Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Dorinel Popa

15 posts in this topic

sadasdas.jpg

Nume complet: Dorinel Popa

Data nasterii: 22 noiembrie 1988

Locul nasterii: Focsani, judetul Vrancea, Romania

Inaltime: 175 cm

A mai jucat la:

• 2005-2009 - Gloria Buzau - 71 de meciuri, 2 goluri
  • 2009-2011 - Victoria Branesti - 42 de meciuri, 5 goluri
Ilie STAN: "E un jucator de Steaua. Are capacitate de efort foarte buna e un pasator excelent si loveste mingea cu ambele picioare. Poate juca si ca mijlocaș defensiv, ii place să urce pană in spatele varfurilor, dar e capabil sa acopere si partea dreapta"

Bine ai venit la Steaua ! :oleole:

Edited by Dragoshel

Mie mi s-a parut bun mai demult, are sut bun, pase bunicele, tupeu, dar nu stiu cat de serios e.

performanta tata, asta a ajuns Steaua lui Jiji, sa se mandreasca cu transferurile unor jucatori retrogradati. fular-campionii spre 24 inainte =))

Dorinel Popa, mijlocaș central, 22 de ani

- Preț: 100.000 de euro

- A punctat de 3 ori pentru Branesti in 29 de partide

Cum il caracterizează Ilie Stan:

*** "Jucator bine pregatit fizic, foloseste ambele picioare, are precizie atunci cind paseaza execută foarte bine loviturile libere. Îi place să joace mijlocaș central ofensiv"

*** "Dacă nu stai cu gura pe el, nu prea face faza defensiva acesta ar putea fi unul dintre defectele lui"

Edited by Daniel-Ionut

Il stiu de la buzau , de cand avea 17-18 ani. Din cate stiu eu , in divizia b trebuie sa ai in primul 11 si un junior , iar gloria se folosea de el si pot sa spun ca se descurca foarte bine. A jucat sigur in anul in care buzaul a promovat. Eu am incredere in el, sper sa i se dea sansa de a juca.

Interviu GSP:

- Te-ai tuns scurt, nu mai ai creasta De ce?

- Eee, la un job nou, prima impresie conteaza Nu puteam să vin la Steaua cu creastă!

- Chiar, cine ti-a zis că te vrea Steaua?

- Eu citisem in ziare si astă-iarnă că oamenii din Ghencea s-ar interesa de mine. Dar nu mi s-a zis nimic. Înainte să se termine campionatul, cineva din conducere mi-a spus: "Vezi că te doreste Steaua!". A doua zi m-am dus la antrenament dimineață si aceeasi persoană de la Branesti m-a luat in masina "Unde mergem?", l-am intrebat. Mi-a zis "Hai, că te duc la noua ta echipă!". Mă mai gindeam si după ce am semnat contractul: "Ma oare eu chiar am ajuns la Steaua?!".

- Atit de impresionat esti?

- E un mare club, normal că sunt emotionat. Chiar mă gindesc că mi-ar placea să nu plecam din Ghencea. Ar fi pacat. OK, National Arena poate să fie un stadion fantastic, nou, frumos, dar Ghencea inseamnă Steaua. Sper să apuc să joc si eu pe acest stadion istoric.

- Te-a schimbat transferul? Acum ai bani mai multi, pe ce i-ai cheltuit?

- Aaa, nu m-am grabit să-mi iau nimic. O să am mai multi bani, asa e. Asta nu-i rau deloc, banii sunt importanti, ai dreptate. Dar la 22 de ani aș gresi să-mi conduc viata gindindu-mă la bani. Vreau să joc, să progresez, să arat că sunt fotbalist bun. Doar asa, banii vor fi din ce in ce mai multi.

- Ilie Stan a vorbit frumos despre calitățile tale fizice, tehnice, dar s-a oprit cu laudele la un moment dar. Crede că jocul tau a slabit cind te-ai mutat din cantonament intr-un apartament din Bucuresti. Asa a fost?

- Asa a fost, m-am mutat. Dar că am jucat mai slab nu-s de acord! Eu am inceput returul ca rezerva Ilie Stan nici nu mi-a zis de ce m-a scos din echipă macar!

- De ce te-ai mutat?

- Nu poti să-ți imaginezi exact... Gindeste-te că vrei să dai un telefon si trebuie să iesi afară din casa fiindcă inauntru n-ai semnal! În conditiile astea stateam eu. Eram in padure! La propriu, nu glumesc!

- Poate s-a gindit că asa o să fii izolat, poate era mai bine pentru tine.

- Pai, chiar eram izolat! Neavind masina n-aveam cum ce să plec din padure, de unde stateam, pină la Bucuresti. Și nici bani de taxi n-aveam, era prea scumpă cursa. 3_22_smecher.png

- Ce calitate crezi că ai? Pe care să te bazezi cind intri pe teren.

- Fazele fixe. Îmi place cind mingea stă si pot s-o lovesc cum vreau. Am exersat, dar asta nu e totul. E si o chestie cu care m-am nascut, dintotdeauna mi-au placut astfel de momente dintr-un joc.

- Defect?

- Nu prea mă apar bine. Poate la Steaua voi corecta si asta, să ajung să fac faza defensivă mai bine.

- E rau că Levy vorbeste doar in engleza Întelegi ceva?

- Da, fară probleme. Tu ce crezi, e greu că antrenorul nu vorbeste romana nu? Fii atent: cind jucam la Buzau, antrenor era Magalhaes, care stia doar portugheza Cineva ne traducea din portugheză in engleză! Deci pe Ronny Levy il inteleg perfect!

"N-am avut idoli, Radoi e singurul care m-a impresionat. Atitudinea, determinarea lui sunt formidabile!"

Dorinel Popa, mijlocaș Steaua

"Am o satisfactie fantastica simt că deja am reusit ceva transferindu-mă la Steaua. De mic am iubit clubul asta. Chiar n-aș fi spus-o să nu fi fost asa!"

Dorinel Popa, mijlocaș Steaua

Catre autorul articolului: Dorinel Popa este mijlocas ofensiv.

CITAT
Ronnie:

Catre autorul articolului: Dorinel Popa este mijlocas ofensiv.

Asa o fi. Dar, din pacate, football manager e una, real life e alta. Dorinel Popa e un mijlocas la fel de ofensiv ca Paraschiv. Ca despre el tot zicea MM ca e ofensiv.

De ofensiv ce era Dorinel Popa, il foloseau aia de la Branesti si fundas dreapta. :))

Prietene, nu vorbesc din football manager sau ce vrei tu. Iti spun din meciuri vazute. Si nici din ce zice MM, mai degraba din ce zice Ilie Stan, fost antrenor al Victoriei Branesti pentru cultura ta generala. Ca poate juca si mijlocas defensiv e alta. Dar nu confunda lucrurile, mai ales cand faci o cronica.

Si lasa ironiile, esti cool si fara ele tu.

Edited by Ronnie

ahahhahahahahahhahahaha

Sunt tare curios unde a zis Ilie Stan ca ala e mijlocas ofensiv. Si mai curios sunt cand a jucat el mijlocas ofensiv. Ca el chiar nu a jucat niciodata pe acel post. A jucat mijlocas central, atat. Nu ofensiv. Iar la Steaua, de cand a venit, a jucat doar DEFENSIV!

Mai repede jucau mijlocasi ofensivi Razvan Avram sau Olariu decat el.

La un moment dat, Ilie Stan l-a si comparat pe Popa chiar cu jucatorul Ilie Stan, spunand ca e muncitor la mijloc si ca are sut bun.

Ilie Stan, desi a dat foarte multe goluri, nu a fost mijlocas ofensiv.

Scopul meu nu este sa stau la taclale cu tine acum. Ti-am atras doar atentia unei erori facute de tine in articol. Crezi ce vrei pana la urma, mi se falfaie.

Iar la Steaua, de cand a venit, a jucat doar DEFENSIV!

Ma scuzi, dar Dorinel Popa a jucat doar 5 minute la Steaua. Cand l-ai vazut tu jucand mijlocas defensiv daca el abia sambata a debutat?

Anyway, declaratia lui Ilie Stan probabil o poti gasi daca cauti putin prin arhiva emisiunilor Digisport. Daca nu, crede-ma pe bune.

Edited by Ronnie

@Ronnie :

Cand eu iti spuneam ca Dorinel Popa e folosit ca mijlocas defensiv in amicale si ca este chiar un jucator defensiv tu imi spuneai ca sunt manipulat de catre presa.

Uite ca am avut dreptate si aici !

Te sfatuiesc sa nu mai faci post-hunting daca vrei sa mai ramai pe forum. Postezi exagerat de mult si deloc calitativ. Si parerea mea despre tine ramane aceiasi, nu ma schimb de la o zi la alta.

Revenind on topic, ma intereseaza prea putin ce crezi tu sau Adrian. Daca nu va puteti misca mouseul sau tastatura macar putin degeaba va aduc argumente. Va spun pe scurt doar ca Dorinel Popa este mijlocas ofensiv.

Uite ca am avut dreptate si aici !

Si mai unde?

LOL!

El inca mai sustine ca Popa e mijlocas ofensiv. Asta in topicul Dorinel Popa - Mijlocas Central/Dreapta/Inchizator

Probabil si Daniel Ionut era beat cand a facut topicul asta. Toti stim gresit, numai ronnie stie adevarul adevarat.

Sign in to follow this  
Followers 0