Sign in to follow this  
Followers 0
sorin_777

Trebuie sa-si dea demisia Olaroiu?

Cate meciuri credeti ca va mai sta Olaroiu la Steaua?   105 members have voted

1. 1.

• Pleaca chiar acum dupa esecul cu Argesul
      12
    • Pleaca dupa partida cu Betis daca nu califica echipa in sferturi
      47
    • Nu va pleca nici daca pierde campionatul
      18
    • Daca trece de Betis, bate Nationalul si Poli, se va redresa!
      28

Please sign in or register to vote in this poll.

193 posts in this topic

Cat mai trebuie sa-l suportam pe omul asta ? :cry:

Ma rog la Dumnezeu sa se induplece Zenga ...

Oli ar trebui sa ne lase. Nu are valoare pentru Steaua. Cred ca a ajuns la Steaua prin conjunctura: probabil ca Gigi a tinut sa-l rasplateasca cumva pentru ultimul meci din campionatul trecut, cand (ati uitat?!) "Poli" a murit subit dupa pauza...

Echipa nu joaca nimic!!! Haotic, fara orizont! Daca dorim sa ne sacrificam... OK, dar e posibil nici pe locul doi sa nu terminam!

Cat mai trebuie sa-l suportam pe omul asta ?  :cry:  

:evil: Am mai scris asta dar o repet. Doamne ferste sa vina Zenga ca e la fel ca Olaroiu. Ce dracului va placut la Zenga, nu stiu? Daca nu l-ar fi dat afara am fi pierdut campionatul. Nu mai tzinetzi minte ca in returul trecut de campionat Steaua, cu Zenga antrenor, incerca sa-si bata recordul de cele mai putzine goluri marcate. Avea acelsi stil ca Olaroiu, daia Olaroiu e considerata copia lui Zenga.

Chiar nu intzelegetzi ca la Steaua nu se potrivesc antrenorii italieni si cei care vor sa-i copieze. La Steaua se vrea spectacol ceea ce Zenga si Olaroiu nu pot oferii. Anul trecut la 1-0, Zenga, ii baga pe stelisti cu fundul in poarta si nu mai atacau tot meciul.

Si uitatzi un lucru important, Steaua, anul trecut s-a calificat in primavara europeana avandu-l pe Neaga in echipa si in grupa UEFA am avut adversari mult mai slabi ca cei de anul asta. Cu Zenga am mancat bataie de la rezervele lui Parma, meci in care Steaua nu a tras 2 suturi pe poarta, si cu Protasova am dominat titularii lui Sampdoria, ei neavand 2 suturi pe poarta. Cu Standard Liege a trebuit sa-si dea autogol aia ca sa putem castiga pe cand cu Protasov am castigat cu Lens cu 4-0.

Adevarata valoare a lui Zenga s-a vazut in retur cand nu mai avea cine sa inscrie, ca pe atunci nu era Iacob. Si cum Zenga se baza doar pe centrari ca si Olaroiu, Steaua juca foarte prost, adica la fel ca acum. Neaga cred ca a fost data afara, pe langa faptul ca s-a certat cu Gigi, pentru ca facea nota discordanta cu ceilalatzi pentru ca era genul de jucator care putea rezolva singur partida.Si acest lucru era inacceptabil pentru Zenga. Zenga s-a certat si cu Hamutovski si la dat afara.:evil:

P.S.: Antrenori buni de Steaua: Dorinel Munteanu, [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], Hagi, Dumitriu. Sau o revenire miraculoasa a lui Protasov.

Eu consider ca nu trebuie sa plece acum! atat!

daca joi la sevilla trece de Betis, apoi daca bate pe national si Timisoara, echipa o sa`si revina!

Eu atat ii mai cer lu' Olaroiu: trecerea de Betis (victorie, egal.. nu ma intereseaza) victorie cu nationalul si victorie cu Timisoara. Daca nu le indeplineste trebuie sa se duca departe...

PS: am votat a 4-a varianta de raspuns!

Poate ca ai dreptate, poate ca asta ar insemna redresarea echipei... Numai ca incepe cu ce e mai greu: calificare pe terenul unei echipe spaniole... Cu Nationalul si Poli ar avea sanse mai mari chiar decat cu Argesul lui Cartu...

Sincer,nu va intrebati dc Banel,oprita,Bostina,Ogararu si restul baietilor nu mai reusesc nici macar o centrare sa dea,sau sa traga si ei un sut la poarta.Nu prea as crede ca e vina lui Oli,ca ai nostri nu mai stiu sa loveasca mingea

Sincer,nu va intrebati dc Banel,oprita,Bostina,Ogararu si restul baietilor nu mai reusesc nici macar o centrare sa dea,sau sa traga si ei un sut la poarta.Nu prea as crede ca e vina lui Oli,ca ai nostri nu mai stiu sa loveasca mingea

ba sa crezi prietene ;noi ne uitam acum la ai nostri cum au invatat fotbal peste noapte si cand era antrenor Olaroiu se dadeau cap in cap pe teren impleticindu-se;eu cred din ce in ce mai mult ca acest om nu are nici o idee tactica privind atacul unei echipe..nu cred ca exagerez!

Olaroiu nu e bun de Steaua pentru ca nu a jucat niciodata la o echipa mare, nu stie ce inseamna sa castigi meci de meci. El daca face 4 puncte din 3 meciuri e fericit, pe cand la Steaua se cer cel putzin 7 puncte. Lui Olaroiu ii place sa CONSERVE rezultatul de 0-0 sau 1-0. Si unora le plac CONSERVEle de peste. :lol: Deci totzi au ceva in comun cu CONSERVEle!!!:lol:

La Steaua, Olaroiu, a jucat doar la juniori si in rest habar n-am unde a jucat, parca in Coreea.

Multzi or sa zica ca nici José Mourinho n-a jucat fotbal de performantza dar sa nu facem comparatzii exagerate. Olaroiu nu e Mourinho. http://www.gsp.ro/index.php?a=573&shift=1

Alt factor care nu-l face de Steaua e ca la Steaua e presiunea din partea suporterilor. El n-a fost niciodata criticat pana acum pentru ca a antrenat echipe care nu erau obisnuite cu performantza si daca se clasau intre locurile 2-6 erau fericitzi. Pe cand la Steaua daca esti sub locul 2 ai o mare problema pe cap, suporterii.  

Daca nu trece de Betis si n-o sa joace ofensiv de acum in colo ca sa-si atraga simpatia fanilor Stelei o sa plece de la Steaua si n-o sa mai ajunga niciodata la o echipa mare din campionatul Romaniei.  

UN MANDAT RATAT POATE FI CATALOGAT GHINION, DAR AL 2-LEA MANDAT RATAT SE NUMESTE PROSTIE.

Olaroiu A MAI JUCAT LA GLORIA BUZAU SI DUPAIA IN DIVIZIA B LA CATEVA ECHIPE DUPAIA AM PIERDUT SIRUL DAR ORICUM ECHIPE MEDIOCRE , VAI DE CAPUL LOR

Cat mai trebuie sa-l suportam pe omul asta ?  :cry:  

:evil: Am mai scris asta dar o repet. Doamne ferste sa vina Zenga ca e la fel ca Olaroiu. Ce dracului va placut la Zenga, nu stiu? Daca nu l-ar fi dat afara am fi pierdut campionatul. Nu mai tzinetzi minte ca in returul trecut de campionat Steaua, cu Zenga antrenor, incerca sa-si bata recordul de cele mai putzine goluri marcate. Avea acelsi stil ca Olaroiu, daia Olaroiu e considerata copia lui Zenga.

Chiar nu intzelegetzi ca la Steaua nu se potrivesc antrenorii italieni si cei care vor sa-i copieze. La Steaua se vrea spectacol ceea ce Zenga si Olaroiu nu pot oferii. Anul trecut la 1-0, Zenga, ii baga pe stelisti cu fundul in poarta si nu mai atacau tot meciul.

Si uitatzi un lucru important, Steaua, anul trecut s-a calificat in primavara europeana avandu-l pe Neaga in echipa si in grupa UEFA am avut adversari mult mai slabi ca cei de anul asta. Cu Zenga am mancat bataie de la rezervele lui Parma, meci in care Steaua nu a tras 2 suturi pe poarta, si cu Protasova am dominat titularii lui Sampdoria, ei neavand 2 suturi pe poarta. Cu Standard Liege a trebuit sa-si dea autogol aia ca sa putem castiga pe cand cu Protasov am castigat cu Lens cu 4-0.

Adevarata valoare a lui Zenga s-a vazut in retur cand nu mai avea cine sa inscrie, ca pe atunci nu era Iacob. Si cum Zenga se baza doar pe centrari ca si Olaroiu, Steaua juca foarte prost, adica la fel ca acum. Neaga cred ca a fost data afara, pe langa faptul ca s-a certat cu Gigi, pentru ca facea nota discordanta cu ceilalatzi pentru ca era genul de jucator care putea rezolva singur partida.Si acest lucru era inacceptabil pentru Zenga. Zenga s-a certat si cu Hamutovski si la dat afara.:evil:

P.S.: Antrenori buni de Steaua: Dorinel Munteanu, [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], Hagi, Dumitriu. Sau o revenire miraculoasa a lui Protasov.

MACAR Zenga FACEA CEVA!avea si atac , nu facea schimbari in minutul 89 (cand ai 0-0 si esti akasa la tine) , facea schimbari gandite , nu ca Olaroiu care cred ca ii place asa fara atac , doar cu toata echipa in poarta

Frate si MM Stoica asta aseara la o emisiune tot ii gasea scuze lui Olaroiu dao in m de treaba sa nu se mai ascunda dupa degete si sa spuna pe fata ca Olaroiu este un antrenor prost .. ce facem acu o sa ajungem in divizia b doar de dragu lu Olaroiu..demisia cat mai repede

....ba sa crezi prietene ;noi ne uitam acum la ai nostri cum au invatat fotbal peste noapte si cand era antrenor Olaroiu se dadeau cap in cap pe teren impleticindu-se;eu cred din ce in ce mai mult ca acest om nu are nici o idee tactica privind atacul unei echipe..nu cred ca exagerez!

Ai foarte mare dreptate. Poli joaca alt fotbal de cand a venit Hagi la voi, si brusc dintr-o data aveti cele mai mari sanse la titlu, fara exagerare, si asta dupa prima etapa a returului (!!!!) ...

Unde pune mana Ola-ROIU se strica tot.... Baiatul asta este copilul problema al fotbalului romanesc

....ba sa crezi prietene ;noi ne uitam acum la ai nostri cum au invatat fotbal peste noapte si cand era antrenor Olaroiu se dadeau cap in cap pe teren impleticindu-se;eu cred din ce in ce mai mult ca acest om nu are nici o idee tactica privind atacul unei echipe..nu cred ca exagerez!

Ai foarte mare dreptate. Poli joaca alt fotbal de cand a venit Hagi la voi, si brusc dintr-o data aveti cele mai mari sanse la titlu, fara exagerare, si asta dupa prima etapa a returului (!!!!) ...

Unde pune mana Ola-ROIU se strica tot.... Baiatul asta este copilul problema al fotbalului romanesc

de acord Poli acum va castiga campionatul din cauza unor antrenori pusi de patroni incostienti

Pentru ca s-au gasit oameni cu capul pe umeri care l-au dat afara... :lol:

Ehehe! sunt unul din cei care au strigat ''rusine'' la meciul cu hereenven. Ce ma mai injurau majoritatea dintre voi, din samantar, taran, nu m-ati scos.

La fel am patit si eu cand am zis ca nu scorul (0-1) supara ci maniera de joc, care nu va aduce nimic bun. Infrangerea e dureroasa, dar modul in care pierzi e trist pentru ca nu ofera sperante de redresare. Asta a fost cu Heerenveeen.

Apoi a venit meciul cu Betis. Ati vazut ce s-a intamplat: din nou, fara gol marcat. Doar atacuri ce se opreau la marginea careului.

Acum, cu Arges: primul sut PE POARTA in minutul 53. O ploaie de centrari inalte (?!?!) in conditiile in care vantul batea ca un uragan. Cine o fi fost cu ideea mingilor inalte pe o asemenea vreme ?

Si stati ca vine derby-ul cu Dinamo ....

Pentru ca s-au gasit oameni cu capul pe umeri care l-au dat afara...  :lol:

Raman a ideea ca pentru Steaua a ajuns sa fie de dorit ca in etapa 3 sa piarda cu Poli!Ma intreb ce va mai raspunde Olaroiu si limbricul MM in aceasta situatie??ce scuze stupide ar mai putea fi invocate cand te bate fosta echipa de la care ai fost dat afara pentru ca nu ai viziune europeana si anvergura de performer??ce scuze mai ai daca te bate o echipa antrenata de un om care (sunt sigur ca va fi asa) va fi chemat de galeria Stelei la salut?

Dar de ce e oare nevoie sa plateasca in acest timp jucatorii formidabili ai Stelei si suporterii lor???

Eu raman la ideea ca pentru Steaua nu este de dorit niciodata sa piarda. Nu mai baga strambe, brigadiere, te inteleg ca esti bucuros dar nu zice hop pana nu sari gardul.

Si Hagi, ca si Olaroiu, are un background modest ca antrenor (Olaroiu are si ca jucator). Sa-ti reamintesc ce a facut Hagi pe unde a antrenat? Nu cred ca e nevoie, nu?

Hagi a inceput bine sezonul. Dar si Olaroiu a inceput cu 3-1 la Heerenveen.

Eu raman la ideea ca pentru Steaua nu este de dorit niciodata sa piarda. Nu mai baga strambe, brigadiere, te inteleg ca esti bucuros dar nu zice hop pana nu sari gardul.

Si Hagi, ca si Olaroiu, are un background modest ca antrenor (Olaroiu are si ca jucator). Sa-ti reamintesc ce a facut Hagi pe unde a antrenat? Nu cred ca e nevoie, nu?

Hagi a inceput bine sezonul. Dar si Olaroiu a inceput cu 3-1 la Heerenveen.

Brigadiere nu bagam nici o stramba!Sper ca sunt si stelisti care au inteles ceea ce am vrut sa spun...si sa nu raman un neinteles :D .

Bineinteles ca pentru nici o echipa nu e de dorit sa piarda ,doar ca sunt cateodata momente cand asta poate fi un moment in care se trag linii si se pot lua decizii radicale necesare.Iti reamintesc ca Oli al vostru(acum)a fost data afara de la Poli nu pentru rezultate(tocmai castigaseram) ci pentru lipsa de perspective;iara acum la Steaua Olaroiu este sub lupa nu pentru rezultate(care daca stai si te gandesti chiar nu sunt dezastruoase) ci pentru lipsa de perspectiva din jocul echipei.Vezi ca m-am referit la doua momente diferite care au in centru acelasi personaj si in care un cuvant apare de doua ori :wink: ;

Nu faceam nici o inaltare in slavi a lui Hagi ,ok ...brigadiere? :wink:

Si inca ceva:daca tu crezi ca Olaroiu are vreun merit la rezultatul si la stilul de joc al Stelei la heerenveen,inseamna ca e un antrenor excelent,genial,iar de vina sunt acum jucatorii care trec printr-o pasa proasta;hai sa fim seriosi!

Vorbiti de Oli,dar de jucatori ce spuneti.Dupa un stat in ploaie din dragoste pt culori,dupa cantat efectiv 90 de min,jucatori ncii nu au fost in stare sa ne salute si pe noi,ba mai mult,EL CAPITAN,Mirel,le facea semne la colegii sai sa vina la cabine,sa nu salute galeria.De la altii jucatori ma asteptam la asa ceva,dar de al Mirel,niciodata. VENIM PT VOI,CANTAM PT VOI,MURIM PT VOI,IAR VOUA NU VA PASA DE NOI LA BINE,LA GREU,Steaua E CLUBUL MEU TOT MEREU

Si daca trecem de Betis ?...

Ce vor zice toti contestatarii lui Oli ?...

Amintiti-va de Dica, cand era injurat la fiecare atingere de balon, si care in retur ne-a adus compionatul.

Avem multi jucatori care nu-s in stare sa puna o centrare sa dea un sut, sa vad si eu macar un dribling. Asta-i problema.

Daca trecem de Betis nu inseamna ca toate problemele Stelei vor fi rezolvate.....

Brigadiere nu bagam nici o stramba!

Fulgerica, am fost poate indus in eroare de niste afirmatii de genul "cand ii vad acum pe ai nostri cum joaca..." dupa un meci cu Iasi.

Dar tu tot bagi strambe, asta e clar :D

Fulgerica, am fost poate indus in eroare de niste afirmatii de genul "cand ii vad acum pe ai nostri cum joaca..." dupa un meci cu Iasi.

licurici e clar ca tu ai adevarul tau privind strambele mele asa ca n-are nici un sens sa le mai indrept :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0