Daniel-Ionut

Steaua - Dinamo 2-1 (1-1)

187 posts in this topic

Daca ne bate javrele a 5a oara consecutiv , devenim mai mult decat penibili. Au o aparare varza , poate mai varza ca niciodata , in plus sunt la pamant cu moralul dupa rusinea de la Timisoara , dar din pacate Steaua nu prea stie sa profite niciodata de un avantaj...

Batem cu 1-0 zic eu , chinuit...

TREBUIE !!! macar acum sa uitam de problemele noastre care ne macina si sa fim uniti pentru aceasta finala e tot ce ne-a mai ramas sezonu asta RUSINOS si asa am putea oarecum sa mai stergem din rusinea infrangerilor recente cu Dinamo, de data asta fiind un trofeu in joc

Nu exista umilinta mai mare ca, castigarea unui trofeu in fata rivalei de moarte

Sper sa facem o atmosfera ca in vremurile bune

FORZZA Steaua

Brasov VENIM!!!

:steagcruce:fularultras:hai_steaua:

Mai baieti,dar voua chiar nu vi s-a luat ?!

Haideti sa facem un exercitiu de imaginatie a situatiilor de dupa meci :

Victorie :

-raman sa continui performantele alaturi de milioanele de suporteri care ma slavesc

-sper ca acei 300 de drogati sa isi dea seama ca nu ma pot da ei pe mine afara

-daca nu castigam,faceam cancer

-am castigat fiindca asa a vrut Dumnezeu, e si munca lui Piti aici.

-daca juca Dica ii faceam contract pe viata,asa-i fac lu` Geraldo

-era si cazul sa ma implic din nou,ca nu se mai putea

Infrangere :

-Dumnezeu ma pune la incercare de cativa ani,nu vad unde gresesc,Duckdam a cam demoralizat jucatorii pe tot parcursul sezonului

-nu sunt asa suparat,caree-i problema? a castigat finu`,ne vedem mai tarziu

-hai papa papa papapappaa,lasati-ma in pace,ma,nu vedeti ca i-am dominat cap-coada da` n-a intrat,n-am ce sa le reprosez,bbb ba daca ne dominau 90 minute,eram suparat,da` asa am jucat fotbal

-nu ramane Oli,daca as fi luat Cupa investeam mai mult,dar chiar si asa,din vara asta o sa fac o echipa cum n-a vazut Europa.

**** Spurcatilor !

Pe Ă‚l mare inca il mai intereseaza cupa doar ca sa aiba un motiv in plus sa il convinga pe Olaroiu, ca in Europa League e calificat deja. Daca in cele 2 meciuri din campionat au castigat intr-un mod penibil, sunt peste 50% sanse sa castige si cupa in acelasi mod. Dica e pa, ca si asa s-a accidentat, poate ca el ar mai fi putut face ceva, altfel slabe sanse pentru echipa lui Jiji sa faca ceva. Din moment ce aceasta competitie a fost desconsiderata inca de la inceput, prin formarea unei echipe din minim 5 rezerve, ce m-ar face sa cred acum ca e favorita?

Cu toate astea, vreau sa castige, macar din punctul de vedere al unui suporter anti-dinam0(nu la fel de mult ca ei daca cineva de la Steaua-veche sau turma- ar pati ceva).

Un adevarat cosmar ar fi sa fie pe stadion samantari& dinam0uisti > stelisti; echipa sa joace in galben si sa se incheie cu spurcatii castigatori (ne)meritati sau Steluta invingatoare cu gol tiganel din offside incheiat cu un Oli ramane si ciobi pe masina cu dansand si maimutarindu-se alaturi de suporteri adevarati intr-o hegemonie eterna.

P.S: Ca sa fiu la moda: :finger: dinam0!!

Edited by steauafan47

UPDATE :

Cosmin Olaroiu nu mai are motive de ingrijorare inaintea finalei de Cupă cu Dinamo. Nicolae Dică a suferit o accidentare in prima repriză a meciului cu CFR Cluj, fiind inlocuit la pauza insă stelistii au primit azi vesti bune.

Jucatorul Stelei a fost suspect de ruptură la gamba lucru ce l-ar fi facut indisponibil pentru finala Cupei.

Însa stelistii au parte de vesti bune. Dică a efectuat astazi un control medical, iar rezultatul este unul pozitiv, jucatorul nu are ruptură si ar putea evolua din primul minut in partida cu Dinamo de miercuri, anunță dolcesport.ro.

Mai baieti,dar voua chiar nu vi s-a luat ?!

Haideti sa facem un exercitiu de imaginatie a situatiilor de dupa meci :

Victorie :

-raman sa continui performantele alaturi de milioanele de suporteri care ma slavesc

-sper ca acei 300 de drogati sa isi dea seama ca nu ma pot da ei pe mine afara

-daca nu castigam,faceam cancer

-am castigat fiindca asa a vrut Dumnezeu, e si munca lui Piti aici.

-daca juca Dica ii faceam contract pe viata,asa-i fac lu` Geraldo

-era si cazul sa ma implic din nou,ca nu se mai putea

Infrangere :

-Dumnezeu ma pune la incercare de cativa ani,nu vad unde gresesc,Duckdam a cam demoralizat jucatorii pe tot parcursul sezonului

-nu sunt asa suparat,caree-i problema? a castigat finu`,ne vedem mai tarziu

-hai papa papa papapappaa,lasati-ma in pace,ma,nu vedeti ca i-am dominat cap-coada da` n-a intrat,n-am ce sa le reprosez,bbb ba daca ne dominau 90 minute,eram suparat,da` asa am jucat fotbal

-nu ramane Oli,daca as fi luat Cupa investeam mai mult,dar chiar si asa,din vara asta o sa fac o echipa cum n-a vazut Europa.

**** Spurcatilor !

Da ok blindica stiu ce vrei sa zici, dar eu cred ca un meci cu Dinamo ar trebui sa fie mai presus decat ura noastra pentru oier si mai ales ca e o finala de cupa un meci cu un trofeu in joc. Chiar vrei sa-i vezi pe caini ridicand trofeul in fata noastra? Chiar vrei sa-l vezi iar pe Borcea la TV facand misto de noi ca ne bat non stop? Eu NU mai pot suporta asta. Dupa meci putem sa-l injuram cat vrem noi pe oier, dar acum e timpu pt M***E Dinamo asta e parerea mea

Edited by ryanboss89

Cum sa pui finala cupei pe un stadion cu o peluza in reconstructie. Ce rusine!!

Sincer. mi-e greu sa cred ca jucatorii Stelei se vor putea motiva pentru meciul asta stiind ca urmeaza sa plece 6/7 din echipa. Daca mai pui si puterea de mobilizare a cainilor, raman cam putine sanse.

Eu sunt curios unde vom sta noi si unde vor sta javrele !?!?!? Daca vom sta la tribuna a 2a ambele , o sa fie macel...doar acea tribuna este destul de incapatoare , in peluza lor nu intra mai mult de 1000 de oameni :) , iar biletele au fost repartizate cate 2700 de fiecare !!!

Edited by bogdinho'

@ryanboss89 si e beton cand face 2gi zilnic misto de Steaua? Noi am devenit frustratii din Stefan cel mare? Sa conteze doar un meci pt noi, cel cu ei? Noi nu eram MEREU SUPERIORI?

ryanboss89 : emotii am si eu , dorinta de victorie am si eu ,dar stiu si ce urmeaza. Nu exclud sa ma bucur ca un orb ''imbatat'' dupa aceea,dar na,stim care-i problema. Pana la urma,e doar o CUPA. Pentru un prezent cu coloana indoita...pana mai iau astia 7-8 Cupe poate intram si noi pe o linie de profesionalism.

Pana la urma,e doar o CUPA.

Si uite asa ajungem pe urmele celui care spunea ca, "nu ne intereseaza cupa, cupa este o competitie de looseri".

Daniel,asa ajungem pe urmele lui Mitza daca lecturezi doar propozitia aceea. Dar in alta propozitie mai gasim si un ''mai au 7-8'' ( semn ca ma mandresc,totusi,cu asta),mai gasim si ''profesionalism'' ( semn ca imi aduc aminte ca nu ajungeam aproape din intamplare in finala Cupei). Si eu imi doresc trofeul,si eu imi doresc sa mai piarda spurcatii,da` de cate ori sa zic aceeasi placa?

@ryanboss89 si e beton cand face 2gi zilnic misto de Steaua? Noi am devenit frustratii din Stefan cel mare? Sa conteze doar un meci pt noi, cel cu ei? Noi nu eram MEREU SUPERIORI?

da asa ee.... f*m de cioban ai distrus tot ce Iubeam!

Ma incearca sentimente atat de contradictorii in legatura cu acest meci...stiu bine ca aceasta finala de Cupa este doar fum in ochii nostri,mult prea putin ar insemna castigarea ei in contextul actual.Insa este totusi o finala de Cupa contra lui Dinamo.Nu strica ca 2 ore sa redevenim STELISTI,cum eram in vremurile bune.Dar o presimtire ca ii batem,nu stiu,asta e presimtirea mea.Pana la urma...FORZZA Steaua(de cand n-am mai spus asta!) si Musetel oierului.

Edited by DelPiero10

SUSTINETI ECHIPA macar pentru culori si palmaras. Fiti uniti. Astept macar 1500 din B si 1000 din BV, suporteri adevarati.

1 meci o victorie pentru viitor...

Care viitor la revedere daca se pleaca din Ghencea, nici daca va fi intarea libera nu voi veni pe noul stadion nici macar la meciurile cu crapid si Dinamo.

Ma incearca sentimente atat de contradictorii in legatura cu acest meci...stiu bine ca aceasta finala de Cupa este doar fum in ochii nostri,mult prea putin ar insemna castigarea ei in contextul actual.Insa este totusi o finala de Cupa contra lui Dinamo.Nu strica ca 2 ore sa redevenim STELISTI,cum eram in vremurile bune.Dar o presimtire ca ii batem,nu stiu,asta e presimtirea mea.Pana la urma...FORZZA Steaua(de cand n-am mai spus asta!) si Musetel oierului.

Sa stii ca si eu am presimtirea ca-i batem... da mie sa nu dea martoagele astea cu mucii-n fasole..... pe de alta parte nici nu vreau sa ma gandesc ce circ ar face ciobantante :sick:

Edited by Arsenal1886Steaua1947

Bleah vroiam si eu sa spun 3 cuvinte despre meciul asta dar cand am vazut ca 80% din cei care au comentat aici sunt inregistrati de mai putin de 3 saptamni mi s-a luat si nu asta ar fi lucrul deranjant cat cretinismele pe care le pot spune cu o senilitate demna de-un pshihopat suferind de craniosinostoza.

Nu inteleg care e problema ca suntem inregistrati de 3 saptamani, 1 sapaman, 7 luni sau 5 ani.... crezi ca data inregistrarii pe un site te face mai stelist?

Nu inteleg care e problema ca suntem inregistrati de 3 saptamani, 1 sapaman, 7 luni sau 5 ani.... crezi ca data inregistrarii pe un site te face mai stelist?

nu te face mai stelist dar iti mai tempereaza din elanul imbecilitati scrise

@LRP:Cu toate ca ma puteti include in ce ati scris mai sus, va dau dreptate la cel de-al doilea motiv. Nu e litera de lege ca data inregistrarii sa fie data de cand am inceput sa intru pe site. Tind totusi sa cred ca nu am aberat si m-am exprimat cat de cat decent, fara greseli gramaticale.

Ati avut + un vot de la mine la "userul anului 2010". Va salut si va respect! Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva... O seara placuta

steauafan,

multumesc pentru votul accordat, uitate aici la ce ma refeream:

Sper sa gasesc si ceva clipulete cu claritate buna pe youtube , cu atmosfera creata de noi

daca te duci cu cei de la Peluza Sud trebuie sa ai bilet cumparat dupa net sau are ei si platesti la ei bilet.rog

Forta Steaua !!! batem Dinamo cu 2 - 0 ).. golurile marcate de Dica si Tanase !

Nu exista umilinta mai mare ca, castigarea unui trofeu in fata rivalei de moarte