Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Ilie Stan

84 posts in this topic

Mai tine minte cineva cand urlam acum 3-4 luni ca Ilie Stan e poate cel mai bun antrenor care il poate avea Steaua? Sa vedem daca am avut dreptate :D

Si eu cred ca Ilie Stan ar fi un antrenor decent in Liga I, daca ai' din conducere ar avea vreo legatura cu fenomenu'; sa promovezi din C in A si sa mai si faci meciuri destule bune cu multi din aia pe care i-ai pescuit de pe islaz, mi se pare foarte tare pentru tara asta. Credeam ca doar alde Simionas ori alde Aurel Sunda mai puteau de-astea. :look:

Sper doar ca unul dintre mijlocasii mei preferati din anii '90 sa-si pastreze, atat cat e omeneste posibil, capu' sus in fata urat-mirositorului.

Nici nu a venit bine si s-a molipsit deja de la Fecali de super-optimism, marca becaliana :

"Eu vreau totul la Steaua, campionat, Cupa si Cupa UEFA si cred in asta. Eu asta le cer jucatorilor, sa castige tot. Si la Branesti faceam la fel! In scurt timp totul va fi bine, vom avea rezultate!", cica ar fi declarat "Iliesta" la Jiji Sport.

Exista o diferenta majora intre a vrea si a putea ... cand te numesti Steaua si esti parazitata de un cioban, care te poarta in transhumanta prin tara, cand nu ai jucatori utili pe toate posturile, cand nu ai idei si atitudine, cand nu ai aproape nici un fel de organizare, de management este greu sa speri sa castigi trofee, chiar si pe plan itern, ca sa nu mai vorbim de Europa League ...

Steaua 2011-2012, are aceleasi sanse sa castige Europa League, cum are un om de rand sa-si ia un Ferrari ultimul model.

@Stryker

Cu tot respectul, dar ce ai fi vrut sa spuna? Omu' isi doreste si incearca sa le transmita jucatorilor o anumita stare de spirit. Ca antrenor, poti sa te declari oricat de optimist vrei, ca nu e bai. Asta arata ca ai incredere in jucatori.

La bou suna naspa, pentru ca el dimineata e asa, la pranz altfel, seara cu totul altfel.

Mai stii cand, dupa 0-2 pe Mestalla, Zenga a fost luat la misto de TOATA presa cand a spus ca Steaua are sanse bune de calificare? ;)

Lari hai sa fim seriosi ca prea multa incredere strica cateodata, am inteles, omul este optimist, vrea sa le implementeze jucatoriilor incredere si asa mai departe, dar totusi parca este cam deplasat sa crezi ca poti sa realizezi asemenea performante cu lotul si situatia de la Steaua ... o doza de realism nu cred ca ar strica din partea lui "Iliesta", dar in fine, asa vad eu situatia.

Stiu foarte bine cum a fost atunci cu Valencia, dar parca atunci era alta situatie si lotul pe care-l aveam era clar mai valoros, oricum nici atunci si nici acum, nu se poate pune problema sa castigam Europa League.

Totusi, pana una alta, sa vedem daca si cat va rezista Stan, daca prinde macar pauza de iarna ... ca "obiectivele" pe care le-a trasat tin de anul viitor.

Edited by Stryker

Stryker, inca o data iti dau dreptate. Noi doi (alaturi de multi altii, desigur) avem aceeasi viziune asupra lucrurilor, bazata pe ce s-a intamplat in ultimii 7-8 ani.

Numai ca Ilie Stan viseaza cai verzi pe pereti (tinand cont de contextul de la Steaua), dar se comporta normal. Evident ca a te comporta normal intr-o casa de nebuni comporta niste riscuri imense, dar cred ca am fi prea severi sa-l judecam pe Ilie Stan atat de aspru (consider ca e corect sa ma pun si in pielea aluilalt).

Mereu m-am intrebat cum dracului e posibil ca doar noi sa vedem tabloul de ansamblu, iar liota de antrenori de la usa "palatului" nu. Abia cu Bergodi m-am prins: in lumea antrenorilor (a sportului, in general) lucrurile se vad ceva mai aplicat. Astia pun sublerul si masoara strict performanta, scorurile, etc.

DOAR PE NOI ne doare de imaginea clubului, de faptul ca patronii tre' sa se comporte civilizat, de strategii pe termen lung care nu vin niciodata, de "plombe" gen Banel, de spectacol, de trasee de joc, etc, etc, etc.

Antrenorii sunt datori sa incerce. Iar unii nimeresc rezultate excelente (vezi calificarea in Liga, cu Lacatus, in dauna unei echipe foarte tari a Galatei, prin prisma lotului, doar; ca antrenoru' lor...), unii incearca sa aseze lucrurile cat pot de bine (vezi Bergodi si chiar Dorinel Munteanu), unii se aseaza direct in postura de pres (vezi Stoichita), etc, etc, etc.

Ideea e ca suntem cam singuri de partea asta a baricadei. TOTI dinauntrul fenomenului (patroni, antrenori, presa) se afla dincolo.

Personal, omeneste, ii inteleg (intr-o oarecare masura) doar pe antrenori gen Bergodi. Nu de alta, da' omu' (prin Renzo Rossi) s-a intalnit atunci cu Sudul si a spus clar ca el nu crede idioteniile debitate de Cretinu' National si va incerca sa-si faca treaba atat cat poate. A promis atunci ca nu-i va permite jegului sa se bage peste el. Prin urmare, i-a trantit usa-n nas la meciu' cu Sheriff si asta a fost.

Sper ca Ilie Stan sa faca la el.

Sanatate, nene Stryker! :beer2:

Ilie Stan este acel tip de antrenor ca se bazeaza pe munca si determinare insa , mai putin pe tactica. Raman la parerea ca e imposibil sa reuseasca ceva ca antrenor al Stelei. Nu are nici experienta necesara si probabil ca nici capacitatea care sa il impuna la Steaua , spun asta tinand cont de echipele preponderent de Liga a 2a pe care le-a antrenat. Poate unii vor spune ca si Guardiola a antrenat numai Barcelona B inainte sa faca saltul la prima echipa , dar nu putem face asemenea comparatii , trebuie sa pastram proportiile. Barca are super echipa , in timp ce Steaua , chiar daca are cat de cat jucatori buni , se cauta , nu sunt realatii de joc si nu exista unitate de grup.

In alta ordine de idei , nu cred ca va permite Ciobanului sa ii faca echipa , dar in acelasi timp nici nu va comenta impotriva acestuia daca va incerca sa se bage la echipa. Pana la urma el singur s-a dat de gol , declarand ca Guie i-a spus sa introduca un jucator pe teren pe timpul cand activa ca principal la Gloria Buzau.

E curios de vazut daca va dezvolta ceva , se pare ca au inceput si accidentarile , il asteapta viata grea.

Corneliu Vadim Tudor a dezvaluit la GSP TV un secret din tineretea lui Ilie Stan: "Elena Udrea a fost marea lui iubire. Ea era scolariță la Buzau, acum vreo 20 de ani, cind erau impreuna Ilie avea o Dacie alba in care se tot giugiuleau cind se intilneau". Ambii sunt buzoieni si Elena avea 18 ani in urmă cu două decenii, iar fotbalistul de atunci era in virstă de 24 de ani si devenise deja o vedetă locala fiindcă ajunsese să joace la Steaua, unde era titular.

Stan a comentat informatia dată de Vadim Tudor: "E adevarat că am intilnit-o pe Elena Udrea, fiind amindoi buzoieni, dar n-am cunoscut-o asa cum mi-aș fi dorit". Udrea e ministru din 2008, mai intii al Turismului, apoi al Mediului si acum al Turismului si Dezvoltarii Regionale.

"O stiu pe Elena Udrea de prin 1992, cind jucam deja la Steaua. Mi-ar fi placut s-o cunosc mai bine, dar n-a fost cazul" - Ilie Stan

"Ea a venit de la Buzau la Bucuresti, după el, si se iubeau nebuneste in masina lui. Ce, e vreo rusine asta?!" - Corneliu Vadim Tudor

Mama, cand aude Basescu !

O sa-l sune pe ne-a Jiji, sa-l dea in primire pe Stan !

C.V Tudor,un alt europarlamentar cu probleme psihice.

Si cum poporul roman(sic) i-a ales........!!!!!!!!!

Ilie impreuna cu Elena,nu cred ca i-ar fi stat rau.

Edited by clausblaus

Cu Elena... doar Nicolae.

Confrom obiceiului romanesc, trebuie gasit un tap ispasitor pentru esecuri, asa s-a trezit si ciobanul, mare mancator de rahat, sa-l gaseasca drept principal vinovat pentru acest esec pe Ilie Stan, care efectiv este unul dintre cei mai putin vinovati in acest caz.

Ciobanul dupa cum se pare i-a reprosat lui Stan ca a jucat un 4-2-4, cand saracul Ilie chiar nu avea pe cine sa mizeze in aceasta partida, in lipsa clara de optiuni pe banca tehnica. Ce vina are el ca nu s-au achizitionat in vara cate 2 jucatori decenti pe fiecare post? Ce vina are Ilie ca Steaua nu are un atacant adevarat, ca nu are un playmaker adevarat, ca nu are un patronat adevarat? Singura vina a lui Ilie este ca vrea sa faca treaba la o echipa Steaua, care nu are mai are nimic in comun cu cea la care el a jucat candva, intr-o alta "epoca".

"Trebuie să treci peste greutăți si să ai continuitate. Sincer, nici eu nu am gasit nicio explicatie reală pentru ce s-a intamplat aseara Am ramas socat, pentru că am discutat ceva cu 10 minute inainte să intram pe teren si apoi am jucat altceva. Nu am jucat asa cum am vorbit, adversarii au simtit că nu avem incredere si au venit peste noi.

Degeaba am stat sus dacă jucatorii nu au intrat in marcaj. A fost un accident si imediat trebuie să ne trezim. Avem un joc foarte important cu Rapidul si dacă vom reusi să câștigam, noi si suporterii vom trece mai repede peste acest esec. Am pregatit foarte-foarte bine jocul. E clar că am incercat să joc cu cei doi Costea, m-am gandit că pot să-i surprind, pentru că fundasii lor laterali urcau foarte mult.

Partial, Tatu m-a multumit, in rest niciunul! Nu se poate! Nu există cineva in teren care să ii trezeasca să zică să iși revina să se adune putin. La jocul de ieri totul a depins de atitudinea noastra Dacă intram mai montati si respectam ce am vorbit inainte de joc, alta era soarta partidei", a declarat Ilie Stan la o zi dupa 0-5 cu Maccabi Haifa.

"Trebuie să treci peste greutăți si să ai continuitate. Sincer, nici eu nu am gasit nicio explicatie reală pentru ce s-a intamplat aseara ...

Fara ascunzisuri a cam facut-o de oaie Ilie Stan la meciul asta!

Ilie Stan joaca fara tactica , si-a dat seama si antrenorul celor de la Haifa , Elisha Levy. I-a mers cu Otelul , dar cu israelienii nu s-a mai putut.

Noi nu am avut mijloc , pentru ca acolo au fost doi distrugatori (Bicfalvi , Bourceanu care spre surprinderea mea a gresit majoritatea paselor ) , niciun om care se desfaca jocul si sa paseze catre atacanti , care au fost 4 pe hartie , ca in teren , nu s-au vazut.

Apararea a fost praf. La primul gol , Iliev parca era Bambi pe gheata. Martinovic se comporta ca un taur bolnav de parkinson , cu capul inainte si bagat in pamant. Latovlevici si Geraldo au aratat cat de cat putina eleganta in evolutie.

Cauza principala pentru gafele din aparere din acest sezon este lipsa de omogenitate. Trebuia sa se continue cu aceeasi fundasi centrali de anul trecut , Gardos-Geraldo , Lato a ramas , plus Matei , care din pacate s-a rupt.

Ilie Stan a prins curaj si deja se simtea " Salvatorul de Oz " dupa primele 2 meciuri la Steaua. Si-a dat seama si el ca viata nu e chiar asa de roz si tare mi-e ca nu va mai apuca ziua de marti ca antrenor principal la echipa.

Ilie Stan a prins curaj si deja se simtea " Salvatorul de Oz "

Cum ma???? :))))))

Poate Vrajitorul din Oz. :))))

Bubui!

dc in sondajul din dreapta jos(cat va rezista Ilie stan ca antrenor) cei mai multi au spus ca pana in vara ? .........

Daca stai sa analizezi meciurile in care a fost Ilie Stan antrenor pana acum,poti ajunge la asta :

- a batut campioana en-titre,Otelul.

- a terminat la egalitate cu una dintre cele mai omogene echipe din Romania,Vaslui,o echipa care pana acum nu s-a facut de ras in Liga Europa.

- a venit ''accidentul'' de la Maccabi.

- a terminat la egalitate cu una din cele mai in forma echipe din Romania,Rapid,cu un lot solid,un antrenor de club bun,cu un parcurs mediocru pana acum in Liga Europa.

- a pierdut cu Poli Timisoara,o echipa aflata in Liga a 2 a,dar nu de Liga a 2 a si,mai ales,ceea ce multi n-au mentionat in mod intentionat pentru a atrage senzationalul,ajunsa in Liga a 2 a altfel decat pe criterii sportive. Un lot bunicel,dorinta de performanta,chiar daca si-au vandut/imprumutat multi jucatori. Setea de succes este inca acolo.

In realitate :

- rezultatele pozitive cu Otelul si Vaslui au fost o urmare banala a socului schimbarii de antrenor.O traire pe cat de banala,pe atat de reala. Victoria cu galatenii a venit in minutul 90,norocos. La Vaslui,pe fondul unei relaxari incredibile din partea ambelor echipe ( Vasluiul a privit de sus echipa stelista,fiind mai increzatoare ca niciodata ca nu se poate impiedica, Steaua avand deja ganduri de marinimie specifice gibonului dupa victoria norocoasa cu otelarii ), Steaua nu a reusit sa obtina mai mult de un egal cu o echipa care a fost mult sub asteptari,''1-ul'' fiind pronosticul general acceptat inainte de acel meci.

-in realitate,la Maccabi n-a fost un ''accident''. O lipsa a unei viziuni clare despre tactica,un prim ''11'' de SF si lipsa lui Brandan ( neasteptata nevoie de Brandan ) au dus la o umilinta europeana istorica.

-cu Rapid,doua echipe ranite. Ilie Stan nu a reusit sa indrume jucatorii spre o formula care sa trimita un sut pe/spre poarta lui Straton in ultimele 25 de minute,cam cand rosu-albastrii au avut superioritate numerica,un joc de 9 la 8 ( jucatori de camp ) care a prezentat numeroase spatii catre poarta rapidistilor,nevalorificate de stelisti.

-cu Poli Timisoara a renuntat la Brandan si Tatu. Daca de al 2 lea ne puteam dispensa 1-2 partide pe fondul ultimelor sale evolutii,Brandan era bun in teren fie doar si pentru a se invarti in cerc precum Toja. A inceput cu Mustata pe partea dreapta a liniei de fund,dorind acum,in al 12 lea ceas,vezi-Doamne sa dea sansa tinerilor,fiindca pe teren l-am mai vazut si pe vesnic-accidentatul Radut. Mai mult,desi de 3 meciuri erau falimentari pe faza de atac,fratii Costea au mai fost aruncati inc-o data pentru a face pe plac sefului.

(Acum,sincer,Mihai Costea mi se pare util,ar putea fi mult mai bun pe teren,dar Florin Costea nu mai este ceea ce a fost si,mai mult,nu prea pare sa-si dea silinta pentru a reveni).

In orice caz,cu Nikolic si Rusescu pe banca s-a inceput un meci in care ce doi sigur ar fi avut o mare dorinta sa dea tot pot pe teren. Rusescu are acelasi numar de goluri cu Mihai Costea,nu? La poate jumatate din minutele lui Costea.

A jucat cu Tibi Balan mijlocas dreapta cand acesta ar fi trebuit sa faca schimbul cu Radut,de care nici nu mi-am dat seama ca e-n teren decat spre finalul primei reprize. Galamaz-Iliev? Come on! Cati vesnic optimisti nu i-au vazut p-astia doi inlocuitorii perfecti pentru Geraldo si Gardos? De cate ori n-au fost avertizati ca la un moment dat balonul de sapun se sparge? Acum toti plang.

Sigur ca nu se poate face performanta intr-un timp scurt.De asemenea,pentru ca performanta s-a dorit intr-un timp scurt si fara prea mari investitii,la Steaua se intampla ceea ce se intampla acum.

Printre atatia antrenori schimbati pe sezon,umiliti,in atatea momente de instabilitate,o demisie de onoare pentru Ilie Stan se accepta?

Edited by blindica

dc in sondajul din dreapta jos(cat va rezista Ilie stan ca antrenor) cei mai multi au spus ca pana in vara ? .........

de fraieri

Ilie Stan?

nu e cel mai bun antrenor nici pe departe dar, a reusit sa resusciteze,in special in ultimele meciuri, niste "cadavre ambulante" ,ca victoria cu Dinamo si calificarea in primavara europeana sa il salveze,cel putin pana luni la meciul cu Sibiul.

Antrenorul Stelei nu numai că si-a intrat in rol. Dar vrea să aibă si replici.

După ce a trecut hopul numit AEK Larnaca, după ce si-a aflat advesarul din șaisprezecimile Europa League, Ilie Stan s-a relaxat. S-a relaxat atit de mult incit incepe să simtă oboseala. Trei luni de mandat la Steaua uzează din toate punctele de vedere. Asa probabil a aparut zvonul că ar vrea să plece.

Nu s-a schimbat nimic la club. Nici macar calificarea, nesperata calificare, n-a schimbat raportul de forte banca tehnică - loja Aici s-ar putea să fie si problema. Dacă Ilie Stan se astepta să fie ascultat, intrebat, consultat, pe scurt, să aibă dreptul la dialog cu sefii clubului, a suferit o previzibilă dezamagire. Conditia antrenorului ramine in continuare nenegociabilă la Steaua. Nu e un subiect de discutie, ci de executie.

Realist vorbind, singura negociere pe care o poate purta tehnicianul Stelei este cea cu el insusi. Nu poate negocia cu UEFA, să-i permită mai multi jucatori in plus, pe lista de Europa. Nu poate negocia cu finantatorul Becali, pe marginea listei de transferuri. Trebuie să lucreze in continuare cu materialul clientului, asa cum procedează majoritatea antrenorilor din Liga 1.

Să stea, să plece? Ilie Stan nu s-a obisnuit in trei luni cu presiunile finantatorului si culisele roș-albastre, dar asta este, intr-un fel, o veste buna pentru el, ca persoana ca profesionist al fotbalului. Dar, dacă nu s-a adaptat la stresul pe care-l presupune meseria in sine si cele trei meciuri pe saptamina atunci vestea nu mai e asa de buna Presiunile exista cu sau fară indicatii de la oficiala

Cind a preluat echipa, la sfirsitul lui septembrie, Ilie Stan se lauda: Eu sunt imun la lucrurile acestea. Acum nu mai e imun. A prins microbul propriei importante in proces. Nu se mai consideră solutia de avarie, ci cheia rezultatelor. Și lucrurile acestea au inceput să-l deranjeze. Și-a descoperit sensibilități nebanuite. Pune conditii. Le pune asa, in eter, pentru orice eventualitate.

Rasfățul după victorie e normal. sunt normale intr-un fotbal normal si conditiile lui Ilie Stan. Dar, cum se exprima intr-un recent interviu presedintele de la Auxerre, să conduci un club e ca si cum ai conduce un hotel. Lumea vine si pleacă. Iar trei luni de imunitate la Steaua inseamnă prea putin ca să spui ce crezi că ai de spus in fotbal. Prea putin pentru o frază cap-coada În cazul lui Ilie Stan, e doar o propozitie, intreruptă de multe interjectii.

Maria Andries

Ilie Stan (44 de ani) a incheiat in forță anul 2011. Ultimele trei luni, petrecute pe banca Stelei, au fost probabil cele mai intense din viata sa. Calificat in primavara europeană si aflat la opt puncte de liderul Dinamo , Stan iși va petrece sarbatorile de iarnă alaturi de familie. Totusi, in prag de Craciun, antrenorul Stelei a acceptat să pună sub lupă munca sa de trei luni la cel mai titrat club din Romania.

Cum s-a incheiat anul pentru Ilie Stan?

Excelent. Rezultatele din ultima perioadă mi-au dat incredere si mi-au aratat că in primavară putem face lucruri mult mai bune.

Care a fost cea mai fericită zi din viata ta de cand esti la Steaua?

19 decembrie, cand am invins pe Vointa Sibiu. Probabil multi se asteptau să spun că am fost cel mai fericit după victoria cu Dinamo (3-1) sau după cea cu AEK Larnaca (3-1). Dar toate astea nu mai aveau aceeasi valoare dacă nu câștigam meciul cu Sibiul. Am incheiat anul cu un rezultat pozitiv si sunt convins că in retur Steaua va arata mult mai bine.

A fost vreun moment in care ai vrut să pleci?

Nu. Niciodată nu mi-a trecut prin minte să renunț la Steaua. Nu spun că nu am trecut si prin momente dificile. Esecurile cu Maccabi sau cu Ceahlaul nu mi-au picat deloc bine, dar domnul Becali m-a incurajat de fiecare dată si mi-a spus că mă sustine.

"Din februarie, in Ghencea!"

Duckadam a spus acum cateva zile că Steaua va reveni in Ghencea de la anul. Poti să confirmi asta?

Se poartă discutii intense in acest sens si cred că de la 1 februarie vom putea folosi baza de pregatire si cantonamentul. Ar fi foarte important ca Steaua să revină acasa macar pentru zilele in care vom face antrenamente.

Ce ai simtit in momentul in care ai vazut stadionul plin cu Larnaca?

Am fost extrem de emotionat. Fanii Stelei s-au comportat admirabil de cand sunt eu la echipă si vreau să le multumesc pentru ajutor. Fară ei in tribune ne-ar fi fost mult mai greu cu cipriotii. Și nu doar atunci. Să nu uitam că am avut cel putin 10.000 de suporteri chiar si cu Chiajna ori cu Vointa Sibiu.

S-a vorbit la inceputul perioadei tale la Steaua că nu ai primit niciun ban. Cum e situatia in momentul de față?

Domnul Becali a avut grijă să primim banii la zi inainte de sarbatori. Nu s-a pus vreodată problema ca eu sau altcineva de la club să nu-și primească salariul.

"Nu-l vreau pe Spadacio, Wesley e superjucator"

E Spadacio un jucator de care ai nevoie?

Nu. Eu nu am nevoie de el la Steaua. Pe postul sau ii am pe Raduț si pe Tibi Balan. Vreau să le dau sanse si lor să joace si să-și câștige locul in echipa Cred că suntem acoperiti pe acest post.

Dar pe Wesley il vrei?

Categoric, da! Wesley e un super-jucator. E genul care poate face diferenta in orice meci. Și-a aratat calitățile la Vaslui si venirea lui ar reprezenta un mare plus pentru Steaua.

Machado vine?

Am discutat cu domnul Becali si il vom aduce pentru sase luni. Dacă va convinge, atunci va ramane la noi o perioadă mai lunga

Gabi Matei cand revine?

Doctorii au spus că va reveni undeva pe la sfarsitul lunii februarie, inceputul lunii martie. Dar eu sper să-l am la pregatire mai repede.

Cu Gardoș ce planuri ai?

Am planuri mari. Vreau să revină ca om de bază in echipa dar trebuie să vad si la el atitudine. Vreau să vad că-și dă viata la antrenamente, că trage de el pentru a-și câștiga locul in primul unsprezece.

"Pe Florin Costea il fac om de natională"

Cum crezi că se vor integra Chiricheș si Chipciu?

Sunt doi jucatori profesionisti, cu o valoare certa seriosi, si nu cred că vor fi probleme cu ei. Chiar mă bucur că domnul Becali a adus la Steaua doi jucatori tineri si buni. Cred vă vor aduce calitate in jocul nostru.

Multă lume se intreabă cum vor arata fratii Costea in retur.

Hai să o luam pe rand. Cu Florin, care incă nu e 100% fizic, vorbesc zilnic si am grijă să-și respecte programul pe care i l-am dat pentru această perioada Sunt convins că dacă va fi serios, voi reusi să-l repun pe picioare si să-l fac om de nationala Am mare incredere in el. De cealaltă parte, Mihai trebuie să-și schimbe atitudinea si să inteleagă că doar antrenorul decide cine joaca

Cat de greu ti-a fost să faci echipa pentru derby-ul cu Dinamo?

(rade) Știu la ce te referi si am să-ți spun ceva. Domnul Becali stia echipa de start a Stelei inainte de meci. Nu m-am ascuns de dansul. Mi-a spus să joc cu cine cred eu, dar să câștig meciul cu Dinamo.

"Piti mi-a spus că scheletul nationalei va fi format din jucatorii Stelei"

Ce vei face dacă pleacă Edi Iordanescu?

Edi nu pleacă de la Steaua. Toti cei din staff am reusit să formam o adevarată familie si nu se pune problema ca cineva să ne parasească in această iarna Vreau să le multumesc tuturor care au lucrat cu mine pentru munca depusă pană acum.

Cine va fi capitan din primavara

Bourceanu. Și cand nu va fi el, Tatarusanu va purta banderola. Ei sunt primii doi capitani la Steaua, cel putin cat voi fi eu antrenor.

În perioada de pregatire, programul Stelei se va suprapune la un moment dat cu cel al nationalei. Cum te vei descurca atunci?

Am vorbit recent cu Victor Piturcă despre acest lucru. Mi-a spus că in noua campanie, scheletul nationalei va fi format din jucatorii Stelei. Deci e destul de greu să nu ia pe nimeni in pregatiri. Am pus la punct o strategie pentru ca nimeni să nu aibe de suferit.

7 echipe a pregatit Ilie Stan pană in prezent: UTA, FCM Targoviste, Gloria Buzau, Dunarea Giurgiu, Victoria Branesti, CS Mioveni si Steaua

Cu Ilie Stan pe banca tehnica Steaua a reusit calificarea in primavara europeană după o pauză de cinci ani

2 victorii a obtinut Ilie Stan in Europa League cu Steaua, 4-2 cu Maccabi Haifa si 3-1 cu AEK Larnaca

Cu Ilie Stan pe banca Steaua nu a primit mai mult de un gol intr-un meci din Liga I. În cinci dintre ele, echipa din Ghencea nu a incasat gol

24 de puncte a obtinut Steaua in Liga I cu Ilie Stan pe bancă in 10 etape

Sign in to follow this  
Followers 0