Daniel-Ionut

Sportul Studentesc - Steaua 1-2 (0-0)

71 posts in this topic

sportul_small.gifVS steauafc_mic.gif

Sportul Studentesc - FC Steaua Bucuresti

Liga 1, etapa 27, sambata 16 aprilie 2011, ora 17:45, stadionul "Regie"

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

Echipe probabile:

Sportul: Viciu - Maxim, Lung, Ratiu, Ciupe - Postolache, Ferfelea, Irimia, Cruceru - Lungu, Curelea

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Geraldo, Gardos, Latovlevic - Nicolita, Bicfalvi, Brandan, Marinescu - Dica, Maicon

Cel mai bun marcator din lot:

Sportul: Tibi Balan - 10 goluri

Steaua: Romeo Surdu - 4 goluri

Ultimul rezultat din Liga 1:

Astra - Sportul 1-0

Steaua - Otelul 1-0

Clasament:

Sportul - 26m, 4v, 2e, 20i, 25-44g - 14p

Steaua - 26m, 12v, 7e, 7i, 34-21g - 43p

HAI Steaua! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

Sa zicem ca este un meci cat de cat usor ...

Dar totusi o sa avem probleme in aparare ...

Si sa speram ca asta o sa fie ultimu meci in care creditorul conduce Steaua....

Totusi sper la o victorie si luam titlu'.

Sper ca nu vorbesti serios...

Usor a fost si cel cu Astra si ai vazut ce s-a intamplat !

Dupa cum ziceam , i-am batut pe Otelul si Ciobi a inceput din nou sa jubileze , va da-ti seama daca castigam cu Astra , cum incepeau valizele sa curga prin toata Liga 1 ?

Nu batem Sportul , am vazut ultimele 3-4 meciuri ale lor dupa venirea lui Multescu si s-au schimbat mult in bine.

Edited by bogdinho'

Dar totusi o sa avem probleme in aparare ...

Si sa speram ca asta o sa fie ultimu meci in care creditorul conduce Steaua....

Sunt aproape convins ca facem egal. Totusi sper la o victorie si luam titlu'.

Usor a fost si cel cu Astra si ai vazut ce s-a intamplat !

Dupa cum ziceam , i-am batut pe Otelul si Ciobi a inceput din nou sa jubileze , va da-ti seama daca castigam cu Astra , cum incepeau valizele sa curga prin toata Liga 1 ?

Nu batem Sportul , am vazut ultimele 3-4 meciuri ale lor dupa venirea lui Multescu si s-au schimbat mult in bine.

A plouat,dar nu m-asteptam la atatea ciuperci :hypocrite: .

Stelistii intalnesc Sportul Studentesc,echipa istorica a Bucurestiului,chiar daca si-a schimbat numele de mai multe ori.Astazi,Sportul Studentesc este ''jucaria'' lui Vasile Siman,om cu pretentii la banii din televizari de la LPF,desi nu investeste si nici nu mai vinde talente ca inainte.De asemenea,sunt ''lanterna rosie'',ceea ce inseamna ca,dupa nefasta traditie a ultimilor ani,stelistii pot avea probleme serioase.

Cartu ar trebui sa continue cu formula care a castigat in fata Otelului,in niciun caz sa introduca ''formula de deplasare'',vazuta cu Timisoara si Astra.

Edited by blindica

In ultimele meciuri a jucat destul de bine Sportu.

Merg pe un rezultat de egalitate. :)

Da , am vazut si eu ultimile meciuri ale Sportului ... joaca foarte bine si se leaga mai multe pase la ei decat la noi.. + ca joaca foarte bine pe contra atac.

Dar daca o sa avem 3-4 jucatori gen Marinescu in meciu cu Sportu putem spera la o victorie ...:)

....ramane de vazut ce o sa se intample...

Dar daca o sa avem 3-4 jucatori gen Marinescu in meciu cu Sportu putem spera la o victorie ... :)

Nu prea sunt :)

Un meci destul de dificil pentru "Steluta" pardon FC Fecali '03 , oricum merg pe un egal !

Meciul nu va fi usor cum ar parea la prima vedere. Steaua poate castiga aceasta partida daca jucatorii vor trata meciul cu toata seriozitatea, ca la partida cu Otelul. Sa nu se cada in greseala ca daca am invins liderul campionatului, nu trebuie sa ne facem probleme cu o echipa aflata la retrogradare. Iata Rapidul a facut cu mare greutate egal cu V. Branesti...Sper sa i se acorde incredere ca titular lui Maicon pentru ca, daca i se va oferi mingii utile, el va finaliza cu siguranta. Am avut prea multe dezamagiri cu ceilalti atacanti(Bila-Surdu-Onofras), care finalizeaza foarte rar sau deloc.....

Repet, meciul poate fi castigat numai daca meciul nu va fi tratat ca USOR...

a ramas multescu antrenor la sportul? la ultimul meci la care am fost in Ghencea, multescu era antrenor la Ceahlaul, si Steaua pierdea acasa cu 1-3 impotriva unei echipe care a si retrogradat anul ala. suna atat de cunoscut scenariul incat consider Sportul favorita in meciul asta.

Nu stiu ce faceti voi dar eu ma duc :) chiar daca un prieten mi-a zis ca o sa iasa cu bataie cu "ciorile"...

app cu se ajunge..cu ce masina mai exact de la crangasi de la 41....ca nu gasesc nimic pe net!..(e prima mea deplasare in regie)ma duc pe cont propriu cu un prieten:)...pt ca nu cunosc mai pe nimeni care sa mearga mai ales ca cei pe care ii cunosc sunt suspendati..si nu se risca sa mearga la un meci de 2 bani:D

Nu stiu ce faceti voi dar eu ma duc :) chiar daca un prieten mi-a zis ca o sa iasa cu bataie cu "ciorile"...
Edited by misulikca

:steag_cruce_invers:

la meciul asta sau la meciul cu FC Brasov haideti sa aratam consideratie si respect fata de jucatorii Stelei de odinioara ..sa ne amintim de ei ..mai ales de Sames, aflat intr-o situatie delicata...

Sames:"Steaua mea e mai frumoasa decat orice stea de pe cer"...sa nu-i uitam niciodata :Iordache - Anghelini, Agiu, Sames, Vigu - Liță Dumitru, Iordanescu, Troi, Marcel Raducanu, C-tin Zamfir, Viorel Nastase. Antrenor: Ienei

Voi toti ce ati jucat pt Steaua sunteti icoane in casele noastre, ale stelistilor!

Va multumim!

fular-campionii

Bate pe Sportu' , Steaua bateeee pe Sportu' , Bateeeeee pe Sportu'

Vinde Pleaca Mori ! AMR 15 ore si 40 de minute :D

Ba e prost rau Bilasco asta. Prost bata. Banel e superfotbalist pe langa Bila-gol-lipsa.

Edited by ebonyc