Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Astra - Steaua 2-1 (1-0)

104 posts in this topic

FC Astra Ploiesti - FC Steaua Bucuresti

Liga 1, etapa 4, duminica 21 august 2011, ora 22:00, stadionul "Astra" din Ploiesti

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

Echipe probabile:

Astra: Lung jr. - Morais, Bruno Miguel, L.Goian, Mihalache - A.Stan, N'Doye, Seto, Stratila - Fatai, Miranda

Steaua: Tatarusanu - Matei, Iliev, Galamaz, Latovlevici - Nicolita, Brandan, Bourceanu, Tanase - Tatu, M.Costea

Ultimul rezultat din Liga 1:

CS Mioveni - Astra 0-1

Steaua - U Cluj 2-1

Golgeteri:

Astra: Bruno Miguel - 1 gol

Steaua: Tatu, Rusesc, M.Costea - 2 goluri

Clasament complet Liga 1:

unledomj.png

HAI Steaua ! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

Steaua - U Cluj 2-1

Vom bate Lejer este o echipa mai slaba decat u Cluj fetele care se dau cu ruj .. :-?? sa speram ca vom juca bine :) VPM

De unde apar toti astia ma?

Edited by Daniel-Ionut

dupa ce am vazut meciul cu tska si cu "u" Cluj, nu mai am nici o indoiala ca vom bate cu astra...si vezi ca meciul cu "u" Cluj s-a terminat 2-1 nu 2-2

Eu zic sa nu fiti modesti, ce batem doar cu 2 sau 3 la 0, pe putin 5 le dam .

Astra Ploiesti - Steaua, duminica ora 22.00

Arbitri: Ovidiu Hategan - Eduard Ungureanu, Catalin Savu - Teodor Craciunescu

Observatori: Alexandru Crisan, Paul Mincu

Supervizor: Valentin Alexandru

Urmeaza un meci unde Steaua se poate simti ca acasa. Doar a fost gazda pe stadionul Astrei impotriva studentilor clujeni.

Un meci ciudat pentru ca Astra a pierdut in primele doua etape ale actualului campionat, motiv pentru care patronul Nicolae s-a hotarat sa faca curatenie la echipa. Si a inceput cu antrenorul.

Tibor Selimes a fost demis si a fost inlocuit imediat cu zurbagiul Sumudica, care la randul sau a demisionat de la Kavala in schimbul unei sume platite de patronul Astrei.

In primul sau meci la carma ploiestenilor, echipa a castigat la limita la Mioveni (1-0) in urma unui gol discutabil.

Va incerca sa faca o figura onorabila duminica impotriva Stelei? In mod sigur asta este intentia lui. Numai ca Steaua, desi o echipa cu antrenor nou si inca 11 jucatori adusi inaintea acestui sezon, se pare ca isi incheaga jocul mai bine cu fiecare etapa si meci in Liga Europa.

Am vazut ca Steaua marcheaza joc de joc si probabil ca va marca si in acest meci norma impusa de doua goluri.

E posibil sa marcheze si Astra, dar nu de doua ori. Astfel incat cred ca a treia victorie a Stelei in campionat se va concretiza fara prea mari probleme.

Galamaz a iesit accidentat in meciul cu TSKA, la fel si bravul Martinovici. Dar nu conteaza pentru ca ii avem pe Banel, pe Geraldo Alves si chiar pe Gardos de care lui Gigica i se cam falfaie in ultima vreme. A spus-o chiar el cu gura lui spurcata de branza de oaie.

Se intalnesc doi astri, sau doua stele. Cum vreti sa le spuneti. Dar cea mai mare va castiga in orice conditii.

Astra - Steaua, pronostic 2.

Vom avea parte de galerie la Ploiesti? Ar fi bine pentru ca altfel provincia bate la usa.

Hai ai nostri!

Edited by Virgil

Va fi o noua demonstratie de TIKI-TAKA! :)) . Cred ca ne vom impune la 2 goluri diferenta.

Macar clasamentul ala arata asa cum ar trebui sa arate un clasament in Liga I.

De unde apar toti astia ma?

Are balta peste!... :)

Sa fiu on-topic acum,nu stiu daca nu cumva meciul asta intra in categoria celor suspecte,stiti voi vechea stratagema a lui Gigi de a vinde sau a cumpara jucatori de la echipele cu care urmeaza sa joace...

Nu stiu daca mai are rost sa amintesc ca mereu echipa lui Gigi a invins in aceste meciuri...

Dar astea sunt discutii,iar eu aproape paranoic,asa ca Astra va bate cu 3-1!

Cred ca 4 victorii consecutive sunt prea mult in acest moment pentru Steaua si sper ca vom pleca cu un punct de la Ploiesti. Ma astept la un meci incalcit...

Nu vi se pare ca Pro TV are ceva cu Steaua ? mereu o critica , chiar si atunci cand face meciuri bune ! Oricum , ... Steaua - Astra 2-0 , ar fi a 4-a vicorie la rand si personal zic ca o sa castigam si in urmatoarele 2 meciuri (Tska Sofia si TG.Mures)

Ba, mai sunteti multi?

Intrati toti deodata pe site,sa stim o treaba! :)

Nu vi se pare ca Pro TV are ceva cu Steaua ? mereu o critica , chiar si atunci cand face meciuri bune !

La cati bani ii da ciobanului macar cu atat sa ramana si ei... :ike:

Merg pe un 2-0 (Tatu & Banelinho )

Fi-ti-ar Banelinho ! ...

Fi-ti-ar Banelinho ! ...

De ciorel e vorba ? : )))

Sper sa bata astra cu oricat, numai sa bata. Vreau sa ii vad in spume atat pe Guie, cat si pe manelistii care-l inconjoara cu drag!

Si nu va mai obositi! Nu sunt stelist daca Steaua inseamna Becali. Clar?

Edited by Tupac Amaru

Sign in to follow this  
Followers 0