Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Vlad Chiriches

79 posts in this topic

Tipic mentalitatii de roman cocalar. Merg in strainatate si ii pup picioarele strainului ca asa e misto. Oau, ce tara misto, Romania e de caccat, nu mai e de nasul meu. Pai daca am face asa toti, ce s-ar mai alege de tarisoara asta? Acum 2 ani doar visa sa imbrace tricoul reprezentativei, acum vad ca scuipa pe banderola. Nu-i nimic, nu stam doar in Chiriches.

Nu e de pupat talpile strainului, dar fa o comparatie obiectiva. Compara Romania cu Anglia. Compara campionatul englez cu cel roman. Pe urma devino subiectiv si pune-te in locul lui Chiriches. Tu ce ai declara? Lasa-l sa joace, sa isi deschida ochii cum e civilizatia acolo si dupa poate vine in tara si implementeaza ceva, cum a facut de exemplu Hagi. Patriotismul extrem, de care dai tu dovada in opinia mea, este ca si cum ai fi fanboy la o anumita marca de consola sau telefon mobil

Cica Romania e o tara mica. Daca s-a referit la suprafata in kmp, ar fi trebuit sa stie ca Anglia are o suprafata inferioara teritoriului Romaniei. In

dovleacul pe care-l poarta pe umeri suna a gol. Pacat.

Cum sa nu stii atata lucru?

Cocalar, cum bine a zis cineva mai sus.

Si cum sa-l pui capitan la nationala, cand Marica si Rat au o vechima mai consistenta decat el.

Edited by Virgil

Cica Romania e o tara mica. Daca s-a referit la suprafata in kmp, ar fi trebuit sa stie ca Anglia are o suprafata inferioara teritoriului Romaniei. In

dovleacul pe care-l poarta pe umeri suna a gol. Pacat.

Cum sa nu stii atata lucru?

Cocalar, cum bine a zis cineva mai sus.

Si cum sa-l pui capitan la nationala, cand Marica si Rat au o vechima mai consistenta decat el.

Poate prin ''tara mica'' s-a referit la foarte slab dezvoltata ca fotbal si lipsa altor posibili jucatori pentru banderola de capitan.

Cat despre marica sau rat.. NU.

Edited by iNsTiGaToR

Sign in to follow this  
Followers 0