Sign in to follow this  
Followers 0
dalexandru20

article_25227

69 posts in this topic

Cadrele din inaintea inceperii meciului au fost destul de elocvente>>>

Stoluri de samantari procesand Nutline la greu...

Ba, astia chiar au jucat cat de cat ok aseara. Bine, stiu ca Mioveniul e un adversar facil, dar m-a surprins placut tehnicitatea unor jucatori. Tatu are ceva calitati si sper sa continue cu evolutii asemanatoare celei de aseara, la fel si Costea. Toate ca toate, dar problema numarul unu din loja ramane. Pana nu deparazitam loja, aceste meciuri reusite vor ramane o raritate. Mi-e dor de Steaua cea curata!

A fost frumos` jocul Stelei , dar Steaua este si va fi mereu Ghencea si trebuie facut ceva in privinta asta kt despre Suporteri ... Galeria Mioveniului s-a auzit mai mult dekt "Stelistii" de la meci . Si daca Steaua va continua sa ramana acolo . Orice Galerie care vine pe acel Stadion va fii inaintea Stelei pt ca inafara de Huiiduieli si Fluierat si sunetul acelor Goarne nu sa auzit altceva ... P Ghencea se auzea Galeria Steleii aicea se aud Goarnele Cetatseniilor ... Da nu`i nimik ca lu nea` Gigi ii place asa ..... Kt o sa mai dureze ?!? :| `

Cand am inceput sa strigam '2gi fecali ****' era unu care zbiera ca disperatu.."sustine-ti bah pe Steaua nu-l mai injurati pe 2gi.." Am plecat dezgustat de la meci...n-am vazut atatia samantari in viata mea :|

Edited by Ionutz990

Cand am inceput sa strigam '2gi fecali ****' era unu care zbiera ca disperatu.."sustine-ti bah pe Steaua nu-l mai injurati pe 2gi.." Am plecat dezgustat de la meci...n-am vazut atatia samantari in viata mea : Da cati erati voii ?

Edited by Azzido

1) Un joc bun facut de Steaua...

2) ...in fata unui adversar jalnic.

3) Steaua nu are suporteri...ne-a Gigi are...si cei mai multi sunt la fel de cocalari ca romulanii din Giulesti.

4) Unitatea de masura la Steaua este etapa: o etapa plangem, o etapa suntem fericiti, o etapa ne batem la retrogradare, alta castigam Champions League...nu ne uitam in urma, nu ne uitam inainte. Orizontul este de doar 1 etapa.

Totul de la cap se impute. Daca si aici apar cronici de meci, se transmite meciul live, ce crezi ca s-ar putea intampla? Nu exista nici un protest, nu exista nici o atitudine impotriva bisnitarului asta, nu exista nimic. Lasati macar idiotii sa se bucure cu toata veselia de care sunt ei in stare atunci cand vad jucatori echipati in albastru si rosu.

Pai stai un pic, prietene, ca nu vad cum face rau o cronica sau un meci transmis live?

Tocmai, am facut lucrurile astea ca oamenii sa nu mai mearga la stadion, sa nu-i mai bage jegului bani in buzunar si sa nu-l mai pupe in fund.

E acelasi lucru, Adrian. Numai boicot nu se poate numi asta. Nu conteaza mijloacele prin care i se face audienta bisnitarului, nu e nici o diferenta. Boicot inseamna- asta nu este ehipa pe care o sustinem noi si punct.

Daca spui asta inseamna ca:

1. Nu mai urmaresti meciurile ( asa cum am mai spus e destul de greu asta de facut, si eu mai am inca microbul si stiu cat de greu e sa treaca o saptamana fara sa imi vad "echipa" )

2. Nu mai citesti stiri despre aceasta echipa ( click per articol inseamna tot audienta )

3. Nu mai urmaresti stiri despre aceasta echipa- tot audienta inseamna.

4. Nu mai mergi la meciuri- asta e subinteles.

Stiu, poate ca au sa vina rezultate, tentatia e mare, dp meu de vedere fratii Costea sunt singurii fotbalisti din tara dar si astia sunt destul de fragili mental. Bourceanu este un jucator pe care il admir, este posibil ca echipa asta sa joace bine, cand si cand, atunci cand va fi lasata, incep cupele europene, tentatia va fi mare. Insa daca spui boicot, asta faci. Eu am sa incerc sa fac asta desi sunt convins ca sunt un ac intr-un car cu fan.

Daca au sa mai apara stiri, cronici despre echipa pe acest site ( care inteleg ca reprezinta intr-un oarecare fel AISS ) el o sa devina doar un alt loc de popularizare media al cestei echipe. Nu am dreptate?

Eu cred ca ai dreptate. Insa e greu de convins ''opinia publica'' de faptul ca boicotul nu inseamna ignoranta, delasare, renuntare etc, ci reprezinta una dintre putinele metode de protest viabile in contextul dat. Desi boicotarea acestei caricaturi nu pare, inca, sa aiba parte de o sustinere a unui numar mare de stelisti, mi se pare mai nimerita decat complicitatea la mediatizarea oierului si compania. Greu, greu.

Edited by Azzido

CITAT
noname:

stadion plin cu oameni goi.

Goi in comparatie cu cine? Noica, Eliade, Freud?...

Interesant....dupa o victorie a redevenit "Steaua Bucuresti".Inaintea meciului era "Steaua Constanta".Hmm....hotarati-va.Ori sunteti unii ...anti ori sunteti anti la infrangere...pro la victorie.Nu de alta dar incepeti sa semanati cu cei care ii numiti "jijisti","platiti sa scrie"....etc etc.

Tocmai am vazut si eu reluarea meciului. S-a jucat vreo hora ceva la final? Ca nu vad ce a jucat Banel de nota 10 cum e laudat de multi mai sus.

CITAT
deepblue:

Steaua Pipera. Din pacate, echipa din Pipera inca mai poarta numele Steaua. Cand va renunta la acest nume glorios atunci nimeni nu va fi peocupat de soarta ei mai mult decat e preocupat de FC Tomberoanele si FC Phorcea-MAI.

Edited by DanStan

E altceva nu?...am vazut determinare, asta le lipsea, iar jocul merge...plus Prepelita...si cele 2 saptamani de pauza...ne vor ajuta sa batem Clujul!

Steaua e departe de Ghencea %u015Fi, de%u015Fi e iubita, e doar o dragoste de împrumut. Constan%u0163a e o gazda buna, te sim%u0163i bine, dar dupa cîteva zile trebuie sa pleci pentru ca %u0163i se face dor de locurile natale.

Îmbulzeala la intrare

Depa%u015Fi%u0163i de num%u0103rul mare de oameni, organizatorii au avut mari probleme. Au deschis por%u0163ile tîrziu, producînd iritare unor oameni dornici sa vada un meci de prima Liga. Const%u0103n%u0163enii s-au comportat cum au %u015Ftiut ei mai bine, au aplaudat, au încercat %u015Fi ni%u015Fte valuri, însa în unele momente cei 100 de oameni veni%u0163i de la Mioveni au fost mult mai prezen%u0163i. Au lipsit ultra%u015Fii, acei nebuni huli%u0163i de conduc%u0103tori, de Federa%u0163ie %u015Fi de Liga, dar care aduc culoare %u015Fi spirit echipei favorite. -SURSA GSP.RO

CITAT
Adrian:

Pai cu "tinerii" Galamaz si Iliev, ambii peste 30 de ani, chiar nu mi-e frica :D

Si nu stiam ca Martinovici(asta chiar e tanar, ca are 26 de ani, 26<peste 30) e fundas dreapta. Dar sa fim obiectivi.

Ma Adi, Matei are doar 21 de ani, si am vazut cu totii cum a jucat, spre deosebire de Martinovic care foarte greoi, nici macar nu e fundas dreapta... deci, in aceasta privinta nu ai nici o acoperire, e clar, nu esti de acord nici cu lucrurile pozitive, nici cu cele negative facute la Steaua.

Deja, Guigi, a devenit un drog. In opinia mea, un om inteligent, pur si simplu nu l-ar baga in seama, dar multi dintre voi ii dau chiar foarte mare atentie si astfel fac mai rau.. Sigur, e penibil si chiar, nu stiu, oarecum rusinos, sa te urci pe masina, dar, pina la urma, acea gloata de oameni, cu neuronii mai spala%u0163%u0103i, sau poate nu, anume aia i au cerut sa urce pe masina, si omul, normal, cind e JB, se urca.. Eu sunt convins ca daca aia nu-i cereau nu se urca el ..

In fine, acordam prea multa atentie celor care nu merita si nu-i bagam in seama pe cei care chiar merita bagati in seama...

Cred ca ati inteles mesajul meu.. multumesc pentru atentie

Lumea pur si simplu nu poate sa inteleaga ca problema cea mare nu e daca batem sau nu batem pe cineva.

CITAT
Rica Neaga ):

Ma Adi, Matei are doar 21 de ani, si am vazut cu totii cum a jucat, spre deosebire de Martinovic care foarte greoi, nici macar nu e fundas dreapta... deci, in aceasta privinta nu ai nici o acoperire, e clar, nu esti de acord nici cu lucrurile pozitive, nici cu cele negative facute la Steaua.

Deja, Guigi, a devenit un drog. In opinia mea, un om inteligent, pur si simplu nu l-ar baga in seama, dar multi dintre voi ii dau chiar foarte mare atentie si astfel fac mai rau.. Sigur, e penibil si chiar, nu stiu, oarecum rusinos, sa te urci pe masina, dar, pina la urma, acea gloata de oameni, cu neuronii mai spala%u0163%u0103i, sau poate nu, anume aia i au cerut sa urce pe masina, si omul, normal, cind e JB, se urca.. Eu sunt convins ca daca aia nu-i cereau nu se urca el ..

In fine, acordam prea multa atentie celor care nu merita si nu-i bagam in seama pe cei care chiar merita bagati in seama...

Cred ca ati inteles mesajul meu.. multumesc pentru atentie

Ce nu ai priceput tu, prietene, e ca eu nu am criticat introducerea lui Matei. Ci introducerea cuplului de fundasi centrali. Mult mai repede as merge pe mana unui cuplu Martinovic-Gardos(daca Geraldo e rupt) decat cu cele 2 fosile. Asta am spus eu. Tu ai inteles ca zic de Matei pentru ca ai impresia ca cei doi fundasi centrali prieteni cu MM au valoare.

Aveti idee daca gasesc pe undeva meciul inregistrat ca sa-l vad si eu? Va multumesc anticipat!

am gasit, multumesc!

Edited by Maye

Am fost duminica la meci pentru ca intamplator locuiesc in Constanta. Jocul Stelei a fost unul mai mult decat slab in ciuda scorului si avand in vedere calitatea mai mult decat proasta a adversarului. Nu m-am putut abtine si l-am injurat tot meciul pe mare fotbalist pe nume Dodel. Acest baiat il face sa para o valoare pana si pe Banel, ceea ce poate fi un lucru bun sau nu. Concluzia este insa una singura: daca Steaua a ajuns sa inceapa cu cei doi ca titulari, inseamna ca nu mai avem simtul masurii. Si ca incheiere, m-au scarbit atat de mult marii suporteri ai Stelei (multi dintre ei strigau in momentul in care ieseam din stadion "hai sa mergem repede sa-i zicem sa se urce pe masina"), incat, in momentul in care ciobanul iesea de la oficiala am strigat singur "Vinde Steaua", moment in care toata ghertoimea machidoneasca sau de culoare indoielnica si-a intors capul catre mine. Mi-e scarba de suporterii tai branzarule..

CITAT
Adrian:

Ci introducerea cuplului de fundasi centrali. Mult mai repede as merge pe mana unui cuplu Martinovic-Gardos(daca Geraldo e rupt) decat cu cele 2 fosile. Asta am spus eu. Tu ai inteles ca zic de Matei pentru ca ai impresia ca cei doi fundasi centrali prieteni cu MM au valoare.

Eu zic ca este f bine ca la lasat pe Gardos pe banca. Este tanar si cred ca i s-a urcat putin la cap.

La meciul de la Sibiu, Gardos al nostru a facut numai prostii, nu mai stia nici sa respinga o centrare cu capul.

In schimb, cred ca merita si Martinovici o sansa ca fundas central!

Edited by eu_jimmy

Sign in to follow this  
Followers 0