-in perspectiva procesului, in cazul unui verdict favorabil, site-ul ar avea mult de castigat si atunci s-ar face o delimitare clara;

-as adauga aici si articole de promovare a meciurilor din alte sporturi pentru cei pasionati;

O singura intrebare as avea aici: daca in cazul variantei 2, s-ar sterge toate comentariile anti Gigi, in cazul acestei variante ce comentarii se vor sterge ? Cele de genul "haideti la meci", "vine cineva in deplasare?", "e vina ps, AISS", "respect pn", etc. ?

In orice caz, dupa decizia luata, va trebui postat un comunicat pentru ca utilizatorii sa stie la ce sa se astepte de acum incolo.

Varianta scurta la tot ce am scris mai sus ar fi fost: Il acuzam pe Gigi ca il intereseaza doar banii, nu Steaua. Pe acest site ce-l intereseaza: banii din trafic sau Steaua ?

Prin urmare, votul meu se duce catre Varianta 1. Consider ca acest site realizat de stelisti adevarati, care stiu ce inseamna demnitate, istorie, traditie, glorii, culori, trebuie sa-si mentina si sa-si respecte valorile din momentul infiintarii si nu trebuie sa fie manjit.

Daca se vrea si un site gen varianta 2, acesta sa fie unul nou, pe alt domeniu.

Am vorbit azi la telefon cu I.N.Money si printre altele i-am pomenit si despre faptul ca vrea sa se ia o hotarare cu privire la directia site-ului si ca s-a facut un sondaj pe tema asta.

Dupa ce i-am prezentat cum sta treaba, mi-a zis cam asa: ca alege varianta 1, dar ca ar trebui sa se tina cont de cat va afecta traficul aceasta idee de site exclusivist si ca poate ar trebui sa facem publice aceste trei variante si anumitor useri importanti care nu fac parte din echipa ca sa-si exprime si ei punctul de vedere.

Cat de greu ar fi sa se faca doua versiuni?nu ca site, baze de date si nebunii... Doar ca fatada pentru a intra la meciurile de actualitate (gen: Staua 1947/Steaua biecali). Adica, dupa fiecare meci si fiecare chestie importanta din viata echipei de fotbal, vizitatorul/userul sa poata accesa varianta 1 sau 2. In rest, sa ramana la fel sandramaua. Despre istorie, despre suporteri, etc... . Plm, miause, sunt extrem de drastice ambele variante si nu trebuie sa ne jucam de-a extremistii. Heil Hitler!

Edited by Stanici

poate ar trebui sa facem publice aceste trei variante si anumitor useri importanti care nu fac parte din echipa ca sa-si exprime si ei punctul de vedere.

La propunerea asta m-am gandit si eu insa, din cate vad, sunt mai multe probleme cu asta:

1.Dupa ce criterii alegem acesti useri? Numar de postari? Apartenenta la AISS? Daca sunt sau nu de acord cu noi?

2.Cum le putem face publica aceasta varianta numai lor? Ii cautam pe fiecare pe privat? Ca poll pe forum nu prea am putea face atata timp cat acolo ar putea vota oricine.

3.Cine alege userii astia?

Bah eu nu zic ca varianta asta extremista e cea mai buna, nu zic nici macar ca e BUNA, zic doar ca trebuie sa facem ceva.

Si eu la asta m-am gandit. Daca altcineva are alta idee sa iasa in fata sa spuna.

Eu nici nu am votat, nici nu mi-am exprimat in acest topic parerea tocmai ca sa nu existe discutii ca vreau sa duc lucrurile intr-o directie sau alta. Stiu ca sunt cam extremiste alegerile, dar in momentul de fata, mi se pare ca nu ar mai merge nimic altceva.

(...) in momentul de fata, mi se pare ca nu ar mai merge nimic altceva.

Revin si spun: NIMENI nu se mai implica. Cum sa mai mearga ceva?

Revin si spun, nimeni nu se mai implica pentru ca daca nu avem o linie pe care sa o urmam, fiecare face ce crede de cuviinta.

Si nu mi-ai raspuns la o intrebare: Unde sunt oamenii aia care asteapta sa fie convinsi de ce rau e Gigi. Ei unde traiesc? In pesteri? Sunt ca aia din Lord of the Rings, Man of the Mountains?

Pe aia de vrei tu sa ii atragi nu ai cum, pentru ca ei dupa o victorie cu Chiajna o sa fie fericiti, iar altii pentru care drogul stadionului e prea mare o sa isi gaseasca motive sa mearga pe stadion: Ca e stadionul nou, ca azi e frumos, ca e ziua lu'Georgel si sa vedem si noi un meci,etc.

La sfarsitul zilei, facem calculele, vedem ce vrea echipa si asta e, indiferent de preferintele personale.

Revin si spun, nimeni nu se mai implica pentru ca daca nu avem o linie pe care sa o urmam, fiecare face ce crede de cuviinta.

Dragul meu prieten, cu riscul de a te supara pe mine, matale ti-ai luat responsabilitatea de a reorganiza lucrurile pe site, dar nu s-a intamplat nimic si arunci vina pe "o linie care nu exista". Pai nu exista pentru ca "cineva" trebuia sa se ocupe si nu a avut cum.

Si nu mi-ai raspuns la o intrebare: Unde sunt oamenii aia care asteapta sa fie convinsi de ce rau e Gigi. Ei unde traiesc? In pesteri? Sunt ca aia din Lord of the Rings, Man of the Mountains?

Ba ti-am raspuns de mai multe ori, dar nu ai inteles. Preferi in continuare sa crezi ca cei care nu intra pe acest site nu exista, ori sunt prea imbecili sa creada ceva. Ceea ce este o chestiune falsa. Pacat ca Azzido nu intra sa comenteze, sa vezi ca lumea gandeste/simte ceva mai diferit.

Ca sa nu fiu inteles gresit: nici eu nu pot pricepe cum lumea se plange ca 2gi e rau, dar se inghesuie sa-i bage o groaza de bani in buzunar. Pe mine ma depaseste complet chestiunea. Doar ca sunt dispus sa le inteleg motivatiile si sa incerc sa-i schimb.

Voi ii considerati direct tampiti, le racniti ca sunt tampiti si va bucurati sa scapati situl de ei. Veti/vom reusi, fara discutie. Doar ca, repet, vom ramane cu satisfactia ca avem dreptate, fara sa avem forta de a schimba lucrurile.

Pe aia de vrei tu sa ii atragi nu ai cum, pentru ca ei dupa o victorie cu Chiajna o sa fie fericiti, iar altii pentru care drogul stadionului e prea mare o sa isi gaseasca motive sa mearga pe stadion: Ca e stadionul nou, ca azi e frumos, ca e ziua lu'Georgel si sa vedem si noi un meci,etc.

Am mai explicat ca lucrurile nu stau deloc asa si ca nu toti sunt spalati pe creier, iar noi suntem "desteptii" care lumineaza "poporu' ".

La sfarsitul zilei, facem calculele, vedem ce vrea echipa si asta e, indiferent de preferintele personale.

Pai, da.

Tocmai d-aia ar trebui sa votezi si tu. Nu cred ca cineva de p-aci poate fi influentat. Ar fi extrem de grav, dupa parerea mea.

Saitu' asta ar fi tare cu multe gratare, ceafa de porc, Bere Noroc, mici, si-n loc obrajori, sorici !

Am votat varianta doi, pentru ca n-are rost sa ne mai mintim, sa ne mai facem iluzii. Ca unu' care a batut suta de articole scrise pe acest sait, traiesc o frustrare imensa, acum cand imi dau seama de micimea muncii mele, de faptul ca am ales "calea ce grea" si am ajuns la un "dead end". Legea firii e ca nimic nu se pierde si totul se transforma, legea nesimtirii e ca nimic nu se vede, totul se ignora.

Varianta doi s-ar plia cel mai bine pe ceea ce ar trebui sa fie un sait al suporterilor de fotbal ( sport, in general ). Suporterul este, prin definitie, un ignorant, subiectivist, traieste doar clipa, are memoria scurta si selectiva. Prin urmare, ar trebui sa le dam oamenilor ce vor, sa ne supunem majoritatii: Fotbal, zvonuri, barfa, manele, concursuri de miss cu poze sexy cu mameloane ros-albastre, sutiene, bikini, intr-un cuvant, TRAFIC.

Nu e greu de loc, trebuie ingrosati putin obrajorii si cam atat... Traiu' bun si profitu', asta ar trebui sa intereseze. Nu uitati, sunteti saitul ( site-ul ) celei mai iubite echipe din Romania ! Nu fiti prosti, aveti in mana o mina de aur, profitati de ea, Steaua oricum merge pe un drum fara de intoarcere si, ca varianta viabila, ne ramane doar speranta ca dupa ce BecaIi isi va desavarsi opera, vor urma... vremuri mai bune

Lari, in niciun caz nu am cum sa ma supar. Totusi ma vad nevoit sa precizez ca de luni bune tot cer sa stabilim ce vrem sa facem intr-o directie sau alta si de fiecare data mi s-a raspuns ca sa vedem, ca trebuie sa ii atragem si pe ceilalti, neutri, elvetieni, etc.

Problema este viziunea diferita. Tu vrei sa fie site-ul TUTUROR suporterilor stelisti si de-aia te chinui sa tot explici, sa tot speri. Eu cred ca nu mai e cazul si da, ai dreptate vom ramane putini, dar buni. Adica o sa strangem 60 de comentarii la un articol in loc de 2-300 dar alea 60 de comentarii vor fi o placere de citit.

Oameni mai vechi ca vanfootball, Jderul, de genul lor vor reveni sa posteze pentru ca vor avea unde. Acum GARANTAT nu o fac din cauza scarbei pe care o resimt cand vad toti aplaudacii cum se uda de la o victorie cu Chiajna sau Haifa.

Ca sa il citez pe Alecs:"

Varianta scurta la tot ce am scris mai sus ar fi fost: Il acuzam pe Gigi ca il intereseaza doar banii, nu Steaua. Pe acest site ce-l intereseaza: banii din trafic sau Steaua ?"

Hai sa facem un site nou de trolling, de adus bani pentru site-ul asta pe care il tinem mai exclusivist. Adica ne pisam pe principii dar mai lejer, nu chiar de tot. Vom fi ipocriti, dar o ipocriti asumat tocmai pentru a avea bani din celalalt site pentru a lupta prin site-ul asta.

In momentul de fata suntem ipocriti, nici nu facem trafic, nici nu ajutam cum ar trebui lupta anti-Gigi.

Am votat si eu;)

hai sa stabilim totusi cateva chestii:

- in momentul de fata, "lupta anti-2gi" este inexistenta.

- nu prea poti sa ajuti o "lupta" care nu prea e. lupta adica.

- marea problema a unui site care sa fie exclusiv contra 2gi este ca el s-ar adresa doar celor care sunt deja contra 2gi. "vom ramane putini, dar buni." perfect, dar in afara de a ne bate pe burta reciproc, de a ne aduce unul altuia argumente contra lui 2gi pe care le stim deja si cu care suntem de acord, cu ce iesim in fata? tu imi zici mie, Alex, ca 2gi e rau, eu iti spun ca sunt de acord. ce facem din punctul asta?

- nu stiu daca marea gaselnita a actualului format de site este aducerea banilor, parca nu-s prea multi nici aia.

bun, acum o parere personala. fcsteaua.ro, in actuala forma, are avantajul atragerii unui numar destul de mare de stelisti, stelisti de care e nevoie intr-o eventuala "lupta" anti-2gi. daca il radicalizezi si ii indepartezi pe astia ramai cu o mica masa de useri, evident mai destepti, mai frumosi, mai dedicati si mai orice, inclusiv MAI PUTINI decat e nevoie pentru "lupta".

in plus, exista riscul ca dupa radicalizare nici macar astia sa nu mai fie asa de interesati. dupa 2-3-4-5 luni de zile de postat aceleasi articole, scrise sub o alta forma, nu stiu ce te mai poate atrage pe site/ forum.

2gi e prost/ urat/ cioban/ fura/ distruge/ face si drege. bun, chestiile astea le stiu de atatia ani. de ce sa mai citesc aceleasi lucuri? de ce sa le mai comentez?

site-ul trebuie mentinut asa cum e, in care critica si muitul lui 2gi sa fie combinat cu actualitatea zilnica. in loc sa tranformi produsul asta, care de bine de rau, functioneaza asa si trage, mai bine faci altul radical pe care sa il promovezi aici.

sa se "mute" elitistii, frumosii si desteptii acolo iar "oile" sa ramana aici, combatute si educate (poate) periodic cu articole care arata cat de nociv e 2gi. nu stiu de ce am eu o impresie ca si "elitistii" vor reveni pe fcs dupa o perioada de batut pe burta, agresiv desigur.

Sign in to follow this  
Followers 0