Daniel-Ionut

Leandro Tatu

103 posts in this topic

tatu-corp.jpg

Nume complet: Leandro Ângelo Martins

Data nasterii: 26 aprilie 1982

Locul nasterii: Vitoria, Brazilia

Inaltime: 173 cm

A mai jucat la:

• 2004 - Internacional
  • 2004-2005 - Naval 1Âș de Maio
  • 2005-2007 - Leixoes - 18 meciuri, 3 goluri
  • 2007-2008 - Aves - 22 meciuri, 12 goluri
  • 2008-2009 - Pacos de Ferreira - 21 meciuri, 1 gol
  • 2009-2010 - Santa Clara - 29 meciuri, 14 goluri
  • 2010-2011 - Beira Mar - 27 meciuri, 9 goluri
Tatu, 29 de ani, este un atacant puternic care a evoluat in ultimul sezon la Beira Mar, din prima Liga portugheza.

Bun venit si mult succes in culorile ros albastre! :oleole:

Edited by Dragoshel

Va prezenta cu Banel si Dodel "De 3x femeie" !!!

Pana la urma cum il cheama? Leonardo Tatu sau Leandro Ângelo Martins? Are nume de scena?

Lasand gluma la o parte, n-are un cv impresionant si nu-i nici prea tinerel. Oare cat o fi costat?

Bun venit in Ghencea si mult succes!

Oare cat o fi costat?

Moca !!!

Dupa referintele pe care le are , va fi noul Elton , o noua petarda.

Leixoes in momentul de fata in Liga a 2-a portugheza, santa clara la fel, beira mar de-abia s-a salvat anul asta, locul 13(din 16) in prima Liga.

Are si 29 de ani,deci n-ar putea fi eventual vreun jucator care sa explodeze la Steaua, transferul asta cam lasa de dorit.

Edited by gio_stgloria

Nu-mi spune absolut nimic, si nici nu-mi promite nimic.

Vedem cand incep preliminariile(amicalele) daca e ceva de el, desi ma cam indoiesc =)

Din partea mea oricum, multa bafta...cine stie.

Edited by chester123

Dupa maxim 3 etape va fi "o hahalera" :)))))

A mai jucat la:

[*]2004 - Internacional

[*]2004-2005 - Naval 1Âș de Maio

[*]2005-2007 - Leixoes - 18 meciuri, 3 goluri

[*]2007-2008 - Aves - 22 meciuri, 12 goluri

[*]2008-2009 - Pacos de Ferreira - 21 meciuri, 1 gol

[*]2009-2010 - Santa Clara - 29 meciuri, 14 goluri

[*]2010-2011 - Beira Mar - 27 meciuri, 9 goluri

Si ca sa-i mai completam un pic profilul:

In acest sezon a mai jucat si in cupele Portugaliei, un numar de 7 meciuri, in care a inscris un gol. Cu alte cuvinte in total a avut 34 meciuri, 10 goluri si 5 pase de gol.

In cele 34 de meciuri, de 8 ori a intrat ca rezerva si de 16 ori a fost schimbat, ramanandu-i doar 10 meciuri integrale.

Cele 10 goluri inscrise au fost inscrise contra echipelor Fatima, Pacos Ferreira(2, unul in tur, unul in retur), Naval(2, unul in tur, unul in retur), Braga(2, unul in tur, unul in retur), Rio Ave, Vitoria Guimaraes, Academica.

Si am mai gasit ca in 2002 a jucat la Noroeste si 2003 la Estrela do Norte, deci cu exceptia perioadei de la Leixoes, in fiecare an al carierei sale a fost la alt club. Nu cred ca isi va strica aceasta obisnuinta venind la Steaua.

Incerc sa imi aduc aminte cu disperare cand a transferat Steaua un atacant ultima oara care sa fi inscris peste 15 goluri in sezonul anterior. Adica un golgeter d-ala sau cum ii zice lumea.

Nume complet:[/b] Leandro Ângelo Martins

os albastre! :oleole:

tinand cont de culoarea pielii si alte considerente "fotbalistice" nu pot decat sa ii spun cu caldura si din toata inima decat un sincer "la revedere, intoarce-te de unde ai venit" alaturi de traditionalul meciuri cat mai proaste ca tot va doriti voi ca Steaua sa piarda.

In concluzie si in direct, nu ma interesezi abia astept sa parasesti echipa mea de suflet, tu prin simpla ta prezenta intinezi numele si spiritul celui mai mare club sportiv al Romaniei.

Nu pare a fi decat un oarecare, dar parca un oarecare ar fi mai bun decat bilasco. Nu pare a fi o solutie pt jocul aerian, atunci care e atuul lui, e vitezist, tehnic, tenace ? sau doar un alt transfer la misto al coanei ??mult noroc, ca-n auspiciile astea..

Edited by fluke

tinand cont de culoarea pielii si alte considerente "fotbalistice" nu pot decat sa ii spun cu caldura si din toata inima decat un sincer "la revedere, intoarce-te de unde ai venit"

A dracu e pielea aia de arian brunet pe tine.

A dracu e pielea aia de arian brunet pe tine.

macar eu sunt roman alb chiar daca sunt putin brunet, dar sunt cum sunt toti romanii in timp ce aratarea asta nu se aseamana deloc cu poporul din care fac parte.

Ma bucur ca sunt alb si nu vreau in veci sa vad urma de negru, tigan, arab alte etnii si natii nici la Steaua si nici in tara punct.

macar eu sunt roman alb chiar daca sunt putin brunet

Pai si ala e numai ca e putin brazilian.

Pai si ala e numai ca e putin brazilian.

pur si simplu nu ma intereseaza, poate sa fie si chinez eu nu il vreau la Steaua, sa mearga la Dinamo, tigani CFR dar numai la Steaua nu.

Exagerezi,LRP. I-ai refuza si pe Walcott sau Nani pentru culoarea pielii ? Ia si tu ceea ce este mai bun extremismul de dreapta,nu chiar toti ''coloratii'' sunt lepre.Asta din punct de vedere social,din punct de vedere sportiv este clar ca acest ''Tatu'' ( imi aduce aminte de trupa lesbi ) e un transfer dubios,un jucator venit de la echipe mici ,nici prea tanar,nici prea batran.

Exagerezi,LRP. I-ai refuza si pe Walcott sau Nani pentru culoarea pielii ? Ia si tu ceea ce este mai bun extremismul de dreapta,nu chiar toti ''coloratii'' sunt lepre.Asta din punct de vedere social,din punct de vedere sportiv este clar ca acest ''Tatu'' ( imi aduce aminte de trupa lesbi ) e un transfer dubios,un jucator venit de la echipe mici ,nici prea tanar,nici prea batran.

Nu exagereze deloc eu chiar vreau ca Steaua sa fie formata doar din romani si romani nu tigani si alte specii.

Nu stiu cine sunt aia doi si nici nu ii vreau la Steaua (ii vrei la Steaua?), ma uitam la filmuletul de la inceputul meciului cand in ambele echipe erau straini iar cand se canta imnul pe ei ii durea in pardon, nu aveau nicio reactie, erau ca la cinematograf cand e publicitate.

Ba unde dracu ii gaseste pe toti no namerii astia. Pe astia pe care ii aduce marele vizionar Meme (din genunchi cred ca face scout-ing) te chinui sa-i gasesti si-n baza de date de la Football Manager. :|

E lovitura oricum.