Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Stefan Nikolić

42 posts in this topic

S-a pierdut undeva pe drum.. Poate sunt de vina femeile..

In ultima vreme, nici nu prea a avut ocazii de a arata ce poate..

In teren , arata incredibil cand joaca (ma refer la corp , cum alearga , inaltime etc.) doar ca nu prea da goluri.Insa , de fiecare data cand marcheaza o face decisiv. Am vazut ca in sezonul trecut a jucat 900 de minute in 20 de meciuri si a avut 2 goluri , daca o sa invete sa fie un marcator gen Rocha , cu siguranta ca poate devenii unul dintre cei mai buni jucatori din Romania. Nikolici mi se pare un jucator puternic , un luptator , un jucator care e bine sa intre cu adversari mai grei cum a fost cu Stuttgart , chiar si Petrolul , insa Rocha care e marcator e bine sa intre cu echipe mai mici care te pot incurca.

N-are niciun orizont , e o vorba din popor " e mare si prost " .

Stefan Nikolici a iesit din nou in club după momentul rusinos in care a vomitat direct din masina De această data sustine că nu a consumat deloc alcool si că oricum nu putea evolua in această etapă din cauza unei accidentari.

Mihai Stoica a reactionat pe contul de facebook si a explicat că i-a acordat permisiunea de a iesi in club. De asemenea, managerul stelist il consideră pe Nikolici un jucator vital pentru echipa lui Reghecampf:

"LASATI-NE JUCATORII IN PACE !!!

Referitor la articolele scrise despre Nikolic, vreau ca suporterii Stelei (DOAR ei!) sa stie ca baiatul a primit permisiunea mea de a merge impreuna cu prietenii in oras in noaptea de vineri spre sambata pt ca nu facea parte din lotul nostru pt meciul de azi, avea antrenament dupa amiaza si nu a consumat DELOC alcool.

Baietii nostri stau 4 zile din 7 in cantonament, fac cele mai mari sacrificii pe care le-a facut o echipa in istoria fotbalului romanesc din punctul asta de vedere, se antreneaza de parca ar juca meciuri decisive in fiecare zi, iar Stefan Nikolic e nr 1 la capitolul asta.

Am remarcat cateva mesaje din partea stelistilor in care Niko e criticat dur. Nu merita! E cel care a calificat Steaua de unul singur acum un an in primavara europeana, cel care de cate ori intra in teren starneste teama in randul adversarilor (intrebati-i pe cei de la Stuttgart si Copenhaga) si da mereu semnalul la lupta... Veniti sa-l vedeti macar o singura data antrenandu-se si dupa aia concuzionati!

Cine nu intelege rolul lui in echipa asta si cat poate creste copilul asta, nu intelege NIMIC din fotbal! Ca la 22 ani e putin rebel si mai are nevoie de timp sa se maturizeze, asta e altceva...important e ca are un caracter de exceptie, un baiat sincer si modest, UN LUPTATOR ADEVARAT!"

gsp

"Steaua are insă nevoie si de un atacant care să poată concretiza ocaziile. Nikolici, la cit e de mare, sare cit sar eu la cap. Nici nu cred că stie să se deplaseze, atunci cind vine vorba de jocul aerian.

A fost depășit si de Siem de Jong si de Alderweireld la faza primului gol. Acolo, cred eu, el ar fi trebuit să protejeze coltul scurt, dar n-a reusit nimic", a spus Anghel Iordanescu

"Steaua are insă nevoie si de un atacant care să poată concretiza ocaziile. Nikolici, la cit e de mare, sare cit sar eu la cap. Nici nu cred că stie să se deplaseze, atunci cind vine vorba de jocul aerian.

A fost depășit si de Siem de Jong si de Alderweireld la faza primului gol. Acolo, cred eu, el ar fi trebuit să protejeze coltul scurt, dar n-a reusit nimic", a spus Anghel Iordanescu

doar mita biciclista il vede pe asta mare fotbalist

Atacantul de 22 de ani a incercat să descrie trairile sale după victoria cu Ajax (2-0 si 4-2 după penalty-uri) si atmosfera din cadrul echipei: "E un sentiment fenomenal. Am putut elimina o echipă ca Ajax, iar acest lucru reprezintă o confirmare că sintem pregatiti pentru lucruri mari. Toată lumea din club a crezut că ne putem califica, desi pierdusem cu 0-2. Am fost vinovati pentru acel esec, pentru că olandezii au marcat in urma erorilor noastre. Ne-am pastrat insă increderea pentru retur, unde am cîștigat pe merit", a marturisit Stefan Nikolici in pobjeda.me.

"Adrenalina ne-a purtat spre victorie"

Introdus pe teren in minutul 66 cu Ajax, muntenegreanul a transformat al doilea penalty al Stelei la loviturile de pedeapsa dar regretă că nu si-a trecut numele pe tabelă in timpul regulamentar: "Eu am intrat cind deja conduceam cu 1-0, iar toată echipa era motivată la maximum să cîștige meciul. Am facut tot ce am putut ca să marcam golul doi. Am reusit si am intrat in prelungiri si apoi la penalty-uri, unde, probabil datorită adrenalinei, am invins. Regret că n-am reusit să marchez impotriva lui Ajax, ar fi fost golul carierei mele. Cel mai important lucru e că am reusit să evoluam cu mult curaj si să fim calm".

"Mi s-a indeplinit Dorinta"

Calificarea in optimi l-a ajutat pe Nikolici să iși indeplinească un vis: "Vom juca in optimi impotriva campioanei Europei. Chelsea e o echipă puternica dar cred că avem sanse. Primul meci va fi acasă si trebuie să obtinem neaparat un rezultat bun pentru retur. Mi-am dorit să ne intilnim cu Inter sau Chelsea si sunt bucuros că mi s-a indeplinit Dorinta. Mereu mi-a placut să ii urmaresc si sper să am posibilitatea să si evoluez contra lor. Deja ne-am indeplinit obiectivul, asa că nu există presiune pe umeri nostri. Mai mare va fi pe cei ai lui Chelsea", a incheiat muntenegreanul.

gsp

:gathering:

Clipboard02.jpg

In loc sa zica adevarul: ba baieti mi se rupe de el :)

Sunt surprins ca a scris "avem" legat. Nu ma asteptam.

In alta ordine de idei, titlul topicului, Stefan Nikolic - Atacant, suna foarte urat!

Everyone watching you play is wondering how in the hell did you manage to fool so many people? you do not know anything about football, you are a clown and an insult to the fans. I spit on you and on the coach who keeps putting you on the field. If you have any shame you would go do something else...football is not for you, you have no talent whatsoever...Reghe seriously...is anyone forcing you to keep Nikolic in the 1st 11? Really..is anyone blackmailing you or something? Is Nikolic splitting his paycheck with you? Maybe something with your wife and we don't know? what the ef is going on here? why do you keep playing this talentless character like Nikolic? Tanase...I understand, you are told to play that loser hoping someone will waste their money on him but Nikolic will not receive any offers from anyone, not even from Afghanistan's League if they have one...STOP PLAYING NIKOLIC! We hate him less than we hate you because Nikolic is a fraud while you're supposed to deal with frauds...you're the coach, are you not? Are you Reghe? I have no respect for a coach that plays someone who doesn't deserve to play and you play 2 of them, Tanase and Nikolic...oh, 3, Tatu hahaha I forgot about Tatu...alta panorama...So Reghe, it is clear that someone is forcing you to play Nikolic...we just don't know if it's the imprisoned bastard, the prostitute with two m's or your wife. Let us know or stop playing Nikolic and we will have no more questions.

Nikolic...go away, we detest you.

Stefan Nikolic a fost exclus din Lotul Stelei. Si jucator prost, si betiv, si indisciplinat. Goodbye!

Sign in to follow this  
Followers 0