Daniel-Ionut

Steaua - Otelul Galati 1-0 (1-0)

46 posts in this topic

steauafc_mic.gifVS otelul_mic.gif

FC Steaua Bucuresti - Otelul Galati

Liga 1, etapa 26, miercuri, 13 aprilie 2011, ora 21:30, stadionul "Ghencea"

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Martinovic, Geraldo, Brandan - Nicolita, Gardos, Bicfalvi, Tanase - Surdu, Bilasco

Otelul: Grahovac - Salageanu, Sg.Costin, Sarghi, Ripa - S.Ilie, Giurgiu, Iorga, Neagu, Ibeh - Pena

Cel mai bun marcator din lot:

Steaua: Bilasco - 5 goluri

Otelul: Pena - 5 goluri

Ultimul rezultat din Liga 1:

Astra - Steaua 1-0

Urziceni - Otelul 0-3

Bilete:

Peluze - 10 lei

Tribuna II - 20 lei

Tribuna I - 25 lei

Tribuna 0 - 50 lei

Fotolii - 85 lei

Parcare - 75 lei

Programul caselor de bilete:

Luni: 12:00 - 18:00

Marti: 12:00 - 18:00

Miercuri: 10:00 - 21:30

Clasament:

Steaua - 25m, 11v, 7e, 7i, 33-21g, 40p

Otelul - 25m, 16v, 4e, 5i, 33-16g, 52p

Clasament complet Liga 1:

snap0167.jpg

HAI Steaua! :oleole:

Edited by Daniel-Ionut

LASA-TI STADIONU GOL , NU MERITA SUSTINEREA NOASTRA , RUSINE Steaua ISI BAT JOC DE NOI :) SEZON = > 0 , NE SCOATE BRASOVU DIN CUPA Romaniei :-j Oricum merg Peluza Nord :) Stau sus .. si tin cu otelu ma bucur cand da gol :) FOrzza otelu :) meritati titlu ;) Rusine Steaua Bucuresti ! ! ! ! !

FC Steaua Bucuresti - Otelul Galati

Liga 1, etapa 26, miercuri, 13 aprilie 2011, ora 21:30, stadionul "Ghencea"

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

Echipe probabile:

Steaua:

Otelul: Grahovac - Salageanu, Sg.Costin, Sarghi, Ripa - S.Ilie, Giurgiu, Iorga, Neagu, Ibeh - Pena

Cel mai bun marcator din lot:

Steaua: Bilasco - 5 goluri

Otelul: Pena - 5 goluri

Ultimul rezultat din Liga 1:

Astra - Steaua 1-0

Urziceni - Otelul 0-3

Bilete:

Peluze - 10 lei

Tribuna II - 20 lei

Tribuna I - 25 lei

Tribuna 0 - 50 lei

Fotolii - 85 lei

Parcare - 75 lei

Programul caselor de bilete:

Luni: 12:00 - 18:00

Marti: 12:00 - 18:00

Miercuri: 10:00 - 21:30

Clasament:

Steaua -

Otelul - 25m, 16v, 4e, 5i, 33-16g, 52p

HAI Steaua! :oleole:

Realitatea e ca nici daca m-ar plati ne-a Gigi nu as mai calca pe stadion. De ce as face-o? Ca sa vad a "n"-a oara cum se chinuie Nicolita sa ne arate ca isi merita locul?

Nu, multumesc! Sincer, sper ca Otelul sa le scoata fotbalul din cap impostorilor care calca iarba sfanta din Templu!

Da, nu sunt stelist in acceptiunea unora! Eu tin cu CSA Steaua, nu cu FC Steaua 2003!

Edited by Tupac Amaru

Imi pare rau sa spun, dar dupa ce am vazut aseara sansele sunt sa pierdem si cu Otelul.

Nu avem atac, atacantii nostri sunt de zero lei. L-as dori pe Maicon varf de atac dar nu-l accepta Becali.Orice faza de atac ramane fara ocazii certe si fara finalizare. Cum sa castigi cu Dinamo, cu Otelul, cu Rapidul care au atacanti mai buni decat Onofras sau Bilasco !

Cu mare dezamagire, trebuie sa spunem adio la CL, apropae ca si de la EL, daca nu ai cu cine sa inscrii goluri....

Ce va face Steaua cu Otelul?I don't give a f uc k !!!

Dorinele, nu oi fi tu mare stelist, dar meriti tot respectul pentru profesionalismul tau. de aceea sper din toata inima sa bati Steaua in Ghencea LA SCOR, astfel incat sa-si dea maimuta cu caramida-n c..e de ciuda, sa faca spume la gura aia spurcata care nu produce decat laturi!

aratati-i ce inseamna o echipa de fotbal care joaca fotbal!

suporterii Stelei adevarate vor fi fericiti! doar asa putem scapa de oaia ce sufera de diaree verbala si nu are nici un neuron functional.

ps: banele, e sansa ta sa devii autogolgeterul etapei, nu o rata!

Steaua e o echipa facuta praf de Becali dupa fiecare meci pierdut. Uneori, anumiti jucatori chiar si dupa victorie.

Rolul antrenorului e sa o remotiveze, dar va mai avea timp Cartu pana miercuri sa faca asta? Parerea mea e ca nu.

Printre cei care vor face parte din primii 18 care vor fi trecuti pe foaie, vor fi multi dintre cei 8 la care Gigi a spus ca va renunta la sfarsitul campionatului. Si atunci? Mai ai puterea sa dai totul pentru echipa si pentru Becali? Eu nu as mai putea sa fac acest lucru.

Cat il priveste pe Cartu, nu cred ca-i pasa prea mult, pentru ca nu-i echipa lui.

Referitor la Otelul trebuie sa remarc atitudinea cu care abordeaza fiecare meci. Si asta datorita cui? Lui Dorinel desigur, care daca ar fi fost pastrat la Steaua sunt sigur ca ar fi facut lucruri bune.

Otelul are mentalitate de echipa puternica, care-si doreste victoria mereu. E de fapt o echipa puternica. Steaua, asa cum a spus si marcatorul golului Astrei impotriva ros-albastrilor, e o echipa oarecare. Are dreptate.

Otelul trage foarte tare la primul sau titlu de campion. Steaua nu cred ca mai poate trage nici la Europa League.

Astfel incat pronosticul meu pentru acest meci e fara ezitare X, 2.

Gigi lasa-ne!

Edited by Virgil

Nu veniti la meci, vorba celor de mai sus care ati spus... Nu merita sustinere, mai bn stau acasa in fotoliu la caldura si rad de jocul echipei :)):D

-decat sa mai ma obosesc sa vin la stadion... nu ca asi sta departe de el, dar nu merita nici dak stateam in curtea lui :))

Stati linistiti , ii batem din greseala sau cu arbitrii si incepem sa visam la titlu again :X

Dorinel, in putinul timp cat a fost antrenor la Steaua, i-a explicat ciobanului ca nu poate lua titlul din primul an, dar in schimb va avea sanse mari sa-l ia in sezonul urmator, creditorul a refuzat din start si asa in 2 ani nu a luat nimic, dar totusi pana la urma parca tot raul spre bine !

Otelul este echipa mai motivata si mai bine organizata, au liniste la club si asta conteaza foarte mult ... apropo, l-ati auzit vreodata pe patronul echipei galatene comentand ceva de club sau de jucatori? cred ca cei mai multi dintre noi nici nu stim cu arata ...

Eu unul mizez pe un egal la acest meci, nu de alta, dar inca nu am ajuns la stadiul in care sa-mi doresc ca echipa sa piarda

Ii "maturam". fular-campionii 100%

Zigi face schimbare in minutul 90 si dam gol!

Edited by Liviu: VPM

Dorinel, in putinul timp cat a fost antrenor la Steaua, i-a explicat ciobanului ca nu poate lua titlul din primul an, dar in schimb va avea sanse mari sa-l ia in sezonul urmator, creditorul a refuzat din start si asa in 2 ani nu a luat nimic, dar totusi pana la urma parca tot raul spre bine !

Otelul este echipa mai motivata si mai bine organizata, au liniste la club si asta conteaza foarte mult ... apropo, l-ati auzit vreodata pe patronul echipei galatene comentand ceva de club sau de jucatori? cred ca cei mai multi dintre noi nici nu stim cu arata ...

Eu unul mizez pe un egal la acest meci, nu de alta, dar inca nu am ajuns la stadiul in care sa-mi doresc ca echipa sa piarda

Patronul galatenilor nu stie cum arata orasul.

Un meci deschis oricarui rezultat,Steaua joaca slab,dar sunt multi factori care ar favoriza-o pe Ghencea,de cealalta parte,daca invinge Otelul nu-i o surpriza.Cred ca pana la final toate meciurile sunt de 1,x,2,avand in vedere fluctuatiile din club.

Brigada de arbitri este urmatoarea:

A: Kovacs Istvan (Carei - Satu Mare)

A1: Radu Iulian (Bucuresti - Bucuresti)

A2: Mudura Dorin (Oradea - Bihor)

R: Constantin Augustus (Ramnicu Valcea - Valcea)

Eu ma duc. Poate sunt fraier. Da' lasa sa strig eu pentru echipa, sa-l vad pe Nicolita cum se chinuie, pe Dica cum da pase bune care nu se vad de la loja sau pe Tatarusanu cum scoate, atat cat scoate. Restu daca nu-s de Steaua sa plece, dar cine sa vina? Are cineva incredere in jucatori adusi de Victorino Becali, de Teia Sponte sau de Meme Stoica? Eu nu. Spun si eu ca daca ramanea Piturca eram mai sus ca Otelu. Sunt curios daca revine Tanase si cum revine...

Otelu este o echipa bine pusa la punct de Dorinel.

Au sanse mari sa castige in fata noastra , pentru ca Steoaia din 2011 are un joc foarte slab , si toata tactica si toate schimarile vin din loja de la marele antrenor Ciobanul.

Acest om nu stie pe cine sa mai critice de la Steaua si mai nou si legenda noastra a inceput sa imprumute acest obicei de la creditor.

Ma uit la alte echipe si vad proiecte de viitor care au mari sperante mai ales rivala noastra are niste jucatori tineri foarte talentati si ma doare inima cand spun asta dar sa vedeti ce echipa o sa isi faca peste 2 ani.

Edited by MihaibZ

Joaca ma Dodel sau Radut ? :)

O singura victorie au obtinut galatenii in istoria meciurilor de pe Ghencea - 3-1 in 1997, prin golurile marcate de Vali Stefan, Tofan si Males.

Catalin Tofan, omul care a ramas in istoria Otelului prin golul marcat in singura victorie pe Ghencea este convins ca Dorinel Munteanu poate pleca cu trei puncte de la Bucuresti:

"Golul din victoria noastra cu 3-1 nu il voi putea uita niciodata. Cand bati Steaua, toata lumea vorbeste de tine, nu mai esti anonim."

"Era nebunie mare inaintea unui astfel de meci. Am avut emotii cand am intrat in Ghencea, e un stadion deosebit. Acum, daca vom deschide scorul, sigur vom invinge Steaua! Mai ales ca Steaua nu mai e ce era atunci", spune Tofan

Ce contrast intre ce eram si ce suntem acum :oops:

Edited by pcsbb

Catalin Tofan, omul care a ramas in istoria Otelului prin golul marcat in singura victorie pe Ghencea este convins ca Dorinel Munteanu poate pleca cu trei puncte de la Bucuresti:

"Golul din victoria noastra cu 3-1 nu il voi putea uita niciodata. Cand bati Steaua, toata lumea vorbeste de tine, nu mai esti anonim."

imi amintesc de golul ala, a fost un sut violent cu stangul dela vreo 20 metri pe coltul scurt la vinclu, in genul lui Hagi.

Sincer , pana acum nu m'a lasat inima sa sper sa piarda meciul..Dar azi...:| parca..parca sper, parca vreau..

dintr'un singur motiv...

Duminica sa fie.. INFERN la "PALAT"...

Deci .. Steaua 0-1 Otelul ..

Mi-e dor de Steaua..

Nah,conducem,a dat gol Maicon...

Da,pe liderul...Otelul Galati? Trist campionat.

Cum o da Banel bai frate , probabil iar pentru ca il acopera pe bonfim