Daniel-Ionut

Steaua - Dinamo 0-1 (0-0)

189 posts in this topic

Azi chiar a castigat ciobanul, 3 zile se va vorbi de faptul ca antrenorul Cartu a ales tactica gresita, ca jucatorii n-au valoare, n-au dorinta de performanta, dar nici un cretin de ziarist nu va zice ca problema e in loja.

UPDATE 22:20 Masina lui Ciobanul a fost pur si simplu atacată de suporterii Stelei, finantatorul din Ghencea avind nevoie de protectia jandarmilor pentru a parasi arena in siguranță. Patronul din Ghencea a fost huiduit copios la plecarea de la stadion.

BRAVO celor care au facut asta!!! Bravo!!

Oare ce trebuie sa se intample ca sa vad stadionul gol? Sa fie otrava in seminte? Sa se dea un test de IQ la intrare? Nu intelegeti ca Steaua nu mai exista la fotbal cat timp o conduce ciobanul?

Ce importanta are ca ne-au batut javrele cand drama noastra e mult mai mare? Chiar sunteti spalati pe creier?

Niciuna din intrebari nu e retorica, chiar sunt curios.

UPDATE 22:20 Masina lui Ciobanul a fost pur si simplu atacată de suporterii Stelei, finantatorul din Ghencea avind nevoie de protectia jandarmilor pentru a parasi arena in siguranță. Patronul din Ghencea a fost huiduit copios la plecarea de la stadion.

N-a fost nicio ambuscada, sunt exagerari ale curvelor din presa.

A fost huiduit si a aruncat unu o sticla spre el, atat.

opaaaaaa, oile musca mana ciobanului care le-a hranit. ma refer aici la cei care ii cereau dupa meciul cu hotelu sa sara pe rolls. se intoarce roata cioby, sa jucam cu Dinamo in fiecare saptamana si sa pierdem, sa vezi ce capace iti iei de la alegatorii tai

Nici un jucator si nici un antrenor n-ajunge in Ghencea fara sa fie ales de slugile lu' ne-a Jiji. Nu-s buni jucatorii ? Nu-i bun antrenorul ? Sa ne explice slugile de ce. Sau mai bine sa-i explice stapanului cum ca linsul intre buci de finantator nu garanteaza si obtinerea de rezultate.

Miercuri 4 mai. Steaua - Rapid, in Ghencea. Un nou meci in care adversarul va fi subordonat. Astept cu interes sa vad minunea.

Edited by DanStan

MM a declarat ca vom castiga sigur la masa verde....Oleeeeeeeeeeeeeeeeeeee :steag_cruce_invers:

Ce mai e de zis ??

Repet oameni buni, putorile astea iau la sfarsitul fiecarei luni minim 10.000 de euro! Si reprezinta echipa Steaua - castigatoare a CCE si a Supercupei, plus inca o finala de CCE si 2 semifinale de cupe jucate...

Pai intreb si eu asa stupefiat...la banii astia te mai intereseaza cine e patronul? Ca e gibon, dobitoc sau cioban? sau ce zice despre tine dupa joc? Pai tu - ca jucator - ar trebui sa mananci iarba, sa alergi pana lesini de oboseala la fiecare meci, cati romani si chiar europeni castiga 10.000 (zece mii !!!) de euro pe luna????

Eu am ajuns la concluzia ca oamenii simpli, noi suporterii, alimentam aceasta anormalitate. Fotbalul este un simplu joc pana la urma (cand citesc declaratii patimase ale unora, cum ca Steaua este viata/familia mea, ma intreb oare cand se vor maturiza respectivii...e suficient de vazut cum fotbalistii sunt mult mai pragmatici si mai cinici: pentru ei prioritate are matul propriu, sacul de bani si familia lor).

Sa-mi fie cu iertare, dar consider ca ultrasii (ai tuturor echipelor de fotbal) sunt niste naivi ce traiesc in iluzie. Incercati sa va detasati nitel si sa priviti obiectiv. Fotbalistii prezentului sunt urmasii circarilor si saltimbancilor din secolele trecute, ce intindeau umil o palarie dupa reprezentatie pentru a primi un banut...daca reprezentatia era reusita, primeau banutul, daca nu, atunci nu primeau nimic si ramaneau cu stomacul lipit de spate...

Pai mama lor de putori, ajung ei - pseudofotbalistii de carpa (ma refer aici la cei din prezent, evident!) - in esenta niste maidanari, multi dintre ei doar aventurieri drogati, betivi, analfabeti, manelisti, sa fie priviti ca niste idoli? Inseamna ca e ceva profund in neregula si cu noi, suporterii. Nu mai cunoastem scara adevaratelor valori. Avem asteptari iluzorii de la idoli de mucava. Cerem de unde nu-i.

Eu zic sa fim mai temperati, mai cerebrali si sa ne folosim discernamantul. Sa ne detasam nitel de patima. Astia din gazon nu ne merita! Eu unul iau o pauza pe durata nedeterminata.

Edited by zamainmenu

N-a fost nicio ambuscada, sunt exagerari ale curvelor din presa.

A fost huiduit si a aruncat unu o sticla spre el, atat.

Din ce am vazut mai devreme pe sport.ro, ar fi vorba despre una :D

O victorie in ultimele 13 derby-uri din 2005 incoace.

Edit: Abia spre iesire cica i-au spart parbrizul si un far. Si s-a dus la sectie sa faca plangere.

Edited by *Alecs*

Ce pramatii ne imbraca tricoul...Dar mai pramatie e cine i-a adus la Steaua...

Cat de rau am ajuns,cat de penibili sunt cei ce inseamna Steaua azi,dar barem cu Dinamo sa vezi altceva,sa vezi ca lupta...

Repet oameni buni, putorile astea iau la sfarsitul fiecarei luni minim 10000 de euro! Si reprezinta echipa Steaua - castigatoare a CCE si a Supercupei, plus inca 2 semifinale de cupe jucate...

Pai intreb si eu asa stupefiat...la banii astia te mai intereseaza cine e patronul? Ca e gibon, dobitoc sau cioban? sau ce zice despre tine dupa joc? Pai tu - ca jucator - ar trebui sa mananci iarba, sa alergi pana lesini de oboseala la fiecare meci, cati romani si chiar europeni castiga 10.000 (zece mii !!!) de euro pe luna????

Eu am ajuns la concluzia ca oamenii simpli, noi suporterii, alimentam aceasta anormalitate. Fotbalul este un simplu joc pana la urma (cand citesc declaratii patimase ale unora, cum ca Steaua este viata/familia mea, ma intreb oare cand se vor maturiza respectivii...e suficient de vazut cum fotbalistii sunt mult mai pragmatici si mai cinici: pentru ei prioritate are matul propriu, sacul de bani si familia lor).

Sa-mi fie cu iertare, dar consider ca ultrasii (ai tuturor echipelor de fotbal) sunt niste naivi ce traiesc in iluzie. Incercati sa va detasati nitel si sa priviti obiectiv. Fotbalistii prezentului sunt urmasii circarilor si saltimbancilor din secolele trecute, ce intindeau umil o palarie dupa reprezentatie pentru a primi un banut..daca reprezentatia era reusita, primeau banutul, daca nu, atunci nu primeau nimic si ramaneau cu stomacul lipit de coaste...

Pai mama lor de putori, ajung ei - pseudofotbalistii de carpa (ma refer aici la cei din prezent, evident!) - in esenta niste maidanari, multi dintre ei doar aventurieri drogati, betivi, analfabeti, manelisti - sa fie priviti ca niste idoli? Inseamna ca e ceva profund in neregula si cu noi, suporterii. Nu mai cunoastem scara adevaratelor valori. Avem asteptari iluzorii de la idoli de mucava. Cerem de unde nu-i.

Eu zic sa fim mai temperati, mai cerebrali si sa ne folosim discernamantul. Sa ne detasam nitel de patima. Astia din gazon nu ne merita! Eu unul iau o pauza pe durata nedeterminata.

Fundamental gresit.

Nu conteaza ca primesc 1 leu sau 10.000 de coco, e fraier ala care da, nu ala care cera. Iar jucatorul stelist isi ia banii aia si daca joaca precum o cizma si daca joaca pe masura tricoluli pe care il poarta.

El joaca cu mare patos daca:

- are talent.

- o echipa de profesionisti in spate care sa stie cum sa-l puna in valoare si mai ales cum sa-l motiveze(astia nu sunt masini, sunt oameni).

Echipele de afara stiu cum sa faca astfel incat cele doua conditii de mai sus sa se indeplineasca.

Jucatorii Stelei de astazi sunt fie:

-fara talent

-refuzati din alte parti veniti pe o paine calda aici

-cu talent dar puturosi sau asezati ca dracu in teren

Iar toti stiu ca pot zbura IN ORICE MOMENT.

Aduna toate astea si rezulta niste jucatori care iau bani si ii doare in P**A. Nu au nici un crez, stiu ca antrenorul e o marioneta si mai ales stiu ca NU AU STABILITATE, NU AU VIITOR la Steaua. Pentru ei nu conteaza daca sunt invingatori in trei meciuri la rand sau daca pierd 3 la rand. Sistemul tot ala e, salariul tot vine si ruperea in p**a se transmite la cei ce vin.

De asta arata toti ca niste morti in teren.

Insa cei ce invinuiesc jucatorii sunt niste tampiti in viziunea mea. Astia sunt niste bieti aiuriti stransi de pe coclauri, majoritatea fara talent, adusi la cea mai mare echipa din Romania, dirijati de antrenori marioneta nevalorosi. In timp, limitele lor se arata si e clar ca ei nu au cum sa se ridice la nivelul Stelei.

De cate ori injurati centrarile lui Banel sau penibilitatea lui surdu, ganditi-va cine i-a adus si mai ales cine ii tine.

Raspunsul e unul singur.

Steaua din ultimii ani arata atat de penibil pentru ca e o adunatura de jucatori ieftini si netalentati(majoritatea lor) condusi de niste amatori cu basini de mari experti. Ultimii profesionisti(bine profesionisti pentru nivelul nostru, al Romaniei) au plecat de la echipa asta acu' vreo 4-5 sezoane.

Edited by predatorpulse7

MM a declarat ca vom castiga sigur la masa verde....Oleeeeeeeeeeeeeeeeeeee :steag_cruce_invers:

Asta da mentalitate de stelist adevarat!Spre 24!!!

A dat deja vreo declaratie ciobi?

Nu stiu ca nu urmaresc, dar ma astept si de la el si de la sclavii, pardon, sustinatorii lui. Am fost uimit sa vad 20 de mii de oameni la acest meci. Deci pana acum toti becalistii strigau la noi ca nu sustinem echipa, ca nu venim la meci, dar vad ca sclavii lui becali sunt aia care nu vin decat cand se joaca cu Dinamo sau alta echipa considerata mare.

Tare sunt curios care e de fapt procentajul de sustinatori ai lui becali si contestatari. Toate persoanele pe care le cunosc eu sunt contestatari ai lui becali, dar vad ca pe stadion si pe net sunt foarte multi pupincuristi.

Edited by ebonyc

Fundamental gresit.

Se pare ca te pripesti. Ideea de baza ai eludat-o. Si anume ca in fotbal sunt prea multi bani. Un jucator a ajuns sa coste 70 de milioane de euro! Totul e poleiala stralucitoare, marketing, vanzari, profit, indiferent de consecinte.

Iar banul castigat prea usor si prea mult - mai ales la romani - tampeste, blegeste, ii umple de ifose si snobism, mai ales pe aia cu minte putina ce dau cu piciorul intr-o minge si vor sa locuiasca in bloc notesuri.

Deci banul-profitul a estompat notiuni ce altadata erau primordiale pentru un jucator: onoare, blazonul clubului la care activeaza, prestanta, profesionalism. Evident au fost mereu sincope ( jeneralul de ex ce trantea meciuri intr-o veselie in anii 80), dar atmosfera din jurul fenomenului fotbalistic era mult mai respirabila decat astazi. Iar discrepanta intre veniturile unui amarat sarantoc de ultras si veniturile unui filfizon din iarba era mai mica. Aia din iarba mai si dadeau cate ceva pentru suporteri. Suporterul avea mai multe satisfactii.

Se pare ca te pripesti. Ideea de baza ai eludat-o. Si anume ca in fotbal sunt prea multi bani. Un jucator a ajuns sa coste 70 de milioane de euro! Totul e poleiala stralucitoare, marketing, vanzari, profit, indiferent de consecinte.

Iar banul castigat prea usor si prea mult - mai ales la romani - tampeste, blegeste, ii umple de ifose si snobism, mai ales pe aia cu minte putina ce dau cu piciorul intr-o minge si vor sa locuiasca in bloc notesuri.

Deci banul-profitul a estompat notiuni ce altadata erau primordiale pentru un jucator: onoare, blazonul clubului la care activeaza, prestanta, profesionalism. Evident au fost mereu sincope ( jeneralul de ex ce trantea meciuri intr-o veselie in anii 80), dar atmosfera din jurul fenomenului fotbalistic era mult mai respirabila decat astazi. Iar discrepanta intre veniturile unui amarat sarantoc de ultras si veniturile unui filfizon din iarba era mai mica. Aia din iarba mai si dadeau cate ceva pentru suporteri. Suporterul avea mai multe satisfactii.

Fotbalistii si mai ales conducatorii de astazi nu isi dau seama ca datorita spectatorilor, telespectatorilor, suporterilor o echipa de fotbal castiga bani. Trebuie sa multumesti suporterul ca sa faci bani. Altfel ajungi ca Progresul.

Lacatuș il ironizează pe Becali: "O să vină 6-7 jucatori, vor fi dati afară 10 si Steaua se va bate iar la titlu"

Lacatuș il ironizează pe Becali: "O să vină 6-7 jucatori, vor fi dati afară 10 si Steaua se va bate iar la titlu"

Too little, too late.

cica e ciobi la politie, face reclamatie:))...pisa-m-as pe ea!:)

in cap trebuia sa ii dea..

Edited by Judy

Steaua are un antrenor foarte bun.Cu oameni mai buni la finalizare ii faceam praf pe cei de la Dinamo.Deci degeaba ne plangem daca nu avem si noi vreun Villa,Falcao,Tevez etc...

'petriiica da-i pe gsp'

o data il prindem pe cioban la inghesuiala ii spargem masina alergam dupa el si.... cacatii astia n-au filmat.

unde erau bodyguarzii lui smecheri care trebuiau sa intervina? il pazeau 5-6 jandarmi si nu stia cum sa fuga. atunci trebuia sa strigam si noi "SUS SUS SUS" , sa iasa sa ii dam")

acum o da pe justitie europlamentarul

Eu ma pis pe fotbalul modern dar nu e prost ala care cere, ci ala care da.

Beckham a costat o caruta de bani si a facut fix o frectie la Real Madrid dar banii dati pe el(o suma imensa) RM i-a recuperat intr-un an de la tricourile vandute.

Daca nu crezi ca fotbalistii actuali ai Stelei vor juca mai bine cu 10 milioane de lei pe luna te inseli amarnic.

Banul e motivatie FOARTE BUNA, dar ca sa poti fi pus in valoare trebuie sa ai o echipa de profesionisti in spate. Messi ajungea anonim printr-o Liga din america de sud daca nu il descoperea barca. Ei l-au ajutat sa creasca si la propriu(prin tratamente cu hormoni) si la figurat.

Jucatorii Stelei in aceast moment sunt niste baieti netalentati,mediocri cu salarii bunicele pentru nivelul campionatului. Si sunt condusi de niste amatori. Ce rezultate ai vrea sa aiba?

Jucatorii inflacarati de pe vremuri "aveau boala" pe pechinezii in meciurile directe si vroiau mereu victorie(si in non-derby-uri) pentru ca era crescuti IN SPIRITUL Stelei, adica al performantei si al respectului pentru culori si suporteri. Vedeai URA de-a dreptul cand se intalneau cele doua echipe, chiar daca multi dintre jucatori erau prieteni in afara terenului.

Jucatorii din acest derby(toti cei 22)de azi sunt baieti care fac chefuri impreuna, carora li se rupe de rezultatul jocului pentru ca in mare sunt la fel: niste netalentati,blazati,cu salarii mari. Insa netalentati/blazati ramaneau si cu salarii mai mici sau mai mari. Pechinezii au o echipa cel putin la fel de slaba ca a noastra insa acolo e Borcea care ii impinge de la spate pentru ca are boala pe noi si le mai o prima ca sa ii motiveze. La noi, Jiji merge la athos si spera ca sf.Gheorghe sa o bage in poarta.

Iti dau un exemplu de final: Lovin era o panarama si cand lua aproape 200.000 si cand lua mult mai putin, la inceputul carierei sale la Steaua. Nu fugea mai mult la inceput decat la final, nici nu era jucator mai complet la final decat la inceput. Si gandeste-te ca el a mai prins un oarecare sistem coerent sub Olaroiu.

Jucatorii de astazi nu se identifica cu Steaua pentru ca ea ca spirit nu mai exista. Nu lupta pentru ea si pentru culorile ei ci pentru BECALI SI BANII LUI. Stii ca sclavii nu sunt la fel de buni luptatori precum soldatii loiali unei cauze, nu? Ei bine, acum la echipa lui Becali(pentru ca asta a ajuns Steaua) joaca sclavii. Nu te astepta sa joaca cu aceeasi fervoare pentru echipa precum niste oameni crescuti sa tina la aceasta echipa.

Edited by predatorpulse7