Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Sportul Studentesc - Steaua 0-0 (0-0)

40 posts in this topic

sportul_small.gif VS steauafc_mic.gif

Sportul Studentesc - FC Steaua Bucuresti

Romania Liga 1, duminica 25 septembrie 2011, ora 17:00, etapa 8, stadion "Regie" din Bucuresti

Meciul va fi transmis de DigiSport.

Echipe probabile:

Sportul: Popescu - Farmache, Cioranu, Ratiu, Beta - Maxim, Balan, Ferfelea, Lungu - Nistor, Dobre

Steaua: Stanca - Martinovic, Geraldo, Galamaz, Brandan - Rusescu, Prepelita, Bourceanu - Tatu, Nikolici, M.Costea

Golgeteri:

Sportul: -

Steaua: -

Ultimul rezultat din Liga 1:

Mioveni - Sportul 2-1

Steaua - Pandurii 1-2

Linia de clasament:

-

Clasament complet Liga 1:

-

HAI Steaua ! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

Sportul a fost eliminata in Cupa de o echipa de Liga inferioara. In meciul cu Steaua, desi in Regie, Sportul nu poate emite pretentii. Chiar daca ros-albastrii au fost umiliti in ultimele doua etape. Desi foarte multi jucatori ai Stelei au probleme de sanatate.

Pronosticul meu, Sportul-Steaua: 2

Edited by Virgil

I-auzi, si astia au pierdut cu 2-1. Eu zic ca ii batem. Echipa e suficient de valoroasa cat sa bata sportul, din moment ce a facut 0-0 cu schalke, dar din pacate nimeni nu ia meciul in serios. Plus problemele multor jucatori care ar trebui sa fie titulari. In orice caz, eu mizez pe o victorie la limita.

Arbitru:

Radu Petrescu - Bucuresti

Asistenti:

A1: Miklos Nagy - Cluj

A2: Valentin Avram - Bucuresti

Pretul biletelor:

peluze: 20 lei

tribuna II-a: 25 lei

tribuna I-a: 30 lei

Daca ne luam dupa ultimele rezultate ne putem gandi la un egal.Sportul este capabila de surprize,atunci cand vrea,Steaua este net superioara din punct de vedere valoric,cel putin teoretic.

O victorie a Stelei la 2 goluri diferenta ar fi o chestie normala.

@(i)Edutzzu

Optimile nu stiu zau cand sunt programate,dar stiu ca finala se joaca pe 9 Mai 2012(parca)pe stadionul National Arena.

Nu stiu daca te ajuta cu ceva informatia asta pentru ca Steaua n-o sa ajunga pana acolo!!!

Sportul ramane, dupa parerea mea, echipa cu cea mai frumoasa emblema din Liga 1, dar doar atat. E o formatie prea boema sa puna probleme pragmaticului nostru unsprezece, dupa cum am demonstrat la meciul din cupa.

Presimt un scor mare pentru noi, 0-1 sau 1-1.

Sportul ramane, dupa parerea mea, echipa cu cea mai frumoasa emblema din Liga 1, dar doar atat. E o formatie prea boema sa puna probleme pragmaticului nostru unsprezece, dupa cum am demonstrat la meciul din cupa.

Presimt un scor mare pentru noi, 0-1 sau 1-1.

3-1 bate Steaua :steag_sah_mic:

Nici cu Pandurii nu trebuia sa fie problema dar uite ca ne-au batut grav.

Mare atentie si la acest meci.

parca vad tribune pline pentru ca se joaca in Bucuresti... si la sfarsitul meciul dupa ce(cu greu)castigam aud bv'o nea Gigi,hai nea Gigi.. si tot felul de OLE'uri la adresa ciobanului.

mi sa luat sa merg pe stadioane sa aud lingai astia. Pur si simplu mi-e scarba.

"Steaua provinciala" vine sa joace primul sau meci in Bucuresti din actualul sezon ...

Pronostic : 2

Edited by Stryker

Mda, paradoxal, desi e un meci in deplasare , poate fi socotit ca primul meci acasa...

Meci venit numai bine sa spele rusinea de etapa trecuta!

Pronostic 2 solist.

Pipi-kaka ole!

Baaaah, 'r-ati ai boalii de arbitrii! Daca nici sutu' lu' Costea 'al mic nu e eseu, atunci ce e?

D-aia nu castigam , bah, ne fura arbitrii de ne rup. Io cre'ca-i Regie...

Lunguleee, vrei sa iei painea de la gura lu' colegii tai? Te lesina-n palme Siman!

Edited by Lari

Lari, golul PLUTESTE IN AER :D

Eh... atunci s-o gasi un prost de bubuie, sa pice. :clap:

De cam un an de zile tot vad la TV un individ in lotul Stelei, ba la antrenamente, ba in relaxari, ba pe banca, si-mi inchipui ca, evident, face parte din staff, o fi maseorul, o fi doctorul, o fi vreun antrenor secund, sigur ceva este pentru ca e tot timpul pe banca in timpul meciurilor. Azi, dupa un an, in sfarsit, culmea, cand nu mai e pe banca, m-am edificat. E Stanca.

Bai, nene! Din 11 imbracati in alb, nu e unu' in stare, frate, sa aduca o funie si niste sapun? :ce_oameni:

Ce jucator e Tanase, ce jucator! Dribleaza si dupa linia de aut! E incredibil pe spatii mici si medii !!!!

S-au mai dus 90 de minute din pretioasa mea viata pe prostia asta de meci. Cand naiba ma voi invata minte ?

Sign in to follow this  
Followers 0