Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Steaua - FCM Tg. Mures 2-0 (1-0)

60 posts in this topic

steauafc_mic.gifVSfcm_targumures_small.gif

FC Steaua Bucuresti - FCM Tg. Mures

Liga 1, etapa 4, duminica 28 august 2011, ora 22:00, stadionul "Astra" din Ploiesti

Dupa calificarea in grupele Europa League, Steaua se intoarce "acasa" la Ploiesti pentru a juca cu Tg. Mures, o echipa care a inceput destul de timid acest campionat.

Steaua are nevoie de toate cele 3 puncte puse in joc daca vrea sa emita pretentii in acest sezon, dar cum ne-a invatat in ultimul timp, dupa meci european, urmeaza infrangere in campionat.

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu - Nicolita, Galamaz, Iliev, Latovlevici - Prepelita, Brandan, Bourceanu, Tanase - Tatu, M.Costea

Tg. Mures: Balauru - Vagner, Iencsi, Ghionea, Szilaghy - Fl.Dan, Paduretu, Issa Ba, Ilyes, Astafei - Bus

Ultimul rezultat din Liga 1:

Steaua - Astra 1-2

FCM Tg. Mures - CS Mioveni - 2-0

Golgeteri:

Steaua: M.Costea - 3 goluri

Tg. Mures: Astafei/Bus/Celsinho - 1 gol

Bilete:

Programul caselor de bilete de la stadionul Astra din Ploiesti este urmatorul:

• Sambata 27 August 2011 intre orele 16:00-21:00
  • Duminica 28 August 2011 intre orele 13:00-22:00
Pretul biletelor este urmatorul:
  • Peluza - 5 lei
  • Tribuna a II-a “ 10 lei
  • Tribuna I “ 15 lei
  • Tribuna 0 - 30 lei
HAI Steaua ! :oleole: Edited by Daniel-Ionut

SC FC Steaua Bucuresti SA - AFCM Targu Mureș

Duminica 28 august 2011. ora: 22:00

Stadion Astra (Ploiesti - Prahova)

A: Coltescu Sebastian (Craiova - Dolj)

A1: Ghinguleac Adrian Radu (Bucuresti - Bucuresti)

A2: Stroe Gabriel Sabin (Pitesti - Argeș)

R: Ivan Ionel (Braila - Braila)

Obs: Petrescu Dan (Bucuresti - Bucuresti)

Obs: Nedelescu Gheorghe (Craiova - Dolj)

Steaua, locul 5, si Tg Mures, locul 15. Intre ele o diferenta de doar 3 puncte.

Favorita este Steaua, dar echipa lui Nelutu Sabau e capabil de miracole, avand drept atu seriozitatea.

Steaua poate fi euforica dupa calificarea in grupa J a Ligii Europa insa Roni Levi sunt sigur ca isi va readuce jucatorii cu picioarele pe pamant.

Steaua - Tg Mures, pronostic 1. Ros albastrii au demonstrat calitati de invingatori. Important, desi nu pare, meciul nu va fi arbitrat de Hateganu.

Sper c-a sa reusim si noi s-a batem ceva ma-i clar, acum c-a ne-a Gigi ne-a facut dn nou echipa si am facut primul pas in cucerirea Euroligii.

Pana l-a urma, cu banii pe care ia bagat a reusit sa creieze o echipa beton, cu care cred c-a vo-m face ravagi atat in campionat si in cupele europene.

Deja jocu i-mi aminteste de Steaua 1986. Dar s-e vede clar asemanarea si cu Barcelona actuala.

Si s-e pare ca ne prieste mai bine in provincie unde publicu e mai civilizat si unde este incurajata echipa si lumea s-e bucura cand i-l vede pe ne-a Gigi.

Asta a fost un articol pe placul a 90% dintre suporterii echipei lui ne-a Gigi.

Ceea ce vreau eu de fapt este ca echipa lui ne-a Gigi sa piarda la scor, jumatate dintre golurile infrangerii sa fie marcate din greseli flagrante de arbitraj si jumatate vreau sa fie autogoluri marcate de Nicolita. Vreau ca Tanase sa fie descoperit dopat, sa i se anuleze golul de la Sofia si echipa lui ne-a Gigi sa piarda meciul de la Sofia la scor de forfait.

In final vreau ca ne-a Gigi sa faca accident cerebral si sa nu mai poata vorbi tot restul vietii. Iar restul vietii sa fie pana la urmatorul meci.

In final vreau ca ne-a Gigi sa faca accident cerebral si sa nu mai poata vorbi tot restul vietii. Iar restul vietii sa fie pana la urmatorul meci.

eu vreau ca guie sa il faca inaintea meciului din seara asta, sau daca tot nu se poate, accidentul se poate inlocui cu paralizie, e buna si asta si la fel de eficienta.

Daca nici acestea nu merg, am incredere in puterea supranaturala a Prohodului, ea indreapta tot.

Vesnica pomenire guie

Pentru meciul de disera victorie Steaua.

Sa-i multumim lu'ministru Oprea si lu'Zisu generalul lu'peste pentru plimbarea asta nesfarsita prin tara!Este foarte bine sa jucam pe National Arena,poate totusi in timp cineva o sa se gandeasca ca si stadionul Ghencea trebuie modernizat.Poate n-ar fi rau ca stadionul Ghencea sa treaca din custodia acestui Oprea corupt in administrarea primariei.

MAPN este ''groparul''sportului ros-albastru. :steag_cruce_invers:

Si lui Jiji nu-i multumim?

Hai cu totii pe Maybach!

Sper c-a sa reusim si noi s-a batem ceva ma-i clar, acum c-a ne-a Gigi ne-a facut dn nou echipa si am facut primul pas in cucerirea Euroligii.

Pana l-a urma, cu banii pe care ia bagat a reusit sa creieze o echipa beton, cu care cred c-a vo-m face ravagi atat in campionat si in cupele europene.

Deja jocu i-mi aminteste de Steaua 1986. Dar s-e vede clar asemanarea si cu Barcelona actuala.

Si s-e pare ca ne prieste mai bine in provincie unde publicu e mai civilizat si unde este incurajata echipa si lumea s-e bucura cand i-l vede pe ne-a Gigi.

Nu stiu ce sa spun?Esti analfabet sau doar esti ironic?Sincer chiar nu stiu ce sa cred?Lumineaza-ma.

Nu stiu ce sa spun?Esti analfabet sau doar esti ironic?Sincer chiar nu stiu ce sa cred?Lumineaza-ma.

:))

Incearca a doua varianta!

Domnu'ministru Oprea seful ''mafiei personale''a lu'A.Nastase a angajat luptatori din trupele Navy Seal pentru ingrijirea stadionului din Ghencea.Cerinte minime pentru a fi angajat:galeata de udat gazonul sau ce a mai ramas din el,grebla,lopetica,pensula de vopsit.Peste 150 de luptatori sau prezentat la concurs pentru cele 20 de locuri.Luptatori Navy au sosit din Iraq pentru a candida.

Peste 150 de luptatori sau prezentat la concurs pentru cele 20 de locuri.

Vad ca tu esti "ironic" de-a binelea!... :gathering:

On:- Se vede treaba ca in sfarsit 2gi si 2m au facut o echipa competitiva,capabila sa castige campionatul si europa league,poate chiar Campionatul European si Mondial.

Steaua -FCM Tg mures X

Vad ca tu esti "ironic" de-a binelea!... :gathering:

On:- Se vede treaba ca in sfarsit 2gi si 2m au facut o echipa competitiva,capabila sa castige campionatul si europa league,poate chiar Campionatul European si Mondial.

Steaua -FCM Tg mures X

Cu privire la'' sau'' mi-a scapat deoarece scriu de pe mobil.Pentru acesta greseala voi merge voluntar sa ud gazonul din Ghencea cu trei galeti!

Ca sa pot patrunde acum pe stadion trebuie sa fiu mebru AISS sau cu o intervenitie din partea voastra la dom'ministru se rezolva?

MAPN este ''groparul''sportului ros-albastru. :steag_cruce_invers:

da?!si Gigi Belciug sau MM ce sunt?!sau "adevaratii suporteri" care ignora conducerea si sustin echipa la ce categorie se incadreaza?!!binefacatori banuiesc :)

Ca sa pot patrunde acum pe stadion trebuie sa fiu mebru AISS sau cu o intervenitie din partea voastra la dom'ministru se rezolva?

DomnuleCHIU, lasa vrajeala asta ieftina ca nu-si are rostul !

FC Steaua 2003 - fcm tg. mures X pauza, 2 final.

P.S. Sper ca dupa meci ne-a 2gi sa faca o criza de nervi atat de mare incat sa-i crape un vas de sange din cap.

Cu privire la'' sau'' mi-a scapat deoarece scriu de pe mobil.Pentru acesta greseala voi merge voluntar sa ud gazonul din Ghencea cu trei galeti!

Nu trebuie sa fii membru AISS, se rezolva cu o simpla interventie la ministru. Incearca la 0764647878. 07MINISTRU, mai usor de tinut minte. Zi cine esti, de la cine ai numarul de telefon, apoi parola ("sa vina generalii") si n-o sa ai probleme.

Edited by 1on

Sau poti sa intri pe cont propriu si ne vedem cu bine...pe lumea cealalta :))

Ar trebui sa ne bata astia. O minune tine doar 3 zile, iar zilele astea au trecut deja.

Ati observat ca meciurile Stelei se disputa in campionat numai duminica si de preferat de la ora 22:00 in sus?

Oare de ce ii e teama lui Jiji de Peluza Sud? Nu sunt si ei oameni? Un sfat. Jiji, de ce iti este frica nu scapi. Potoleste-ti panica!

In ceea ce priveste meciul se pune doar problema scorului. Va marca Steaua mai mult de doua goluri? Va marca FCM-ul vreun gol?

Edited by Virgil

Ati observat ca meciurile Stelei se disputa in campionat numai duminica si de preferat de la ora 22:00 in sus?

Si, intamplator sau nu, ultimul tren Ploiesti Vest-Bucuresti e la 22.30 si de la Ploiesti Sud e in jur de 22.45.

Oare de ce ii e teama lui Jiji de Peluza Sud? Nu sunt si ei oameni? Un sfat. Jiji, de ce iti este frica nu scapi. Potoleste-ti panica!

In ceea ce priveste meciul se pune doar problema scorului. Va marca Steaua mai mult de doua goluri? Va marca FCM-ul vreun gol?

Asta am remarcat-o cam de vreo 3/4 ani de cand comercialul a atins everestul in Liga noastra. Doi la mana, stiind ca Steaua face audienta cat jumatate de etapa profita si ei de asta ca daca ar fi meciul pus vineri pe la 6 sau in timpul stirilor de la 6,7 nu se mai fac prajini de rating.

Acum cred ca si argumentul invocat de tine poate e important, in sensul ca "hai sa-l punem mai tarziu ca nu mai vin derbedeii din Bucuresti", dar oricum oamenii nu mai vin din cauza jocului/situatiei si nici decum a trenului.

Evident, sunt si persoane care nu vin pentru ca dimineata au serviciu, facultate, delegatii, copii de dus la scoala etc.

Asta aveam si eu in gand. Pana la urma cine face respectivele programari?

Eu unul stiam ca Mitica de la Liga le face.

Steaua: 12. Tatarusanu - 16. Nicolita, 22. Galamaz, 23. Geraldo, 5. Brandan - 24. Rusescu, 55. Bourceanu, 26. Bicfalvi, 10. Cr. Tanase - 77. Tatu, 9. M. Costea

FCM Tg. Mureș: 12. Balauru - 25. Vagner, 17. Iencsi, 42. Ghionea, 24. Szilagyi - 10. Ilyes, 90. Issa Ba, 7. Paduretu - 21. Astafei, 8. Celsinho, 28. Sg. Bus

Rezerve:

Steaua: 1. Stanca14. Latovlevici18. Martinovici6. Gardos4. Iliev19. Nikolici 24. Nastasie

Tg Mures: 1. Albuț 23. Gugu 26. Goge 23. D. Matei 16. E. Nicu 19. Fl. Dan 94. Bumba

Edited by Maye

Ia te uita, burtosii de la palat prezenti la meci, au si banner mancatias. Ce "pacat" ca nu e nimeni langa ei, au ramas saracutii singuri. Nimeni din Peluza Nord nu mai e cu burtosii aia.

Sign in to follow this  
Followers 0