Ronnie

Transferuri in vara 2011

367 posts in this topic

Veniri:

Gabi Matei (Pandurii)

1.jpg

Mihai Costea (Craiova)

2.jpg

Junior Moraes (Bistrita)

3.jpg

Dorinel Popa (Branesti)

4.jpg

Raul Rusescu (Urziceni)

6.jpg

Plecari:

Laurentiu Marinescu - Astra

Surdu - liber de contract

Ros-albastrii au reusit sa aduca un mijlocas ofensiv si un atacant, insa numele lor nu au fost facute publice de Ciobanul, care a mentionat ca va da mai multe detalii saptamana viitoare.

Cei doi jucatori vin in Ghencea din strainatate, dupa ce au fost urmariti de MM Stoica in ultimele luni.

"MM este impresionat de cei doi, iar el cunoaste fotbal si se lasa cu greu impresionat", a spus Becali.

Steaua i-a mai luat pana acum pe Gabi Matei, Junior Moraes, Mihai Costea, Dorinel Popa si Raul Rusescu.

Onlinesport

Patru din cei 5 "transferati" vin de la echipe care au retrogradat. Ole !

Rui Sampaio si Leandro Tatu sunt cei doi jucatori de care vorbeste Ciobanl , cel putin asta spune Prosport.

Baga-ti si la plecari : Ricardo,Bonfim,Marinescu,Galamaz,Bilasco,Onofras,Szekely,Banel am auzit ca pleaca prin Seria A , Surdu , Dica ,Burdujan, Andrei Ionescu.

Unde sunt aia 15 milioane pe care Ciobanul se lauda ca ii baga ? !?! ?

Rui Sampaio si Leandro Tatu sunt cei doi jucatori de care vorbeste Ciobanl , cel putin asta spune Prosport.

Baga-ti si la plecari : Ricardo,Bonfim,Marinescu,Galamaz,Bilasco,Onofras,Szekely,Banel am auzit ca pleaca prin Seria A , Surdu , Dica ,Burdujan, Andrei Ionescu.

Unde sunt aia 15 milioane pe care Ciobanul se lauda ca ii baga ? !?! ?

Hai ca m-ai facut curios ai am intrat pe prostport.ro, dar n-am ajuns la cele doua transferuri, ci am inchis cand am vazut titlul:

"Gigi pregateste in secret vanzarea Stelei unor arabi." Cum or afla ei secretele astea nu stiu.

Edited by ebonyc

Daca ar fi fost vorba despre un club profesionist, as fi spus ca plecarea lui Dica si cea a lui Marinescu e o prostie mare. Dar toate sunt in zadar, daca nu renunta Jiji. Macar de-ar pleca din toamna pe National Arena...Cum spunea si LRP, daca imi permite sa-l citez:"e inca o pata pe istoria recenta a echipei": da, intr-adevar e, dar daca asta e pretul "eliberarii" zic eu, s-ar merita...Ma repet, totul e in zadar. Am o intrebare: tinand cont ca ne invartim in jurul cozi de ceva vreme, de ce tot se mai fac topice legate de transferuri, etc? Unii au renuntat:statistici, rezumatele meciurilor, apoi informatii minime pt viitoarele meciuri. E de apreciat incercarea de "normal", da' nu mai are nici un Dumnezeu. Auzi...Otelul campioana! In ce hal am ajuns.

Scuzati-ma pt off-topic. O sa incerc sa nu-l mai fac, sa moara Jiji daca nu :innocent:

Atat timp cat ramane Jiji,nu prea mai conteaza cine vine,cine pleaca...

Ce sa spun,mai are rost sa credem abureala veche cu "bag 10-15 milioane vara asta" ?...

Tot asa daca se poate,gratis sau cat de ieftin.Mai conteaza daca are valoare?...

Am adus 3 retrogradati si pe Moraes care n-a jucat un meci anul asta...

Moraes nu e confirmat , iar restul sunt praf.Bun pana acum...

Desigur ,,ochiul fin de cunoscator"in ale fotbalului al ,,coanei Mita"ne va umple iar ograda cu prosti.Nu stiu de ce,dar ceva ma face sa cred ca ,,o s-o comita"exact ca oraseanul acela care impresionat de marimea ugerului vacilor gomflabile ce populau aleile orasului a decis sa devina fermier si si-a cumparat si el cateva,la preturi modice fata de originale.Facand si un studiu de fezabilitate:pret achizitie,cost intretinere,productie,pret vanzare a laptelui.....ma rog tot ce se cere unui studiu bine documentat,isi freca mainile de bucurie gandind la torentele de bani ce-i vor umfla conturile.La prima mulsoare insa,surpriza:vacile lui n-au dat niciun strop de lapte.A mai incarcat de doua,trei,patru....de nenumarate ori.Rezultatul:0 lapte! Si nu intelegea de ce.Calculase tot in amanunt.Era un bun matematician,expert in contabilitate,fusese declarat de curand ,,managerul anului"de catre o prestigioasa revista de specialitate.De ce?-Era intrebare care-l framanta.Se pricepea la toate.Da,se pricepea la toate mai putin UNA!

Dupa atatia ani de fericire traiti pe gazonul din TEMPLU si in tribunele lui,ma doare sufletul acum cand am ajuns sa traim dupa ,,vorbele" odata celebre,davenite lite-motive printre ,,maidanezi":,,SA NE VEDETI PE NOI LA ANUL!"

Noi ne pregatim pentru Champions League?

Edited by JDERUL

In ce hal mai minte presa?

Ce tampenii mai fac/promit Fariseu' I si Fariseu' al II-lea?

Pe cine mai manareste Mache, pentru cine-si mai pune Teia gatu', incotro o sa zornaie Breloc?

Sa nu uitati sa raspundeti la intrebarea: IL VREI LA Steaua? (nu conteaza pe cine, important e raspunsu'!)

Edited by Lari

Doua topice cu transferurile din vara?!!!

Mama,inseamna ca se anunta veniri de jucatori la greu!Un topic cu transferurile facute de MM si unul cu cele facute de Jiji ! :D

Mai nou e si Goga pe lista. El chiar este un atacant foarte bun , ar fi bine sa semneze cu noi :) Oricum , de Moraes nu e sigur si eu cred ca se va intoarce la Bistrita , nu vad cum ar putea sa joace la Steaua.

Daca vin Moraes si Goga la noi eu dansez gol in Piata Universitatii....

Da' Banel nu-si da "foc la ghete" ?...ca ne-am saturat de el e exasperant.

Camus si Armenteros la Steaua din vara!

Ei,candva tot o sa vina la noi !!! :D

As vrea sa-l vad pe Messi la Steaua si sa fie reprofilat ca sa nu iasa Nicolita din primul "unspe".

Steaua ar putea fi condusă in sezonul viitor de Jose Couceiro. Tehnicianul dorit la un moment dat si de CFR Cluj este anuntat de O Jogo ca unul dintre antrenorii care ar putea antrena Steaua.

psp

couceiro.jpg

Vad ca la Steaua se intrece orice limita de prostie oricat de everestica ar fi:

-dupa ce strategia cu un lot cat mai mare si cu cati mai multi prosti si-a aratat din plin roadele, adica: specimene de fotbalisti care nici macar rezerve nu au fost, insi care "au jucat" rezerve, fotbalisti care au prins maxim 2 meciuri, acum se continua in aceiasi linie aducem "dublari" pe fiecare post, de parca X, Y nu e suficient de petarda, noi avem nevoie de inca unul care sa ne manance nervii.

Doi la mana, aceasta dublare este doar declarativa pentru ca fie specimenul in cauza joaca cel mult 3 meciuri, fie ii este schimbata pozitia din teren asa modificarea devine reprofilare care cel mai adesea se produce la Steaua 2 sau gsp.

Trei la mana, desi jucatorii abia mai incap in vestiar, Steaua este mereu descoperita si are in permanenta nevoie de cate un inlocuitor in functie de ce goluri primim in etapa respectiva.

-acum urmeaza strategia cheltui banii ca la curve la acest capitol Steaua ar trebui sa fie subiect la marketing/management la ASE, studiu de caz, subiect de licenta, aceasta consta in a cheltui prosteste pe orice marcheaza mai mult de 2 goluri in divizia a sau apare in mai mult de 3 filme pe youtube,

-evident strategia straini si negrii obligatoriu in echipa, pe alocuri se asezoneaza cu ceva tigani pentru efecte cromatice de nepretuit, obligatoriu fiecare campanie de achizitii cuprinde din astia pentru ca altfel dezastrul nu este complet.

O sa vina si Drogba , ramane liber in vara asta. DAr deja l-am luat pe Tatu , e de viitor , 30 de ani :)

Edited by bogdinho'

ba daca nu e gay sau chelios... nea Gigi il cumpara... numai chelios sa nu fie...ca e data dracu treaba. =)) :ce_oameni: si sa fie neaaparat credincios cu biserica, si are asigurat locul in prim 11 =))

Edited by Mihail_86