Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Florin Costea

33 posts in this topic

Steaua-a-dat-lovitura--L-a-luat-pe-Flori

Nume complet: Florin Constantin Costea

Data nasterii: 16 mai 1985

Locul nasterii: Dragasani, Romania

Inaltime: 1.85 cm

A mai jucat la:

• 2004-2006 - CSM Ramnicu Valcea - 10 meciuri, 4 goluri
  • 2006-2011 - Universitatea Craiova - 116 meciuri, 47 de goluri
Pentru echipa nationala a jucat 6 meciuri.

Atacantul a semnat un contract valabil pe 4 ani.

"Sunt bucuros ca am semnat cu Steaua, sper sa fac o treaba cat mai buna si sa marchez cat mai multe goluri!" Florin Costea, atacant Steaua.

Edited by Daniel-Ionut

Muica, sa vina toata Craiova in Ghencea!Stai,ca Steaua nu mai joaca in Ghencea.Mai bine sa se mute Steaua la Craiova! :)

Bine-ar fi ca Florin Costea sa isi fi revenit complet dupa accidentare.Talent sa zicem ca are...

Desi uneori e mare ratangiu, e cel mai bun creator de ocazii de gol din campionat din ultimii 10 ani daca nu si mai mult...majoritatea ocaziilor ratate erau create tot din patrunderile lui....e de Steaua fara discutie, succes!

e cel mai bun creator de ocazii de gol din campionat din ultimii 10 ani daca nu si mai mult...

Ei, nici chiar asa nu e. :)

E bun,printre cei buni din Liga noastra in ultimii cativa ani.

Cum mai spuneam, mi-e teama sa nu aiba probleme dupa accidentarile avute,in special ultima, nu stiu, mi-e ca nu va mai reveni la forma de odinioara...

Si daca Mitititelu are dreptate si toate echipele care au luat jucatori de la Craiova pierd cu 3-0, noi o sa pierdem cu 9-0, ca am luat trei? :no:

E bine ca a venit,avem o rezerva buna pentru postul de atacant.Tatu-Mihai Costea e cuplul de atacanti titular incontestabil.Nikolic si Rusescu,mda..Sper sa faca o treaba mai buna;)

Bafta Florin Costea :thumbsup: !

Edited by Nesqu1k

In maxim 6 luni de zile, va fi la echipa a 2-a, sau a 3-a, sau dracu stie unde. Iar Jiji va promite 100.000 de euro oricarei echipe "il scapa de Costea".

Mult noroc Florine !

Parca vad deja articolul " Costea brothers , dodel and Lil` Tatu au fost prinsi la bamboo dupa victoria cu Real Madrid"

Red blue....cine e daca nu el?

Ei,sunt cativa in ultimii 10 ani peste Costea.Ca sa vorbim in prezent, eu l-as pune si pe Moraes peste Costea.Si ca si creator de ocazii de gol.

Eu unul sunt cam sceptic cu privire la reusita acestui transfer, vom vedea.

Parca vad deja articolul " Costea brothers , dodel and Lil` Tatu au fost prinsi la bamboo dupa victoria cu Real Madrid"

Macar sa fie asa :D

La doar o saptamana distanta de la victoria fabuloasa impotriva galacticilor, campioana Romaniei a reusit sa ingenuncheze detinatoarea UCL - Barcelona, la scor de neprezentare. Glourile au fost marcate de Dodel, Fratica Jardel si Nila cu un assist spectaculos al lui Cioara. Scorul putea fi si mai mare daca penaltyul executat de insusi capitanul echipei- Prepe, nu era aparat de marele Valdes.

Dupa meci (sa vedem pe unde pleci), jucatorii impreuna cu conducerea administrativa si nea Vali, pe partea economica, au sarbatorit victoria la resedinta acestui Florentino Perez de Romania - domnul Ciobanul, respectiv...la Palat.

Petrecerea s-a intins pana in zorii zilei, cand pe ritmurile suave ale celebrului Florin Salam, Tatarusanu dansa cu MM, nea Vali cu Lutu si Fratica Jardel cu Petre Marin (invitat de onoare al patronului). De indata ce muzica s-a oprit Tata si MM s-au retras in camera pentru a termina seara intr-un mod cat se poate de romantic, nea Vali a ramas tot pe partea economica, iar Lutu i-a condus pe jucatori, bineinteles...la antrenament.

Este pentru prima data , de cand sunt eu pe acest forum , cand este adus un jucator , iar " majoritatea " este de acord cu valoare lui.

Florin Costea o fi el analfabet sau o purta tricouri cu girafe in excitament , dar nu putem nega ca este si un foarte bun atacant. Daca nu ar fi existat acea accidentare de acum 1 si jumate care l-a tinut departe de gazon vreo 6 luni , nu stiu daca el ar mai fi ramas in Banie.

Sa speram ca isi va reveni si isi va gasi aceeasi forma care l-a facut mare.

Bafta Florele !

Inaintea meciului cu Sportu':

"Speram sa fie bine. Speram sa legam o victorie, doua la rand si-o sa fie bine". :stupid:

Inaintea meciului cu Sportu':

"Speram sa fie bine. Speram sa legam o victorie, doua la rand si-o sa fie bine". :stupid:

Speram sa fie bine? Normal ar fi trebuit sa spuna: Pe astia-i facem praf! Dar la ce sa astepti la un fost jucator al Stiintei? O sa aiba asta spirit stelist la Sfantu' Asteapta!

Cred ca s-a cam grabit Levy cu introducerea lui F.Costea in echipa...nu pare pregatit fizic deloc si parca nu e nici pe jumatate acelasi jucator care era in anii trecuti convocat la nationala...care marca destul de des in Liga 1...Sper sa isi revina

Conform stl.ro, Florin Costea l-ar fi sunat pe Mititelu si i-ar fi cerut să il scape de Becali.

"Ei vorbesc mereu la telefon, dar acum Mititelu nu a mai avut ce să-i faca Florin plangea intr-una, zicea că o să-i nenorocească toată cariera, că o să-l tină la Steaua pană dă cineva bani multi pe el, asa că nu o să plece in iarna De obicei, Mititelu il incuraja, dar acum a ramas si el socat cand Florin i-a cerut să-l scape de oier, nici el nu stia ce să-i mai zică", a declarat o persoană din anturajul lui Mititelu.

cu toate ca nici el nici fratele sau nu au avut evolutii prea bune de cand au venit la Steaua,sunt de parere ca (vechiul) Florin costea este un jucator de care Steaua ar avea mare nevoie!deja vazut cum creditorul se lauda ca il vinde la Vaslui...si ce acolo ce se va intampla? 100% Florin costea v-a exploda iar noi ne vom uita inca odata cum un jucator care la noi era tot timpul rezerva la alta echipa e om de baza...ultimul exemplu habib habibou..http://en.wikipedia.org/wiki/Habib_Habibou

Sign in to follow this  
Followers 0