Daniel-Ionut

Gaz Metan Medias - Steaua: 3-0 (1-0)

106 posts in this topic

gaz_metan_mic.gifVSsteauafc_mic.gif

CS Gaz Metan Medias - FC Steaua Bucuresti

Liga 1 etapa 6, sambata, 10 septembrie 2011, ora 21:30, stadionul "Gaz Metan"

Dupa pauza provocata de echipa nationala, Steaua reincepe sezonul in forta cu o deplasare foarte incomoda la Medias. Echipa gazda trebuie sa isi recapete punctele pierdute etapa trecuta cand a pierdut surprinzator cu Mioveni, scor 4-2, in timp ce Steaua trebuie sa lege victoriile in campionat. Gaz Metan pare sa fie o echipa foarte ciudata in acest moment, fie casiga surprinzator cu echipe ca Mainz sau Viena, fie pierde la scor cu Dinamo sau Mioveni.

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

Echipe probabile:

Medias: Plesca - Vukadinovici, Buzean, Fl.Lazar, Ciuca - C.Petre, Nicandro, Bawab, Todea, Hoban - Litu

Steaua: Tatarusanu - Nicolita, Galamaz, Geraldo, Latovlevic - Prepelita, Bourceanu, Brandan,Tanase - Tatu, M.Costea

Ultimul rezultat din Liga 1:

CS Mioveni - Gaz Metan Medias 4-2

Steaua - FCM Tg. Mures 2-0

Golgeteri:

Medias: Bawab - 1 gol

Steaua: M.Costea - 3 goluri

Linie de clasament:

13. Gaz Metan - 5m, 2v, 0e, 3i, 8-11g - 6p

3. Steaua - 5m, 3v, 1e, 1i, 10-4g - 10p

Clasament complet Liga 1:

unledcfo.png

HAI Steaua ! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

Gaz Metan a fost infiintata in 1945 sub denumirea Karres Medias. A promovat in Divizia A in 1947, iar in primul sezon, disputat sub denumirea CSM Medias, s-a clasat pe locul 11, jucand intr-un turneu play-out pentru evitarea retrogradarii. Si-a mentinut locul in primul esalon, dar in sezonul 1948-49, in care a evoluat cu numele Gaz Metan, s-a clasat pe ultimul loc si a retrogradat in Divizia B. In 1951, cu un nume nou, Flacara Medias, se claseaza pe locul 3 in Divizia B, dar ajunge in finala Cupei Romaniei, dupa ce elimina printre altele pe Stiinta Cluj sau Flamura Rosie Arad. In finala Flacara este invinsa in prelungiri de CCA Bucuresti cu 3-1.

In finalul editiei de campionat 2010-2011, Gaz Metan a realizat jocuri memorabile si s-a clasat pe un loc de Europa League.

In editia actuala dupa doua infrangeri rusinoase si-a revenit si a obtinut doua victorii consecutive. In etapa a 5-a a fost invinsa de Mioveni (scor 4-2, cu Ilie Stan pe banca tehnica).

Desi in regres fata de finalul sezonului trecut, Gaz Metan poate fi un adversar de temut in partida din 10 septembrie cu Steaua. Totusi, am incredere in Levi si in baieti. La prima vedere Steaua e favorita, insa frecusurile care sunt acum la echipa intre Meme si antrenor pot influenta soarta partidei spre un egal.

Meme e un caine rau, prea putin inteligent caruia ii place sa latre mult si sa muste de fund. Il sfatuiesc pe Levi sa-i puna botnita pentru a-si duce pana in final mandatul.

Gaz Metan - Steaua: 2. Sunt aproape sigur.

Pot sa spun si FORZA Steaua? Nu de alta ci pentru ca Steaua este a mea, a ta, a noastra! Nu-i a lui Jiji, el doar face afaceri pe spatele ei.

Hai Steluta! (Vorba unor prieteni, horse37 si Gica Chioru)

Edited by Virgil

Daca as avea, pentru o clipa, puterea de a lua decizii majore la Steaua, i-as concedia pe toti: jucatori, antrenori, tehnicieni, conducatori si suporteri (doar pe frygigisti).

Asadar, cum ar putea fi echipa asta Steaua mea?

Mint, totusi: pe Gigi l-as chinui rau, l-as pune sa citeasca o carte si sa faca rezumatul, scriind cu o pana inmuiata in lapte cu cacareze.

Sper ca matematicianul sa ii arate lui ne-a 2gi ceea ce inseamna fotbalul si bunul simt. M-as multumi, recunosc, doar cu 5 - 0 pentru Gaz Metan.

Edited by Tupac Amaru

Antrenorul lui Gaz Metan Medias Cristian Pustai a explicat infrangerea la scor cu Mioveniul, spunand că echipa sa este foarte obosită după campania europeană incheiată saptamana trecuta

"Avem multi jucatori indisponibili , vreo 9 sunt cu probleme. În plus multi dintre cei care au evoluat contra Mioveniului au jucat in ultimele 5 saptamani in toate partidele din Europa si din campionat si sunt intr-o stare avansată de oboseala Nu mă asteptam să fim condusi cu 4-0, dar cand iei gol in minutul 3 al meciului si in minutul doi al reprizei secunde este foarte greu. Acest meci cred că ne-a trezit la realitate.

Pentru noi pică bine pauza aceasta, pentru că era foarte greu dacă mai jucam iar la 3-4 zile. Începe campionatul si pentru noi acum, iar peste cateva etape putem vorbi de Gaz Metan - o echipă solidă care să pună probleme" a declarat imediat după meciul de la Mioveni, Pustai.

Parca vad ca isi revine Mediasul tocmai cu noi...

Se anunta miscari de trupe la Medias inaintea meciului cu noi. Gaz Metan l-a imprumutat pe Bud de la CFR pentru un sezon, iar Eugen Parvulescu este dorit de Dinamo.

@red&blue_boy: Cam asa se intampla cu $teaua de la o vreme , mereu echipele desii vin dupa infrangeri sau perioade mai dificile se motiveaza si fac egal sau chiar ne bat :)) .

ON: Meci dificil,ca oricare altu! Pronostic: X .

Mediasu nu stie ce e aia autobaza deci sunt sanse sa vedem un meci frumos. Sper sa dam macar un gol mai mult decat ei

Edited by rosalbastru1947

@red&blue_boy: Cam asa se intampla cu $teaua de la o vreme , mereu echipele desii vin dupa infrangeri sau perioade mai dificile se motiveaza si fac egal sau chiar ne bat :)) .

Exact la asta ma gandeam, ne-am cam "specializat" in a-i scoate pe altii dintr-o pasa proasta.

Bai oameni buni , a deveni topic-ul asta " Steaua , de la Cioban la MApN ( episodul 15 ) " si nu stiu eu ? Vad ca e scris titlu mare " Gaz Metan Medias - Steaua " si voi ce faceti ? Superb...

P.S.

Stau si ma gandesc ce panarama de meci a fost in finalul sezonului trecut , tot la Medias. Niciun sut la poarta , asa ca tind sa cred spre un 0-0 , cu toate ca s-au schimbat multe. Oricum se intampla multe lucruri ciudate in startul asta de sezon , unul e ca Dinamo a ajuns lider si mai mult , la o distanta destul de buna de urmaritoare , 3 respectiv 5 puncte. E destul de bine dupa 5 etape , insa sa ii vedem si fara " Messi " !

Edited by bogdinho'

parerea mea este ca Steaua(mea,noastra,voastra, lui, lor,2001,2003,crestina etc...) va castiga acest meci fara probleme.Are ciobi grija de asta altfel eu nu vad cum castigam la medias. :confused::confused:

O sa fie o partida echilibrata,dupa parerea mea.Gazul are ceva probleme cu jucatori accidentati,vin si dupa cateva meciuri jucate din 3 in 3 zile(program la care romanii nu s-au adaptat inca!),ramane de vazut daca Pustai ii va "recalibra" la timp.

La noi totul este ok,o sa jucam ce stim mai bine...tiki-taka!

X solist!

@Dl Ichiu(??)

De cand ai reaparut in zona,bati apa in piua cu apv-istii in sus,apv-istii in jos.Mai schimba placa asta ca s-a harbuit si zgarie urechile!

Termina cu amenintarile cu ban,nu tu hotarsti ce si cum pe site-ul asta.

Este ultima oara cand mai cobor nivelul pentru a dialoga cu tine.

U mad, bro? trollface.gif

In alta ordine de idei, Gaz Metan 2-0 FC p!Pera.

Poate fi scos Nicolita din echipa de start..

Tot ce imi doresc.. sa dea Nikolici gol..

care ma poate ajuta?Sunt din sibiu si as vrea sa merg cu galeria Stelei la meciul cu gaz metan!!dar nu stiu pe cine sa sun....sau de unde sa iau bilete(la stadion nu se vand in acel sector)>>>va rog ajutati-ma

Stiu si eu... vorbeste cu Musti. :)

Nu cumva sa iti uiti acasa tricoul cu free Gigi si semintele.

alt meci tocmai bun de o cataratura pe maibac!