Daniel-Ionut

Mihai Costea

104 posts in this topic

La inceput avea viteza...executii...tupeu in joc. Acum din toate...ia ramas doar tupeul...si nici ala nu este un tupeu pozitiv. este un tupeu golanesc.

Pai nu joaca, vrei sa dea goluri de pe banca?

Sa fim seriosi...de cate ori a intrat...s-a vazut clar...ca alearga pe loc. nu mai are deloc explozie...in plus este prea individualist din dorinta de a inscrie el si a "da peste nas" contestatarilor.

Asta este parerea mea...

Cu toate astea a fost jucatorul cu cele mai multe pase decisive sezonul trecut si la un moment dat golgeterul echipei . Calitati are , doar ca ii cam lipseste mintea si stiinta jocului . Asta doar intr-un club profesionist ar putea invata.

Cu toate astea a fost jucatorul cu cele mai multe pase decisive sezonul trecut si la un moment dat golgeterul echipei . Calitati are , doar ca ii cam lipseste mintea si stiinta jocului . Asta doar intr-un club profesionist ar putea invata.

Nu te contrazic. Sezonul trecut a avut si evolutii bune,dar oscilante. A inscris goluri importante(cu Dinamo si Otelu...astea imi vin acum in minte).Dar e clar ca toti avem asteptari mai mari de la el. In schimb...sezonul asta cat a intrat(putin ce e drept)...nu a ajutat absolut cu nimic echipa, ba chiar a atras un val suplimentar de antipatie prin evolutiile lui.

Cel mai bine ar fi sa plece de la echipa. Are loc la Craiova in B sau la U Cluj...

Poate ne face o bucurie acum pe sfarsit de vara si se duce dupa fratele sau..

Sunt curios ce reactie ati avut dupa meciul de aseara :))

Cu o floare nu se face primavara ... Costea cel mic a facut un meci relativ bun contra unei echipe de divizia B. Asta nu inseamna ca este un fotbalist valoros sau ca-si merita locul la Steaua. Poate in cel mai bun caz, meciul de aseara arata ca cel poreclit Nila ar face fata in Liga secunda.

Edited by Stryker

N-am spus ca peste noapte s-a facut super-fotbalist. Am spus, indirect, ca aseara a facut un meci bun, chiar daca a fost impotriva unei echipe de Liga a doua.

"Il platesc degeaba. Dau 100.000 de euro dacă il transferă cineva, să-l ia, să plece. Nu 100.000, dau 200.000 dacă il ia cineva"

Mihai Costea a fost titularizat de Reghecampf in amicalul cu Qabala, scor 0-1, pentru a fi urmarit de reprezentantii unor echipe din strainatate. Cum "Nilă" a jucat foarte slab, sansele ca el să plece sunt nule.

Impresarul Victor Becali explică de ce e foarte dificil să-l propună pe Costea unor echipe din strainatate.

"E greu să-l vinzi acum pe Mihai Costea. Chiar dacă vine cineva să-l urmarească la meciurile amicale, nu ar putea să-l ia, pentru că el nu impresionează cu nimic. De altfel, dacă ar fi impresionat, nu se mai punea problema ca el sa plece de la Steaua. Totusi, ar fi bine pentru el să-și gasească rapid o echipă unde să joace mai mult decat a facut-o la Steaua", a spus Victor Becali.

Daca da Jiji bani, il ia Cruda si fug amandoi in lumea larga! :))

E nebun omu ....mai bine s-ar gandii cum sa-l aduca pe Thereau inapoi decat cum sa-l dea pe asta afara . . .

Reghecampf:

"Mihai Costea nu a coborat la masă aseară si am hotarat să il trimitem la echipa a doua, chiar dacă noi nu avem asa ceva. Pentru mine, el nu mai contează la echipa asta. Din ce am discutat eu astazi cu el, era suparat pentru faptul că nu a fost introdus in lot. Este normal să fi suparat, dar nu este normal să nu vii la programul echipei. Sunt foarte multi jucatori care au jucat foarte bine in perioada de pregatire. Mă refer la Paul Parvulescu, la Gardos la Perpeliță. Toti ar trebui să-și facă bagajele să plece. Toti sunt jucatorii nostri, pe toti ii respectam, cu toti vorbesc si am o relatie foarte ok si inteleg situatia. Sunt foarte multe meciuri pană in iarnă".

Era in forma omul, merita o sansa, insa nu i-a fost acordata. Nu imi dau seama de ce nu l-au pus pe lista de transferuri daca nu aveau de gand sa-l foloseasca. Ii puneau un pret de 500 de mii si il vindeau, decat sa-l piarda pe gratis ca prostii, dar deh, profesionalismul domneste la Steluta. Probabil ca Reghe nu a uitat episodul Craiova si de atunci are raca pe el. Totusi, in sistemul actual de joc, nu prea avea unde sa joace pentru ca nu este nici pivot si nici playmaker. Asta e, inca un jucator talentat dar fara caracter, vba lui Empyro.

Era in forma omul, merita o sansa, insa nu i-a fost acordata. Nu imi dau seama de ce nu l-au pus pe lista de transferuri daca nu aveau de gand sa-l foloseasca. Ii puneau un pret de 500 de mii si il vindeau, decat sa-l piarda pe gratis ca prostii, dar deh, profesionalismul domneste la Steluta. Probabil ca Reghe nu a uitat episodul Craiova si de atunci are raca pe el. Totusi, in sistemul actual de joc, nu prea avea unde sa joace pentru ca nu este nici pivot si nici playmaker. Asta e, inca un jucator talentat dar fara caracter, vba lui Empyro.

Eu nu cred ca este vorba despre acest lucru. Daca mai tineti minte, la Craiova el si frate-sau faceau legea in vestiar. Din pacate, genul asta de atitudine l-a stricat. Chiar din cauza asta, mi se pare ca a fost dat si Reghecampf afara de acolo

Pai da, din cauza lui si a fratelui a cam fost dat afara Reghecampf, ca si-a permis sa se ia de ei. De asta zic ca e o veche rafuiala.

Pai da, din cauza lui si a fratelui a cam fost dat afara Reghecampf, ca si-a permis sa se ia de ei. De asta zic ca e o veche rafuiala.

Ma indoiesc de chestia asta. Nu astepta un an o vendeta personala. Si pana una alta jucatorul trebuie sa faca ceea ce ii cere antrenorul, vedetismele sunt tolerate cat timp esti un om indispensabil. Si n-as fi zis ca vina ii apartine integral, dar daca si colegii il evita treaba asta spune multe lucruri.

Sa nu ma intelegeti gresit, vina ii apartine in mare parte lui pentru ca este un figurant si un pacalici al fotbalului, dar tot nu cred ca Reghecampf l-a iertat pentru ce i s-a intamplat la Craiova .La primul derapaj l-a ars.

Informatia cu lipsa de la masa e de suprafata sa creada prostii. clar a fost oridinul lui jijel la care se adauga si razbunarea lui Reghe, acum sa vedem ca dracu facem fara alt atacant.

Cine e nebun sa plateasca 500k pe Costea? Cred ca unii traiesc intr-o lume imaginara.

Sa nu ma intelegeti gresit, vina ii apartine in mare parte lui pentru ca este un figurant si un pacalici al fotbalului, dar tot nu cred ca Reghecampf l-a iertat pentru ce i s-a intamplat la Craiova .La primul derapaj l-a ars.

Da, si eu cred la fel. Ca si cu Florin. Dar atata vreme cat se pare ca stie ce face nu avem ce-i reprosa.

Laur e un om fara cuvant. Nu stiu de ce ii mananca lumea din palme.

Cat despre Costea, baiatul a tras tare la antrenamente, a dat goluri in pregatire, a fost cel mai bun, ce mai vreti?!

Trebuia bagat in teren si pus sa joace. Daca isi baga picioarele si nu facea nimic, pe banca sau afara. Da' nu asa, cu povesti cu masa necoborata si nu mai stiu eu ce. Oricum, ordinul a venit din puscarie. Ca nu indraznesc aia doi sa faca ceva fara voia ciobanului.