Sign in to follow this  
Followers 0
Ronnie

Discutii despre Steaua si echipele romanesti in cupele europene

98 posts in this topic

si de FC bekali.

Edited by Kellerman

astazi FC beckali isi va afla adversara, sa speram intr-o tragere cat mai grea pentru a vedea invincibilitatea echipei din Constanta,Ploiesti,Cluj,

VINDE ECHIPA !

Edited by coma1947

Yea , army brothers , nu cred ca se injura astia intre ei..

Steaua - CSKA Sofia

Vorskla - Dinamo

Slask - Rapid

Vaslui - Sparta Praga

Gaz Metan - Austria Viena

O tragere mai mult decta favorabila , sunt sanse mari pentru toate echipele sa acceada in grupele EL !

Noi si Vasluiul avem cele mai grele meciuri.

O tragere la sorti extraordinara pentru echipele romanesti. Cel mai dificil adversar este Sparta Praga pentru Vaslui, insa in rest avem toate sansele sa ne calificam.

Tragere favorabila pentru toate echipele.Ce bafta a avut Mediasul!

Trei are mari sanse.

hmmm da AU sanse dar Vaslui si gaz nu prea. :thumbdown:

in ceea ce priveste meciul care ne intereseaza pe noi si nu prea :offtopic: , sper sa se organizeze o deplasare la Sofia steagro :drunk::clap: , sa'i tragem guie :bananadance: de peste hotare

Daca si-ar lua si Vaslui antrenor poate ca s-ar califica.

Nu prea vor ei antrenor, am auzit ca Porumboiu l-ar vrea inapoi pe Laca.

e pauza.e Steaua-tska sofia.e 1-0.in ardeal.la Cluj.unde nu credeati ca va juca Steaua vreodata meciuri internationale.in gruia se striga HAI Steaua!LUPTA Steaua!FORTA Steaua!drogatilor...aveti de invatat.se aude?ALOOO?Bucuresti?AISS?Peluza Sud?Peluza Nord? sa va fie rusine...

e pauza.e Steaua-tska sofia.e 1-0.in ardeal.la Cluj.unde nu credeati ca va juca Steaua vreodata meciuri internationale.in gruia se striga HAI Steaua!LUPTA Steaua!FORTA Steaua!drogatilor...aveti de invatat.se aude?ALOOO?Bucuresti?AISS?Peluza Sud?Peluza Nord? sa va fie rusine...

Lasa ca, peste cateva saptamani, cand va juca Steaua cu cefereul, suporterii astia pe care ii lauzi acum o sa injure Steaua. Sper doar sa ai destul sange in tine sa te intorci pe site atunci si sa ii lauzi din nou.

Frumos, frumos , cred ca esti mandru de tine...

Asta e, din cauza suporterilor a ajuns Steaua unde a ajuns, din cauza lor n-a luat campionatul de atatia ani. Nu-i asa, ca si ne-a Jiji a spus tot la fel?...

Probabil cu suporteri ca tine eram campioni in tot anul, era totul la Steaua ca la un adevarat club profesionist, nu se schimbau antrenorii precum ciorapii, nu se criticau jucatori in direct la TV, etc...

Domnilor moderatori cred ca o saptamana de pauza l ar linisti pe acest becaliot

My 2 cents

Vaslui a reusit clar supriza zilei, cu "ajutorul" lui Blazek care a avut o prestatie jalnica ... vasluienii au prima sansa dupa acest meci insa nimic nu este decis inca.

Gaz Metan a avut de data asta un adversar teoretic mai modes tdecat Mainz, insa parca previzibil, au pierdut destul de clar si sansele lor la calificare sunt destul de mici in acest moment.

rapidul a invins nu stiu daca tocmai suprinzator pe slask(posibil cel mai slab adversar al echipelor romanesti din aceasta faza), insa cert este ca ei nu prea mai au cum sa rateze calificarea mai departe in acest moment, cat despre Dinamo ei au pierdut parca in stilul lor caracteristic in Europa, insa cred ca in retur au sanse sa treaca de poltava.

In acest moment cred ca sunt sanse reale sa avem minim 3 echipe calificate in grupe, 4 ar fi maxim, Gaz Metan dupa parerea mea find out din aceasta competitie.

Distrugerea brendului Steaua Bucuresti ii apartine lu Jiji & AISS. Cand se intalnesc numai persoane inculte nu iese nimik. BRAVO !!! Vrand-nevrand Jiji ramane, dar voi sper sa decolatii de langa aceasta echipa, ia-ti vrut numai raul si impreuna cu Jiji ati distrus de tot aceasta echipa, cu protestele voastre INUTILE !!!

Suntem la 1000 de ani lumina fata de civilatie, mai vezi proteste si prin Anglia, pe la Liverpool, dar venea lumea, incuraja echipa pe parcursul meciului (mai vedeai 1-2 bannere ironice) dar atat, nici vorba sa injuri k taranu 90 de minute... in fine ex. pot continuua, dar ca la noi ca la nimeni. Nu mai vezi oameni venind cu copii sau femei la stadion din cauza voastra, in fine n'are rost stiu ca aveti IQ egal cu cel a lui Gigi !!!

Amice, ești genial! Vrem revoluție (adică să se schimbe ceva), dar nu vrem să ne revoltam. Protestul nu este niciodată inutil; atat timp cat in țara asta va mai exista cineva care crede că se poate schimba ceva, va fi de datoria lui să protesteze. Chestia asta e valabilă și in fotbal.

Ca relativ cunoscator al fotbalului englez, te rog nu mai da exemple dintr-un fotbal pe care nu-l cunoști. În Anglia suporterii sunt la putere, nu-i echipă in primele 5-6 ligi care să nu aibă o asociație puternică a suporterilor echipei respective. Ai auzit de cazul MK Dons & AFC Wimbledon sau de FC United of Manchester? Știai că asociația suporterilor lui Chelsea deține controlul asupra brandului Chelsea și asupra stadionului și că Abramovich nu ar putea niciodată muta echipa de pe Stamford Bridge fară a pierde dreptul de folosire a numelui Chelsea?

Amice, ești genial! Vrem revoluție (adică să se schimbe ceva), dar nu vrem să ne revoltam. Protestul nu este niciodată inutil; atat timp cat in țara asta va mai exista cineva care crede că se poate schimba ceva, va fi de datoria lui să protesteze. Chestia asta e valabilă și in fotbal.

Ca relativ cunoscator al fotbalului englez, te rog nu mai da exemple dintr-un fotbal pe care nu-l cunoști. În Anglia suporterii sunt la putere, nu-i echipă in primele 5-6 ligi care să nu aibă o asociație puternică a suporterilor echipei respective. Ai auzit de cazul MK Dons & AFC Wimbledon sau de FC United of Manchester? Știai că asociația suporterilor lui Chelsea deține controlul asupra brandului Chelsea și asupra stadionului și că Abramovich nu ar putea niciodată muta echipa de pe Stamford Bridge fară a pierde dreptul de folosire a numelui Chelsea?

nu frate n'ai inteles, ma refeream la civilizatie, revolutie? ma faci sa rad, nu rezolvati nimic. Avetzi sanse mai mici decat zero ;)

Habar nu avem sa scriem in limba materna,mancam litere,adaugam litere,folosim limbaj de messenger si.....CULMEA,ne plangem ca suntem la "1000 de ani lumina fata de civilizatie"!Copii de ciobanas!!!

@stryker

Glumind putin,mai degraba am putea suspecta de blat meciul Vasluiului,decat cel al Stelei.

Nu ca Blazek ar fi primul portar care o comite in halul asta.

Imi pare un pic rau de Gaz-Metan,reusisera sa egaleze la un moment dat.

Rapidul defileaza,asta este clar,iar Dinamo are toate sansele sa se-npotmoleasca,ei sunt obisnuiti sa-si taie singuri craca!

Distrugerea brendului Steaua Bucuresti ii apartine lu Jiji & AISS. Cand se intalnesc numai persoane inculte nu iese nimik. BRAVO !!! Vrand-nevrand Jiji ramane, dar voi sper sa decolatii de langa aceasta echipa, ia-ti vrut numai raul si impreuna cu Jiji ati distrus de tot aceasta echipa, cu protestele voastre INUTILE !!!

Suntem la 1000 de ani lumina fata de civilatie, mai vezi proteste si prin Anglia, pe la Liverpool, dar venea lumea, incuraja echipa pe parcursul meciului (mai vedeai 1-2 bannere ironice) dar atat, nici vorba sa injuri k taranu 90 de minute... in fine ex. pot continuua, dar ca la noi ca la nimeni. Nu mai vezi oameni venind cu copii sau femei la stadion din cauza voastra, in fine n'are rost stiu ca aveti IQ egal cu cel a lui Gigi !!!

Ahahahaha, uitati-va la asta. Zice de incultura, dar el habar nu are sa scrie. Nu are sens sa iti spun mai multe, sa iti explic de ce ai spus numai prostii. Asta pentru ca ori ai 15 ani si nu stii pe ce lume traiesti, ori, daca ai mai multi ani, nu esti capabil sa intelegi ce as spune.