Sunnyblack

article_23869

44 posts in this topic

Dupa mult timp am facut si noi un meci bun, cu o echipa medie. Era si cazul dupa doi ani de umilinte in care am batut doar ospatarii (:)) nu-i asa Mutule ?)

Consider in continuare ca puradelul junior trebuie sa plece de la nationala, chiar daca de data asta a facut selectia si chiar si primul 11 bine.

Cu el nu ne ducem la baraj. Ne bucuram ca suntem pe trei dar uitam ca Albania are un meci mai putin si jucam la ei. Plus ca avem cu Franta, pe care eu nu -mi amintesc sa-i fi batut intr-un oficial, de la Iordanescu incoace.

Edited by Azazello

meritul a fost de partea publicului din giulesti, care a incurajat nationala cu bine cunoscutele scandari %u201Dromania, Romania!%u201D, %u201Dpe ei, pe mama lor%u201D si %u201Dm.. Steaua%u201D. no comment

Cam miroase a blat meciu' asta dupa atatea zeci de meciuri in care nationala a aratat penibil, dintr-o data il Muce junior "si-a pus amprenta pe jocul nationalei". Adevarata nationala se va vedea la urmatoarele meciuri cand vom avea adversari care vor incerca sa joace.

Un moment de retinut a fost pe la inceputul meciului cand bosniacii au strigat tiganii, ironia sortii ca sa strige tiganii tiganii tocmai in Ghiulesti.:)

Furtuna intr-un pahar cu apa.

Au facut un meci bun,nu zic nu,dar ramane de vazut daca nu a fost doar o intamplare.

De mentionat evolutia marelui talent(ce o sa moara speranta)din Ghencea,Dodel.....frana de mana ii functioneaza perfect!

Tu n-ai fost la meci bogdanel ? cine ne-a reprezentat pe noi in Ghiulesti ?

CITAT
pcsbb:

Cam miroase a blat meciu' asta dupa atatea zeci de meciuri in care nationala a aratat penibil, dintr-o data il Muce junior "si-a pus amprenta pe jocul nationalei". Adevarata nationala se va vedea la urmatoarele meciuri cand vom avea adversari care vor incerca sa joace.

Un moment de retinut a fost pe la inceputul meciului cand bosniacii au strigat tiganii, ironia sortii ca sa strige tiganii tiganii tocmai in Ghiulesti.:)

Cu comentul asta singurul penibil esti tu.

**** bosnia

@clausblaus

Tacticianule....

Toti o ard natinalisti si patrioti, mari stelisti da cand vine vorba de ceva trancaniti ca pizdele. Sa ma pis pe bosniaci , m-am bucurat enorm aseara si nici nu imi pasa daca nu ne calificam.

Edited by Robert Aeroth

Auzi si tu cica a fost blat :)))))))

Eu il detesc pe juniorul,insa frate am jucat fotbal ieri.

Nu am mai vazut nationala sa joace asa bine de mult timp..

Mie cel putin mi-au facut o imensa bucurie prin victoria impotriva taranoilor astora de bosniaci..

Edited by Co-Steaua

observ o tendinta generala la stelisti, o tendinta anti-nationala. Iar "patriotismul" asta de carton iese la iveala doar cand jucam cu ungurii... trist. Si in general, din punctul meu de vedere, incepe sa mi se faca lehamite de cei care azi reprezinta fenomenul "galerii". Ma gandeam ca sunt oameni de la care sa ai ceva pretentii... rapidistii injura Steaua la un meci al nationalei, cainii striga Dinamo-diamo, stelistii nu vin pt ca e Lucescu jr...

"atunci cand si ai tai te dezamagesc..."

CITAT
Robert Aeroth:

@clausblaus

Tacticianule....

Toti o ard natinalisti si patrioti, mari stelisti da cand vine vorba de ceva trancaniti ca pizdele. Sa ma pis pe bosniaci , m-am bucurat enorm aseara si nici nu imi pasa daca nu ne calificam.

Corecteaza-ma te rog daca gresesc.

Reprosezi altora lipsa de sentimente nationale si patriotice adevarate si-i acuzi de vorbarie goala iar apoi afirmi ca nu-ti pasa ce se intampla cu nationala tarii tale, tu te bucuri doar ca am batut o alta echipa, fie ea si cea bosniaca.

Am inteles corect? Ca daca da, imi pare o atitudine foarte rapidista din partea unui stelist.

Si daca imi raspunzi la acest post te rog sa o faci in urmatorul mod:

- da ai inteles corect ce am vrut sa spun.

sau

-nu, nu ai inteles corect,ce am vrut sa spun cu adevarat este: ......

Asta pentru ca am impresia ca iti place foarte mult sa arunci cu o gramada de vorbe, reprosuri si acuze la adresa altora, nu pentru ca ar fi adevarate, ci pentru a-ti masca propria lipsa de claritate in gandire in legatura cu subiectul propus.

Edited by axl23

Axl , nu nu ai inteles corect ce am vrut sa spun cu adevarat este (asta ca sa iti fac pe plac)ca m-am saturat de toti mascaricii care se bat cu pumnul in piept pe net ( la fel cum faceau si cu proteste anti-cioban si pe stadion nu veneau) acum ca domne hai sa nu sustinem nationala ca e muce domne a fost blat domne tactic vorbind mai bine era.... si tot asa labareli din astea de la insi care nici macar nu vin la meciuri.

Urmeaza sa apara un maimutoi cu "mama ba javrele alea de caini au pus mesaju cu mladici ala, niste potai"

Eh uite ca eu zic BRAVO cainilor ! BRAVO Romania! BRAVO Mutu ca sa agitat ! **** tiganilor ca si-au dat in petec si **** bosnia ca ne respira aeru.

A si la faza ca m-am contrazis in aceeasi fraza era ca sa ii provoc pe asa zisi patrioti sa inceapa cu comentariile lor despre calificare si **** la tava.

Ma bucur pentru ca le-am dat o mare palma alora care acum cateva luni aveau scandari rasiste cu noi in timp ce baietii nostri luau bastoane

Edited by Robert Aeroth

1. Un meci foarte bun facut de Romania, chiar in ciuda unui arbitraj de slaba calitate. Poate nu suntem la nivelul marilor echipe, dar cred ca avem potenial sa iesim din lumea a treia a fotbalului, unde ne zbatem momentan.

2. A atitudine ce merita laudata a fotbalistilor romani (eu unul i-am vazut facan pressing in minutul 89, la 3-0 pentru noi).

3. Razvan Lucescu trebuie sa plece, pentru ca este cel mai slab selectioner din istorie, iar meciul de aseara o dovedeste. Incapatanarea, orgoliul prostesc si aroganta sa au dus Romania intr-o situatie dificila. I s-a reprosat de nenumarate ori ca face o selectie partinitoare si neinspirata, ca Florescu, Deac, Roman, Surdu, Zicu, Alexa sau Tanase nu sunt oameni de nationala. Aseara s-a demonstrat foarte clar ca toate reprosurile care i-au fost facute au fost intemeiate, pentru ca Bourceanu, Muresan,Papp sau Sanmartean au jucat peste asteptari.

4. Razvan Lucescu este un las si un ipocrit, pentru ca si-a ascuns neputinta in spatele jucatorilor, justificand prestatiile lamentabile ale nationalei prin calitatea slaba a fotbalistilor romani. Iata ca, macar pentru a juca cu echipe ca Bosnia sau Albania, mai gasim un Sapunaru, castigator de EL cu Porto, un Rat sfert-finalist de CL. Si am mai putea gasi si un Stefan Radu, si un Goian, care are meciuri destul de bune in Italia in ultima vreme, si un Bogdan Stancu. Solutii sunt si in campionat: Torje, Bourceanu, Sanmartean, Papp, Alexe, Gardos.

5. Sper ca atitudinea suporterilor fata de nationala se va mai schimba in momentul cand aceasta nu va mai fi taraba de desfacere a fratilor Becali sau a intereselor si cumetriilor selectionerului sau ale sefilor federatiei.

Chiar mi a placut meciul , am jucat foarte bine , parca nu a mai fost indiferenta aia in jocul lor , au fost foarte determinati. Dar mi a placut si atmosfera de pe stadion , mai ales acel Free Mladic :))).

Edited by MariusBogdanSB

O sa vedem dupa meciurile urmatoare...Rabdare...

O sa vedem dupa meciurile urmatoare...Rabdare...

Sa ma lumineze si pe mine cineva ce a fost cu acel banner cu "Free Mladic". Nu prea e asa iubit de o mare parte a "bosniacilor".

Daca ne gandim mai bine, am batut o mica parte a Yugoslaviei care ne umilea alta data. Si sincer sa fiu nu pot fi entuziast ca Romania a batut o echipa medie a Europei in julesti, cu famiglia il luce pe banca.

Meciul a fost foarte bun, am vazut multa determinare si dorinta de victorie aseara.Bv lor!!!...dar acuma stiti vb aia cu o floare nu se face primavara....juniorul trebuie sa plece ca nu cunoaste intelesul termenului "selectionet".

Acuma sper sa nu va supar prea tare dar ce v-a placut in atmosfera de pe stadion? (in afara acelui "Free Mladic" si cateva steaguri cu Serbia)...eu unul nu am inteles de ce ciorile (de la peluza) au venit cu tricouri si fulare ale crapidului la un meci al nationalei,dc au huiduit imnul alora....dc au cantat aproape jumatate de meci despre rapeeed...si dc grupul ala de suporteri de la t2 scandau "Dinamo-Dinamo"...dar in fine...bine ca am castigat.Am ramas totusi surprins la finalul meciului de gestul lui Sapunaru ,care chemat la apel a refuzat sa injure Steaua si a sarutat emblema de pe tricou...desi ciorile tot visau sa f**a "familiile noastre"!!!

CITAT
Ion Ciobanu:

Sa ma lumineze si pe mine cineva ce a fost cu acel banner cu "Free Mladic". Nu prea e asa iubit de o mare parte a "bosniacilor".

Daca ne gandim mai bine, am batut o mica parte a Yugoslaviei care ne umilea alta data. Si sincer sa fiu nu pot fi entuziast ca Romania a batut o echipa medie a Europei in julesti, cu famiglia il luce pe banca.

E un criminal de razboi , care a condus atacul din 92 de la Sarajevo , unde s au omorat 8000 de musulmani. A fost arestat in olanda si e judecat , chiar aseara cred ca a avut infatisare. Ce e cert, e ca bosniaci il urasc , de acolo si reactia lor, cand au rupt scaunele.

S-a ales bine arena pe care s-a jucat meciul aseara. Doar acolo se simt cu totii tigani. Greata nu mi-a provocat galeria rapidista la meciul de aseara ci rapidistii din echipa nationala. Au confundat echipa nationala cu echipa din Giulesti. Sa-l pui pe Sapunaru sa bata penalti in minutul 90 doar cu speranta sa dea gol pentru a sarbatori in fata galeriei cu injuraturi la adresa rivalelor certifica statutul de tigan antipatic al fostului marunt portar de divizia B. Ce se mai poate comenta in schimb? Au tot acuzat unii de-a lungul istoriei recente majoritatea antrenorilor au fost stelisti dar ce-au facut ceilalti? Rezultate mai proaste ca Razvan Lucescu nu a avut nimeni. O victorie cu 3-0 in fata cui?

CITAT
TzN:

...Sapunaru, care chemat la apel a refuzat sa injure Steaua si a sarutat emblema de pe tricou...desi ciorile tot visau sa f**a "familiile noastre"!!!

Sigur ai vazut bine faza respectiva!? Daca nu, ti-o descriu eu, ca am fost la t2: s-au dus toti jucatorii la peluza vacaroiu sa salute galeria aia frumoasa iar Sapunaru a ramas ultimul ca sa aiba parte singur de ovatii. Atunci t2 l-a chemat l-a chemat la "salut". Evident ca Sapunaru a scandat traditionalul 'm__e Steaua", dupa care i-a indemnat pe ai lui sa scandeze si "m__e Dinamo", pentru ca Torje(daca-mi amintesc bine) scandase si el cu dinamovistii "m__e rapid".

Asa ca acesti minunati jucatori sa nu-si mai puna intrebari pe Ghencea, data viitoare, pentru ca vor fi retorice.