Sign in to follow this  
Followers 0
sorin_777

Trebuie sa-si dea demisia Olaroiu?

Cate meciuri credeti ca va mai sta Olaroiu la Steaua?   105 members have voted

1. 1.

• Pleaca chiar acum dupa esecul cu Argesul
      12
    • Pleaca dupa partida cu Betis daca nu califica echipa in sferturi
      47
    • Nu va pleca nici daca pierde campionatul
      18
    • Daca trece de Betis, bate Nationalul si Poli, se va redresa!
      28

Please sign in or register to vote in this poll.

193 posts in this topic

Datorita avalansei de topicuri deschite pe aceeasi tema (Olaroiu dati demisia) am hotarat sa dam frau liber suporterului stelist de asi exprima parerea la adresa lui Olaroiu, antrenorul Stelei, in mod cat mai civilizat, subliniez civilizat. Am creeat si un chestionar pe aceasta tema...

Parerea mea este ca GG il va sustine neconditionat chiar daca va pierde si campionatul sau si mai mult o prezenta in Europa pentru sezonul urmator. In schimb caracterul unui om ADEVARAT acum s-ar vedea si Olaroiu ar pleca de buna voie ACUM de la Steaua.

totusi , daca pierde si calificarea la Sevilla cred ca suporterii ar trebui sa protesteze mai vehement , poate , poate , pleaca impotentu, cine stie ?

cred ca cel mai bine e sa plece acum.nu dupa ce pierdem calificarea si nu stiu cate meciuri in campionat.Oli a dezamagit a doua oara.cel mai bine ar fi sa coboare [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] pe banca, a venit si vremea lui.

Trebuie ca la meciurile de acasa.... indiferent de rezultat, sa fie taxat Olaroiu pt jocul slab pe care il insufla echipei. Sa i se reproseze tactica mult prea defensiva. Chiar si n deplasarea din Spania, cei care se duc, ar putea afisa niste banere pe tema asta. Pana la urma, atunci o sa expire ultimatumul dat de majoritatea suporterilor.

Cred ca trebuie sa plece chiar acum! Asa poate mai avem o sansa si cu Betis! Daca va mai ramane pana la meciul cu Betis si se va califica chinuit, atunci sunt sigur ca va ramane pana la sfarsitul campionatului. Iar eu cred ca avem mari sanse sa pierdem acest campionat cu el pe banca si , atunci, adio Champions League.

....cel mai bine ar fi sa coboare [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] pe banca, a venit si vremea lui.

Sunt sigur ca rau mai mare ca Olaroiu e imposibil sa faca...

[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] poate fi o solutie ideala, ar aduce suporterii la stadion si ar creea un joc ofensiv cu siguranta. Chiar daca ar pierde si 5 meciuri la rand tot l-as sustine pentru ca stiu ca incepand cu al 6-lea ar catiga tot...

Sincer, nu cred ca [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] poate sa fie o solutie !!! Lumea tine prea mult la el, si chiar nu as vrea sa ajunga ca Piturca sau Olaroiu injurat la scena deschisa!

Eu sunt sigur ca daca Olaroiu a avut parte de intelegere in 3 meciuri disputate acasa toate consecutiv atunci si Laca ar putea avea linistit parte de 5 nu de 3... cu Laca sunt sigur ca vom putea vedea goluri...

Olaroiu nu e de Steaua... nu are spiritul asta deloc...

Nu stiu daca [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] e solutia ideala, dar poate ar trebui sa i se dea o sansa... Cine stie? Poate descoperim un Del Bosque al Stelei...

sa-si dea demisia cat mai repede.

cu el pierdem orice speranta spre cupele europene.

stelist pana la moarte. si dupa moarte (imi las urmasi)

e doar al 4-lea meci cu Oli pe banca tehnica...nu se pune problema demiterii sau demisiei...inca...

Oli....trebuie sa ne lase cit mai repede ca o luam pe urmele cainilor altfel...

el o avea ceva in cap...poate nu stie sa aplice ce cunoaste,sau nu poate nu e un bun pedagog,adica nu stie sa explice ce vrea de la ei...sunt foarte multe necunoscute...e imposibil ca el sa nu vrea sa castige. oricum el nu va fi data afara asa de repede...eu am zis ca nu il prinde meciul cu Dinamo pe banca Stelei :twisted:

In stilul asta de joc ne nenorocim de tot pana la meciul cu Dinamo ... asa ca Pleaca Oli... chiar din seara asta ...

Admitand ca si-ar da demisia desi e foarte putin probabil sa se intample asa ceva, unde s-ar duce? cine l-ar mai vrea antrenor si mai ales cine l-ar mai plati asa bine ca la Steaua? Bineinteles astea sunt niste intrebari ale caror raspunsuri nu ne intereseaza pe noi, insa sunt sigur ca el se gandeste la ele.

Cred ca in urma acestor esecuri s-a ambitionat si vrea sa isi demonstreze si lui ca are valoare. Insa intre a vrea si a putea e diferenta mare. Sa vedem ce face cu Betis. Daca nu ne calificam, nu va mai exista toleranta din partea suporterilor. Poate sa fie sustinut 100% de conducere. Vor juca cu stadionul gol si pana la urma tot va pleca.

Poate sa fie sustinut 100% de conducere. Vor juca cu stadionul gol si pana la urma tot va pleca.

Din nefericire el este obisnuit sa joace cu tribunele goale de pe vremea cand antrena pe FC National. :evil:

Oricum,in caz ca nu va demisiona sunt sigur ca Jiji nu il va da el afara...

Olaroiu nu e bun de Steaua pentru ca nu a jucat niciodata la o echipa mare, nu stie ce inseamna sa castigi meci de meci. El daca face 4 puncte din 3 meciuri e fericit, pe cand la Steaua se cer cel putzin 7 puncte. Lui Olaroiu ii place sa CONSERVE rezultatul de 0-0 sau 1-0. Si unora le plac CONSERVEle de peste. :lol: Deci totzi au ceva in comun cu CONSERVEle!!!:lol:

La Steaua, Olaroiu, a jucat doar la juniori si in rest habar n-am unde a jucat, parca in Coreea.

Multzi or sa zica ca nici José Mourinho n-a jucat fotbal de performantza dar sa nu facem comparatzii exagerate. Olaroiu nu e Mourinho. http://www.gsp.ro/index.php?a=573&shift=1

Alt factor care nu-l face de Steaua e ca la Steaua e presiunea din partea suporterilor. El n-a fost niciodata criticat pana acum pentru ca a antrenat echipe care nu erau obisnuite cu performantza si daca se clasau intre locurile 2-6 erau fericitzi. Pe cand la Steaua daca esti sub locul 2 ai o mare problema pe cap, suporterii.

Daca nu trece de Betis si n-o sa joace ofensiv de acum in colo ca sa-si atraga simpatia fanilor Stelei o sa plece de la Steaua si n-o sa mai ajunga niciodata la o echipa mare din campionatul Romaniei.

UN MANDAT RATAT POATE FI CATALOGAT GHINION, DAR AL 2-LEA MANDAT RATAT SE NUMESTE PROSTIE.

Ehehe! sunt unul din cei care au strigat ''rusine'' la meciul cu hereenven. Ce ma mai injurau majoritatea dintre voi, din samantar, taran, nu m-ati scos. Iata ca ati ajuns la vorba mea! Eu am strigat atunci pentru ca anticipam dezastrul care v-a urma si nu vroiam sa se ajunga la asta.

Multi dintre voi nu si-au dat seama ca prin asa-zisa lor dovada de iubire pot face rau echipei. VA garantez ca in curand veti ajunge si voi sa apostrofati echipa si antrenorul, dar atunci ar putea fi prea tarziu...daca a-ti fi strigat la timp...

Pericolul cel mare e ca, parca vad ca in locul lui Olaroiu vine Hagi(Olaroiu 2)...iar eu ii voi cere demisia din primul meci, punandu-mi in cap toti suporterii care iubesc echipa...si, vom mai pierde un campionat...

Somnul ratiunii (evidentei) naste monstrii!

Ehehe! sunt unul din cei care au strigat ''rusine'' la meciul cu hereenven. Ce ma mai injurau majoritatea dintre voi, din samantar, taran, nu m-ati scos. Iata ca ati ajuns la vorba mea! Eu am strigat atunci pentru ca anticipam dezastrul care v-a urma si nu vroiam sa se ajunga la asta.  

Multi dintre voi nu si-au dat seama ca prin asa-zisa lor dovada de iubire pot face rau echipei. VA garantez ca in curand veti ajunge si voi sa apostrofati echipa si antrenorul, dar atunci ar putea fi prea tarziu...daca a-ti fi strigat la timp...

Pericolul cel mare e ca, parca vad ca in locul lui Olaroiu vine Hagi(Olaroiu 2)...iar eu ii voi cere demisia din primul meci, punandu-mi in cap toti suporterii care iubesc echipa...si, vom mai pierde un campionat...

Somnul ratiunii (evidentei) naste monstrii!

Hai sa nu-l confundam pe Hagi cu Olaroiu. Hagi a jucat la viata lui la cel mai inalt nivel, are mentalitate de invingator si stie sa motiveze o echipa insa are defectul ca e cam incapatanat si neexperimentat.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0