Ronnie

Transferuri in vara 2011

367 posts in this topic

Am vorbit eu cumva de Craiova? Sau vrei sa-mi arati cat de destept esti? Sunt situatii neplacute, desi la Craiova era vorba de un stadion facut de municipalitate, in vreme ce in Ghencea e facut de Armata. pentru Craiova nu conta neaparat sa joace pe Oblemenco, ci sa joace totusi in Craiova....problema e ca la Craiova daca iesi de pe Oblemenco nu mai ai unde sa te duci, ca Extensiv sau Electro sunt prea mici pentru publicul de acolo. Steaua n-a zis sigur ca pleaca din Bucuresti. Unii ziceati ca identitatea s-a pierdut in 2003, nu? Atunci ce mai poate sa se piarda acum? E posibil ca intr-un an numai sa se revina in Ghencea, de altfel si-n anul de glorie 2006 Steaua a jucat pe Lia Manoliu. Steaua e una singura, nu cea a lui Becali din 2003 sau cea care joaca pe Ghencea, etc...e numai una. Stadionul nu s-a nascut odata cu Steaua, ci e relativ nou, aparut in 74. Ca acolo s-au obtinut marile performante, e alta treaba. O parte din identitate se va duce pe rapa, da, dar nu in totalitate caci Steaua va juca fotbal in continuare. Arsenal s-a mutat direct, dar Galatasaray a folosit "National Arena" al lor in dese randuri. Mai mult, ca tot vorbesti si de Juventus, stii tu cumva unde a jucat meciurile de acasa din semifinala si finala UEFA din 95 cu Borussia si Parma? La Milano, pe San Siro...stii de ce? Din motive financiare. Cum ar fi sa vina maine Steaua si sa joace in Groapa?

PS Nick name-ul meu nu e redondo...esti mod, deci respecta regulile, da?

Edited by stockton

Stie cineva ce s-a intamplat cu judecarea litigiului lui Prepelita ? Am inteles ca ieri s-ar fi judecat sau mai bine zis ar fii trebuit sa se judece !

Bilasco in China ! Sper sa fie adevarat si nu doar o vrajeala marca ProSport. Daca pleaca si Banel mi se implineste " visul " : fara Surdu , Banel si Bilasco.

Daca pleaca , ne-ar trebui un atacant , asa ca inca o dovada ca venirea lui Moraes la Steaua este pe cale sa se produca cat de curand.

P.S :

EXCLUSIV Curelea, ca si transferat la Steaua! Sa speram ca GeSePe reuseste recordul de a dat doua stiri 100 % adevarate intr-o zi , prima fiind cea cu Bilasco la Tianjin Teda :D

Edited by bogdinho'

Insfarsit si niste vesti mai bune,am scapat de oameni care nu ne foloseau,ca nu prea-i pot numii "FOOTBALLISTI" caci nu aveau o treaba cu acest sport cu atat mai putin cu ceea ce inseamna culorile ROS-ALBASTRE' .

-desii nu prea mai conteaza cine vine/cine pleaca... avem nevoie de un atacant,Moraes o varianta destul de buna,macar sa fim siguri ca avem locul 5 asigurat :D ...ca mai sus,e greu de crezut, cu GUIE "la carma" .

Edited by AleXyS.fCSB

Avand in vedere ce se intampla acum la Craiova, este foarte probabil ca Florin Costea sa mearga la Steaua, spune Rodion Camataru.

N-ar mai fi Tanase cel mai prost din lot.

Oricum, ambii frati Costea sunt supraevaluati. Sa nu uitam ca, cu tot cu "valorile" astea, Craiova a fost o echipa mediocra sezonul trecut.

N-ar mai fi Tanase cel mai prost din lot.

Oricum, ambii frati Costea sunt supraevaluati. Sa nu uitam ca, cu tot cu "valorile" astea, Craiova a fost o echipa mediocra sezonul trecut.

Corect! :thumbsup:

-daca erau chiar asa mari valori ar fi ajuns de mult la o alta echipa din strainatate,nu neaparat una cunoscuta rau dar paraseau tara , cu tot cu impotrivirea lui Mititelu. Mereu se aude de ei ca sunt buni ca ajung mari etc,sincer nu mi s-a parut ca au demonstrat multe la U.Craiova. Inca au de demonstrat multe, daca sunt chiar asa de buni cum se zice ...

Edited by AleXyS.fCSB

Ne-a umplut jjjjjjj si anul acesta cu transferuri?!?!?!?! Toate loazele el le-a luat.Pe principiul ,,ce este gratis sau ieftin este cel mai bun",ne vom bate si anul acesta pentru unul din primele 6-7 locuri :wanker:

Rabdare , acusi se enerveaza "ne-a Jiji " si da pana la urma alea 10-15 milioane pe jucatori adevarati. :)

Doar in aparare nu stam rau,in rest e jale mare!

Corect! :thumbsup:

-daca erau chiar asa mari valori ar fi ajuns de mult la o alta echipa din strainatate

Sa crapi data viitoare cand mai zici asta.

Edited by ebonyc

De ce ma rog?!. :D

-daca intradevar erau footballisti ajungeau departe, dovada faptului ca nu sunt asa cum se zice de ceva vreme...fama tu sa inteleg, ce e gresit in ceea ce am zis? Eu ma refeream ca puteau ajunge la echipe cat de cat bune din strainatate daca erau chiar asa cum se spune , dar au fost supra-evaluati.

Edited by AleXyS.fCSB

Oare ce mai fac Armenteros si Camus ? Acusi scrie gsp ca transferurile astea sunt "99% rezolvate" :D

A venit si data de 10....ce se stie de Moraes?

Eu nu cred ca Florin este supraevaluat...Mihai da, Florin nu cred. Ar fi un transfer foarte bun. A avut ghinionul cu acea accidentare, dar inainte de asta era unul dintre cei mai buni atacanti din tara...mai mult era cel mai bun creator de ocazii din tara.

Eu cred ca Florin Costea nu mai e la fel dupa accidentarea suferita.

Nu cred ca ar fi benefica si venirea lui la Steaua,langa frate-su'...

Un Florin Costea din 2009 ar fi foarte bun pentru Steaua...si de ce sa nu-si revina la o echipa de top? Are 26 de ani, nu e batran.

Da,cel de-atunci ar fi util Stelei.

Se poate si sa isi revina la forma de odinioara,dar transferul lui e un risc ce trebuie asumat.Plus ca la Steaua actuala e greu pentru un jucator in aceasta situatie,ar avea cineva rabdare cu el?...

Asa,mai bine l-am fi luat pe el decat pe Mihai.

De ce ma rog?!. :D

-daca intradevar erau footballisti ajungeau departe, dovada faptului ca nu sunt asa cum se zice de ceva vreme...fama tu sa inteleg, ce e gresit in ceea ce am zis? Eu ma refeream ca puteau ajunge la echipe cat de cat bune din strainatate daca erau chiar asa cum se spune , dar au fost supra-evaluati.

1. Pe cine vrei tu sa aduci la Steaua sa fie bun, dar sa nu se fi transferat la o echipa din afara? Dupa cum spui tu nu exista nimeni cu acest profil.

2. Ionita si cu Deac sunt asa valorosi pentru ca au plecat afara?

3. Ti se pare ca fotbalistii adusi de afara sunt TOTI valorosi pentru ca sunt "de afara"?

4. Bumbescu, Duckadam, Lacatus, Hagi, Danciulescu, Ad. Ilie, etc. au fost adusi de afara? Trebuia mai intai sa astepte Steaua sa-i transfere cineva de afara si apoi sa-i aduca?

Sper ca-ti dai seama ca mai bine taceai decat sa scrii cuvintele alea fara niciun rost sau macar s-o faci data viitoare.

Edited by ebonyc

1.Da intradevar, nu prea exista...

2.Cu atat mai putin,dar sunt altii care cat de cat merita/sau meritau sa ajunga si nu au ajuns.

3.Mare majoritate nu,dar au fost cativa cat de cat... care nu au dezamagit asa de mult.

4.Nu .

Da, oarecum ai dreptate , dar nu in totalitate si nu ma lua cu dastea "mai bine taceai etc..." nu uita ca avem acelasi scop cu totii :whistle: si la urma urmei mi-am dat o parere,daca a fost putin gresita asta este,se mai intampla. Nu au fost chiar fara rost in totalitate.

Edited by AleXyS.fCSB

1.Da intradevar, nu prea exista...

2.Cu atat mai putin,dar sunt altii care cat de cat merita/sau meritau sa ajunga si nu au ajuns.

3.Mare majoritate nu,dar au fost cativa cat de cat... care nu au dezamagit asa de mult.

4.Nu .

Da, oarecum ai dreptate , dar nu in totalitate si nu ma lua cu dastea "mai bine taceai etc..." nu uita ca avem acelasi scop cu totii :whistle: si la urma urmei mi-am dat o parere,daca a fost putin gresita asta este,se mai intampla. Nu au fost chiar fara rost in totalitate.

N-am spus-o cu scopul de a te jigni. Vroiam sa fii mai exigent cu tine insuti si sa-ti spui lucrul asta.

Ok man, am inteles. :yes:

Banel s-a transferat la Standard Liege!

Va avea un salariu de 300.000 de euro, iar Steaua a luat pe el 500.000 de euro.

----------------------------------------------------

BA NU CRED, BA NU CRED !!! NU CRED, NU CRED !!!

Ma duc sa beau!

Banel s-a transferat la Standard Liege!

Va avea un salariu de 300.000 de euro, iar Steaua a luat pe el 500.000 de euro.

----------------------------------------------------

Transferul a picat fix cand sa urce in avion , damn it ... atat de aproape