Daniel-Ionut

Ce ai alege in locul lui Olaroiu, problemele de la Steaua sau milioanele de euro din Emirate?

Romania / Emirate   70 members have voted

1. 1. Problemele de la Steaua sau milioanele de euro din Emirate?

• Problemele de la Steaua
      13
    • Milioanele de euro din Emirate
      57

Please sign in or register to vote in this poll.

19 posts in this topic

Al-Hilal-nu-l-lasa-sa-plece-pe-Olaroiu.j
Olaroiu a devenit joi antrenorul Stelei pentru 2 saptamani, spunand ca a venit la club doar pentru a ajuta, si ca deja are o intelegere cu o echipa din Golf.
El spunea la conferinta de presa ca "am o intelegere cu o altă echipa Din punctul lor de vedere sunt sub contract, din al meu - mai trebuie să si semnez. Eu stau la Steaua doar pină la finalul sezonului, atit. Apoi plec! Nu anunț acum numele echipei deoarece nu vrea ca actualul antrenor de acolo să nu mai fie respectat".

In presa se zvoneste ca Olaroiu va prelua Al Ain, echipa din Emiratele Arabe Unite, unde este foarte respectat si va castiga 2,5 milioane de euro pe sezon.

Ciobanul inca spera sa il intoarca din drum, iar acesta sa ramana antrenorul echipei si din vara, unde i-a promis din nou ca oricarui antrenor venit, un nou proiect, milioane si transferuri de marca, si ca nu se va mai baga peste echipa.

Problemele de la Steaua sau milioanele Arabilor, tu ce ai alege? Edited by Daniel-Ionut

Banii arabilor. Si liniestea de acolo.

Pai sunt prost sa vin sa lucrez pe bani putini la Steaua, intr-un mediu deloc profesionist, intr-un campionat plin de blaturi? Nu sunt

Te duci la arabi, nu bei, le **** femeile si le mai iei si bani. Si ai rezolvat dilema :)

Acum depinde de cat il duce capul. Un om normal la cap, care are un renume in lumea araba, ramane acolo. Mai te trezesti cu un Cannavaro, Juninho, etc, in timp ce in Ghencea te intalnesti cu atacantul ala fictiv, de 5 milioane.

Desi nu l-am inghitit niciodata, am considerat ca e un baiat destept care cand a reusit sa scape din circul Steaua, dus a fost, nu s-a uitat inapoi si s-a dus la mai bine, unde a facut milioane. Acum problema se schimba, depinde insa daca o sa aibe o oferta in vara de prin zona petrolului, pentru ca daca o sa aibe acolo o sa se duca, daca nu s-ar putea sa se intoarca si sa inceapa "hegemonia" cu prietenul sau, Michael.

Un milion nu o sa aibe niciodata salariul de la ne-a, insa s-ar putea sa foloseasca povestea cu arabii ca sa il prosteasca pe creditor sa ii ofere mai multi bani.

Si ca un post scriptum, nu o sa reziste multe etape pe banca. Cine crede ca daca Olaroiu ramane antrenor, iar ne-a nu o sa il critice pe la TV, inseamna ca e inca naiv.

@I.N.Money :

Bine zici , numai un nebun ar refuza milioanele arabilor , am inteles ca i se ofera 3 milioane pe sezon la Al Ain , pentru a veni in haosul din Liga 1 , pentru ca nu numai in Ghencea e haos , ci in toata Liga Fotbalistica din Romania.

Chiar daca accepta sa ramana la Steaua tot isi va lua bagajele pana la vara. E in programa clubului sa-i schimbam la 3-4 meciuri.

Hai să fim seriosi. Cine spune că ar alege problemele Stelei ar fi cam ipocrit. Nu vreau să jignesc pe nimeni, dar ... Acolo esti respectat dacă faci treabă si esti si platit pentru asta.

La noi...e risc : ori vii si pleci (repede) de unul singur cand nu mai suporti atata bataie de joc, ori esti dat afară (repede/si mai repede) pentru că nu-l bagi pe Banel. In oricare din cazurile astea....tot esti prostit la bani - putini sau multi, câți or fi ei.

Edited by chester123

clar...problemele de la Steaua!ce nevoie ai de liniste,bani si fara stres?!important e sa scrie psp si gsp de tine,sa vorbeasca campionul mondial la aparitii TV despre faptele tale,atat!si de fapt cine ar fi Oli in lumea araba?!sa fim seriosi,omul joaca tare acum si daca e sa castige cupa veti vedea ca ramane!

Eu am impresia ca nu s-a inteles exact cum a fost pusa problema apropo de Olaroiu - i-am urmarit conferinta de presa si reactiile la diverse intrebari, omul stie exact de ce a venit, ce trebuie sa spuna si ce nu; punctul culminant a fost o intrebare care incepea cu "Domnul Becali a zis ca ...", unde raspunsul a fost ceva de genul "Eu stiu ce zice Gigi si stiu si de ce o zice...si nu pot eu acum sa-i stric lui planurile".

Cred ca discutia intre el si Becali a fost ceva de genul "Bai Oli, daca tot esti pe aici, ma mai ajuti si tu cu niste sfaturi despre jucatori, sfarsitul de campionat, etc ?" "Sigur Gigi, nicio problema, oricum sunt prin tara, mai arunc si eu o privire". Dupa care marele magnat, razboinicul luminii, etc, etc, a iesit pe toate posturile de televiziune/ziare si a tunat "Olaroiu la Steaua !", PSP/GSP si-au facut titlurile si analizele, etc.

Nu s-a pus NICIODATA problema venirii lui Olaroiu la Steaua - sau cel putin, Olaroiu nu si-a pus problema unei alegeri. Mie mi-a placut foarte mult modul in care a pus problema la conferinta - la o echipa vii cu planuri pe termen lung, discuti de strategii pe termen lung, stabilesti transferurile de care ai nevoie, obiective, etc. Ori e clar ca asta nu se poate intampla acum la Steaua, si Olaroiu o stie la fel de bine precum o stim si noi, poate chiar mai bine. Sunt 90% sigur ca n-ar fi venit chiar daca ar fi fost 'liber de contract' si n-ar fi avut nici o oferta.

Daca va veni la Steaua, va avea o viata mult mai amara decat a lui Hagi sau Lacatus, intrucat rezultatele din primul mandat nu vor mai fi, cu certitudine. Atunci a avut o echipa formata de Piturca, Zenga si Protasov, in timp ce acum ar lua echipa de la zero. In plus de asta, lumea se asteapta ca Olaroiu sa aiba aceleasi rezultate ca atunci cand el era antrenor la Steaua, iar daca aceste rezultate nu vor veni imediat, vor incepe si criticile, injuriile, jignirile etc etc. Deci: milioanele oricui, numai Steaua nu!!!

Edited by y-jam

Eu am impresia ca nu s-a inteles exact cum a fost pusa problema apropo de Olaroiu - i-am urmarit conferinta de presa si reactiile la diverse intrebari, omul stie exact de ce a venit, ce trebuie sa spuna si ce nu; punctul culminant a fost o intrebare care incepea cu "Domnul Becali a zis ca ...", unde raspunsul a fost ceva de genul "Eu stiu ce zice Gigi si stiu si de ce o zice...si nu pot eu acum sa-i stric lui planurile".

Cred ca discutia intre el si Becali a fost ceva de genul "Bai Oli, daca tot esti pe aici, ma mai ajuti si tu cu niste sfaturi despre jucatori, sfarsitul de campionat, etc ?" "Sigur Gigi, nicio problema, oricum sunt prin tara, mai arunc si eu o privire". Dupa care marele magnat, razboinicul luminii, etc, etc, a iesit pe toate posturile de televiziune/ziare si a tunat "Olaroiu la Steaua !", PSP/GSP si-au facut titlurile si analizele, etc.

Nu s-a pus NICIODATA problema venirii lui Olaroiu la Steaua - sau cel putin, Olaroiu nu si-a pus problema unei alegeri. Mie mi-a placut foarte mult modul in care a pus problema la conferinta - la o echipa vii cu planuri pe termen lung, discuti de strategii pe termen lung, stabilesti transferurile de care ai nevoie, obiective, etc. Ori e clar ca asta nu se poate intampla acum la Steaua, si Olaroiu o stie la fel de bine precum o stim si noi, poate chiar mai bine. Sunt 90% sigur ca n-ar fi venit chiar daca ar fi fost 'liber de contract' si n-ar fi avut nici o oferta.

like

E vorba si despre apartenta lui Olaroiu la astfel de medii...sa le zicem bagabontesti! Oricat ar incerca unii sa-i atribuie calificative pozitive, eu cred ca Olaroiu ramane un simplu "ciolanar"... Hap la ciolan, oricat de mic ar fi el si oriunde ar fi azvarlit... Credeti ca e vorba despre princiile unei prietenii stranse pe care o are cu mizeria albaneza?!? M-as mira... Olaroiu face parte din tagma acestor semi-interlopi care au contribuit la aceasta stare de somnolenta a fotbalului din Romania. El este, in opinia mea, un semi-profesionist...si hai s-o recunoastem...si ca jucator, si ca antrenor...il putem cataloga astfel! Acum, a acceptat sa reintre in aceasta hora, pentru ca acolo ii este locul, se simte natural in acest joc...cu ciobanul, cu make, cu toti bagabontii de la terasa din Pipera unde-si fac ei veacul... Cat despre mari contracte prin tarile arabe...ehee..."mai e mult pana departe" vorba lu' nea Ovidiu...! De ce pare sa tina atat de mult la Olaroiu ciobanul?!? Tocmai pentru ca il simte de-al lui...d-acolo...din zona aia a manevrelor, a tertipurilor imorale s.a.m.d. . Olaroiu este tipul omului de fotbal care se simte mai apropiat de gazonul de sub gratar, decat de cel al terenului.... La un gratarel, o berica, o tigare, o flegma, o suta de injuraturi, multe kilograme-n plus...o bijnita de afacere, un transfer parafat cu micu-n mustar...o strategie de joc realizata intre doua pahare....

E vorba si despre apartenta lui Olaroiu la astfel de medii...sa le zicem bagabontesti! Oricat ar incerca unii sa-i atribuie calificative pozitive, eu cred ca Olaroiu ramane un simplu "ciolanar"... Hap la ciolan, oricat de mic ar fi el si oriunde ar fi azvarlit... Credeti ca e vorba despre princiile unei prietenii stranse pe care o are cu mizeria albaneza?!? M-as mira... Olaroiu face parte din tagma acestor semi-interlopi care au contribuit la aceasta stare de somnolenta a fotbalului din Romania. El este, in opinia mea, un semi-profesionist...si hai s-o recunoastem...si ca jucator, si ca antrenor...il putem cataloga astfel! Acum, a acceptat sa reintre in aceasta hora, pentru ca acolo ii este locul, se simte natural in acest joc...cu ciobanul, cu make, cu toti bagabontii de la terasa din Pipera unde-si fac ei veacul... Cat despre mari contracte prin tarile arabe...ehee..."mai e mult pana departe" vorba lu' nea Ovidiu...! De ce pare sa tina atat de mult la Olaroiu ciobanul?!? Tocmai pentru ca il simte de-al lui...d-acolo...din zona aia a manevrelor, a tertipurilor imorale s.a.m.d. . Olaroiu este tipul omului de fotbal care se simte mai apropiat de gazonul de sub gratar, decat de cel al terenului.... La un gratarel, o berica, o tigare, o flegma, o suta de injuraturi, multe kilograme-n plus...o bijnita de afacere, un transfer parafat cu micu-n mustar...o strategie de joc realizata intre doua pahare....

Exact asta voiam sa spun si eu, doar ca tu ai spus-o mult mai bine decat as fi facut-o eu.

In consecinta, sunt de acord 100%.

El zice ca are,dar nu m-as mira sa fie doar in inchipuirea lui,dupa modelul atacantului de 5 meleoane a lui Gigi b.

Acum,ca sa raspund la intrebare,clar ca in locul sau as alege milioanele arabilor!

Vorba aia, "Decat batran si bolnav,mai bine tanar si sanatos!" :) ))

Sa fim seriosi!Daca avea vreo oferta concreta nici nu ii raspundea la telefon lui migi.

Defapt alegerea e problemele de la Steaua= ciobanu sau banii de acolo ?

Trebuie sa fiu complet nebun sa il aleg pe cioban nu crezi?:)

eu unu mi-as dori foarte mult ca Oli sa ramana la Steaua din vara ca el este singurul antrenor care il pune pe Gigi cu botul pe labe......

FORTA Steaua

:steag_cruce_invers:forzateaua

Ar fi cel mai bine daca ar mane si daca ar fi o alta mentalitate a jucatorilor!

Ma uit la meciurile din afara si observ cu cata daruire joaca fiecare jucator si cat profesionalism are.

Inclusiv romanii care la noi in campionat aveau meciuri lamentabile,afara joaca excelet datorita profesionalismului de acolo si a mediului propice!

Ciobanul este prea prost sa gaseasca niste Scouteri adevarati si alti oameni foarte capabili pentru Staff-ul echipei.

Sa stiti ca nu este o problema doar la Steaua! TOT CAMPIONATUL ROMANESC ESTE O PROBLEMA,REPREZINTA O BUBA IN FOTBAL NIMIC ALTCEVA....BALTURI,GRESELI,PROFESIONALISM DOAR IN ACTE....TREBUIE SCHIMBATA FEDERATIA! CA SA SE REALIZEZE CEVA LA ECHIPELE DIN Romania! ALTFEL NU AI CE....INCERCI MAI DEGEABA;) PENTRU CA TE VEI LOVI DE OBSTACOLE....CA STITI CA IN TARA ASTA TREBUIE SA EXISTE MEREU UN Gica CONTRA LA ORICE ESTE BUN!

Dar nu ati pus si problema " Daca nu are nicio oferta ? ce ar alege sa ramana la Steaua sau sa ramana liber de contract:)"...Mai bine liber de contract decat in perioada asta la Steaua