Arsenal1886Steaua1947

Arsenal Londra

238 postări în acest topic

E parerea ta, dar varful carierei lui Henry a fost la Arsenal. Dupa mine, odata cu transferul la Barcelona a inceput regresul lui.

Cred ca David se gandeste la trofee ca fiind varful carierei,dar forma sportiva cea mai buna a avut-o la Arsenal.Altfel,Henry a fost un profesionist pe unde s-a dus.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La o echipa a luat trofee. Exact ca si Fabregas. Si in fine, pentru trofee consideram Steaua cea mai buna echipa din tara.

Imi plac trofeele. Fac din Steaua o echipa mai mare ca Chelsea, Roma sau Arsenal.

Partajează acest post

Link spre post

Luni de la 21:45 Arsenal - Leeds in FA Cup. E meciul in care Henry revine in teren pentru Arsenal.

_42227690_penaltyarsenal_ap416.jpg

Partajează acest post

Link spre post
La o echipa a luat trofee. Exact ca si Fabregas. Si in fine, pentru trofee consideram Steaua cea mai buna echipa din tara.

Imi plac trofeele. Fac din Steaua o echipa mai mare ca Chelsea, Roma sau Arsenal.

Ai grija pe unde mergi sa nu-ti dea baietii in cap cu vreo sapa.

Partajează acest post

Link spre post

Eliminarea din Cupa, dupa 0-2 cu Sunderland, a fost picatura care a umplut paharul pentru conducerea de pe Emirates. Fara nicio sansa la titlu si umilita de AC Milan in optimile Ligii Campionilor, Arsenal a parasit sambata si ultima competitie in care mai putea spera la un trofeu.

Presa din Anglia scrie ca, in mod cert, Wenger va pune capat in vara aventurii de 16 ani pe banca londonezilor.

Asta dupa un sezon inceput dezastruos, in care Arsenal a atins limita rusinii - locul 17 in Premier League.

Jurnalistii de la Daily Mail vorbesc despre o mutare bomba, care ar putea sa schimbe ierarhiile in fotbalul european - Guardiola ar putea ajunge pe Emirates la finalul sezonului.

Guardiola are contract cu Barcelona pana in vara si nu este dispus sa si-l mai prelungeasca.

"Nu pot sa continui la un club cu asemenea pretentii, fara sa fiu sigur ca sunt capabil sa fac asta. Inca nu am luat o decizie. Ca sa imi reinnoiesc contractul, trebuie sa simt asta. Am stat aici patru ani si trebuie sa ma gandesc bine daca mai pot continua", a declarat antrenorul catalanilor

Onlinesport.

Da Doamne ! :D

Partajează acest post

Link spre post

cred ca era timpul pentru asta sper doar sa nu vina Pep, din motive meschine ce-i drept:)

Partajează acest post

Link spre post

Nu prea cred in basmele astea , insa pe de alta parte probabil wenger va pleca. Sunt curios sa vad cine vine in locul sau.

Partajează acest post

Link spre post

da trebuie sa recunosti ca e momentul sa plece, echipa aia e mult mai jos decat ar trebui

Partajează acest post

Link spre post

Cica Wenger ar fi fost reconfirmat pana in 2014 ...

Partajează acest post

Link spre post

Nu pleaca Wenger... si nici nu vreau sincer. Vreau doar sa lase dracu' ambitia aia idioata cu tinerele talente si jucatori ieftini ... si sa bage la vara 100 milioane in 4 jucatori calumea... si sa scape de alde Squillaci,Rosicky,Arshavin,Chamack... care nu mai au chef de jucat fotbal.

Partajează acest post

Link spre post
Nu pleaca Wenger... si nici nu vreau sincer. Vreau doar sa lase dracu' ambitia aia idioata cu tinerele talente si jucatori ieftini ... si sa bage la vara 100 milioane in 4 jucatori calumea... si sa scape de alde Squillaci,Rosicky,Arshavin,Chamack... care nu mai au chef de jucat fotbal.

Vechea problema.. ce te face sa crezi ca de data asta va lua 2 supermijlocasi , 1-2 atacanti si 1-2 fundasi de calitate ? Sincer sa fiu nu stiu care este problema, nu sunt bani ori este el prea incapatanat. De ce au plecat Clichy si Nasri la City , pentru ca Arsenal n-a putut sa le acopere pretentiile financiare sau pentru ca si-au dat seama ca la Arsenal nu se mai poate face marea performanta ?

Partajează acest post

Link spre post

Nu cred ca o sa cumpere superjucatori ..asta e partea proasta.... cred ca Na$ri a plecat pt ca Fabregas plecase... si Wenger nu a vrut sa aduca nimic apropiat de valoarea lui Cesc... si in plus Na$ri a plecat si pentru banii care i-au oferit seicii... Dar nu Na$ri e marea pierdere. Fabregas cred ca a fost. Si la vara o pierdere mai mare ca Fabregas o sa fie din pacate Robin. Desi el a zis ca vrea sa fie ca Henry, sa ajunga o legenda la Arsenal ...mi-e cam teama ca o sa ramanem fara el daca mosu' nu face mutari spectaculoase pe piata transferurilor.

Partajează acest post

Link spre post

Ca sa mai animam topicul.

485307_10150714844227713_20669912712_9428652_366105976_n.jpg

552786_364021063634015_100000783725947_986534_866770236_n.jpg

385706_10150714844022713_20669912712_9428650_1915690139_n.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Pret ok. Ma gandeam ca e un transfer gen Liverpool, zeci de milioane pentru orice ciuruc.

Pai peste 10 milioane de euro nu-i la indemana oricui, dar da, totusi un pret de bun simt.

Mi-ar placea sa se intoarca si Arshavin, poate sa fie si Chamack intr-o forma mai notabila...

Partajează acest post

Link spre post

Arshavin e intr-o forma groaznica, are si 30 de ani nu cred ca-si mai revine.Si decat sa-mi pun baza in Chamakh mai bine in Bendtner.

Partajează acest post

Link spre post

Vreau sa vad show van Persie & company astazi cu Norwich de la 14:45 :punk:

Partajează acest post

Link spre post

Da, si eu. Il am pe Van Persie in echipa etapei capitan. :D

Partajează acest post

Link spre post

Lasa nu fii suparat , asa e , asta e Arsenal , de-asta e asa frumos :).

Partajează acest post

Link spre post

Cu MVila e oficial ?

560078_328394900565309_143113889093412_7

303347_325944850810314_143113889093412_7

Editat de gio_stgloria

Partajează acest post

Link spre post

Lukas Podolski viitorul golgeter al Premier League.

75215_330776793660453_143113889093412_79

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum