Daniel-Ionut

Poli Timisoara - Steaua 2-0 (1-0)

89 posts in this topic

timisoara_mic.gifVSsteauafc_mic.gif

Poli Timisoara - FC Steaua Bucuresti

Cupa Romaniei, Optimi, Joi 27 octombrie 2011, ora 20:45, stadionul "Dan Paltinisanu" din Timisoara

Meciul va fi transmis de Pro TV.

Echipe probabile:

Timisoara: Lepmets - Rocha, Scutaru, Mera, Sepsi - Curtean, Tames, Popa, Goga - Axente, Ricketts

Steaua: Stanca - Martinovic, Iliev, Geraldo, Latovlevic - Tatu, Bourceanu, Brandan, Tanase - M.Costea, Rusescu

Ultimul rezultat:

Timisoara - Chindia Targoviste 1-0

Steaua - Rapid 0-0

polisteaua18.jpg

HAI Steaua ! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

chiar daca din echipa de anul trecut, cei de la aek mai au doar pe Goga si eu cred la fel: 1 solist, nici vorba de prelungiri sau lovituri de departajare!

2 clar, Timisoara ma asteptam sa domine Liga a doua, cand de fapt sunt pe undeva pe la nivelul bistritei, care nu prea mai are pe nimeni din echipa care s-a batut la retrogradare anul trecut.

Pronosticul meu: 1X

- inca un meci in care probabil ne vom face de ras sau poate printr-o minune sa ne calificam. Va fi un meci gen "Steaua-SPORTUL" anul trecut , tot in CUPA. :)

E bun si un egal avand in vedere ca jucam in deplasare. Important este sa nu cadem mai jos de 10 si sa reusim macar o calificare in Intertoto. Noi trebuie sa ne intoarcem langa echipa, nu e posibil ca meciurile din Ghencea sa se joace fara adevarati suporteri!

Forza Steaua Acri !

meciul va fi plitisitor cel mai probabil,Steaua marcand un gol din nimereala ...

La cum am jucat cu rapid,aek kaka bragadiru FC Timisoara cum s-o numi ne va scoate din CUPA.poate daca avem noroc ne vom califica.

Edited by TURQOAZ

Probabil atunci cand vom invata sa legam 3 pase consecutive vom putea spune cu certitudine ca Steaua este cea care merge mai departe. Pana atunci ramanem la mana sortii, poate intra cumva in ate.

La cum joaca si la cate goluri marcheaza de trei meciuri incoace, Steaua ar trebui sa piarda. Nici Timisoara nu mai e cea fost, dovada ca in clasamentul serie B2 se afla pe locul 2, dupa Bistrita. Nici Poli nu a mai marcat cum o facea in Liga 1. Doar 15 goluri in 10 meciuri.

Nu vad o favorita certa. Poli are avantajul terenului propriu si al incurajarilor suporterilor sai, care cred ca vor veni in numar mare sa-i injure pe ros-albastri in frunte cu fostul lor jucator, Bourceanu.

Meci de 1, x, 2, care va fi decis dupa prelungiri.

PS Eu ma gandesc ca Steaua de astazi si de 8 ani incoace, e o echipa blestemata. Pentru ca nu e posibil ca in 8 ani de cand Ciobanul a furat Steaua sa nu se instaureze un stil de joc propriu, placut ochiului si cu goluri marcate meci de meci. Asa cum are Gaz Metan, Brasov, Otelul si chiar Ceahlaul. Nu mai vorbesc de Dinamo din actualul sezon, care are un joc de pase coerent si o medie de goluri pe meci de peste doua goluri.

Stelei ii lipseste un antrenor care sa implementeze un asemenea stil de joc si jucatorii potriviti. Altii decat gloabele transferate de cioban.

Edited by Virgil

Raul Rusescu revine in echipa lui Ilie Stan după ce la derby-ul cu Rapid nu a prins nici macar banca de rezerve

Steaua pleacă miercuri in Banat si se mai intoarce de acolo vineri seara! Meciul cu Poli e joi, de la ora 20:45, in direct pe Pro TV.

Ilie Stan are de gand sa menajeze cativa jucatori din echipa care a luptat contra Rapidului. Unul dintre nou-intratii in formatie va fi Rusescu. Raul n-a prins nici macar banca de rezerve la derby!

Pe 25 octombrie au fost puse in vanzare biletele pentru meciul de joi, ora 20,45, Pro TV.

- 8 lei la peluze

- 12 lei la tribunele I si II

- 20 de lei la tribuna 0

- 150 de lei la loja

- 200 de lei la VIP

Locurile de unde pot fi procurate tichetele sunt: magazinul "Viola" (langa vestiarele de la tribuna II), casieriile stadionului "Dan Paltinisanu", Casa Tineretului, langă centrul comercial "Bega", centrul orasului si de la chioscul situat langa scarile rulante de la centrul comercial "Julius Mall".

gsp.ro

Pretul biletelor e acceptabil.care galerie mare?in deplasarii de ani buni nu mai e.Ce nu sti drumul pana la Timisoara te sui in tren astepti nasii le dai dreptul si ajungi la destinatie.Din Gara Timisoara Nord iei tramvaiul si te lasa direct la Sala Olimpia la 200m de stadion.

Se intorc vineri seara?? mai bine nu se mai intorc deloc, si asa o fac degeaba.

Arbitrii meciului de maine:

A: Balaj Pavel Cristian (Baia Mare - Maramureș)

A1: Dumitrescu Eduard (Pitesti - Argeș)

A2: Nagy Miclos Istvan (Cluj-Napoca - Cluj)

R: Rusandu Lucian (Sfantu Gheorghe - Covasna)

pai nenea e din orasul[Urziceni] cetaten de onoare :kisstogether: sau a batut prea mult fara noi.

@Daniel-Ionut

Uita-te pe prima pagina.

@TURQOAZ

Culmea e ca atunci cand am postat, intradevar eram beat. :)

Stiti cumva daca galeria mare va face deplasarea ? :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

si eu as vrea sa stiu dak galeria face deplasarea!!noi,care tinem cu Steaua,si stam in zona,mergem oricum sa sustinem echipa favorita!:)

Sunt curios cum se face ca dinam0 joaca mai mereu in cupa pe groapa proprie, in timp ce Steaua bate drumurile ?

Meciul este unul dificil, "hibrizii" vor trage tare in aceasta partida, find alimenetati din frustrari si dorinta de razbunare, desi Steaua nu le-a facut nimic, in afara de acel deja clasic 1-8.

Din pacate Steaua a mai pierdut in ultimii ani, in cupa, in fata unor echipa din Liga secunda, asa ca nu ar fi nicio surpriza daca ar claca azi.

Edited by Stryker

Avand in vedere ultimele jocuri ale 'Stelei' prevad un meci foarte plictisitor...Meci de X.