Sign in to follow this  
Followers 0
Maye

article_25104

47 posts in this topic

Dupa el Sammy Lee e mecanicul sef de pe Titanic.

Un nenorocit, dornic de importanta.

Mironica asta e un frustrat. Pe langa faptul ca este un habarnamist si ca este unul din cei mai prosti comentatori sportivi din Romania(strigate de muiere si apelativul de "senzational" pentru fiecare pasa mai lunga de 2 metri nu inseamna comentariu bun), acest individ mereu a avut ceva cu Steaua. De fiecare data este primul care sa comenteze despre originile clubului s.a.m.d. desi el habar nu are despre ce vorbeste.

Daca indivizi de genul acesta au ajuns formatori de opinie, nu ma mira promovabilitatea de la BAC. Ba chiar e prea mare!

E vai de sprnacenele lui nepensate...

Edited by ManiaCU

Asta nu e tot ala ce comenta un meci al lui Liverpool si il confunda pe Kelly cu Flannagan timp de vreo ~20 de minute pana a primit un mail si apoi brusc si-a dat seama cat de prost e ?

Halal fan Liverpool...

Eu ma mir cum de nu si-a luat pana acum o "corectie" aceasta domnisoara supraponderala cu falci ca de buci de baba celulitica, travestita in barbat.

Pentru cei mai temperamentali, care au fost in Giulesti la meciul de Cupa, calduros ii sfatuiesc sa se uite la inregistrarea meciului din Giulesti din Cupa, sau macar la partea cu evacuarea. Inregistrarea e pe tracker.

Si comentariul de sub poza ar trebui sa fie "miro - pizdul".

Edited by 1on

CITAT
1on:

Eu ma mir cum de nu si-a luat pana acum o "corectie"

".

Processing :)

ps. nu l-am vazut niciodata prin fostu bar Liverpool, spre deosebire de camila de stucan care cand il luai mai tare se panica si-si lua pizzda cu care era de manuta. probabil stia mironica ceva de nu a trecut pe acolo.

@Foxes

Venea, dar era cam "prostu" pubului. Cand nu era de fata, toti il luau peste picior.

Pe Mironica il intalnesc frecvent in metrou coboara la Obor.

Pana acum m-am abtinut sa il intreb de sanatate. Poate totusi data viitoare nu ma mai abtin.

INM...vorbesti de dreamers sau tavern ? ca eu doar in alea am mers. si sincer nu l-am vazut. nu cred ca-l ratam, cimpanzeii ies usor in evidenta

Mult prea pretentios apelativul de "domn". Unii chiar nu-l merita....

Edited by Tupac Amaru

Va rog frumos sa nu il mai jigniti pe Pinocchio alaturandu-i numele de al lui mironica!

CITAT
danimarcu:

Va rog frumos sa nu il mai jigniti pe Pinocchio alaturandu-i numele de al lui mironica!

Corect! O descriere foarte buna i-o face 1on ceva mai sus; si eu m-am intalnit cu el in metrou pe la Obor, era cu fetita....sper sa nu semene dpdv intelectual cu taica-sau (care, fie vorba intre noi, mi se pare un tip ascuns, care incearca sa mascheze mari frustrari....)

Alex, desi nu sunt un tip violent, simt si eu nevoia sa te ajut cand te decizi sa il intrebi de sanatate....::)

Edited by Tupac Amaru

Nici eu nu-l suport pe mironica, dar eu am vazut toata faza la televizor si I.N.Money sa stii ca exagerezi.Omul a zis asa: "de ce in 2005 nu-l contesta nimeni pe becali?", ceea ce e adevarat. Acum fiecare poate raspunde ce crede.

Atunci cand a spus ca Ciobanul este marea problema a Stelei si l-a contestat intr-un mod in care niciunul din restul de fraieri de la sport.ro n-au curaj s-o faca, probabil ca inca nu deschisesei televizorul.

Una peste alta il prefer pe Mironica in dauna unuia ca Chican spre exemplu, care prefera sa linga funduri de ciobani , mitici, mititei samd.

@gio_stgloria

Nu este prima data cand Maronel vorbeste in necunostinta de cauza. Omul are probleme, traieste in lumea lui este plin de ura fata de Steaua si de suporterii sai (vezi exemplul incidentelor din cupa, cu Rapid). Nu este prima data cand vorbeste in asa fel, cum a facut-o astazi si nu o sa fie nici ultima data.

Crede-ma cand iti spun, aceasta atitudine sfidatoare fata de cioban si de restul interlopilor ce conduc fotbalul este doar de fatada sau doar cand nu poate exista o reactie a celui mentionat de Maronel. Acum o luna il lua la bani marunti pe Iancu, in cazul retrogradarii, iar cand Jabba a intrat in direct, Maronel s-a dat de partea lui. De asemenea, iti spun din surse sigure ca este un lingator la fel de mare de funduri, cum este Chican, doar ca el prefera sa ii lase pe altii in fata, iar el sa faca pe justitiarul.

Edited by I.N.Money

Acordati prea multa atentie unor inculti. Cu ceva timp in urma citeam un articol/interviu in care un individ mentiona ceva de genul "pai eu nu vorbesc asa mult cum vorbea Topescu....unde a ajuns daca a vorbit prea mult" sau ceva de genul asta.Daca si Topescu a ajuns sa fie hulit de asa-zisii colegi de breasla....

Pentru personaje de genul asta profesionalismul, echidistanta si spiritul fair-play sunt cuvinte "extraterestre". De aceea spun:nu le mai acordati atentie, nu merita.

P.S. Ca un amanunt interesant: din momentul in care DOMNUL Cristian Topescu a devenit prezentatorul/crainicul/amfitrionul stadionului din Ghencea tot mai multi "civili" luau loc in gradene cu cel putin 20-25 de minute inainte de inceperea meciului (indiferent de adversar). Iar cand se auzea in difuzoare "Buna ziua dragi spectatori si bine ati venit pe stadionul Steaua" linistea era deplina. Pentru 10-12 minute...era o incantare (in cazul in care meciul anterior nu se obtinuse un rezultat pozitiv, vindecarea era totala;caldura si priceperea dansului luau durerea cu mana).

Desigur, unii ar putea argumenta cum ca era considerat un dizident dupa afirmatiile facute in direct despre plecarile unora si altora (Balaci, Camataru,etc) si din acest motiv era apreciat. Total gresit va spun. Cei care sunt in tema pot sa confirme.

Toate cele bune.

Nimic nou, tipic pentru Mironica, pentru caracterul sau infect.

Barem de-ar fi ceva de el ca si comentator, dar, cum spuneti si voi, se excita dupa o pasa de doi metri si zbiara ca o femeie ciupita de fund la un colt de bloc...

Fratilor nu va mai luati de el, nu vedeti ca e retardat. Am fost la un moment dat la un bar ca sa vad un meci al lui Liverpool. Acolo, erau la o masa mironica si cativa prieteni distrusi de-ai lui care cantau cantecele din the kop si vorbeau intre ei in engleza desi erau romani. Singurul de la masa care nu canta si se simtea penibil era un englez pe care-l invitasera sa vada "cat de tari sunt suporterii lui Liverpool din Romania". Deci vedeti ma si el stie ce inseamna sa fi suporter, sa-ti sustii echipa, sa fi ultras. Singurul lucru pozitiv era ca meciul era pe o televiziune englezeasca si slava domnului nu comenta mironica.

Edited by sickboydany

@Tupac Amaru

Eu l-am vazut singur, niciodata cu fetita si chiar ma gandeam la un moment dat sa il intreb asa daca am fata aia de huligan feroce pe care o tot prezinta el la televizor. Ca daca am atunci sa ii dau motive sa comenteze, daca nu am atunci sa imi explice asa mai pe indelete cum vine aia cu huliganii care il injura pe ne-a Gigi, nimicuri din astea.

Dar intotdeauna mi-am zis ca nu e cazul sa inteprind aceasta actiune, ca vorba aia nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita.

Dar data viitoare o sa o fac, doar asa de chestie sa il vad cum reactioneaza.

P.S. Deja Mironica are un urmas in ATOTCUNOASTEREA ORICEULUI despre fotbal, e enervantul ala de Niculescu de stie fotbal cat stiu eu cricket si sepaktakraw, alt distrus si ala. Mai asteptati vreo 2 anisori asa si Mironica o sa fie inlocuit cu succes de ignorantul asta.

CITAT
Alex: Pe Mironica il intalnesc frecvent in metrou coboara la Obor. Pana acum m-am abtinut sa il intreb de sanatate. Poate totusi data viitoare nu ma mai abtin.

Ori poti, tu sau ceilalti, sa-l intrebati prin telefon la 0744 362.545. Nu e repezit omul, pe mine m-a ascultat cam juma de minut cand i-am povestit de ce indeletniciri s-a apucat ma-sa acum, de cand e mai in etate.

Edited by THE RADICAL

CITAT
Tupac Amaru:

si eu m-am intalnit cu el in metrou pe la Obor, era cu fetita....sper sa nu semene dpdv intelectual cu taica-sau (care, fie vorba intre noi, mi se pare un tip ascuns, care incearca sa mascheze mari frustrari....)

Alex, desi nu sunt un tip violent, simt si eu nevoia sa te ajut cand te decizi sa il intrebi de sanatate....::)

Ba, da chiar toata lumea se intalneste cu micropulica, asta??? :)) Si eu mai dadeam nas in nas cu dumnealui pe la Iancului, acum vreo 3-4 ani.

Eu inteleg ca teoretic trebuie sa ne exercitam dreptul la replica, trebuie sa ne aparam imaginea noastra sau a ceea ce inseamna Steaua, dar asta in cazul in care 'ofensatorul' a dovedit in prealabil 'destula credibilitate'. Ori in cazul acestui individ nu mi se pare ca este cazul. Acest Mironica a demonstrat ca este un caz pierdut. Sau este prea limitat intelectual, sau este rau intentionat. Probabil dumnealui nu poate concepe lupta (inegala, imorala) dezinteresata impotriva mizeriei, mizerie din care face parte, pe care o intretine.

Incep sa cred ca astfel de personaje nu se prostitueaza de maniera asta doar pentru bani, ci o fac din placere, din reflex probabil de acum. In orice caz, s-a mai spus pe site-ul asta, atentia pe care i-o acordam, indiferent ca il criticam sau il apreciem, nu face decat sa-i dea apa la moara, sa se simta bagat in seama, facator de ratinguri si de tiraje. Toate creaturile astea, incepand cu oierul, Meme, si terminand cu gornistii din presa ca mironica, cred ca trebuiesc tratate cu indiferenta. Chiar daca inca nu suntem suficient de multi pentru ca ignorarea sa reprezinte o arma, totusi mi se pare o solutie.. de bun simt.

Stelistii nu trebuie sa simta jigniti de niste astfel de oameni mici. Stelistii pot intra in polemici doar cu oameni care au aratat ca stiu ce inseamna onoarea, valorile umane, bunul simt, etc. Stelismul este la un nivel mult prea ridicat pentru a fi afectat catusi de putin de balele aruncate din haul asa zisei presei sportive.

Edited by sabin86

in dreamers nu l-am vazut niciodata, si frecventam zilnic barul ala... pe stucan, in schimb, il vedeam la aproape toate meciurile lui Liverpool...

Mi se pare ca jalnicul asta a lucrat si pe la Steaua (inainte sa vina ciobanul) cel putin asa spunea Marcel Popescu intr-o emisiune.

Un rahat fara coloana vertebrala.

Sign in to follow this  
Followers 0