Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan4Steaua

STEAUA - Poli Timisoara 2-1

Pronostic:   174 members have voted

1. 1.

• Victorie Steaua
      136
    • Egal
      15
    • Victorie Poli
      23

Please sign in or register to vote in this poll.

558 posts in this topic

@poli_forever

Stai linistit ca pentru Steaua va fi un meci in care chiar va marca si nu o data... mai bine va rugati sa castigam cu Nationalul.. Asa voi veti fi victime sigure. Chiar daca nu joaca Iacob se gaseste un nas si pentru voi, poate chiar cel de anul trecut :). Toti jucatorii vor sa razbune aceasta ineficacitate si v-au gasit pe voi. Daca mai pui ca Oli are o revansa de luat... In meciurile mari Steaua ramane Steaua baiatule. Voi ar trebui sa va rezervati un loc de pe acum langa Betis... La doua goluri diferenta va castiga Steaua. Cineva va face o dubla. Probabil Dica sau Cristea... :wink:

@poli_forever

Stai linistit ca pentru Steaua va fi un meci in care chiar va marca si nu o data... mai bine va rugati sa castigam cu Nationalul.. Asa voi veti fi victime sigure. Chiar daca nu joaca Iacob se gaseste un nas si pentru voi, poate chiar cel de anul trecut :). Toti jucatorii vor sa razbune aceasta ineficacitate si v-au gasit pe voi. Daca mai pui ca Oli are o revansa de luat... In meciurile mari Steaua ramane Steaua baiatule. Voi ar trebui sa va rezervati un loc de pe acum langa Betis... La doua goluri diferenta va castiga Steaua. Cineva va face o dubla. Probabil Dica sau Cristea...  :wink:

E normal sa te incurajezi singur,daca nu ai face-o n-ai fi suporter adevarat,deci te inteleg.Dar ceea ce spui are numai inflacarare de suporter nu si argumente acoperite de realitate;am vazut si eu meciul vostru aseara si cred ca am vazut acelasi lucru cu toti:ai vostri s-au ciocnit intre ei de 3-4 ori,Dica gresea 3 din 5 pase,Cristea alerga ca un n bezmetic fara minge,oprita dupa 5 min de joc era terminat fizic!Asa stau lucurile!Si inca ceva:ati ramas si fara Iacob !

Daca ai ajuns sa-ti pui baza in dorinta de revansa a lui Olaroiu iti spun eu ca nu e bine :D

Revansa va fi a noastra pentru ca avem motive...prietenii stiu de ce si de cand... :wink:

Urmatorul meci disputat de Steaua va fi in compania echipei Poli Timisoara

Meciul va avea loc pe 26 Martie de la ora 20:30 si va fi unul decisiv in lupta pentru titlu...

:!: Hai baieti treziti-va ca s-ar putea sa fie tarziu daca nu batem pe Poli! Mesaj pentru Gigi.Cumparati si voi un atacant ca altfel o sa avem 0 goluri si peste o luna.!!!

Dupa meciurile de acasa cu Heerenveen, Betis si Arges, acelasi lucru se spunea. Si iata ca la Sevilla am reusit un joc de exceptie. Nu e bine sa fim excesiv de entuziasti, insa nici pesimisti nu putem fi. Steaua este Steaua.

Sigur ca da,timisorenii spera si ei.Mai ales ca vin dupa doua victorii(cu echipe slabe,e drept),iar noi dupa 2 egale cu echipe care nu au facut altceva decat sa distruga jocul.

Tacticile astea,de a juca numai in aparare ar trebui interzise de forul european.Sa se joace peste tot cinstit,la castig,asa cum se joaca in Anglia.Ori vedem fotbal,ori bambilici.

Sa se imprumute reguli din handbal.Jocul pasiv ar trebui eliminat,penalizat,etc.

Sigur ca da,timisorenii spera si ei.Mai ales ca vin dupa doua victorii(cu echipe slabe,e drept),iar noi dupa 2 egale cu echipe care nu au facut altceva decat sa distruga jocul.

Tacticile astea,de a juca numai in aparare ar trebui interzise de forul european.Sa se joace peste tot cinstit,la castig,asa cum se joaca in Anglia.Ori vedem fotbal,ori bambilici.

Virgil,noi nu speram!

Noi suntem siguri de victorie!

Argumentele le-am dat mai sus!

Asa putem sa ne contrazicem la nesfarsit. Normal ca tu esti sigur de victoria lui Poli, iar noi suntem siguri de victoria Stelei. Si noi avem argumente:

1. Scorurile inregistrate in ultimele sezoane(intre cele doua echipe)

2. Un spor de omogenitate in cazul nostru

3. Unitatea grupului

4. Experienta

5. Orgoliul jucatorilor

6. MENTALITATEA

E foarte bine daca sunt siguri de victorie.Lasa-i sa fie,nu e interzis.Eu doar sper ca vom invinge.Ce-o fi vom vedea.

Chiar ne credeti de talia Iasiului?Hm.Foarte bine.

Virgil,noi nu speram!

Brigadiere, dar daca pierdeti, ne scutesti o luna doua de discursul tau plictisitor de pe forum fcsteaua.ro ?

Argumente voastre:

1.penultimul scor e mincinos,sa nu revenim... :wink: in rest,ok,dar nu era Poli de astazi!

2.corect!dar "caderea"lui Iacob e o grea lovitura!

3.corect!

4.corect!

5.orgoliul iti spun sigur ca e argumentul nostru ca echipa si al vostru doar al lui Olaroiu si nu e suficient.

6.corect!

Sunt argumente corecte in mare parte dar au o hiba:se refera destul de mult la trecut si mai putin la situatia in care se gasesc cele doua echipe in aceste zile!

Bineinteles ca nu va comparam cu iasul,tocmai de aia vom castiga!

Si inca ceva:va spun un secret :wink: :Poli se va simti ca acasa pentru ca vom fi 3000 in tribune!

Virgil,noi nu speram!

Brigadiere, dar daca pierdeti, ne scutesti o luna doua de discursul tau plictisitor de pe forum fcsteaua.ro ?

Esti simpatic!N-am stiut ca sunt asa plictisitor;faptul ca alti stelisti de pe forumul asta au avut si aprecieri mai bune la adresa mea ,ma face sa merg mai departe :P .

Dar o sa te scutesc pe tine o luna:n-o sa-ti mai raspund la mesaje,ok? :lol: (numai daca nu castiga Poli)

Frati stelisti, prefer sa ne bata Poli si sa castige campionatul decat sa beneficieze maidanezii de munca noastra in Cupele europene si sa joace in Liga. Ma cutremur cand ma gandesc la asta, noi (si Rapid) strangem puncte pt Romania, iar dinamuistii castiga meciuri pe blat...Doamne ce nervi am dupa etapa asta! :evil:

Nu ma intelegeti gresit, vreau sa castige Steaua toate meciurile, dar ma tem ca e imposibil.

....

Si inca ceva:va spun un secret :wink: :Poli se va simti ca acasa pentru ca vom fi 3000 in tribune!

NUMAI 3 MII SUNTETI VOI ACASA ?!?!!? :lol: :lol: :lol: :lol: FOARTE TARE FRATE!!! FOARTE TARE!!!! :lol: :lol: :lol: , LASA-MA SA FIU IRONIC... :lol: :lol: :lol:

Pentru Poli pozitia actuala din clasament e o conjuctura. Chiar nu te-ai prins? va dam duminica un mic vant in jos... :lol: :lol: :lol:

Poli se va simti ca acasa pentru ca vom fi 3000 in tribune!

Daca erai dinamovist te credeam! Asa... tind sa-i dau dreptate lui Sorin !

Ce injosire pentru un polist: sa fie facut caine... ce mai rusine :lol: :lol: :lol:

Abia astept meciul cu voi... sa vedeti un stadion plin de 55.000 de locuri si o atmosfera cum rar va este dat sa vedeti... Cu voi spargem gheata... mama ce sete avem... si asta le vom tranzmite si jucatorilor... Va calcam in picioare...

Astia de la Poli se dau zmei mai au tupeu sa posteze si aici pe site taranisme de ale lor ... au uitat ce au patit in campionatu trecut in Ghencea cand si-au dat viata pe teren ca sa castige maidanezi campionatu si au luato in mana sa nu mai zic de suporteri lor care le-au fost capturat si un steag de gard :) si la inceputul meciului cand vroiau sa-si puna steagurile pe gard nu ia lasat garda primele 5 min vazand ca baieti de la sud fortau cordonu de cate ori se apropiau sa-si puna steagurile pe gard :) ...orcum sa stea in banca lor si sa se bucure ca joaca cu noi .. Zby Sud Power 8)

Bai voi timisorenii p bai voi europenilor cu echipa voastra NU VA SUPORT ba naveti ce cauta pe site aici nu inteleg dc ii lasa adminii sa posteze ca ma scot din sarite obositii astia

Se infierbanta spiritele...inseamna ca am, atins niste puncte sensibile si am spus niste adevaruri.

Cat priveste meciul din campionatul trecut,cine are onoare ar fi bine sa nu mai faca referire la el ca la o mareata victorie a Stelei,fiindca nu a fost deloc mareata!antrenorul vostru actual stie cel mai bine de ce!

55.000 de mii care striga "rusine sa va fie"?o sa vedem dupa primul gol pe care-l incasati cum o sa-si sustina echipa cei 55.ooo.

noi venim la voi 3000 si voi ati venit la noi 500 si ati mai strigat si lucruri diferite(stiti voi ...nord si sud...)!

Noi nu vrem titlul anul asta,vrem doar sa jucam fotbal adevarat!

Bai voi timisorenii p bai voi europenilor cu echipa voastra NU VA SUPORT ba naveti ce cauta pe site aici nu inteleg dc ii lasa adminii sa posteze ca ma scot din sarite obositii astia

vom vedea duminica care sunt mai obositi,noi sau voi,ok?

@poli_forever

a cata oara ati renascut in ultimi 4 ani?(dupa fiecare schimbare de antrenor,patron,presedinte ati spus:"acum suntem cei mai tari",dar in scurt timp s-a dovedit ca ati ramas tot aceiasi)

macar de promovat ati promovat?

Lui Iancu nu cred ca i-ar conveni la cati bani a bagat in iarna asta sa aiba o echipa care spera sa scoata un punct .Parerea mea e ca vom avea un meci deschis oricarui rezultat. Si cred ca Steaua va castiga dearece noi nu avem probleme cu o echipa care stie sa atace si care isi doreste victoria ci impotriva unei echipe care se apara 90 min. pentru a scoate un egal.

Poli nu vine la egal si Steaua nu va ierta asta... toate meciurile care au aratat asta ne-a demonstrat ca Steaua este in apele ei atunci cand adversarul joaca fotbal... Poli va fi invinsa pentru ca avem o sete teribila de victorie...

Cred ca in acest meciu nu lui Poli Timisoara trebuie sa ii dam o lectie...ci lui Hagi,sa-i demostram ca Steaua nu se refuza...

Cred ca in acest meciu nu lui Poli Timisoara trebuie sa ii dam o lectie...ci lui Hagi,sa-i demostram ca Steaua nu se refuza...

iar Hagi o castige ca sa-i dea o lectie lu'Jiji ,pentru a-l invata de ce nu e bine sa scapi un asemenea antrenor din mana!

Hagi nu a refuzat Steaua ci pe Jiji!

Daca era Stelist adevarat,accepta Steaua oricum..dar nu iti face sperante pentru ca Poli nu va invinge Steaua,setea de razbunare a lui Olaroiu e prea mare...

Sign in to follow this  
Followers 0