Daniel-Ionut

Steaua - Otelul Galati 0-1 (0-1)

151 posts in this topic

steauafc_mic.gifVS otelul_mic.gif

FC Steaua Bucuresti - Otelul Galati

Supercupa Romaniei, duminica, 17 iulie 2011, ora 20:45, stadion "Ceahlaul" din Piatra Neamt.

Meciul va fi transmis de Pro TV.

Echipe probabile:

Steaua: -/-

Otelul: -/-

Bilete:

-/-

HAI Steaua ! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

17 iulie e duminica... sunt sigur ca ai picat bacul ! :)))

Se preconizeaza cea mai slaba Supercupa din istoria fotbalului romanesc ...

Edited by Stryker

Abia astept sa vina iar ciobanul la Piatra sa-l injur si aici!

Abia astept sa vina "ultrasii" si sa dea in sus si jos cu sa piarda Steaua, sa luam bataie, ma imbat daca nu castigam si pe urma sa pozeze in vesnicii nemultumiti, indiferent de rezultat. Daca pierdem sutem varza de tot, echipa lui Gigi e praf, am ajuns sa ne bata si Otelul, daca vom castiga acelasi tot trebuia sa pierdem ca acuma nu mai pleaca oierul.

Pai daca nu vin Bourceanu si Prepelita sa acoperim golul din mijlocul terenului si inca un atacant bun ( Curelea sau Moraes ) fii fara griji , ne bate Otelul.

Ei macar au omogenitate si relatii de joc. Noi le avem doar in aparare. Mai sus , suntem cam petarde.

P.S :

Oricum bravo , le-ai cam dat peste nas multora cu post-ul tau. E o sesizare foarte buna fata de cei care doresc raul echipei , dar in acelasi timp comenteaza despre ce ar fiii bun la echipa. E chiar anormal!

Pana la urma e normal sa fii inpotriva Ciobanului , dar nu si a echipei. E culmea ca unii isi doreau ca Steaua sa piarda finala CUPEI contra rivalului de moarte Dinamo , din cauza unui Pastor nenorocit. Incredibil :O

Edited by bogdinho'

Abia astept sa vina "ultrasii" si sa dea in sus si jos cu sa piarda Steaua, sa luam bataie, ma imbat daca nu castigam si pe urma sa pozeze in vesnicii nemultumiti, indiferent de rezultat. Daca pierdem sutem varza de tot, echipa lui Gigi e praf, am ajuns sa ne bata si Otelul, daca vom castiga acelasi tot trebuia sa pierdem ca acuma nu mai pleaca oierul.

Pai nea Jiji si ultrasii, desi aparent inamici, impartasesc totusi un punct comun: ambele tabere considera ca Steaua = nea Jiji. Cu o asemenea deviza, e usor sa te bucuri la infrangeri, e usor sa arunci cu noroi in orice fotbalist de acolo, e usor chiar sa tii pumnii lui Dinamo si sa visezi la retrogradari in divizii inferioare, de unde, probabil prin miracol, Steaua ar reveni mai intarita ca intotdeauna.

Totusi e ciudat sa vrei raul Stelei "becaliene" dar sa fii nemultumit totusi cand pierde... :)

Stie cineva cand se pun in vanzare biletele pentru meci ?

Si daca mai sunt doritori sa-mi trimita PM

Daca as fi in locul lui Gigi te-as lua in staff!

Ceva intre Duckadam si Lutu... :D

Pai nea Jiji si ultrasii, desi aparent inamici, impartasesc totusi un punct comun: ambele tabere considera ca Steaua = nea Jiji. Cu o asemenea deviza, e usor sa te bucuri la infrangeri, e usor sa arunci cu noroi in orice fotbalist de acolo, e usor chiar sa tii pumnii lui Dinamo si sa visezi la retrogradari in divizii inferioare, de unde, probabil prin miracol, Steaua ar reveni mai intarita ca intotdeauna.

Totusi e ciudat sa vrei raul Stelei "becaliene" dar sa fii nemultumit totusi cand pierde... :)

Sunteti cam pe langa. Dar, daca asta ati inteles voi din tot ce s-a intamplat in ultimii ani, atunci nu ma mai surprinde ca au picat atatia la BAC anul asta.

Cei care protesteaza, fiti siguri ca nu vor raul Stelei, ca nu se bucura la infrangeri si ca nu isi doresc ca echipa sa piarda fiecare meci.

Din pacate, unii de pe aici vad puncte comune intre Gigi si cei care protesteaza impotriva lui.

Nu, nu ambele tabere considera ca Steaua = nea Jiji. Doar Gigi considera asta.

Cei care protesteaza impotriva lui lupta tocmai ca Steaua sa nu ajunga sa se asemene cu becalii. Asta nu o pricepeti. E problema voastra.

Voi credeti ca cei care au un cap pe umeri si care il mai si folosesc vor raul Stelei pentru ca se gandesc ca, daca echipa pierde, becalii pierde si el bani si, dupa o vreme, va pleca.

Sunteti limitati in gandire. Va intereseaza rezultatele si doar atat.

Dar in momentele astea se vad suporterii adevarati.

Unii sunt alaturi de echipa si daca pierde. Altii sunt interesati doar de victorii.

Stie cineva cand se pun in vanzare biletele pentru meci ?

Si daca mai sunt doritori sa-mi trimita PM

Dca afli da-mi si mie un PM:)

Cum nu Adriane? N-au fost oameni care sa se bucure la infrangeri? Nu era unul stefan88 care zicea ca doreste ca Steaua sa piarda fiecare meci cat timp va fi Becali? Si n-ai zis tu ca te alaturi lui acum vreo 2 ani inainte de mecul cu ungurii?

Tu acum, in vara 2011, ce vrei? Vrei ca Steaua sa ia titlul sau nu? Da sau nu? Ca e clar ca patron tot Becali va fi pana in vara 2012.

Sunteti cam pe langa. Dar, daca asta ati inteles

Voi credeti ca cei care au un cap pe umeri si care il mai si folosesc vor raul Stelei pentru ca se gandesc ca, daca echipa pierde, becalii pierde si el bani si, dupa o vreme, va pleca.

A pierdut o gramada de bani in ultimii 2-3 ani de cand cu protestele si jocul lamentabil al echipei , la care se mai adauga si lipsa performantei. Si ? Cu ce ne-am ales ? Ba mai mult , a mai fost si in parnaie.

Nu stiu voi , dar eu unul m-am saturat de acest Oier , pur si simplu nu ma mai intereseaza ce face , ma intereseaza ce se va alege de Steaua. La cum avansam , in jos , o sa se aleaga praful , sigur!

Raman la parerea mea , cum ca Ciobanul va pleca doar intre 4 scanduri de la Steaua. Doar atunci va fi liniste si armonie intre toti iubitorii de rosu-albastru.

GUIE MIGI !

Edited by bogdinho'

Cum nu Adriane? N-au fost oameni care sa se bucure la infrangeri? Nu era unul stefan88 care zicea ca doreste ca Steaua sa piarda fiecare meci cat timp va fi Becali? Si n-ai zis tu ca te alaturi lui acum vreo 2 ani inainte de mecul cu ungurii?

Tu acum, in vara 2011, ce vrei? Vrei ca Steaua sa ia titlul sau nu? Da sau nu? Ca e clar ca patron tot Becali va fi pana in vara 2012.

Toti vor asta , stai linistit. Greu de realizat , dar toti stelistii se gandesc la titlu. Sa revenim unde am fost o data , dar e foarte greu cu un oier in frunte.

Edited by bogdinho'

Ce-am zis eu si ce inteleg fanii altor echipe...

Una e sa zici ca vrei sa piarda Steaua in speranta ca scapi de becalii. Alta e sa te bucuri ca pierde Steaua. Nu cred ca e cineva dintre cei de aici care si-au dorit ca echipa sa piarda care sa se fi bucurat vreodata.

Insa e prea greu pentru unii sa inteleaga asta. E foarte greu. Pentru oamenii ca redondo, fani ai mai multor echipe, e aproape imposibil. El tine azi cu Steaua, ca a luat cupa, maine tine cu Craiova, daca e reprimita in Liga 1. Daca Steaua nu castiga nimic si Craiova ramane in C, atunci redondo o sa fie fan dinam0. Si tot asa.

Daca becalii va fi patron si in 2012, garantez ca Steaua nu va lua titlul. Pun pariu oricand cu oricine.

Doar prostii, imbecilii, dobitocii, tampitii, cretinii, redusii mintali, handicapatii si tembelii pot crede ca Steaua mai ia vreodata vreun titlu sub conducerea lui becalii.

Cupa a fost un accident. Doar inspiratia lui Dica(de 2 ori) si un autogol norocos ne-au facut sa intram in posesia ei. In rest...

bogdinho

Te-am tot rugat sa te informezi inainte sa vorbesti.

Atat de multi bani a pierdut Steaua in ultimii ani incat a reusit sa plateasca vreo 5 milioane euro datorii.

Datorii catre becalii, evident.

Acum vreun an sau 2, Steaua avea 20 de mil datorii fata de Gigi. Jegul a scos 5 milioane din conturile echipei si datoria s-a redus la 15. Anul asta datoria e la 10 milioane euro. De rau ce o duce echipa...

Ganditi un pic, bah. Daca a zis ala de la marketing ca doar marketingul a adus 3 mil euro profit...ganditi un pic! Profit inseamna ce ramane dupa ce scazi cheltuielile din venituri!

Pai oricum nu avem lot ca sa luam titlu anul asta. Ma uitam la meciurile din pregatiri , cum se schimba ceva in primul 11 care si asa e subred , cum nu mai joaca echipa nimic.

Marketing-ul o sa scada cu siguranta o data cu mutarea din Ghencea , acolo sunt multi stelisti , acolo era cuibul nostru.

Acum ne mutam in centru , pe National Arena , chiar langa dinamovisti , sa vezi omoruri pe strazi dupa meciuri.

De aceea nu facem nimic pentru a-l inlatura pe idiotul ala din loja , pentru ca preferati sa nu luptati pentru Steaua noastra si sa lasati mizeria aia de om sa-si faca de cap cu echipa noastra , cu banii echipei care in mod normal ar trebui investiti in centre moderne de copii si juniori si in aducerea unor jucatori de fotbal , nu clovnii astia care sunt acum (majoritatea).

De aceea se crede idiotul ala idolul suporterilor , pentru ca nefacand nimic si lasandu-l in pace , el are impresia ca suntem de acord si il sustinem.

DA , ma bucur pentru infrangerea Stelei , este un pret mic pentru un rezultat mare pe care ni-l dorim.

Da , prefer sa retrogradeze in C , sa plece ciobanul cu oile lui (Mache,Argaseala,etc) si cu palmaresul lui din 2003 pana azi .

Ce sa mai lupt fratioare ca mi s-a luat sa ii vad pe toti spunand ca lupta contra Oierului , dar sa nu faca nimic pentru asta. Am fost la protestul din fata Palatului , pana la urma a fost in zadar. In timp mi-am dat seama ca e mai bine sa il consider un " Nimeni " pentru ca asa e si sa nu ma mai stresez din cauza lui.

Pacat de echipa noastra , pacat de noi , fanii cu care Steaua s-a identificat peste tot in lume. Pacat de traditie , de Palmares , de Istorie. Pacat de Steaua Noastra.

Il contestam , dar ajungem sa ne certam si sa ne batem intre noi din cauza lui , iar el rade ca un behaila cu gura pana la urechi.

Asta trebuie masacrat , omorat , nenorocit din toate punctele de vedere. Asta e singura solutie ca sa plece de la Steaua.

Edited by bogdinho'

UN CLUB CURAT MAI PRESUS DE TOATE...oierul a spus ca cine il iubeste se va duce cu el pe"National Arena"...pentru mine spiritul Stelei a murit.Ma voi duce la Piatra-Neamt ca sa imi iau o "suspendare si o amenda".Nu ca am prea multi banii de dat si nu am ce face cu ei dar doar asa pot sta acasa si nu pe stadion ajutand la distrugerea Stelei...

Local Kombatul continua aici. Raman doar discutiile despre meciul Steaua Otelul.

Steaua este una singura (ca sa nu zic numai una ca ma bate torje).

Trebuie doar sa scape de Becali. Doar atat.

Biletele costa 15, 25 si 35 de lei si vor fi scoase la vanzare in transe pentru a nu intra pe mana speculantilor.

Interesul este ridicat pentru meciul care va opune campioana Otelul detinatoarei Cupei Romaniei, Steaua.

Cluburile Otelul Galati si Steaua vor primi cate 2.000 de bilete la Supercupa Romaniei, care va avea loc in 17 iulie, la Piatra Neamt, alte 8.000 de tichete urmand a fi puse in vanzare, joi, la casele Stadionului Ceahlaul.

"Ne suna oameni din toate judetele apropiate sa ne intrebe cand incepem sa vindem bilete. Nu le vom scoate toate odata, pentru a nu le usura munca speculantilor, care isi vor face printre primii aparitia", a declarat Iulian Boghean, directorul de marketing al clubului Ceahlaul, gazda a evenimentului din 17 iulie.

Marti, oficialii clubului s-au intalnit cu reprezentantii jandarmilor din Neamt si Bacau, iar joi se vor intalni si cu stewarzii pentru stabilirea detaliilor privind masurile de securitate. Boghean spune ca arena pietreana reprezinta un stadion sigur. "Poate cel mai sigur din tara. Dar trebuie sa ne luam masuri pentru ca aceasta partida sa se desfasoare in cele mai bune conditii. Experienta organizarii meciurilor echipei nationale ne ajuta, dar cred ca acest joc va avea un grad si mai mare de risc, tinand cont si de faptul ca Steaua are cei mai multi suporteri in tara, iar Galatiul este echipa noastra, a Moldovei. Cu siguranta, ne asteptam ca orgoliile sa fie mari si in tribune", a precizat oficialul clubului nemtean.

Chiar vreau sa vad "ADEVARATII SUPORTERI" sustinand echipaa! pardon fosta echipa "Steaua Bucuresti" ...

Aceasta deplasare chiar nu merita efortul,din punctul meu de vedere absolut deloc.