Sign in to follow this  
Followers 0
duducsteaua

tragedie

22 posts in this topic

As ruga pe cei care o cunosc..pe cei care o plac, pe cei caruia ii sunt fani si chiar pe cei care nu au nici o treaba cu ea, sa tina un moment de reculegere pt cea care a fost Laura Stoica. Multumesc si odihneasca-se in pace. Dumnezeu sa o ocroteasca.

P.S. accidentul in care a murit Laura, a curmat 2 vieti, Laura fiind gravida.

Dumnezeu sa o odihneasca in pace.

Candva fredonam melodia "un actor grabit".

Mare pacat!

aproape ca numai conteaza cele lumesti cand vezi ce-i viata. da armene, cati dintre noi nu am fredonat refrenul acestei melodii...of doamne! chiar asa si santem. niste actori mai mult sau mai grabiti in viata asta.

chiar, ca numai conteaza ce a facut Steaua in seara asta...

condoleante familiilor indoliate...

Cand am auzit ca a murit impreuna cu prietenul ei am ramas un pic masca...pentru ca daca imi amintesc eu bine a fost prietena lui Emil Gradinescu....

Oricum,dupa membrii trupei Compact,muzica romanesca primeste o noua lovitura.. :cry:

cand veneam de la Bucuresti spre buzau chiar am trecut pe langa accident si era destul de naspha....am vazut niste imagini macabre morti pe sosea etc...naspha rau nu am stiut ca e LAURA Stoica cand am ajuns acasa si am deschis TV am aflat.Dumnezeu SA II ODIHNEASCA IN PACE

cand am auzit prima oara de moarte ei am crezut ca iar e o gluma proasta ca sau mai spus si despre alte persoane la fel de mari ca laura Stoica...dar sa dovedit a fi adevarat ......asa ca condoleantze familiei ei si Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe ea si cei care sau stins alaturi d ea...

Dumnezeu SA-I ODIHNEASCA IN PACE

Va rog nu mai zbierati..scrisul cu litere de tipar e lipsa de respect fata de ceilalti utilizatori ai forumului.

E ok sa subliniati ceva dar nu e deloc normal sa scrieti tot mesajul cu litere de tipar.

multumim pentru intelegere!

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace si sa aiba grija de ei in Imparatia Cerurilor.Din pacate,cea mai buna voce feminina a rock-ului romanesc a amutit,iar cuvintele sunt de prisos.Pacat ca nu a fost promovata caci avea o voce extraordianara.Eu nu eram fan Laura Stoica,dar aceasta veste tragica si-a pus amprenta asupra mea.De ieri ascult numai piesele ei.

Acum,Laura a ajuns la Steaua ei..sa fii fericita alaturi de ingeri.

sa facem un lucru in seara asta. sa-i scandam numele asa cum numai noi stim sa o facem.

sa facem un lucru in seara asta. sa-i scandam numele asa cum numai noi stim sa o facem.

Ar fi ceva extraordinar si frumos. daca nu toata peluza, macar cativa dintre noi.

ma gandesc cum ar fi fost sa ne fi venit mai din timp ideea unui imn al Stelei cantat de Laura..

ma gandesc ca sunt atatea lucruri pe care le putem face in viata si abia cand e prea tarziu ne dam seama de sansa irosita..

ar trebui ca fiecare din noi sa ridice privirea catre cer pentru cateva clipe si sa se gandeasca daca a dat destula atentie Stelei sale calauzitoare. Laura cred ca a dat destul.. si straluceste acolo sus.

Straluceste in pace!