Ronnie

Transferuri in vara 2011

367 posts in this topic

Moraes nu ramane la Steaua , TAS-ul il va deturna inapoi spre Bistrita. Asa ar fi normal.

Pai el nu isi terminase contractul cu Gloria ? Va veni la noi daca are contractul terminat...

Cum sa il termine daca l-au vandut pe 1,5 mil la Metalurg Donetsk ? Bistrita trebuia sa primeasca banii , nu i-a mai primit .

In mod normal ar trebui sa revina la Bistrita.

Atatia experti pe aici si nici unul nu are habar de nimic.

Moraes a terminat contractul cu Bistrita in momentul in care a semnat cu metalurg. Daca nu il termina pe cel vechi, nu il putea semna pe cel nou.

El nu are contract cu Bistrita. Nu e obligat sa se intoarca. Singura obligatie se afla in curtea celor de la metalurg, care trebuie sa respecte contractul de vanzare cumparare si sa dea Bistritei banii.

E ca si cum ai cumpara un container de fructe de la x. Daca nu ii dai banii, ce faci dupa 6 luni? Ii trimiti fructele stricate inapoi? Ma indoiesc.

Bineinteles, exista anumite clauze care pot fi puse in contract. Daca pana la data de .... nu platesti atata din suma atunci intervin penaltati. Exista si clauze care pot sa spuna ca jucatorul trebuie sa se intoarca la clubul de la care a plecat daca noul club nu a platit. Dar, cum Moraes e in Brazilia si nu a trecut pe la Bistrita, e clar ca aceste clauze nu exista in contract.

Nu ar strica ca unii sa se informeze inainte sa vorbeasca.

In alta ordine de idei, sunt inca in stare de soc dupa cea mai mare lovitura data de noi pe piata transferurile din ultimii ani. Nu imi vine sa cred ca l-am dat pe romica surdulica la ciori. Daca am reusi sa-l debarcam si pe Banel la dinam0 ar fi super si am putea spune ca am dominat transferurile!

Nea Gigi nu vrea sa intareasca Dinamo . :D

Edited by ady.fcsb

Banel s-ar putea sa ,,migreze"prin Emirate.Ar fi o descatusare si pentru el si pentru noi.

In locul lui,eu l-as aduce pe Ungurusanu,un jucator de viteza,tehnic,,are ambele picioare",joaca la fel de bine si pe stanga si pe dreapta,iar in ceea ce priveste centrarile......are 2-3 clase peste Banel.

Banel s-ar putea sa ,,migreze"prin Emirate.Ar fi o descatusare si pentru el si pentru noi.

In locul lui,eu l-as aduce pe Ungurusanu,un jucator de viteza,tehnic,,are ambele picioare",joaca la fel de bine si pe stanga si pe dreapta,iar in ceea ce priveste centrarile......are 2-3 clase peste Banel.

Cine n-are 2-3 case peste Banel? :proud:

[...]

O data ce o echipa nu primeste banii stipulati in tranzactie pentru un jucator , e clar ca jucator va reveni la echipa de unde a plecat.

Dar , oricum se va apela la multe tertipuri si smecherii ultra-mega-inter cunoscute de fratii Becali ca sa il aduca in Ghencea.

Edited by Ronnie
fara ironii ca nu-ti sta bine. de fapt, tot aia.

O data ce o echipa nu primeste banii stipulati in tranzactie pentru un jucator , e clar ca jucator va reveni la echipa de unde a plecat.

Sa mori tu!? Te invata asta la "fata de la miezu' noptii"?

BA , mie asa mi se pare normal si legal. E parerea mea , vom vedea ce va fi.

Nea Jiji e om bun si-l aduce pe Wesley ! Sampion Lig ! :D

Armenteros la Steaua.

S-a inaintat oferta finala pt Camus.

Klose e pe lista de transferuri la Bayern. Il vrei la Steaua?

Armenteros la Steaua.

S-a inaintat oferta finala pt Camus.

Klose e pe lista de transferuri la Bayern. Il vrei la Steaua?

NU avem ce face cu Klose..prea slab pt noi=)) Bilasco e baza=))

:steag_cruce_invers:CSA :steag_cruce_invers:

Am vazut ca se scrie si de Bajenaru. Dumnezeule , daca si ala mai are fata de Steaua , mor.

A driblat si el 5 jucatori in Ghencea si gata , mare fotbalist.

Al 7-lea transfer : Andrei Prepelita.

Edited by bogdinho'

Macar de l-ar scoate pe Ciorel din primul 11 , dar ma indoiesc...

Incerc sa pricep dar nu reusesc oricat m-as concentra... pentru ce naiba se agita toti jucatorii romani sa ajunga in "saivan"? nu e nici acum clar ca te ratezi ca fotbalist la noi; performante ioc, salarii necomparabile cu CFR, Vaslui, rapid si chiar Dinamo, management dezastruos, incertitudini pe banca tehnica... practic nicio garantie ca poti reusi in Ghencea! Unde mai pui ca Prepelita a refuzat Vasluiul; astia-s inconstienti!

Macar de l-ar scoate pe Ciorel din primul 11 , dar ma indoiesc...

Joaca mai mult in CENTRU ! :ce_oameni:

Edited by Daniel-Ionut

Joaca mai mult in CENTRU ! :ce_oameni:

La Craiova si chiar la FC Arges a jucat mult in banda dreapta sau stanga , desi postul sau preferat e cel de mijlocas central.

La Craiova nu l-am vazut sa joace des in centru , chiar si Piturca il folosea in dreapta.

Edited by bogdinho'

Deci va freca banca de rezerve. Pe stanga e Dodel, pe dreapta ciuma neagra .... n-are loc de favoritii oligofrenului. In cel mai fericit caz, poate prinde un loc in centrul liniei de mijloc - sau va fi trimis la Steaua doi cu tinicheaua "hahalera" agatata de coada.