Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

TSKA Sofia - Steaua 1-1 (0-0)

66 posts in this topic

tska_sofia_mic.gifVS steauafc_mic.gif

TSKA Sofia - FC Steaua Bucuresti

Play-off Europa League, joi 25 august 2011, ora 20:45, stadionul "Vasil Levski" din Sofia.

Joi, Steaua se deplaseaza la Sofia pentru returul cu bulgarii de la TSKA. In tur Steaua a castigat la Cluj cu 2-0 prin golurile lui Galamaz si Tatu. Acum Steaua vine dupa o infrangere cu 2-1 la Astra, in timp ce TSKA dupa o victorie cu 2-1 la Kaliakra datorita golurilor marcade de Yanchev si Nelson. TSKA a terminat acest meci cu doi jucatori mai putin pentru ca Ademar si Delev au primit cartonase rosii.

Acest meci va fi mult mai greu si mai tensionat decat cel de saptamana trecuta, datorita atmosferei facuta de suporterii TSKA-ului, dar si de declaratiile patronului bulgar care a declarat ca trebuie sa le raspunda unor gunoaie, si ca Banel Nicolita este cam... "tuciuriu".

Meciul va fi transmis de Pro TV.

Echipe probabile:

CSKA: M'Bolhi - Bandalovski, Stoianov, Popov, Trifonov - Galcev, Iancev, Nelson - Delev, Zicu, Platini

Steaua: Tatarusanu - Matei, Iliev, Galamaz, Latovlevic - Nicolita, Brandan, Bourceanu, Tanase - Tatu, M.Costea

Rezultat in tur:

Steaua - TSKA Sofia 2-0 (Galamaz, Tatu)

HAI Steaua ! :oleole:

Edited by Lari

Daca vor aplica aceeasi "tactica" din meciul cu Astra,nu-i vad plecand calificati de la Sofia!

Nu au cum sa se califice bulgarii, pentru ca Astra Ploiesti, sa recunoastem, este mult mai buna buna decat TSKA. Asta unu la mana. Si doi, Steaua se mobilizeaza altfel in meciurile europene.

Pronostic: 1-1

In alta ordine de idei, probabil ca s-a mai discutat pe aici... ce ziceti de antrenorul Milen Radukanov? Nu cumva este un Raducanu bulgarizat? Mai ales ca el s-a nascut in orasul (odata) pur romanesc Vidin, aflat in Valea Timocului. Asta asa ca o mica paranteza, ca tot vorbeam de bulgari si de cum isi respecta ei minoritarii.

Nu au cum sa se califice bulgarii, pentru ca Astra Ploiesti, sa recunoastem, este mult mai buna buna decat TSKA.

Nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta(ca Astra e mult mai buna) dar....ma rog.

Si as fi fost de aceeasi parere,ca nu se vor califica bulgarii,DACA ar fi jucat cu Astra,dar cu bulgarii joaca Steaua,echipa ce nu mai bate Astra de ceva timp.

In concluzie,au si bulgarii sansa lor!

Astra Ploiesti este o echipa foarte organizata, si foarte greu de batut. Plus ca, intre noi fie vorba, Sumudica este chiar antrenor devenit antrenor exclusiv pe munca lui proprie si personala, oricat de antipatic este el (mai ales iarna cand isi scoate geaca aia neagra si lucioasa de la naftalina). Personal cred ca daca TSKA ar juca in campionatul romanesc, nu ar fi mai sus de locurile 7-8. Parerea mea...

Cred că va fi cam asa:

Tatarusanu - Nicoliță, Geraldo (Gardoș), Iliev, Brandan - Rusescu, Prepeliță, Bourceanu, Tanase - Tatu si Costea.

:)

Probabil FC sTEOAIA se va califica mai departe.

-pronostic x2 !

merge cineva la Sofia?:) as vrea sa merg...mai am 2 prieteni care vor sa mearga cu mine...problema e ca avem 17 ani:) ne trebuie procura nu?

oricum daca se strange un autocar ceva sa plecam sunt cu voi:)fac eu rost de procura ...macar la fratii nostri sa mergem sa cantam cu ei si impotriva ciobanului :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

Personal cred ca daca TSKA ar juca in campionatul romanesc, nu ar fi mai sus de locurile 7-8. Parerea mea...

Nu cred ca sunt chiar asa slabi.

Posibil sa nu fi jucat la Cluj la adevarata valoare.

Parerea mea este ca TSKA este sub Gaz Metan Medias (ocupanta locului 7 in Divizia A)... Oricum, hai sa vedem joi ce va fi. Personal, asa cum am mai spus pe aici, sper ca ei sa se califice, deoarece banii nu intra in contul clubului Steaua, ci direct in buzunarul creditorului...

Exact, ai dreptate, sa vedem cum vor juca joi bulgarii. Sa vedem daca vor trage sa se califice, daca vor juca altceva.

Asa si mie dupa ce-au aratat la Cluj mi s-au parut destul de modesti, insa cu toate astea au avut posesie superioara si parca aproximativ tot cam acelasi numar de ocazii si suturi la poarta.

Niciun meci nu seamana cu altul, Astra si TSKA sunt doua echipe diferite ca stil de joc si organizare a jocului, pe langa asta Astra a beneficiat de un penalty inventat aseara, iar rezultatul final a fost viciat si

inca ceva in meciurile europene implicarea si motivarea este alta fata de un meci din campionat, cel putin in campionatul autohton asa se intampla de cele mai multe ori.

Steaua in mod normal ar trebui sa aiba un misiune destul de usoara joi la Sofia, daca marcheaza un gol, bulgarii vor fi nevoiti sa inscrie 4, ceea ce nu e tocmai la indemana, deci sansele fostei echipe din Ghencea sunt foarte mari sa se califice.

@y-jam

in alta ordine de idei, Radukanov este in mod normal o "bulgarizare" a numelui Raducanu, neamul sau este cel mai probabil de sorginte romaneasca, asta cel putin pe linie paterna, faptul ca el stie limba romana este de apreciat, insa in mod sigur, Radukanov gandeste si "simte" bulgareste.

Edited by Stryker

merge cineva la Sofia?:) as vrea sa merg...mai am 2 prieteni care vor sa mearga cu mine...problema e ca avem 17 ani:) ne trebuie procura nu?

oricum daca se strange un autocar ceva sa plecam sunt cu voi:)fac eu rost de procura ...macar la fratii nostri sa mergem sa cantam cu ei si impotriva ciobanului :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

Ba, dar terminati cu tampeniile astea penibile, zau asa. Cu cine esti tu frate, ma? La fel in sectiunea aia in limba ebgleza. Ok, ne intelegem bine cu ei, unele grupuri de la noi au legaturi de prietenie cu ei (atat, unele grupuri, nu un copil de 17 ani sau unul care are ca nick Forta Stelara), echipele Armatei si ATAT. Nu o mai dati in patetisme de-astea telenovelistice, fratii nostri, forever together, gen polisirapidseiubesclainfinit ca mi se face mie rusine de ce aberati voi.

ce apare in presa(subiectul asta cu galeria Stelei si a lui cska ca sunt infratite a fost puternic mediatizat) este preluat si de turma...

Edited by A47V

Da-r-ar Dumnezeu sa dea / sa dea 4 TSKA

:naughty:

Ba ce-ti mai place sa copiezi de pe facebook. :))))

are dreptate ne-a jigi cand va zice ca sunteti vagabonzi si drogati.

tska_sofia_mic.gifVS steauafc_mic.gif

TSKA Sofia - FC Steaua Bucuresti

Play-off Europa League, joi 25 august 2011, ora 20:45, stadionul "Bulgarian Army Stadium" din Sofia.

din ce stiam Balgarska Armia nu e omologat,nu cumva se joaca pe Vasil Levski?!scuze daca gresesc...

Pe Vasil Levski se joaca.

Ai dat tu copy gresit la primul post :D

Sa mai zicem ca meciul va fi oficiat la "centru" de olandezul Pol van Boekel.

Edited by Lari

Ba da. Se joaca pe Vasil Levski. Care este un fel de Lia Manoliu al bulgarilor si NU este stadionul celor de la Levski Sofia. Acestia joaca pe Gheorghi Asparuhov.

Edited by 1on

Nu mai faceti comparatii deplasate ca daca asa putem spune ca TSKA Sofia e mai slaba decat Vointa Sibiu.

Nu mai faceti comparatii deplasate ca daca asa putem spune ca TSKA Sofia e mai slaba decat Vointa Sibiu.

Mare dreptate ai. Mai ales ca Steaua nu merita sa piarda la ploiesti. Parerea mea e ca o sa ne calificam. Cu mari emotii, dar o sa ne calificam.

Mare dreptate ai. Mai ales ca Steaua nu merita sa piarda la ploiesti. Parerea mea e ca o sa ne calificam. Cu mari emotii, dar o sa ne calificam.

Cred si sper intr-o victorie a Stelei. Nu vreau sa fie rapidistii singurii care vor bifa 2 victorii in play-off.

Cred totusi ca pana la urma o sa joace cu brandan fundas lateral si la mijloc cu bourceanu si radut sau bicfalvi(daca sunt valizi - nu cunosc acest detaliu, asa ca va rog sa nu ma criticati prea tare) Nu m-ar surprinde nici ca Levi sa joace un 4-5-1 sa aglomereze mult mijlocul. La fel in urma discutiilor cu Levi cred ca o sa il vedem si pe Gardos asa ca palma pentru MM.

TSKA - Steaua Bucuresti

1-2

:steag_cruce_invers:

Bulgarii se cred calificati. Umilim Steaua.

Infrangerea de la Cluj suferita in fata Stelei nu a diminuat optimismul in tabara bulgarilor. Sefii lui TSKA sunt convinsi ca echipa lor va merge mai departe dupa o victorie cu 4-0

Patronul Dimitar Borisov sustine ca victoria Stelei a fost un simplu accident si da asigurari ca ros-albastrii vor fi umiliti in returul de la Sofia.

"Steaua ne-a batut din greseala. Am jucat slab, dar Steaua nu merita sa inscrie. Putem sa le dam trei goluri in retur, sunt convins ca putem sa-i umilim. Totul depinde de noi, la Sofia vor vedea cine e TSKA. Facem un meci bun si ii batem cu 4-0. Cred in asta si in jucatori. 2-0 e un avantaj bun, dar Steaua nu e obisnuita sa joace in fata unui public precum al nostru si va claca", a spus Dimitar Borisov.

Steaua a facut un pas important pentru calificarea in grupele Ligii Europa dupa ce a castigat, in fata unui public impresionant, prima mansa cu bulgarii de la TSKA Sofia, scor 2-0. Steaua a avut momente bune si momente deplorabile, dar in cele din urma spera la a opta participare consecutiva in grupele unei competitii europene dupa reusitele lui Galamaz si Tatu

Sign in to follow this  
Followers 0