Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Realitatea TV a socat cu Steaua - Rapid

31 posts in this topic

"Realitatea TV a achizitionat drepturile de televizare ale returului sferturilor de finala dintre Steaua si Rapid, programat pe 6 aprilie. Desi oficialii postului nu au vehiculat vreo suma, conform unor surse apropiate tranzactiei ar fi vorba de 200.000 dolari, cea mai mare platita vreodata in Romania pentru un singur meci! Intalnirea tur Steaua-Rapid, programata pe 30 martie, va fi difuzata, cel mai probabil, de TVR 1." sursa: GSP 20 martie pagina 4

Este bine pentru Steaua daca este adevarata suma vehiculata! De asemenea se anunta emisiuni importante pe seama meciului la Realitatea ! Dar oare Realitatea TV intra in casele tuturor STELISTILOR din tara???

Este bine pentru Steaua daca este adevarata suma vehiculata! De asemenea se anunta emisiuni importante pe seama meciului la Realitatea ! Dar oare Realitatea TV intra in casele tuturor STELISTILOR din tara???

NU intra. Din pacate! Cei din mediul rural o sa fie tare frustrati. Mi se pare aberant ca s-a decis sa dam televizarea jocului celor de la Realitatea, era un meci pe care trebuia sa il vada toata tara.

Daca continuam pe aceasta line, parca vad ca meciul din semifinale il va transmite in direct si in exclusivitate pentru planeta Pamant, OTV! Fiindca nici nu stiti ce pierdeti!

:evil: >>.Si Dan Diaconescu ,comentator!Ce meciuri au mai dat aia de la REALITATEA?Cine o sa faca comentariul....Tatulici sau Andrei Gheorghe?>>> :twisted:

:evil: >>.Si Dan Diaconescu ,comentator!Ce meciuri au mai dat aia de la REALITATEA?Cine o sa faca comentariul....Tatulici sau Andrei Gheorghe?>>> :twisted:

Cristian Tudor Popescu :lol: :lol: ...stiti la ce ora este meciul tur? :?:

Eu cred ca este bine pentru clubul nostru cu cat mai multi cu atat mai bine , poate o sa faca bani destui ca sa il cumpere pe Mazilu :D .

Solutie pentru cei care nu veniti la stadion si nu prindeti nici realitatea TV :

1. meciul o sa fie live atat pe gsp cat si pe prosport pe sit

2. si cei din provincie la pagina 252 de teletext la antena 1 gasiti rezultate on-line de la pariuri

3 Cine doreste sa vada meciul in direct LA STADION ...

Cristian Tudor Popescu :lol: :lol: ...stiti la ce ora este meciul tur? :?:

Cristoiu si cu Gheorghe!

Isi vor aduce ei un comentator profesionist,nu ma indoiesc.Dar poate sa-mi spuna cineva care e interesul celor de la Realitatea TV sa televizeze aceasta partida ? Si mai ales pe atatia bani ? Stiu,in primul rand e vorba de audienta.O mai fi si altceva ? Eu zic ca trebuie sa mai fie.

Isi vor aduce ei un comentator profesionist,nu ma indoiesc.Dar poate sa-mi spuna cineva care e interesul celor de la Realitatea TV sa televizeze aceasta partida ? Si mai ales pe atatia bani ? Stiu,in primul rand e vorba de audienta.O mai fi si altceva ? Eu zic ca trebuie sa mai fie.

Logic , peste 3 ani sunt alegeri la prezidentiale , patronul Stelei o sa aiba nevoie sa apara cat mai des la TV :D , bine lucreat...

si cei de afara? :cry:

Realitatea TV emite FTA(necodat) pe satelit, insa exista posibilitatea ca meciul sa fie transmis codat, caz in care stelistii de afara nu vor putea viziona meciul. Totusi, nu cred ca va fi asa.

E mai mult o lovitura de imagine data dr Realitatea in dauna celorlalt posturi TV..

Pentru receptia pe satelit:

Satelit:

1.Amos 2 - 4W

Frecventa: 10890

Polarizare: H(orizontala)

Symbol Rate: 27500

FEC: 3/4

SID: 102

VPID: 1002

APID: 1502

1.Sirius 2 - 4.8E

Frecventa: 12697

Polarizare: V(verticala)

Symbol Rate: 14685

FEC: 3/4

SID: 1

VPID: 1160

APID: 1120

Pe aceste doua frecvente postul Realitatea TV transmite necodat tot timpul. Exista insa posibilitatea ca meciul sa fie transmis codat. Ramane de vazut.

Eu cred ca este bine pentru clubul nostru cu cat mai multi cu atat mai bine , poate o sa faca bani destui ca sa il cumpere pe Mazilu  :D .  

Solutie pentru cei care nu veniti la stadion si nu prindeti nici realitatea TV :  

1. meciul o sa fie live atat pe gsp cat si pe prosport pe sit  

2. si cei din provincie la pagina 252 de teletext la antena 1 gasiti rezultate on-line de la pariuri  

3 Cine doreste sa vada meciul in direct LA STADION ...

3-pe stadion vom fi doar 50.000 iar Steaua are peste 5.000.000 de fani, ei unde vor vedea meciul ?

Iti multumim inca o data din suflet pentru ca le arati tuturor romanilor ( in special stelistilor )cat de mult iti iubesti tara si romanii ....

Realitatea iti da 240.000 $ dau vad doar 40% din romani meciul ...

TVR-ul iti dadea 180.000 $ si vedeam toata tara meciul ....

CU 60.000 $ SE POATE CUMPARA IUBIREA LUI Becali FATA DE ROMANI .....

scuza posibila : cei de la TVR sunt dinamovisti , posedati , dusmani , rivali politici ... dar cei 10.000.000 de romani care ii ignori ce sunt ?

:x

(sper ca acum acei 0,001 romani care te sustin sa isi dea seama ce fel de "roman" esti )

:evil: >>.Cine o sa faca comentariul....Tatulici sau Andrei Gheorghe?>>> :twisted:

Cred ca vor comenta Emanuel Terzian si Cristi Geambasu.

Ma intreb daca vor lasa pe timpul meciului crolurile si daca il vor intrerupe pentru breaking-news.

Am vazut aseara pe OTV ca Realitatea ar incerca sa transmita si turul.

nu prea inteleg.ce e rau in asta?

Cum adica e e rau??

:idea:

TOATA TARA TREBUIE SA VADA MECIUL!

S-A MAI INTAMPLAT VREODATA CA 2 ECHIPE ROMANESTI SA JOACE INTRE ELE IN CUPELE EUROPENE?

E UN MECI PE CARE TREBUIE SA-L VADA TOATA GALAXIA!(DEOARECE VA FI FOARTE SPECTACULOS)

PACAT CA MACIUL TUR SE JOACA LA RAPID!

RETURUL AR FI FOST CU ADEVARAT SPECTACULOR DACA AR FI FOST IN GIULEST, PENTRU CA RAPID JOACA BINE ACASA SI RAU IN DEPLASARE, IAR Steaua, BINE IN DEPLASARE SI PROST ACASA!!

FORZA Steaua

Raul Papp

adica eu nu o sa vad returul nu ?

hai ca incep sa am pata si pe realitatea... :evil: sau poate ar trebui sa am pe TVR ca nu a oferit mai mult :roll:

Se pare ca nici turul nu o sa-l vezi,Antena 1 achizitionand drepturile de televizare... :!: