Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Betis Sevilla - STEAUA 0 - 3

461 posts in this topic

Urmatorul meci va fi in compania echipei Betis Sevilla, meci contand pentru returul Cupei UEFA, optimi...

Meciul se va desfasura 16 Martie 2006 ora 22:30 si va transmis de TVR 1 si TVR International...

Crezi ca are rost sa vorbim despre un meci dinainte pierdut ?!

Cu Olaroiu, poate doar la penaltiuri sa ne calificam! Asta in cel mai bun caz!

Doar cu un mare noroc putem sa ne calificam,la cum jucam nu avem sanse...sper ca Betis sa nu joace cu titularii...

schimbati subiectul noi ne chinuim cu argesul si avem pretenti de Betis :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Betis a remizat in seara asta cu Malaga 1-1... daca Olaroiu ar putea face asta si-ar pastra amaratul ala de titlu de antrenor defensiv... dar ma indoiesc...

pierdem cu 2-0... aceeasi soarta ca si cu Villareal de anul trecut.

Imi pare rau sa o spun, dar dak nu se intampla vreo minune pana joi nu avem nici o sansa. O sa ne bagam probabil cu fundul in poarta lasandu-l pe Iacob undeva in fata sa se agite degeaba in speranta prosteasca "poate pica totusi ceva". Si fiindca nu suntem echipa italiana sa jucam constant 90 de minute, cineva va gresi in mod inevitabil, vom lua 1 gol si cam asta va fi tot. Fiindca Oli nu va indrazni sa riste, Doamne fereste, poate mai luam vreun gol.

Sorry, dar asta e realitatea. Avem sanse MINIME.

Daca am face abstractie de rezultatele din ultimul timp si mai ales de jocul echipei, ar trebui sa fim optimisti. Cei de la Betis au facut egal cu Malaga, se afla pe locul 18(direct retrogradabil), cu 26 de puncte, la 4 puncte de ultimul loc. Etapa urmatoare vor juca impotriva celor de la Real Madrid pe Bernabeu si de acum inainte, acestia trebuie sa lupte orbeste pentru fiecare punct.

Mai bine era invers. Sa fii jucat si Betis bine dar si Steaua atunci mai speram asa insa....nu stiu eu doar in jucatori mai am incredere intr-o revenire de orgoliu, poate ii antreneaza Radoi din teren si joaca cum i-a invatat Protasov chiar daca isi aroga apoi laudele Olaroiu.

Steaua va merge mai departe...insa aceasta echipa mai ales cu acest antrenor se va opri joi.

Dumnezeu sa binecuvinteze clubul de fotbal Steaua si sa ne dea in viitor clipe memorabile, fiindca in prezent nu cred ca va trebui sa mai avem sperante

:( :cry:

Daca am face abstractie de rezultatele din ultimul timp si mai ales de jocul echipei, ar trebui sa fim optimisti. Cei de la Betis au facut egal cu Malaga, se afla pe locul 18(direct retrogradabil), cu 26 de puncte, la 4 puncte de ultimul loc. Etapa urmatoare vor juca impotriva celor de la Real Madrid pe Bernabeu si de acum inainte, acestia trebuie sa lupte orbeste pentru fiecare punct.

o chestie vroiam sa zic :nu am luat bataie de la rosenborg care era pe ultimul loc in campionatul norvegian?(avand pe banca pe Protasov care era la inceput).Ce sante crezi ca avem cu una care joaca prost in campionat dar tocmai deaia joca bine in Cupa UEFA ca doar acolo mai are sante si plus il avem atrenor pe Olaroiu :cry: :cry:

Indraznesc un pronostic: Steaua va rata calificarea in turul superior al UEFA si Olaroiu isi va da demisia. Sau, daca nu, dupa primul meci pierdut / egal acasa va fi demis.

Oli UIMESTE-NE SI CASTIGA  :evil:  :roll:

cred ca s-ar uimii pe el daca ar castiga mai degraba... :lol: ... E un incompetent acest om... si pe deasupra si inconstient. Eu de rusine nu ma urcam in avion... E ceea ce joaca Steaua, adica o varza: si cu Betis va fi la fel... Nu exista leac... Poate sa joace Betis cu echipa a III-a daca are asa ceva si intr-un sistem NOU 2-1-7 :lol: si sa isi dea un autogol cu ajutorul arbitrului ca altfel noi nu inscriem fratilor...

AVIZ pariorilor: Mizati pe X si dupa penaltiuri. Cred ca stie Oli o metoda noua sa termine un meci la penaltiuri indiferent cum dar EGAL SA FIE... 0-0 :lol:

Conform Prosport:

Antrenor Betis: "Trebuie sã ne calificãm în sferturile Cupei UEFA"

Lorenzo Serra Ferrer, antrenorul echipei Betis Sevilla, a declarat dupã remiza înregistratã în campionat în compania formației Malaga, scor 1-1, cã jucãtorii sãi trebuie sã treacã de FC Steaua în optimile Cupei UEFA și sã se califice în faza urmãtoare a competiției.

"Urmeazã o partidã importantã, cu Steaua, și trebuie sã ne calificãm în sferturi. Echipa mea suferã din cauza numeroaselor indisponibilitãți, survenite ca urmare a alternanței meciurilor din campionat și cupe europene, dar nu vom renunța la nimic", a spus tehnicianul spaniol.

Partida retur dintre Betis Sevilla și Steaua București, din optimile Cupe UEFA, se va disputa joi, de la ora 22.30, pe stadionul Ruiz de Lopera. La București, în prima manșã, scorul a fost 0-0.

Nici o sansa nu vom avea... Spaniolii vor sa spele o rusine, nu ca noi, sa o acundem sub pres.

AVIZ pariorilor: Mizati pe X si dupa penaltiuri. Cred ca stie Oli o metoda noua sa termine un meci la penaltiuri indiferent cum dar EGAL SA FIE... 0-0  :lol:

Parca revad Coasta de Fildes-Camerun :lol:

Oli UIMESTE-NE SI CASTIGA  :evil:  :roll:

cred ca s-ar uimii pe el daca ar castiga mai degraba... :lol: ... E un incompetent acest om... si pe deasupra si inconstient. Eu de rusine nu ma urcam in avion... E ceea ce joaca Steaua, adica o varza: si cu Betis va fi la fel... Nu exista leac... Poate sa joace Betis cu echipa a III-a daca are asa ceva si intr-un sistem NOU 2-1-7 :lol: si sa isi dea un autogol cu ajutorul arbitrului ca altfel noi nu inscriem fratilor...

AVIZ pariorilor: Mizati pe X si dupa penaltiuri. Cred ca stie Oli o metoda noua sa termine un meci la penaltiuri indiferent cum dar EGAL SA FIE... 0-0 :lol:

Va fi 0-0 sau 1-1 daca nu ne bat astia.Am ajuns sa speram la egaluri norocoase

Sper(vreau)sa fiu uimit 8O

... E un incompetent acest om... si pe deasupra si inconstient. Eu de rusine nu ma urcam in avion... E ceea ce joaca Steaua, adica o varza: si cu Betis va fi la fel... Nu exista leac...

Si culmea este ca in afara de suporteri nimeni din conducere nu vede, sau nu vor sa vada

Oli UIMESTE-MA SI CASTIGA 8O :evil:

Nici o sansa nu vom avea... Spaniolii vor sa spele o rusine, nu ca noi, sa o acundem sub pres.

ASTA E VESNICA NOASTRA PROBLEMA MIORITICA:ascunsul sub pres cu masca ranjita ca am controla lucrurile;

totul poate fi inteles pe lumea asta.o greseala de numire a unui antrenor,recunoasterea unui joc slab,alegerea unei tactici gresite,o schimbare nefericitr aleasa,TOTUL cu o singura conditie:sa poti fi in stare sa recunosti ca ai facut ceva gresit sau maca sa fi capabil sa-ti dai seama ca ai gresit chiar daca nu o spui...cred ca managerii de la Steaua sunt in a doua situatie(cel putin Jiji) dar nu sunt in prima,in timp ce Olaroiu nu se afla nici macar in a doua postura;omul pluteste ....si mananca fotbal pe paine... :wink:

Betis a dovedit ca este o echipa puternica.In ciuda a ceea ce credeam noi privind la clasamentul al carui lider e Barca.

Tot atat de puternici putem fi si noi daca prindem o zi buna si suturile prind spatiul portii.

E posibil orice in ordinea urmatoare : infrangere,egal,victorie.Eu merg pe un egal.De ce?Pentru ca se spune ca e specialitatea casei.

Un egal ne-ar duce fie in optimi,fie in prelungiri si eventuale lovituri de departajare.Ultima situatie ar fi deja loterie,dar sansele de a castiga sunt mari.

Pariati pe Oli ! Nu pierdeti nimic . Eventual veti castiga stima propriului vostru eu.

FORZA Steaua !

Betis a dovedit ca este o echipa puternica.In ciuda a ceea ce credeam noi privind la clasamentul al carui lider e Barca.

Tot atat de puternici putem fi si noi daca prindem o zi buna si suturile prind spatiul portii.

E posibil orice in ordinea urmatoare : infrangere' date='egal,victorie.Eu merg pe un egal.De ce?Pentru ca se spune ca e specialitatea casei.

Un egal ne-ar duce fie in optimi,fie in prelungiri si eventuale lovituri de departajare.Ultima situatie ar fi deja loterie,dar sansele de a castiga sunt mari.

Pariati pe Oli ! Nu pierdeti nimic . Eventual veti castiga stima propriului vostru eu.

[b']FORZA Steaua !

Virgil te intreb si eu ceva:tu crezi ca daca Steaua ar trece de Betis ,Olaroiu s-ar dovedi a fi implicit antrenorul de care echipa voastra are nevoie?

Sign in to follow this  
Followers 0